Postitatud: 07. september 2018, 20:54
Postitas nuki8
Eile panin rotid vanni. Vanni põhja asetasin käterätiku, et neil mõnusam oleks. Ei, ma ei pesnud neid vaid tekitasin neutraalse pinna, et Piuksu tutvuks Mannaga. Tutvustamine kulges ladusalt. Piuksu lakkus Mannat natuke ja siis närveldas edasi, sest ta ei saanud aru miks ta sellises kohas peab olema. Vannitoas on ju pesupulbri ja seebi lõhnad. Hiljem panin Piuksu ja rotitite, voodi peale jooksma. Voodil on Piuksu tihti mänginud. Kõik laabus jälle kenasti. Kuid oma puuris oli Piuksu endiselt agressiivne. Näitasin talle Mannat ainult läbi võre, kui pruun rott tigedaks muutus ja püüdis väikest rotititat ära süüa.
Täna hommikul lubasin Piuksu ja Manna koos diivanile ning kõik läks hästi. Siiski ei pööratud titat selili. Ainult viisakalt nuusutati ja lakuti paar korda keelega. Õhtul võtsin asja suuremalt käsile. Keerasin keevisvõrgu puuriks kokku ja lasin rotid sinna. Alguses otsiti väljapääsu, kuid siis hakati üksteisele tähelepanu pöörama. Piuksu keeras julmalt Manna selili. Manna piuksus ehmunult ja mina olin valmis tegutsema. Siiski nägin, et siin ei tapeta kedagi vaid tehakse reegleid selgeks. Piuksu kehtestas end korduvalt ja väga konkreetselt. Titt keerles pärast Piuksu ümber ja jooksis läbi tema rinna- ning pepualt. Rotid pissisid Manna täis.
Vahepeal pesin puhtaks suure puuri ning paigutasin selle täiesti ümber. Köied võtsid esialgu ära ja panin tagasi korrused. Tõstin korraga kõik rotid puuri. Ja minu rõõmuks on Manna rotiperre vastu võetud. Piuksu lubas puuris Mannal endale selga ronida. Ta lausa kergitas oma saba tema nina ees.