Postitatud: 04. märts 2016, 11:52
Postitas Harleyquin
Nimelt eile avastasin, et mu tuhkrupoiss Tõru (varsti 5 aastane) ei ole enam nii aktiivne, kui peaks. Liigub vaevaliselt ja magab palju, süüa ei taha ja üldse loid näeb välja. Nina on kuiv ja hingamine kiirenenud.
Olen teda ise toitnud peopesast ja jootnud. Andnud olen talle kanasüdameid ja nutri-plusi, natuke krõbistas ka beaphar maiustega.
Mu tibu kaalus varem keskmiselt 1,6 kg, nüüd 1,4 kg.
Pean puhtsüdamlikult üles tunnistama, et olen ise ka süüdi selles kõiges, kuna peale tema põhitoitude, milleks on kanasüda 3tk päevas, vutimuna 1tk hommikuti, värsket kurki 3-4 viilu, tuhkrutele mõeldud krõbinad ja natuke taluvõid ja nutri-plus, olen ka pisikese tüki sokolaadi sefiiri andnud, seda küll mitte iga päev, kuid siiski.
Ja mulle meenuski, et üleeile ta saigi paar ampsu sellest sefiirist. Olgu öeldud, et seda ta on saanud juba alates 3kuuselt, kuid imepisikese tükina, mis siiani pole mingit kahju teinud(ei õigusta enda teguviisi). Loomulikult tegime valesti, kuid jah... :sad:
Täna ilmselt omad vitsad nüüd peksvad ja Tõru kannatab. Magusaga on nüüd lõplikult kõik, kui veel hilja pole.
Täna käisin Tõruga hommikul arsti juures, kus kraaditi, kaaluti, ja võeti veresuhkru näit tagumise käpa padjast. Kraadid normis, kuid kaal 1,4 kg ja veresuhkur normist KÕRGE. Tehti siis 2 süsti. Üks oli väikse süstlaga ja väike kogus ja teine suure süstlaga ja suurem kogus. Pidavat veresuhkrut allapoole viima need süstid. Kahjuks ei mäleta täpset süstide nimetust, kuna olen sokis ja kurb ja meelde ei jäänud.
Öeldi, et tuleksin ja tooksin veel uriini ka neile, et saada proovi pealt täpsemalt öelda, et kas seal ka veresuhkur kõrge.
Kui nii siis arst ütles, et mu tibu on ilmselt suhkruhaige ja tuleb teda süstima hakata iga päev. Anti kaasa ka pakk diabeetikutele mõeldud krõbinaid, kassidele mõeldud. Praegu kindlalt diagnoosi arst ei pannud, kuna uriiniproov veel andmata, kuid teen seda võimalikult kiiresti ära..
Mida edasi? On sellega varem teised tuhkrupidajad kokku puutunud? Tean, et tõenäosus on suur, et diabeedik, kuna magusat aeg-ajalt saanud, kuid kas seda on võimalik veel muud moodi ravida, kontrolliall hoida, et haigus ei süveneks, ja üldse, et mu kallis sellest välja tuleks. Olen ülimalt kurb. Lugenud siin paljude teiste tuhkrute haigestumiste ja surmade kohta. Ei taha oma pereliiget kaotada. Teeksin mida iganes, et ta jälle rõõmus poiss oleks. Tean, et olin rumal, väga rumal ja kahetsen et sellele nunnunäole järgi andsin, talle keelatud maiust andes, kuid aidake mul palun mis ma saaksin tema heaks veel ära teha. Praegu ta tudib pesas ja ma ootan, mil tal pissi äda tuleb, et süstlasse tõmmata ja proov arstile viia. Tänud aitamast ja minu muret mõistmast. :sad: