Foorumi reeglid

Reeglid, erireeglid ja kasutamistingimused

Foorumi reeglid

PostitusPostitas Kissu (Teema autor) » 28. august 2011, 22:56

Pisi.ee foorum on mõeldud väikeloomahuvilistele suhtlemiseks. Selle eesmärgi täitmiseks on vajalik, et Sa peaksid kinni allpool toodud reeglitest.

 1. Ära postita materjale, mis on teadlikult valed, laimavad, viha ja tüli õhutavad, nilbed, solvavad, isiklikke õigusi või rahvustundeid riivavad või mingil muul moel seadusevastased. Väitlused on teretulnud, aga isiklikud rünnakud ja tülide õhutamine ei ole seda mitte.
 2. Ära postita foorumisse materjale, mis on kaitstud autoriõigusega ja mille postitamiseks sul ei ole luba! Võimalike autoriõiguste rikkumiste eest vastutad ise, mitte foorumi haldaja.
 3. Kuigi me ei vaata üle kõiki postitusi ega ole vastutavad nende sisu eest, jätame endale õiguse kustutada, muuta, ümber tõsta või sulgeda mis tahes postitusi, teemasid ja küsitlusi.
 4. Kui Sa tunned, et mõni kasutaja, moderaator või administraator on rikkunud reegleid või käitunud Sinu suhtes valesti, siis esita oma kaebus vastava foorumi moderaatorile privaatselt. Kui probleem ei lahene, siis teavita sellest administraatorit.
 5. Iga kasutaja, kes tunneb, et mõni postitus või teema teda häirib, võib teavitada sellest moderaatoreid "teata moderaatorile" Pilt nupu abil. Kui soov on põhjendatud, eemaldatakse postitus või muudetakse seda.
 6. Ära postita kordusteemasid ja ebainformatiivse sisu või pealkirjaga teemasid. Enne uue teema alustamist kontrolli, kas seda teemat pole juba foorumis käsitletud. Otsing
 7. Postita teemad õigesse foorumisse. Ära postita sama teemat mitu korda samasse või erinevatesse foorumitesse.
 8. Teemale lisa küsitlus ainult siis, kui see on teemaga seotud, läbi mõeldud ja vajalik ning selle tulemuste põhjal saab teha kõnealuse teema kohta järeldusi.
 9. Meie foorum väldib teadlikult kasside ja koertega seotud teemasid (v.a foorum “Foorumlaste kiisud ja kutsud”, kus Pisi kasutajad võivad kirjutada oma kassidest ja koertest); soovitame kasutada teisi, olemasolevaid foorumeid.
 10. Ära kasuta liiga palju smaile (emotikone). Iga lause lõpus ei pea olema smaili, samuti ei tohi lisada mitut smaili üksteise järele. Postitustes on keelatud kasutada Windows Live Messengeri smailide koode, näiteks (A), (@), (&) jne. Koodid/smailid, mille tähendus on kirjapildist ilmne (näiteks O_o, ^_^ jne.), on lubatud.
 11. Palun hoidu postitamast mõttetuid, ühesõnalisi ja ebainformatiivseid postitusi.
 12. Kirjuta korrektses eesti kirjakeeles. Ära liialda teksti värvimise, rasvase kirja, kaldkirja ja muu seesugusega. Kasutajad, kelle emakeeleks ei ole eesti keel, võivad kirjutada loomulikult nõnda nagu nad oskavad. Klaviatuuri eripärasustest või defektidest palume teavitada administraatorit või üldmoderaatorit.
 13. Ära kasuta läbivaid SUURTÄHTI - internetis on see võrdne karjumisega.
 14. Sul on võimalik lisada teemadesse pilte. Pildi pikem külg ei tohi ületada 800 pikslit. Pilte lisa mõistlikult (sadade piltide lisamine ühele lehele ei ole seda).
 15. Eelnevale postitusele viidates (tsiteerides) jäta tsitaadist alles vaid see osa, millele vastad. Ära liialda tsiteerimisega.
 16. Kui Sinu postitus võib tekitada teemavahetuse, siis alusta parem uut teemat, viidates sealjuures vanale teemale. Väldi teemaväliseid postitusi.
 17. Palume looma terviseprobleemide kohta nõu küsimisel arvestada sellega, et looma nägemata on õiget diagnoosi raske määrata ka väljaõppinud loomaarstil. Kui oled mures, külasta kindlasti arsti! Foorumi haldaja ei võta mingil juhul endale vastutust, kui Sa oled järginud ebapädevaid nõuandeid, mida oled foorumist saanud ning mille tulemusel on Sinu loom jäänud korrektse ja õigeaegse ravita.
 18. Eraviisilised vestlused palume ajada erakirjade teel.
 19. Lubamatu on levitada foorumi kaudu kettkirju (sh. privaatkirjades).
 20. Igasugused erakuulutused tuleb postitada kuulutuste kategooriasse vastavasse alafoorumisse.
 21. Keelatud on teiste foorumite ja jututubade otsene reklaam (näiteks: "Tulge minu foorumisse!") nii postitustena kui erakirjadena. Küll aga on foorumit/jututuba lubatud reklaamida oma signatuuris. Samuti on lubatud neile linkida sobivas kontekstis muu jutu sees, näiteks viidates mõnele teemale seal foorumis.
 22. Keelatud on reklaamida mistahes tooteid või teenuseid nii postitustes kui erakirjades, samuti on keelatud oma kaupluse/teenuse/toote otsene reklaam väljaspool selleks ettenähtud foorumeid. Lubatud on toodete ja teenuste kommenteerimine mõistlikkuse piirides. Reklaamisoovi või täpsustavate küsimustega palun pöörduge meiliaadressil reklaam@pisi.ee
 23. Mõnes foorumis võivad olla erireeglid, mida tuleb samamoodi järgida nagu foorumi üldreegleid. Jälgi enne foorumisse postitamist, kas foorumi ülaosas pole vastavat märget.
 24. Reeglites on küll kaetud tavalisemad olukorrad, kuid kõike ei ole võimalik ette näha. Seega jätame endale õiguse teha foorumi heaolu huvides otsuseid, mis ei ole reeglites kaetud.
 25. Me jätame endale õiguse karistada või eemaldada foorumist kasutajad, kes rikuvad foorumi reegleid või kasutamistingimusi.

Pisi administratsioon jätab endale õiguse reegleid muuta ilma eelneva hoiatuseta. Muudatustest teatatakse "Reeglid" foorumis reeglite teemas.
Reeglite põhipostituses tähistatakse viimased muudatused rasvase kirjaga (bold).
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Foorumi reeglid

PostitusPostitas Kissu (Teema autor) » 13. jaanuar 2012, 12:36

Reeglite punkti nr. 22 sai täiendatud veidi:

Keelatud on reklaamida mistahes tooteid või teenuseid nii postitustes kui erakirjades, samuti on keelatud oma kaupluse/teenuse/toote otsene reklaam väljaspool selleks ettenähtud foorumeid. Lubatud on toodete ja teenuste kommenteerimine mõistlikkuse piirides. Reklaamisoovi või täpsustavate küsimustega palun pöörduge meiliaadressil reklaam@pisi.ee
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus


Tagasi: Reeglid

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline