Postitatud: 23. november 2008, 18:28
Postitas kiwi
Siki kirjutas:Mul on kohhe hulk küsimusi. Tahtsin teha ka CITES-e teema sellega kokku, aga sain juba sellele vastuse. Ei leidnud rõngastamise kohta midagi foorumist.

1) Kus ma saan linnu (praegusel juhul papagoi) rõngastada?

2) Milleks on rõngastamine vajalik?

3) Kas lind kantakse rõngastamisel automaatselt registrisse või on vaja see number ka kuhugi saata? Nägin ükspäev mingis uudistesaates, et leitud kodutuvid olid rõngastatud, aga nende numbrit kuskil registris ei olnud.

4) Kas Eestis saab üldse oma lindu rõngastada?

Igasugune abi on oodatud.


Ma olen ka CITES teema kohta palju uurinud kuna mul lind kes kuulub CITES II nimekirja ja ma sain oma linnu omanikult ilma mingisguse tunnistuse või paberita ja tema päritolu tegelikult teadmata - loodusest ta pole kindlasti (väidetavalt eestis ikkagi koorunud) aga kuna tal pole ametlikult regitstreeritud siis ma kirjutasin keskonnaministeeriumisse ja uurisin natuke teemat ja kas saab taganjärgi kuidagi kanda nimekirja ja mulle vastati, et kui tagantjärgi ei saa tõestada päritolu siis ei saa ka CITESI tunnistust - aga kuna ta II nimekirjas mitte I nimekirjas (kus on kakaduud, amazoni papagoid, jakod jne) siis niisama senegali pidamine ilma paberiteta ebaseaduslik pole küll aga on müümine ja üle piiri temaga ei saa ja alati kui osta papagoi(eriti suurem ja eksootiline lind) peab nüüdsest kindlasti küsima tunnistust päritolu kohta ja kui on sisse toodud lind siis peab olema CITESI ametlik luba muidu võidakse suurema papagoi puhul isend konfiskeerida hoopiski. Niiet taganjärgi rõngastamisel pole vist väga mõtet ja ega linnul ka mugav pole aga poest või omanikult peab imporditud linnu puhul olema eraldi luba muidu on ta ebaseaduslik Ja kui poest ei anta kaasa pabereid peab sellest teatama keskonnaministeeriumisse, sest siis on see müük ebaseaduslik - viirpapagoide ja nümfidega oli vast asi natuke leebem (sets nad ei olnud esimeses ega ka teises nimekirjas ja nad väga levinud) aga kõikide teistega mitte..... - eriti karm on just eksootilisemate lindudega - näiteks kakaduud, kes on linnuäri tõttu maailmas ohustatud liikide nimekirjas ja paljud suured papagoid.