Milline on hea puur jänkule?

Mida on küülikupidamiseks vaja? Puurid, puuri sisustus, mänguasjad jne.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Milline on hea puur jänkule?

PostitusPostitas pisitryyn (Teema autor) » 15. september 2007, 21:32

Plaanime elukaaslasega võtta endale jänku...tõenäoliselt kääbus lontkõrva. Praegu teemegi ettevalmistusi. Kuid vaevab selline mure, et ei tea milline see puur olla võiks.Olen lugenud igasugust kirjandust ja olen ka poes vaatamas käinud, kuid päris selgust ei ole veel saanud.
Siinkohal paluksingi jänkuomanike abi. :-) Milline võiks olla üks jänkusõbralik puur? Kui suur ja mis seal sees võiks olla? Rääkige omadest kogemustes. Mina tahaks et minu jänku oleks õnnelik.
Plaan on muidu selline, et kui kedagi kodus ei ole ja öösel on jänku puuris. Muul ajal võiks ta toas ringi lipata s.t. et ta saab iga päev vähemalt paariks tunniks välja.
Palun aidake :-)
Kasutaja avatar
pisitryyn
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 28
Teemad: 2
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Milline on hea puur jänkule?

PostitusPostitas sindrinahk » 15. september 2007, 22:10

Vaata seda teemat ja ka seda teemat. Kui otsustate vb ise puuri teha. Tasub veidike neis teemades ringi vaadata ja siis saab aimu milline see puur peaks olema :-) . Kui miskit jääb veel arusaamatuks siis kindlasti küsida.
Koerainimene-koerad sügaval südames.
Suller
Kasutaja avatar
sindrinahk
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1728
Teemad: 41
Pildid: 2
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Milline on hea puur jänkule?

PostitusPostitas pisitryyn (Teema autor) » 16. september 2007, 09:49

Lugesin nüüd uuesti need teemad läbi, kuid jäid siiski mõned küsimused.
Kui kõrge võiks puur olla? Olen aru saanud et jänkudele meeldib tagajalgadele tõusta ja ka hüpata.
Kui oluline on jänku jaoks et puuris oleksid korrused? Või piisaks lihtsalt sellest et ta saab näiteks oma maja katusel peesitada? Käisin poes ja seal nägin selliseid tohutu suuri (tohutu hinnaga :wink: ) mitme korruselisi puure. Ise mõtlen et need vist sobivad pigem chinchilladele kui jänestele. Parandage mind kui ma eksin :-) Et jänkule on vist olulisem see kui puur on suurema põhjaga?
Ei ole veel otsustanud kas ostan poest puuri või teen ise. Vaatan ringi ja kogun ideid...eks siis näis.
:ups: esitan siin igasuguseid küsimusi, kuid seda kõike oma tulevase jänku pärast. Tahaksin talle ikka parimat kodu pakkuda. :-)
Kasutaja avatar
pisitryyn
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 28
Teemad: 2
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Milline on hea puur jänkule?

PostitusPostitas sindrinahk » 16. september 2007, 12:07

Vaata seda lehte. Kui sealt allapoole kerida, siis saab aimu milline see puur peaks olema ja kui kõrge umbes. Korrustest küülik vist nii huvitatud ei ole. Talle piisab sellest, kui ta saab näiteks oma maja peal aegajalt lebotada ja maailma uudistada. Paljud ei pane üldse puuri majakest ega korruseid vaid on lihtsalt tavaline puur. Jänestele on jah oluline, et puur oleks pigem suure põhjaga. Puuris peaks kindlasti ka heinasalv olema, sest jäneste peamine toit on siiski hein, mitte pakisöök. Puuri pikem külg võiks ideaalis olla vähemalt üle 80 sm.
Koerainimene-koerad sügaval südames.
Suller
Kasutaja avatar
sindrinahk
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1728
Teemad: 41
Pildid: 2
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Milline on hea puur jänkule?

PostitusPostitas Kissu » 16. september 2007, 15:28

80cm puuri puhul on selline lugu, et küülik peab kindlasti iga päev saama välja jalgu sirutama ikka mitmeteks tundideks. Ideaalsem oleks meetri pikkune puur või rohkem, kui vähegi mahub. Siis on küülikul ruumi ringi keksida puuris ka siis, kui te päevaks kaheks kodunt lahkute ja küülikut kaasa võtma ei taha hakata. Eks selle piirangu seab põhiliselt küll põranda pind (toa suurus ja ruumikus) ning rahakoti suurus (vähemalt poest ostetud puuride puhul). Samas nagu enamuse loomadega kehtib ka küüliku puuride puhul reegel, et mida suurem seda parem (seda õnnelikum sinu küülik on).
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Milline on hea puur jänkule?

PostitusPostitas tupsu-baloo » 16. september 2007, 18:05

Mina otsin ka praegu oma uuele küülikule puuri ja leidisin ühe imaci puuri pikkuse mõõduga 140#60#45. cm.(see sobiks heal juhul ühele keskmist kasvu küülikule)(mul on kääbus küülik)
Praegu on ta ka mingi 80.50 .30 puuris aga see on silmnähtavalt talle väike.Nii et soovitan ka suurt puuri.Vähemalt mõõtudega 100#50 ja kõrgust võiks ka olla vähemalt 35 cm.(see käiks siis ühe kääbusküüliku kohta,sest suuremat kasvu küülikut nii väikeses puuris pidada oleks liig ja looma piinamine.)
Nad ütlevad, et ma olen ükskõikne-neil on õigus, mul ongi ükskõik!
Kasutaja avatar
tupsu-baloo
(=^.^=)
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 789
Teemad: 26
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Milline on hea puur jänkule?

PostitusPostitas pisitryyn (Teema autor) » 23. september 2007, 13:07

Suured tänud kõigile kes vastasid :-D
Kasutaja avatar
pisitryyn
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 28
Teemad: 2
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Milline on hea puur jänkule?

PostitusPostitas Misty » 23. september 2007, 18:53

Samas, olen näinud jänkse chinchilla puuris. Jänkudele meeldib tohutult nendel korrustel käia ja ringi uudistada, aga siiski oleks põhjasuurus olulisem ma arvan, kui kõrgus. :wink:
Kasutaja avatar
Misty
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 526
Teemad: 6
Pildid: 7
Asukoht: Narva
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Milline on hea puur jänkule?

PostitusPostitas Kissu » 23. september 2007, 19:35

Mina neile väga kõrget puuri ei julgeks panna, kuna jänkud ikkagi ei ole väga head ronijad ning võivad sellises kõrgemas tsintsupuuris väga viletsasti kukkuda. Üks lisa korrus kõrgemale on normaalne aga rohkem kõrgustesse ma ei püüdleks.
Pigem ikka püüda leida puuri, kus jänku saaks ringi joosta, mitte ronida. :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Milline on hea puur jänkule?

PostitusPostitas Starnike » 29. september 2007, 13:04

http://www.surreypetsupplies.co.uk/acat ... _1805.html

Enda jänkesel on täpselt selline puur. Jänes pildil sama suur, vb natsa paksem, aga muidu sama. Mõtlesin ka võtta mõned asjad puurist ära, nt maja. Ta ei maga majas, ta ei käi seal eriti, vb öösel käib, aga ise pole tähele pannud. Magab ta enamasti seal teisel korrusel, mis talle väga meeldib, näeb ta sealt kõike, või magab ta teise korruse all. Aga kuna majas ta ei käi, siis minuarust võtab maja kolmandik puuri põhjast ja ruumi ju vähem, aga jällegi meeldib tal olla maja katusel, sinna saab kinnitada ka nõu, kuhu saab ilusti tersid panna, see nõu on hea asi, kuna ta on katusel kindlalt kinni ja terad ei ole mööda puuri laiali vaid on kindlas kohas. Samuti on mu jänesel hea/halb komme, ta laseb absoluutselt kõik oma pabulad sinna maja katusele, sealt on väga hea koristada ja puur on siis ka väga puhas, aga kui külalised külas, siis natsa imelik on :happy: . Et mida siis teha? Esimesel päeval oli jänku väga õnnelik, jooksis lausa puuris hullu hooga ringi öösel, kartsin, et lausa vigastab ennast, olid ta esimestel 2-3 päeval majas rohkem. Ise arvan, et maja sobib siis, kui jänku poegi peaks tulema. Mida teha siis? Kui maja ära võtan, muutub maja ära võtta, siis oleksid tal junnid ilgal pool laiali, poleks kuhugi teri panna, aga kui võtta, oleks jänkul rohkem ruumi joosta. Eriti hirmutab mind papulate värk, kuna ta laseb päevas mõnusa koguse pabulaid ja kujutan ette, et seda suurt puuri peaks koristama iga 1-2 päeva tagant, mis tõttu läheks palju saepuru. Mida te pakute?
Starnike
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 15
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Milline on hea puur jänkule?

PostitusPostitas ilusjanes » 29. september 2007, 16:16

Pildil ei näinud ma pissinurka? Pabulad ja piss on eeskujulikul küülikul pissinurgas. Pissinurk ise võiks asuda joogipudeli all, kuna pudel ka vahel ikkagi tilgub. Sinu puuril ma paneks pudeli ja pissinurga sinna maja asemele. Saepuru asuks ainult pissinurgas. Mujalt võib puur olla palja põrandaga.
Kasutaja avatar
ilusjanes
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 85
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Milline on hea puur jänkule?

PostitusPostitas Starnike » 29. september 2007, 18:18

Võtsin maja ära, lasin teise korruse 2 võre vahe allapoole, et "redel" ilusti põhjaga koos oleks ja ta ilusti üles saaks. Pissinurgaga on jube jama, kuskil seda nimelt pole, eelmine laupäev lubati tellida, et esmaspäevaks/teisipäevaks käes, ei saanud, siis käisime teises linnas, seal loomapoes ei teatudki sellist asja :huh: , nh nüüd ootame veel seda tellitud varjanti, muidu seal pakuti ühte, aga see oli kuidagi väga väike, 18.- ainult, aga jäi ostmata, nüüd siis ootame. :mellow: .

Aga kas nt teri sobiks kuhugi puuri nurka panna?
Starnike
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 15
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Milline on hea puur jänkule?

PostitusPostitas viksu » 29. september 2007, 19:02

Terade ja üldse toidu jaoks soovitaks osta toidunõu. Küülikutele oleks parem savist, kuna seda nad ei jõua hammaste vahele võtta ja "lennutada". Aga kui spetsiaalset nõud ei ole, siis ajab asja ära ka tavaline taldrik (see, mis paned kohvitassi alla). Kui terad saepurusse panna, siis on tal neid vist halvem süüa ja terad "kaovad" saepurusse ära.
Kaks hobust, kaks küülikut, kaks koera.
Make it better.
Kasutaja avatar
viksu
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 200
Teemad: 6
Pildid: 8
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Milline on hea puur jänkule?

PostitusPostitas Riin » 29. september 2007, 21:36

Starnike! Kas sinu jänku vabalt ka ringi saab joosta? Nimelt meil on see sama kauss pandud kööki ja Nupsu käibki seal alati söömas, va hein ja maiusepulgad, mis kinnitatakse võre külge, on tal kogu nosimine köögis. Ta on sellega nii harjunud, et alati, kui keegi kööki läheb, on tema ka kohe platsis ja ootab kahe käpsi peal oma osa.
Tahtsin selle jutuga lihtsalt öelda, et meil Nupsu küll täis kaussi köögis ei lennuta, teine asi on tühja kausiga, nii et kui Sul jänku lahtiselt ka joosta saab, siis võid proovida kausi välja panna ja ehk sööb oma teri kenasti ja viisakalt seal, ilma et kogu täiega laiali pilluks :-) .
Tore on , kui jänku kõik pabulad ühte puurinurka teeb, siis on endal kindlasti kergem koristada, kuid meil ei õnnestu kuidagi ainult graanulite panek potti, sest tema pabuldab kogu puuri ulatuses. Võib olla ka sellepärast, et ta on kinni ainult öisel ajal ja võtabki oma puuri kui ühte kempsu :bang: , sest ise ta käib seal alumises osas ainult söömas, pikutab ta alati ja ainult maja katusel, pissib ikka potti. Kuid kusagilt olen lugenud, et isased olevatki sellised puhtusest mitte lugupidavad, aga võib olla sõltub see ka lontust endast.
Kusjuures suures toas on meil ka pott ja seal oskab ta kenasti ainult potti oma hädad teha, ju ta siis võtab tõesti oma puuri ühe suure potina :nono: .
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Milline on hea puur jänkule?

PostitusPostitas Starnike » 30. september 2007, 09:56

Jänes emane. Puhutust peab hästi, hetkel 1,3 aastane, juba mingi 5 kuust pole pissinud kuhugi tuppa ja kakanud ka pole, vb mingi kord nädalas laseb 5 pabulat kuhugi. Jänes joosta saab väljas(toas), aga ma mõtlesin just, et öösel panna talle teri, kuna öösel päevasest jooksust väsinud ja sööb kõhu mõnusalt täis, et siis öösel enam mingeid hulle mürgeldamisi ei oleks, nii on see ka toiminud. Aga ei julge eriti nõud kuhugi vaibale ka panna, meil pmst igal pool vaip, et jama oleks, kui ta selle kausi ümber ajab, seal sees ju väikest pudi ka, läheb kõik vaibale, ta selles mõttes loll ka, et ta kipub koguaeg nõude sisse ronima, kui maja oli, siis nõu oli maja küljes, siis sellist probla polnud. Aga mõtlesin, et teri võiks panna nt sinna teisele korrusele natuke, seal sillne ruuduline pind, terad ei lenda minema, aga need võivad talle seal ette jääda.

Eks midagi mõtleb välja, mul juba üks väike plaan on.

Aga kas jänksile sobib 1m x 50cm x 50cm (pikkus-laius-kõrgus)? Et nh paras, et kui jänks puuris, et tal seal hea oleks.
Starnike
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 15
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Milline on hea puur jänkule?

PostitusPostitas Siblik » 30. september 2007, 10:31

No mina nt : mina tellisin rotile plastmassist puuri , lõigati loomapoes plastmass tükkideks ja toodi siia , isa pani kokku ning oligi puur valmis .
Minu puuri leiad http://www.pisi.ee/viewtopic.php?f=70&t=4258&hilit=

- Selline puur on küülikule kaa paras juu .? :roll:
Soovitan :razz:
Viimati muutis sindrinahk 30. september 2007, 11:03, kokku muudetud 1 kord.
Põhjus: Tegin lingi aktiivseks
Loomad on osa meie keskkonnast - neid tuleb hoida ja armastada.
Kasutaja avatar
Siblik
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 116
Teemad: 8
Pildid: 0
Asukoht: Narva
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Milline on hea puur jänkule?

PostitusPostitas Kissu » 30. september 2007, 10:37

Mina näen seal teemas vaid isetehtud puuri. :shock: Ja selline küll küülikule sobiv ei ole kindlasti kohe mitte.

Samuti mainin ära, et puuri kindlasti kohe ei lõigata tükkideks poes, sest sellisel juhul seda küll uuesti kokku panna ei saa. Pigem oligi see kokku pandav puuri lihtsalt ja võeti lahti poes.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Milline on hea puur jänkule?

PostitusPostitas pisitryyn (Teema autor) » 05. oktoober 2007, 06:46

Veelkord suured tänud kõigile vastajatele. Teist oli palju abi. Nüüd siis puur olemas ja jänku ka juba kolmandat päeva sees. :-)
Kasutaja avatar
pisitryyn
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 28
Teemad: 2
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Milline on hea puur jänkule?

PostitusPostitas pisitryyn (Teema autor) » 14. oktoober 2007, 17:17

Infoks siis, et ostsime ferplasti puuri Rabbit 100 New(http://trade.ferplast.com/en/pagina_273.html)
Valisin selle puuri, sest mõõtudelt suurim mis tuppa mahtus ja mulle väga meeldib see, et terve puuri külg käib lahti. Väga mugav on jänkut paitada ja puuri puhastada. Ja Mässule paistab ka meeldivat :-)
Tal on ka ruumi seal sees kiiruskatseid teha.
Kasutaja avatar
pisitryyn
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 28
Teemad: 2
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Milline on hea puur jänkule?

PostitusPostitas Kissu » 14. oktoober 2007, 18:07

See täitsa hea puurivalik ning peamine ju, et küülik ise rahul oleks. :-D Meil põngerjas teeb ka kiiruskatseid nõnda, et saepuru terve põrand täis.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Milline on hea puur jänkule?

PostitusPostitas Starnike » 15. oktoober 2007, 16:53

Tahaks toda eelviimast koju. Mahuks täpselt ka ära meile, hetkel on see "2 korrusega" puur, mis on ka tegelt hea, kuna jänese lemmik paik on to ülemine korrus.

Kahju, et ennem ei näinud sellist puuri nagu seal.
Starnike
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 15
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Milline on hea puur jänkule?

PostitusPostitas tinze » 23. oktoober 2007, 20:14

Palju sellised puurid umbkaudu maksavad ja kas netist saab tellida(online lemmikloomapoed?)
tinze
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 9
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Milline on hea puur jänkule?

PostitusPostitas Kissu » 24. oktoober 2007, 07:02

Minul on enamvähem (uste süsteem oli tol ajal teistsugune) see eelviimane puur. Paar aastat tagasi kui ma ta ostsin maksis umbes 1200 krooni ringis, kuigi kardan, et praeguseks hinnad on tõusnud. Netist tellimise osas kahtlustan, et meil ei ole selliseid nii asjalikke netipoode, kust seda tellida saaks, tuleks ikka oma jalal poodi minna ja sealt tellida (suhteliselt harva on neil kohe kohapeal olemas).
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Milline on hea puur jänkule?

PostitusPostitas Jänks » 03. november 2007, 17:39

Minu küülikul on piisevalt suur puur. Kus on pissinurk, joogipudel, söögikauss ja heinahoidja. Ja pealekauba on tal seal puuris veel vaba ruumi olla ja magada.
Sõpru on mul palju, aga üks neist on parim!
Kasutaja avatar
Jänks
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 72
Teemad: 3
Pildid: 10
Asukoht: Harjumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Milline on hea puur jänkule?

PostitusPostitas pisitryyn (Teema autor) » 03. november 2007, 17:59

Minu puur maksis 910.-. Ostsin selle Sõpruse puiesteelt Zoo keskusest. Bramhamis oli vist sama hinnaga.
Kasutaja avatar
pisitryyn
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 28
Teemad: 2
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Varustus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 4 külalist

cron