Postitatud: 13. aprill 2009, 09:26
Postitas Eva4
Organisatsioonide koostöö on võimalik ainult siis kui neil on ühised eesmärgid ja samuti mängib rolli mis põhjusel need ühingud on tekkinud.
ENS järgib oma näitustel arenenud riikide eeskuju ning loomade müümine on keelatud ning seda nii kaua kui mina selle ühinguga seotud olen. Kui mõni külastaja tahab ka päriselt kasvatajalt närilist osta, siis ei tohiks ju probleemi olla peale näitust suhtlemises. Näriliste standardid on arenenud riikide eeskujul ning ENS kutsub näitustele vastava kvalifikatsiooniga kohtunikke. ENS näriliste hooldusjuhendid ei põhine suvaliste vet.arstide raamatutele vaid reaalsele kogemusele (nii enda, kui ka teiste riikide kasvatajate/ühingute). ENS eesmärk ei ole kõikidele närilistele pidevalt näitusi korraldada vaid võimaluste piires ja huviliste olemasolul. ENS eesmärk on, et tulevikus oleks Eestis igale näriliste liigile oma ühingud (ENS alaühingud) nii nagu teistes riikides. See ei käi üleöö, sellega läheb aastaid ja selleks peab olema piisav hulk aktiviste.
Ma ütlesin Arlanta esindajale, kes oli ENS kasvatajatenimekirjas, et loomade kohta üles pandud info on vale ning tuleks maha võtta ning õige info üles panna. Vastu kuulsin ma ainult absurdsusi. Tuli välja, et ma olen liiga noor ning ei tea midagi.
No näiteks kui ma ütlesin, et lause "rott ei ole inimese vastu agresiivne", ei ole päris õige ja peaks olema "enamasti ei ole", siis öeldi mulle, et minu mure kui minu rotid on agresiivsed ja rotid ei ole inimese vastu agresiivsed ning isegi kui mõni on, siis tuleks öelda et ei ole, sest neid kes on, on nii vähe ja muidu jääb inimestel vale mulje. Ühesõnaga ainult kaks varianti - "agressivne" või "ei ole agresiivne", "enamasti ei ole agressivne" ei eksisteeri. Kui ma ütlesin, et dekoratiivrotti ei ole, et peaks olema rott lihtsalt, sest loom ei ole dekoratiiv, siis küsiti et kas laborirott ka ei ole minu arust liik? Kui ma kirjutasin, et rotile ei tohi praktiliselt kõike süüa anda ja et vale toit lühendab roti eluiga, siis selle peale öeldi et see on vale. Samuti lisati, et neil seal on üldinfo ja kes tahab küsib juurde. Samuti soovitasin ma neil näiteks googlisse trükkida "rat agression" ja vaadata teiste riikide ühingute kodukaid (ka Venemaa) ja see on muidugi jälle minu rumal jutt, vet.arstid teavad kõige paremini. Samuti on nad arvamusel, et näitustel võiks loomi müüa.
Mina ei suuda sellise loogikaga inimestele midagi selgeks teha. Ma üritasin, aga sellele ei ole mingit mõtet, sest meie oleme liiga noored ja rumalad.
Jääb loota ainult, et inimesed on piisavalt arukad, et teevad õigel ja valel informatsioonil vahet. Kurb.