Õuepuur ja jooksuaed

Mida on küülikupidamiseks vaja? Puurid, puuri sisustus, mänguasjad jne.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Õuepuur ja jooksuaed

PostitusPostitas mann234 (Teema autor) » 08. detsember 2003, 10:48

Leidsin eile netist põneva lehekülje kus olid müügil jänkude suvepuurid....sellised pealt kolmnurksed,alt lahtised ja peidupaigaga, kahest kohast oli luuk,kust lemmiku sai välja tõsta...päris asjalik oli, aga tiba väike ja välismaalt tellima ka ei hakka....seega mõtlesin, et meisterdaks ise midagi. Kasvõi mehe abiga :lol:
Päris ehitamiseks on aeg tiba varajane, suvi veel kaugel-kaugel....aga äkki on kellelgi häid mõtteid? Lihtsalt võrerõngasse jänkusid panna ei tahaks...midagi asjalikumat võiks olla...milles teie jänku suvel peesitab?
Ise mõtlesin et 2m*2m võiks vähemalt olla, aga kuna mul 3 lemmikut, siis peaks tarandiku kuidagi kolmeks tegema...
Äkki sinul Tom on mingi hea idee välja pakkuda :roll:
mann234
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 95
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 09. detsember 2003, 13:16

Pole omal õuepuuri või jooksuaiaga kogemusi. Üks meie jänkudest on näiteks lihtsalt niisama lahtiselt väljas. Lippavad koos koeraga ringi, kaevavad üksteise võidu auke ja teevad muid sigadusi. Ja kui juhtub, et jänks on kadunud, siis on teada, et ta on maja taga sirelipõõsa all peidus ja magab. Alati.
Teised on meil ka lahtiselt väljas, aga neil peab ikka igaks juhuks silm peal olema.
Mis aga puuri puutub, siis võiksid ju teha samasuguse, nagu netist leidsid, aga väheke suurema. Kus sa seda nägid? Äkki paned siia ka lingi...?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas mann234 (Teema autor) » 15. detsember 2003, 19:30

selle näidise leidin aadressilt
http://www.trixie.de
vist sai õige,aga lingiks ikka teha ei oska :oops:
mann234
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 95
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 15. detsember 2003, 19:40

Mõtlesid seda või?
Pilt
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas mann234 (Teema autor) » 15. detsember 2003, 19:41

jaaa Tom!
Aga see ikka täitsa väike minu arvates...no ja ma peaks oma kolm jänkukest kuidagimoodi ka eraldama. Ühte neid panna ei saaks. Aga ehitada tervelt kolm???
Vajab mõtlemist :wink:
mann234
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 95
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

suvemajad...

PostitusPostitas kelly » 05. jaanuar 2004, 00:24

mina tahax oma jnänkudele suvex aia ehitada a mai tya kust alustada... mu isa lubas tööjuures sellest mainida ja äkki nad saavad midagi teha.... ma tahax neile maja ehitada ja siis aia ymberele... nagu korralikud maamajad ikka.. :) kui keegi oskab mind aidata siis plz kirjutage mle :lol: kui keegi teab kus siukseid maju myygil siis kirjutage ex??
Kasutaja avatar
kelly
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 7
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liz13 » 05. jaanuar 2004, 18:54

Minul olid merisead suvel puuris, mul vanaisa tegi selle, 1 tunniga valmis. Ostsis seda traati ehituskaupade poest ja siis see puit oli endal olemas. Njah see puur oli juba vana ja katus juba sisse paindunud :lol: :oops:
Sellel suvel panen ka notsud sinna sisse, ainult et pisut lasen vanaisal või isal parandada puuri. Jänkule tuleb aga see puur suurem teha. Idee sain raamatust "Mul on kodus merisiga" Seal ühel leheküljel oli täpselt selline puur ja vanaisa tegi selle puuri valmis lihtsalt vaadates raamatusse...
Liz13
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 299
Teemad: 49
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Marit » 06. jaanuar 2004, 00:23

Minu jänksid on kaks suve juba rõdule kolinud. Sügisel toon tuppa tagasi. Magamiseks ja peitupugemiseks on neil seal reisikast. Sellele tõmban suveks katte peale, siis ei puhu kasti tuult. Jass ja Joosep tunnevad rõdul ennast väga mõnusalt. Ainult väga palavatel päevadel olen nad tuppa toonud. See rõduelu on selles mõttes väga mugav, et siis ei pea jänkusid puurist välja jalutama laskma, sest rõdul võib jalutada ja joosta, millal aga ise tahavad. Lindude kaitseks on rõdule võrk ette pandud. Elan viiendal korrusel ja iial ei või teada, mis elukas rõdule võib lennata.
Marit
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 108
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas rotipoeg » 18. jaanuar 2004, 22:20

meie omad veedavad suve tavalistes õueküüliku puurides...ehk olete näinud...mais kolivad välja ja sept. okt. tuuakse tagasi...siga saabub Moosesega enne ja siis teised.siis on meil veel need võrgust nutriapuurid ja rohupeal päeval vahel hoiame nendes ka.ainule jama võib tekkida, puuriga siis kui pole võrku all ja küüli kaevab läbi ennast ja laseb jalga.meil on ohuks aga rebane ja muud sellised pisikiskjad.
Kasutaja avatar
rotipoeg
Vabandage, mul on suhtlemisprobleemid!
 
Postitused: 219
Teemad: 17
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: jänku suvemaja

PostitusPostitas Endised kasutajad » 02. märts 2004, 21:47

Isa pidas kodus kunagi kyylikuid - et sis mina olin nende kantseldaja. Elasid kanadega yhes suures aias. Kaevasid end aeg-ajalt aja serva alt välja.. ju sis hakkas igav. Aga sellise kolitava puuri puhul peab olema hoolas, et ei jääks ta ebatasasele pinnale ja et kui rohi alt söödud, sis edasi tõsta.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: jänku suvemaja

PostitusPostitas Endised kasutajad » 02. märts 2004, 21:50

üks mõte jäi kirjutamata. olemasolevatel puuridel käib ju võre pealt ära - sellega ajab ka asja ära, lihtsalt raskus peale panna, et ta seda nihutada ise ei jaksaks.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

õuepuurist

PostitusPostitas PusaL » 11. mai 2004, 16:29

Plaan minna jänkukesega paariks nädalaks maale, kus tal võimalus aias ringi lipata. Tahaksin talle meisterdada korraliku suurusega aediku, kus ta siis järelvalveta olla saab. Kuna mina ei ole oma jännuga veel jalutamaski käinud, tekkis rida küsimusi - kas on oht, et jänes kaevab ennast liialt sügavale maa alla ja paneb plehku? Kui sügavale peab suruma traadi, et ta ennast välja ei kaevaks? Kas alla peab panema traatpõhja? Kas aedikul peab olema peal kate, et linnud ligi ei pääseks? Äkki kellelgi on ka pilte õuepuuridest - ma vaatasin, et Lizil on vahva, aga sealt kaevab vist jänkuke end välja? Sai üks pikk küsimärgi jutt, aga vast oskate aidata. :roll:
PusaL
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 82
Teemad: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: õuepuurist

PostitusPostitas Marit » 11. mai 2004, 17:12

Mul on kodus ferplasti puur rabbit 120. Kui mul oleks võimalik suveks maale kolida, keeraksin murul puuri tagurpidi. St puuri põhi jääks katuseks ja kaitseks otsese päikese eest ja võred jääks maapinnale nii, et läbi selle saaks rohtu näksida. Kui rohi söödud saab, nihutaks puuri jälle edasi. Mingit spetsiaalset õuepuuri ei oleks vaja. Mõte on küll hea, aga kahjuks veedame Joosepiga järjekordse suve karpmaja viiendal korrusel.
Marit
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 108
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 11. mai 2004, 20:45

Peal peaks kindlasti kate olema - mitte niivõrd lindude, kui kohalike kasside ja koerte ning ka metsloomade pärast, kes jänkule liiga võivad teha.
Alla võibolla polegi vaja, kui aeg-ajalt tal silma peale heitmas käid ja kontrollid, ega auku kaevata. :) siis saab ju võre edasi tõsta. :)
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas rotipoeg » 12. mai 2004, 18:52

võib olla tavaline suur igast küljest võrguga kinni, siis on variant võrkpuur ja katusega...no nagu tavalised õuepuurid. endal on tavaline nutriapuur ja peale panin eterniitplaadi, neid puure saab siis ka õue tõsta aga kui all on võrk siis ega sealt suurt sööki kätte ei saa ta ikkagi.
ideaalis: puidust ja katusega, esimene külg võrgust ja avaneb otse alla.
küülik suudab muide väga kiiresti end välja kaevata...kiiremini kui oskaksid oodata....
Kasutaja avatar
rotipoeg
Vabandage, mul on suhtlemisprobleemid!
 
Postitused: 219
Teemad: 17
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: õuepuurist

PostitusPostitas KiisuMiisu » 21. juuni 2004, 20:06

Suvel soojade ilmadega on igati hea vahest ka jänku õue tuulduma viia. Kui Sa oled korteriinimene, siis on ainus võimalus muretseda jalutustraksid ja –rihm ja ümber maja mõni tiir teha.
Kui Sa aga elad oma majas, võid aias tööd tehes või päikest võttes ka jänku õue kaasa võtta. On selliseid loomi, kes kõnnivad samm-sammult peremehe järel ning naljalt kuhugi ei kao, aga on ka selliseid, kes on kadunud kohe, kui nad lahti lasta. Olgu Su jänes milline tahes, selge on see, et ettevaatuse mõttes tuleks kasutada jooksuaeda.
Muidugi on neid ka loomapoodides müügil, aga reeglina on need üsna pisikesed ja samas suhteliselt kallid. Küllaltki vähese vaevaga saab aga jooksuaia ka ise teha. Kõik sõltub Sinu fantaasiast, oskustest ja materjalivõimalustest, aga on paar asja, mida ehitamisel tasuks meeles pidada.
Jooksuaed peab asuma varjulises või vähemalt poolvarjulises kohas, mitte kunagi lauspäikese käes. Kui sellist varjulist kohta ei ole, pead vähemalt pool aiast pealt kinni katma kas vineeri või laudadega. Mitte mingil juhul kilega, nagu mõni jänkupidaja on teinud. Sellises kasvuhoones võib küpsetada küll küülikupraadi, aga mitte lemmiklooma hoida.
Kui teed jooksuaia seinad traatvõrgust, pead jälgima, et aed asuks tuulevaikses kohas (küülikud ei talu tõmbetuult).
Ja nüüd üks oluline asi – jänestele meeldib maad kaevata. Et vältida käikude kaevamist ning plehkupanekut, on kõige parem katta jooksuaia põhi traatvõrguga. See tuleks asetada otse murule, nii ei tee ta oma käppadele traadi peal kõndimisega haiget ning saab samas võrgu vahelt rohtu nosida. NB! Jälgi, et küülikuaias ei oleks mürgiseid taimi ega prahti, mida tihtipeale tagaaias võib vedeleda (vanad naelad jms).
Mida veel? Oh, muidugi kui Sa lõpuks tuppa tagasi lähed, ära jänkut õue unusta!
KiisuMiisu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 22
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: jänku suvemaja

PostitusPostitas KiisuMiisu » 21. juuni 2004, 20:18

:)mu Pupil on TRIXIE minmeraal kivi:)
KiisuMiisu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 22
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas trulla11 » 24. juuni 2004, 13:51

Ma ehitasin oma vanaisaga lihtsalt jänksile aia....see umbes 2¤3 mõõtmetega....seal see siis selline vineerist väike majake kuhu jänkule meeldib pidevalt peitu pugeda :P
trulla11
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 27
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Lili » 30. juuni 2004, 17:54

Ahaa...aga mul tekkis nüüd selline küsimus, et ma tean, et jänkud ei tohi palju värsket süüa...kõht läheb lahti ja see võib lõppeda lausa surmaga :( Aga kuidas ma õues selgeks teen, millal ta enam rohtu süüa ei või...seal on seda lademetes? :P
Lili & Opaal
Kasutaja avatar
Lili
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 564
Teemad: 26
Pildid: 1
Asukoht: Sõmeru vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Tuju: Õnnis
Prindi postitus

PostitusPostitas AnnikaL » 03. juuli 2004, 10:11

jorven6 kirjutas: et jänkud ei tohi palju värsket süüa...kõht läheb lahti ja see võib lõppeda lausa surmaga :( Aga kuidas ma õues selgeks teen, millal ta enam rohtu süüa ei või...seal on seda lademetes? :P

Minu jänkukesed elavad õues puurides ja söövad ainult värsket.
Tegelikult ma ei saa üldse aru, et mis jutt see seoses värske söömisega on :roll:
Loogiline, et nii kui rohi kasvama hakkab, on jänkud kohe AINULT rohusöögil. Keegi pole iial surnud!!
Peaks ikka imelik olema küll, kui et maa mahlast rohtu täis ja söödaksin jänkse miski kuivaga. Looduslikud vitamiinid on üle kõige.
AnnikaL
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 42
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: õuepuurist

PostitusPostitas rotipoeg » 03. juuli 2004, 10:34

loomulikult söövad nad rohtu ja ainult rohtu...ja seda sügiseni välja. no ma tahaks seda hullu näha kes söödab suvel küülikut heinaga :?
saan veel aru, et elad küülikuga linnas ja ostad poest heina aga maal olles on see ju mõtetu. Pole ka kuulnud, et keegi lehmi, lambaid ja muid loomi söödaks heinaga suvel..
Kust see vaene jänku vitamiine saab kui mitte värskest :?: Ma oleks pankrotis kui söödaksin küülikuid heinaga, nimelt kulub mul 250 kg kuus seda heina kui on palju loomi...ja see aasta heina kohalt eirit hea pole, sest rohi lihtsalt ei kasva...varun pigem talveks neile seda kui söödan suvel, käiku läheb ka eelmise aasta hienavaru veel.
Kasutaja avatar
rotipoeg
Vabandage, mul on suhtlemisprobleemid!
 
Postitused: 219
Teemad: 17
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas ilusjanes » 03. juuli 2004, 16:39

Aga kuidas on lugu sellega,et JÄTTA jänks sellisesse kindlasse igatpidi kinnisesse aedikusse KA suvel ÖÖSEKS?
Muidugi ei mõtle ma mingit lausvihmast ööd,vaid ikka sellist mahedat.Puuri ehitamise õpetuses on öeldud,et teha maast vähemalt 20cm kõrgusele,et ei tungiks sisse maapinnalt niiskus.Aga aedikus on loom just maapinnal.Kui kaste maha tuleb, on õhtul päris külm ja rõske ja endal telgis magades kusagil hommikupoole ööd on ka selline külmem aeg.Jänkudel paks kasukas seljas.Kas neil pole sest midagi?Kas see niiskuse jutt on karmimate aastaaegade kohta või on kääbusküülikud aastaringselt sellised õrnakesed,et too tuppa?Muidu oleks neil ju tore suveläbi vabalt kepsutada ja loodushääli kuulata.
Kasutaja avatar
ilusjanes
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 85
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: õuepuurist

PostitusPostitas AnnikaL » 03. juuli 2004, 17:53

Meie jänkude puurid on maast ca 1m kõrgusel. Puurid ise on 1,9X1,9 cm võrgust. Katus peal ja tuule eest kaitseks pleksiklaas. Lontud pole õrnad, sest õues elavad lume tulekuni. Meie lontud on olnud isegi öökülmadega õues ja midagi pole juhtunud. :lol:
Palja maa peal olles peab kasti äär olema piisavalt kõrge, et üle ei hüppaks. Meil must emane hüppas muudkui üle, aga kui tegime aia kõrguseks 1m :roll: , siis enam ei hüpanud.
AnnikaL
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 42
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas rotipoeg » 03. juuli 2004, 18:04

kui võrguga aedikus siis mina toon nad ööseks kuurialla ja peale panen katuseks eterniitplaadi tüki, hommikul õue ja kui vihmane ja märg siis istuvadki kuuris...
kui vihma hakkab sadama aga päeval siis ei vii kuuri aga edasi ka ei tõsta võrgust puuri.
õues elavad ka meie küülikud külmadeni, samas vanemad olijad kolivad tuppa aga osad uuemad pojad jäävadki talveks õue...ei juhtu ka midagi, peab olema ainult tuulevarjuline ja pesakastitaoline peidupaik, samuti ei puhasta ma puure enne kevadet talvel või kui vahel sulaks läheb, sitt mis puuriall hoiab ja annab sooja, samas on see ka jäätunud vahel ja lihtsalt ei saa kätte.
kui läheb külmemaks kui -10 kolivad kitsede juurde varjualla ja tulevikus hakkavadki kitsedega koos elama ühes hoones talvel...kitsed nii suured loomad küll, et sooja anda.
Kasutaja avatar
rotipoeg
Vabandage, mul on suhtlemisprobleemid!
 
Postitused: 219
Teemad: 17
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: õuepuurist

PostitusPostitas Andra » 03. juuli 2004, 19:34

Kindlasti ei tohiks jätta jänkut ööseks õue. (keda muidu on toas peetud, küülikuid ju peetaksegi õues - kes neid ikka tuppa võtab? ) Ta võib ju külma saada, iga hetk võib ilm muutuda. Õhtul veel soe, aga öösel sajab natuke vihma. Hommikul tuleb ju ka kaste maha ja maa on märg. Võta ikka jänku tuppa.
Aediku peale võib/peab panema ka mingisuiguse võrgu, mis kaitseks teda teiste loomade/lindude eest.
Poodides on ka müügil aedikud. Hind ca. 1000.- :?
Pigem ise teha. :P
Andra
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 247
Teemad: 26
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas liz » 18. juuli 2004, 18:31

Ka meie ehistasime/meisterdasime ise jänkudele suvilas õue puuri :) kui soovi näha millisega hakkama saime võin pista pildikese oma galeriisse :) :P
liz
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 66
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Millega arvestada küülikule välipuuri ehitamisel?

PostitusPostitas lola0404 » 09. juuni 2005, 18:04

Kas kui ma teen jänksile välja aediku, kus ta saaks hüpata ja muru närida. Ja me emaga mõtlesime et see aedik võiks olla võrgust, ja pealt kinni. Kas jänku kardab väga tuuletõmbust? Palju on päikesepaistelisi, kuid tuuliseid ilmi?
Kas teie jänku teeb ka oma junnikesi igale poole kui ta jookseb? Meie jänku käib puuris olles ilusti pissinurka, kuid kui me ta jooksma laseme siis pissib ja kakab igale poole, sellepärast ei saa me teda terveks päevaks jookma lasta?
Kas mingi 2korda2 meetrit piisaks aia suuruseks õues? Või oleks suuremat vaja, kas aiake peaks olema päikese käes või pooleldi vilus, või täidsa vilus? Aiakesse tõstaks ka ta puuri, siis oleks ka tuulevaikne nurgake :o
lola0404
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 261
Teemad: 37
Pildid: 7
Asukoht: Valga
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Küsimused lontujänkust???

PostitusPostitas -Kristin- » 09. juuni 2005, 18:51

Ma arvan, et ta võib ennast tavalisest võrkaiast läbi kaevata. :roll:
-Kristin-
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 294
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Küsimused lontujänkust???

PostitusPostitas lola0404 » 09. juuni 2005, 19:42

ma jälgiks teda ja paneks põhja ka võrgu, aga põhilina on just see tuul ja toas kakamine, pissimine. :(
lola0404
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 261
Teemad: 37
Pildid: 7
Asukoht: Valga
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Küsimused lontujänkust???

PostitusPostitas Jänkumamma » 10. juuni 2005, 10:10

Jänkud ei taha otsese päikese käes olla, seetõttu peaksid nad varjus olema. Ka tuuletõmbuse suhtes on nad tundlikud.
Ilm on meil selline nagu ta on. Kord vihmane, kord tuuline, kord päikeseline. Kui jänku on puuriga väljas, siis peaks olema arvestatud kõigega.
:!: Muuseas, vari ei ole alati samas kohas. Kuna päikese asend Sinu kodu suhtes muutub kogu aeg, siis vastavalt sellele muutub ka varjude asend.
2x2-meetrine puur on minu arvates natuke liiga suur. Kas Sa suudad paigaldada selle puuri varjulisse kohta? Kas Sa suudad seda puuri üldse tõsta, kui näiteks terve puur jääb päikese kätte?
Lisaks tuleks tagada, et jänku ei saaks rabanduse, kui näiteks võõrad koerad tema puuri ümber haukuma hakkavad. Kas sellisel juhul oleks võimalik nii suurt puuri kiiresti minema viia?
Olen kuulnud sellisest variandist, et tehakse pisike (st. poes müüdava plastmassist jänkupuuri suurune) üleni võredega kaetud puur, millel on all ka võred ja asetatakse see muru peale. Puuris sees olev jänku on siis nagu muruniiduk: sööb alt muru lühikeseks ja peale seda võib ta rahumeeli järgmise lapi peale viia. :D
Kui on kavas jänkut suvel kogu aeg väljas hoida, siis on pigem mõtet ehitada kõrgemal (umbes meeter maapinnast) asuv puur, siis ei pääse "valed loomad" teda nii kergelt ka siis ehmatama, kui peremeest parajasti läheduses pole.
Mis puutub pabulate puistamisse, siis seda juhtub ka meil. Nt. teismeline (5-kuune) poissjänku ainult puistakski oma pabulaid igale poole.
Soovitan tuppa panna teine karp saepuruga veel, siis ehk hakkab jänku seal potil käima. Otsi natuke Küülikuküla foorumites märksõnasid "pissipott" ja "välikemps" - sellest on ka varem palju räägitud.
Jänkumamma
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 446
Teemad: 30
Asukoht: Raplamaa võserik
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Varustus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist

cron