Kas võtta isasele deegule seltsiks isane või emane deegu

Mida ja miks deegu teeb, mida tähendavad erinevad häälitsused. Kes kellega koos elama sobib?

Moderaator: postituvi

PostitusPostitas Gerbil (Teema autor) » 16. august 2005, 17:29

katzu kirjutas:Mul oli 2 deegut, isane ja emane. Nüüd nädalake tagasi suri emane deegu ja isane jäi üksi. Mõtlesn talle seltsilise võtta kuna üksi ta vist hästi hakkama ei saa ja ta paistab jube kurb. Nüüd siis kysimus, kas ma võin võtta näiteks ühe isase? Ma ei tea kas nad siis läbi saavad. Või kui võtta uue emase ? Ma ei teagi mida teha. Äkki keegi oskab aidata. Aitäh


No üljuhul suhtlevad deegud oma vahel üsna tihti või nii...see tähendab, et neil on suhtlemine just omasugustega vajalik.
Arvan, et kui isaseid ilusasti kuskil tutvustada, mida vana olija enda territooriumiks ei pea, siis peaksid läbi saama küll.
Emasega ma nii kindel ei oleks. Deegudel on tavaliselt eluaegsed partnerid...
Loomatu! {Barbara, Amanda}
r.i.p. ~Rotu, Roosi, Roberta, Ruudi, Ronja, Rosiina, Kutt~
Kasutaja avatar
Gerbil
Uudishimulik hiireke
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 905
Teemad: 76
Pildid: 11
Asukoht: Vinni vald
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: mure

PostitusPostitas Mariliis » 16. august 2005, 17:39

Emasega on lihtsam.
Gerbil, eluaegsed partnerid siinjuures tähendab seda, et deegud elades karjas ei paaritu suvaliselt vaid enamasti on tegemist kindlate paaridega. Kui juhuslikult üks paarilistest surma saab - mida ma kujutan ette juhtub looduses vägagi tihti, siis leitakse uus paariline.
Mariliis
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 129
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: mure

PostitusPostitas evelinrootsi » 19. august 2005, 08:53

Minu sõbrannal suri 1 deegu ära ja tal jäi isane alles ja ta võttis teise isase juurde ja see uus isane, tema kõrv tehti katki, kuna see uus isane oli vana isase territooriumil.
evelinrootsi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 22
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: mure

PostitusPostitas Mariliis » 19. august 2005, 09:33

Deegusid tuleb väga korralikult tutvustada ja kokku tohib neid alguses lasta ainult neutraalsel territooriumil - st kohas, mida kumbki loomadest ei pea enda omaks.
Väike kaklus käib ikka asja juurde, aga tuleb jälgida, et loomad üksteisele viga ei teeks.
Ütle oma sõbrannale, et ta paar nädalat hoiaks deegusid eraldi puurides või ehitaks puurile võre vahele. Selle aja jooksul harjuvad loomad ära üksteise kohalolekuga. Alles siis võib neid kokku lasta.
Mariliis
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 129
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Google [Bot] ja 1 külaline