Postitatud: 03. juuli 2011, 15:08
Postitas postituvi
Minu kõige vanem deegu kes on vägagi julge ja sotsiaalne inimeste suhtes, ka võpatab ja lidub piiksatuste saatel majja peitu kui ma nt. liiga järsku terra eest möödun, eriti hämasas kui ma pole tuld põlema pannud. Ehmumine kui selline on deegudel täiesti normaalne. Aga, kui kätt kardetakse siis see on jah juba argus. Paku käelt talle midagi head- mingi väike maius( saiakuubikuke, päevalilleseeme, kurgi tükike, mõni jubin toidu seest mis neile väga maitseb jne). kätt proovi puuris hoida võimalikult paigal, tegemata järske liigutusi. Kui deegud sind kohe üldse ei usalda, siis ei olegi tegelikult soovitav neid väga puurist välja tirida- et las harjuvad su käega enne puuris sees olles ja alles siis põrandal. Et kui nad saavad aru, et see kes/mis puuri tuleb, ei hakka alati neid tirima/taga ajama, vaid pakub midagi head, muutuvad nad ajaga ka julgemaks. Hea on kui loom tuleb ise käele, selleks et teda nt. puurist välja tõsta.
Vabaduses jooksmine neile meeldib kindlasti, kuid see ei tee deegut julgemaks- ta ajab põrandal joostes omi asju, ega puutu kokku sinuga.
Samas võid proovida ka nii, et lased nad jooksma mingisse väiksemasse( turvalisse) ruumi ja istud ise nende juurde maha, ja kui keegi peaks "kogemata" sinu juurde tulema, pakud jällegi midagi mis neile maitseb.