Lehekülg 1/1

Tõsine pesaehitus

PostitusPostitatud: 04. detsember 2011, 14:26
Postitas DanaDini
Külma saabumisega on minu deegusid tabanud tõsine pesaehituse tuhin. Viivad kõik võimaliku puuri alustades koduste tööde ja ajalehtedega lõpetades helkurite ja muu säärasega. Pesa saavas tehtud küll aga mul tunne, et nad kipuvad seda paberit vms sööma ka. Kas peaksin nendelt paberid ära korjama ja näiteks soojapuhuri või radiaatori puuri kõrvale tõstma, et nendel nii külm poleks?

Aitäh :chinch:

Re: Tõsine pesaehitus

PostitusPostitatud: 04. detsember 2011, 17:47
Postitas Aydy
Paber neile meeldib (pehme majapidamispaber, wc-paber) sellest hea pesa teha. Nad tükeldavad seda väikesteks tükkideks, et ehk tundub ainult, et söövad seda :)
Kui ruum ikka väga külm, siis tasuks jah neile sooja juurde anda. Minul külmal ajal põleb puuri kohal väike lamp ja nad jumaldavad selle all ennast soojendada, eriti siis kui ruum oli väga külm, nüüd õnneks kütavad juba... Lamp tuleks nii sättida, et tuli neile pidevalt silma ei paistaks.

Re: Tõsine pesaehitus

PostitusPostitatud: 05. detsember 2011, 18:13
Postitas justme
Ka minu deegule meelidib paber (Wc paber, salvrätid), kui kuskilt kätte saab, siis veab kohe puuri. Tavaline paber teda õnneks ei huvita, seda pole neile kunagi andnud ka, kuskilt lugesin, et see kahjulik (trükivärv ). See pesaehitus meile samuti tuttav.
Võibolla võiks neile anda rohkem nn ehitusmaterjali, et nad kõike muud puuri ei veaks.. Näiteks minu deegu ehitab peamiselt just heinast, wc paberist ja katkinäritud papptorudest.
Ka meil on vahel tuba natuke jahedam, õnneks siiski mitte väga külm. Ma olen neile, siis soojaveepudeli puuri pannud, aga sellega peab ettevaatlik olema, et ära ei näritaks. Aga lamp tundub ka päris hea idee.