Deegu karjub inimeste peale

Mida ja miks deegu teeb, mida tähendavad erinevad häälitsused. Kes kellega koos elama sobib?

Moderaator: postituvi

Deegu karjub inimeste peale

PostitusPostitas gretschen2205 (Teema autor) » 19. märts 2012, 16:21

Tegelikult on probleem (kui seda üldse saab nii nimetada) selles, et üks mu loomadest hakkab mu toakaaslase pihta piiksuma, kui too välja minema hakkab. Iga kord, kui toakaaslane kodunt välja läheb, jookseb üks loomadest puuri viimasele korrusele, seisab kahel jalal ja piiksub paar korda valjult. Puur ise on esikule üsna lähedal, nii et loom saab alati aru, kui keegi välja minema hakkab. Minu või kellegi teisega ta seda ei tee - ainult toakaaslasega.
Minu enda jaoks ei ole see probleem, sest tegelikult on seda isegi päris naljakas pealt vaadata, aga kuna mu toakaaslasel on paaniline hirm igasuguste näriliste (ka deegude) ees, siis teda ajab selline käitumine endast välja. Seetõttu ta paluski mul uurida, mis sellise käitumise põhjuseks võiks olla ja kuidas seda muuta saaks.
gretschen2205
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Deegu karjub inimeste peale

PostitusPostitas Pinto » 19. märts 2012, 18:12

Sa võiksid Degutopia lehel kuulata deegude erinevaid hääli, et teada saada, millist piiksu ta just su toakaaslasele teeb. Deegudel on väga erinevaid häälitsusi, nii et ainult selle põhjal, et deegu piiksub, on üsna raske ennustada miks ta nii teeb. Võimalik, et tunneb häiritult, et toaskaaslane (kes muidu tema puuri juurde väga ei satu?) tema puuri juures on (siis aitaks ehk puuri liigutamine esikust eemale). Võibolla on ta aga just uudishimulik ja kutsub toakaaslast endaga suhtlema (siis võiks aidata see, kui ta oma närilistepelgusest võitu saaks ja vahest deegudega kasvõi puuri kõrval natuke vaikselt jutustaks. Ennem väljaminekut näiteks).
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist