[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 379: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
www.pisi.ee • Prindi postitus

Postitatud: 04. september 2018, 09:42
Postitas nuki8
Meile rotiseltskonda lisandus täna hommikul kolmas liige. Ärkasin hommikul kell 6.00, et talle Tallinnasse järgi sõita. Nime uuel rotipreilil veel pole. Sündis 22 juuli. Praegu on ta siis 6 nädalat vana. (Udi ja Piuksu tulid meile 8 nädalaselt.) Tegemist on albiino rotiga, ostetud eraisikult.
Sõidu elas uus rott hästi üle. Ta on nii pisike, et lausa harjumatu. Nagu hiir. Keha pikkus ilma sabata on ainult 12 cm ja kaalub 71g Joonlaua pealt vaadates tundub 12 cm päris suur, kuid rott ei käi ringi nii, et on täies pikkuses välja sirutunud. Selle 12cm võiks kaheks voltida.

Võrdluseks on Udi ja Piuksu keha pikkus ilma sabata 20 cm. Udi kaalub 338g ja Piuksu 330g. Udi ja Piuksu olid väga erutunud, kui tundsid uue roti lõhna ja kindlasti kuulsid ka selliseid roti häälitsusi, mida inimkõrv ei kuule. Mõlemad puhkusid nina kaudu õhku välja nagu väiksed põrssad. Edasi oli Piuksul tingimata tarvis Udi selili keerata ja niimoodi oma jõudu demonstreerida. Kokku ma uut rotti teistega veel ei lase. Las sobitavad sõprust esmalt neutraalsel pinnal. Täna lasen uuel rotil rahus, uue keskkonnaga harjuda. Õnneks on ta nii pisike, et abipuuris on ruumi piisavalt. Abipuuri laes ripub fliisivoodriga villane müts, kus valge rotilaps on juba mitu kerget uinakut teinud. Ainult söönud ja joonud pole ta veel midagi. Vähemalt minu nähes mitte. Hetkel purustab uus tegelane suurima rahuloluga ajalehte, mis katab puuripõhja.

Pilt uuest rotist. (Pildid on klõpsatavad.)