Postitatud: 03. juuli 2010, 01:58
Postitas Celion
Mitmed kasutajad on küsinud, kuhu oma pilte üles riputada - Pisis on albumite maht piiratud. Aga kohti, kuhu pilte üles laadida, on väga palju, nii Eestis kui välismaal.

Siin on juttu kahest lehest - Flickr ja Photobucket. Loomulikult ei ole need ainukesed ega isegi tingimata kõige paremad - kui kasutate midagi muud (Upload.ee, nagi.ee, ImageShack jne.), kasutage rahus edasi. Samas kaovad nii Upload.ee-st kui ImageShackist pildid mingi hetk ära, kui neid ei ole piisavalt kaua vaadatud, Flickr ja Photobucket aga hoiavad neid pea igavesti alles.

Flickr

Kasutamiseks on kõigepealt vaja registreeruda. Kui teil on juba Yahoo! kasutaja olemas, saate sellega sisse logida - ei ole vaja uut kasutajat teha. Teistele aga:

 1. Flickri avalehel on paremal üleval nupuke Create Your Account. Kliki sellel.
 2. Järgmisel lehel on parema üleval kollane nupp Sign up for Yahoo!. Kliki sellel. :)
 3. Avaneb suur registreerimisleht, kus tuleb kõik väljad täita.
  • Name - eesnimi ja perekonnanimi
  • Gender - kasutaja sugu. Male on mees ja Female naine.
  • Birthday - sünnipäev, järjekorras kuu-päev-aasta.
  • Country - riik. Tõenäoliselt on seal juba valitud Estonia.
  • Postal Code - postiindeks.
  • Yahoo ID and email - kasutajanimi/meiliaadress. Pärast millegi sisestamist tuleks klikkida nupukest Check, et kontrollida, kas see nimi on vaba. Kui ilmub punane kiri This ID is not available, siis tuleb uut nime katsetada.
  • Password - parool. Kõrval näidatakse, kui "hea" see parool on. Järgmisele väljale tuleb see uuesti trükkida.
  • Alternate Email - sinu praegune meiliaadress. Sinna saadetakse ka selle kasutaja nimi ja parool; selle abil saab ka parooli meelde tuletada.
  • Secret Question - küsimus, mida sinult küsitakse, kui parooli oled unustanud. Mina soovitaks valida viimase variandi "- Type your question here -" ja trükkida järgmisele väljale oma eestikeelse küsimuse. Answer kasti tuleb siis panna vastus sellele küsimusele.
   Teine salajane küsimus tuleb samamoodi täita.
  • Type the code shown - kasti all näidatav kinnituskood. Kui see ei ole loetav, on kasti all nupuke Try a new code, millele vajutades näidatakse uut koodi.
 4. Kui kõik väljad on täidetud, vajuta suurt kollast nuppu Create My Account. Kui kõik on korras, avaneb Yahoo avaleht. Seega tuleks nüüd minna tagasi Flickri avalehele ja logida sisse.
 5. Flickri avalehe üleval paremas nurgas on tibatilluke link Sign in. Kliki sellel.
 6. Trüki Yahoo! ID kastikesse oma kasutajanimi (mille sa just tegid) ja Password kastikesse parool ning vajuta nuppu Sign In.
 7. Uuel lehel küsitakse nime, mida Flickris sinu piltide juures näidatakse. Seda saab hiljem muuta - pane sinna, mida iganes tahad, ja vajuta nuppu Create a new account. Ja ongi konto loodud!

Jätkame õpetusega, kuidas pilti üles laadida. Selleks on mitmel pool Flickri lehel lingid ja nupud Upload photos. Sellel klikkides avaneb uus leht, kus kõigest kolme sammuga saad oma pildid üles laadida.
 1. Choose photos and videos - esimene samm. Kliki sellel lingil.
 2. Avaneb aken, kus saad oma arvutist pildi valida. Otsi pilt ja vajuta nuppu Open või Ava.
 3. Lehel näidatakse nimekirja valitud piltidest. All saab määrata, kas need pildid on avalikud (Public) või ainult sinu sõpradele ja tuttavatele (Private). Et Pisis pilte näidata, peavad need olema Public.
 4. Kui tahad korraga veel mõnda pilti lisada, kliki linki Add more nimekirja all. Kui ei taha, siis kliki suurt nuppu Upload Photos and Videos.
 5. Fail(id) laetakse üles ja nimekirja alla ilmub link Add a description. Kliki sellel.
 6. Uuel lehel näidatakse seda pilti, mille sa just lisasid. Siin saad muuta pildi pealkirja (Title) ja lisada kirjelduse (Description), kuid need võivad ka tühjaks jääda. Kui tehtud, vajuta nuppu Save.
Ja ongi pilt üles laetud! Nüüd pildil klikkides näidatakse seda täismõõdus omaette lehel, kust seda siis linkida saab.

Selleks, et pilti foorumisse linkida, tuleb klõpsata pildi peal parema hiirenupuga ja valida View available sizes alt sobivad mõõtmed. Foorumisse linkimiseks sobib kõige paremini "Medium 640" või väiksem. Kui sellel klikid, avatakse pilt kohe valitud mõõtudega, nii et edasi pead ainult pildi aadressi kopeerima - ei ole vaja ise selle suurust muutma hakata.

Pildi aadressi leidmine sõltub sellest, millist brauserit kasutad. Firefoxis kliki lihtsalt parema hiirenupuga pildil ja vali Copy Image Location. Internet Exploreris pead valima Properties ja uuest aknast kopeerima aadressi (URL).

Edaspidi oma piltide mutmiseks tuleb Flickrisse sise logida ja otsida üles link Your Photostream - see link viib lehele, kus saad vaadata kõiki oma üles laetud pilte.