Rihmad

Mida on küülikupidamiseks vaja? Puurid, puuri sisustus, mänguasjad jne.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Rihmad

PostitusPostitas lontu (Teema autor) » 06. detsember 2003, 22:13

kas küülikutel võivad olla kassirihmad/traxid? :?
lontu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 12
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 06. detsember 2003, 22:17

Vabalt. Paljud kasutavadki küülikuga jalutamiseks kassitrakse.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas mann234 » 07. detsember 2003, 21:24

aga nende rihmadega jalutamist peab kohe väikesest peale harjutama hakkama, muidu suurena ainult rabeleb rihma ostas või hakkab suvalises suunas ära jooksma mõistmata et jalutusrihma küljes kinni on:(
mann234
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 95
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas lontu (Teema autor) » 08. detsember 2003, 09:14

mina ostsin kah kyylikule kassirihmad, sest myyja ytles, et kyylikutel ja kassidel on täpselt samad, et neil vahet pole, aga tagantjärele lihtsalt mõtlesin, et äkki on ikka miski erinevus... aga siiani olen väga hästi saanud temaga nendega väljas käia :D
lontu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 12
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Ivika » 15. detsember 2003, 21:07

Miks ei kasutata tavalisi rihmasid küülikutel? Aga palun, sellepärast, et küüliku rihm peab olema selline, mis ei läheks kõri alt läbi. Ehk siis kindlasti traksid ja kõri alt ei tohi nöör läbi minna, sest küülikut ei tohi kaelast sikutada, tal jääb kergelt hing kinni, nagu kassi või koera sikutatakse. Küülik jalutab alati sinna, kuhu ise tahab ning mööda tänavat kõrval rõõmaslt hüppava küülikuga jalutamine ei ole kahjuks eriti võimalik.
Rihmade hinnad algavad 46-st kroonist ja lõpevad kuskil 150 krooni juures. Rihma juures peab vaatama ka seda, et ta oleks kergesti reguleeritav ning ei jääks küülikule suureks, sest küülikud on lausa meistrid põgenema, kui vähegi võimalust on.
Mina oma praktikast julgen öelda, et on võimalik ka vanasid jänkse rihma otsa panna, et kellel juba paariaastane küülik kodus ja tahaks jalutamist proovida, siis andke minna!
Ivika
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 127
Teemad: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 15. detsember 2003, 21:41

Ivika kirjutas:küüliku rihm peab olema selline, mis ei läheks kõri alt läbi. Ehk siis kindlasti traksid ja kõri alt ei tohi nöör läbi minna, sest küülikut ei tohi kaelast sikutada, tal jääb kergelt hing kinni, nagu kassi või koera sikutatakse.
Kassitraksid ei ole ka ümber kaela - vähemalt minu omad küll mitte. Selliseid kererihmasid, mis ümber kaela ei ole, müüakse ka pisikestele koertele. Hädapärast kõlbaksid vist sellised ka, kuigi minu arvates on koertele mõeldud (nahast) kererihmad natuke liiga jäigad.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Rihmadest..

PostitusPostitas Endised kasutajad » 16. detsember 2003, 13:56

tore kuulda, et Teil see jänsuga jalutamine õnnestunud on. Ostsin ka rihma, aga kohe üldse mitte ei meeldind see minu Ruule..alguses harjutasin toas rihm lahtiselt, et ta harjuks..ei..jooksis hirmunult kuhugi nurka ning mitte ei meeldind talle see asjandus. Õues maha pannes ainuke asi, mida tahtis, kohe sülle..nii hirmund oli ..
Muidu teine küll selline ülijulge ja hakkaja ;).
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Riin » 18. detsember 2003, 00:27

Kahju tõesti,et ta ei naudi väljas olemist.Kas Sa alguses viisid ta oma reisipuuriga välja,sest meie proovisime kõigepealt sellega.Tükk aega ta oli algul oma puuris ja nuuskis veidi ukse juures,siis astus mõne sammu välja ja jälle puuri tagasi,niimoodi mitmeid kordi tehes ja alles lõpuks julges ta suuremaid ringe ette võtta.Peamine on,et Sa teda ei kisuks vägisi välja,las ta harjub ja kogub julgust ise.Oleneb ju jänksist,võib olla esimene kord ta ei julgegi veel välja tulla,aga ära kaota lootust,küll ta harjub. Iga korraga hakkas meie Tupsu aina kiiremini puurist välja tulema.Vali selline vaikne koht,et koeri ja inimesi poleks ehmatamas.Jänksidele on see suur vaheldus,kui saavad väljas ise rohtu süüa ja lõhnu nuuskida. Edu Sulle!
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Riin » 18. detsember 2003, 00:30

Unustasin lisada,et jalutuskäike teeme me ikka tema soovide järgi,kõrval ta ei oska käia ja kui ikka ei taha tulla edasi,siis paneb nii vahvalt tagumised käpad laiali ja esimesed ka kõvasti maha,ning ei liigu mitte üks samm edasi. Muidugi ei jää siis ju muud üle,kui jänks sülle võtta või oodata.
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 18. detsember 2003, 09:56

meie kogemus oli selline, et panin kassitraksid, aga diagonaalselt. Ja siis panin suvel jänksi õue "ketti", ehk siis tokiga kuskile ja pika nööriga toki külge, samal ajal rohisin õues või toimetasin muid toimetusi ja jänks ajas jänksiasju - kaevas, sõi rohtu, peesitas.
Jalutamas ei käinud, rannas aga küll - seal hakkas Joss käike kaevama, päris naljakas vaatepilt, eriti tagantvaates.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Vastus.

PostitusPostitas Andra » 27. detsember 2003, 18:49

Mina arvan küll , et ega kassi ja jänksi rihmal mingit erilist vahet küll pole . Ja ega jännud isa ka aru saa kelle oma kannavad ;) .
Andra
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 247
Teemad: 26
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 27. detsember 2003, 18:54

Vahe on selles, et kassidele on olemas ka kaelarihmad nagu koertelegi. Neid (kaelarihmasid) ei tohi jänkuga jalutamiseks mingil juhul kasutada! Sobivad ainult sellised kassirihmad, mis käivad rinna eest läbi ja ümber kere, ehk siis kererihmad või traksid, kuidas keegi kutsub.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Andra » 05. jaanuar 2004, 11:24

Ei , selliseid trakside moodi ma mõtlesingi :mrgreen:.
Andra
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 247
Teemad: 26
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas tolmunina » 18. jaanuar 2004, 09:57

Mõtlesin ka osta sest nii tore on ju jänxidega suvel, sygisel ja kevadel jalutamas käia! :D
tolmunina
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 97
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas lontu (Teema autor) » 18. jaanuar 2004, 16:15

neid tasub omada... nii naljakas on, kui sa käid jänkuga jalutamas rihmaga ja siis inimesed tulevad ja kysivad, et kas see on jänes? yxkord minu orlando koht kysiti isegi seda, et kas see on lammas :shock:
lontu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 12
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Jänku jalutusrihm

PostitusPostitas Jana007 » 22. jaanuar 2004, 15:18

Kas jänkule on kerge seda jalutusrihma selga panna?Ja kuidas see jänkule meeldib...Meil pole veel seda jalutusrihma aga eks me ostame... :) Minu jänku ei taha kuidagi paigal püsida et nüüd me siis mõtleme kuidas talle seda selga panna.... :roll:
Jana007
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 86
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas tolmunina » 22. jaanuar 2004, 17:22

nojah..ega eriti ei meeldi kyll..kellegile ei meeldi, kui teda rihma otsas hoida! aga, ex ta ära harjub..kui temaga regulaarselt jalutamas käid!! metsas on ku kõik jänkud lahtiselt- keegi ei hoia neid rihma otsas, vabadus meeldib kõigile ;)
tolmunina
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 97
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas jane » 23. jaanuar 2004, 20:49

kuidas neid trakse panna? :oops: :oops: tean et peab risti minema ....
Viimati muutis Endised kasutajad 24. jaanuar 2004, 14:38, kokku muudetud 1 kord.
jane
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 10
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

rihmad

PostitusPostitas tupsu@nunnu » 23. jaanuar 2004, 21:28

minu jänes tegi mõne tiiru toas rihma otsas kuid rables nii, et rohkem ma ei proovinud!
tupsu@nunnu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 23
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Kerly91 » 24. jaanuar 2004, 12:47

kas sellel pakil siis juhendit ei ole???kuidagi kõhu all piab ristiminema...
Kerly91
Minu väiksed pätid! (L)
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 479
Teemad: 34
Pildid: 4
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas liis » 25. jaanuar 2004, 18:05

Ega minu jänksile isegi meeldib:) Kuigi vahest põõsas istudes on traksid läbi näritud jah ,aga muidu täitsa meeldib. Õpetus peaks olema pakendi peal kui sa traksid ostad. Ära siios liiga pingule pane muidu lähevad jänesesilmad kõõrdi ja üldse tal paha ola :wink:
Kasutaja avatar
liis
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 14
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Jana007 » 25. jaanuar 2004, 19:06

Liis kirjutas:Kuigi vahest põõsas istudes on traksid läbi näritud jah ,aga muidu täitsa meeldib.
Aga kui ta traksid läbi närib siis on ju jälle vaja uued traksid osta???Ja kas ta siis minema ei jookse :? Või ta jääb omakohale ja saab ta sülle võtta ning tuppa tagasi minna....
Jana007
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 86
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

minu jännule ei saa rihma panna

PostitusPostitas tupsu@armas » 25. jaanuar 2004, 19:42

Minu jänes tupsu ei kannata rihmade peale panmist ta läheb pööraseks ja mida teha!
tupsu@armas
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 31
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: minu jännule ei saa rihma panna

PostitusPostitas lontu (Teema autor) » 25. jaanuar 2004, 20:07

Nohh... sa võid kellegi endale appi paluda, et yx paneb rihmasid peale ja teine näiteks söödab talle midagi head sisse samal ajal :P... See on kõige tavalisem ja "lollikindlam" moodus kyyliku tähelepanu kõrvale juhtida... näiteks jogurtidropsid aitavad jänku igast šhokist välja :P
lontu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 12
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas liis » 26. jaanuar 2004, 20:15

Meil oma aed. Selles mõttes veab. Me muidugi alati jälgime teda pidevalt ,et kus ta nüüd on. Ära ei jookse. ta meil selline passija tüüp ,et istub ühte nurka ja jälgib mida teised teevad:D ega need traksid nii kallid ju pole:) :oops:
Kasutaja avatar
liis
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 14
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Rihm

PostitusPostitas tupsu@armas » 01. veebruar 2004, 10:53

Minu väikesele jänesesele ei saa rihma ümber kuna ta hakkab siis kui ma üritan rihma peale panna rabelema.Kas kellegil on ka mingisuguseid nippe kuidas saaks jänesele rihma ümber?
Viimati muutis Endised kasutajad 17. august 2004, 22:31, kokku muudetud 1 kord.
tupsu@armas
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 31
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Andra » 01. veebruar 2004, 12:28

Vaata , kas sa ikka õigesti paned.
Ja kui sa oled veendunud ,
et kõik on õigesti , siis proovi teda kinni hoida ikka ,
et ta ei rabeleks. :)
Andra
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 247
Teemad: 26
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

tere

PostitusPostitas tupsu@armas » 01. veebruar 2004, 13:50

ta hakkab siis küünistama ja kraapima
tupsu@armas
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 31
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Triin » 04. veebruar 2004, 20:34

Kas sa oled proovinud temaga üldse enne jalutada väljas muru peal? Meie jänks on väga ettevaatlik uue territooriumi avastamisel. Nii saab temaga jalutada, et Juss ees ja peremees valvab natuke kaugemal.
Äkki proovida maiustusega - anna enne dropsi närida :)
Kasutaja avatar
Triin
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 49
Teemad: 4
Asukoht: Saue
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas SigneL » 05. veebruar 2004, 13:53

Esialgu harjuta teda rihmaga ettevaatlikult lihtsalt nii: pane traksid ümber, võta ära, pane ümber, võta jälle ära jne. Iga kord, kui traksid ümber paned ja jänku ilusti seda talub, kiida teda koheselt ja anna maiust, et ta aru saaks, et nii peabki käituma.
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Varustus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist