Postitatud: 14. juuni 2004, 19:15
Postitas nuu
Minu kuivtoidusegu retsept on väga muutuv. Praegu näiteks on seal kahte sorti rotitoitu (Prestige ja Sluis), ühte sorti närilistetoitu (Zippy), hommikusöögi helbed (Nestle (?) Fitness), makaronid, koeratoit (RC vanadele suuretle koertele), riisileiva tükid, kuivatatud teraleiva tükid, tangud ja võib-olla veel midagi, mille rotisöögi pütti lisamist ma enam ei mäletagi.
Rotitoitude valik on täitsa juhuslik, need kaks on lihtsalt viimased, mis ma poest proovimiseks olen ostnud. Närilistetoit Zippy on peaaegu ainus püsiv koostisosa - see lihtsalt on hea odav ja mugav lähimast supermarketist kaasa haarata kui rotitoit mingil ootamatul hetkel tünnist otsa hakkab lõppema.
Müslit ma neile enam ei osta, sest minu rotid ei söö eriti kaerahelbeid ega rosinaid. Muidu ostsin ilma lisasuhkruta ja röstimata müslit. Selle asemel on praegu Fitness helbed, mis mulle ja minu rottidele hirmsasti maitsevad ja kus paki tagaküljel on kirjas, mida kõike head need sisaldavad.
Koeratoit on valitud nn kvaliteettoitude seast kõige rasvavaesem, mis loomapoes oli.
makaronid ja teraleib on teine püsikomponent.
riisileivad lihtsalt maitsevad rottidele hirmsasti, ning midagi paha (peale natukese soola) seal ei ole, nii et miks mitte seda neile iga päev anda. (Need on poes kusagil tervisetoitude osakonnas tavaliselt - kaalujälgijad pidavat neid õhtuti teleka ees krõbistama.)
Põhiliselt ma loodan, et koostisosade pidev vaheldamine tagab ka selle, et rotid kõik vajaliku toidust kätte saavad isegi kui mingil konkreetsel hetkel võib midagi menüüst vajaka jääda... Võiks ju arvutada ja kokku panna mingi dieedi, kus kõik ained tasakaalus (rottide toitainete vajaduse kohta on netis infot küllaga), aga siis ei ole ju enam ei minul ega rottidel huvitav. Mulle kohe ei meeldi asjad, mis on õiged ja kindlad, nii et katsetada ja omamoodi teha enam ei anna...