Mälu?

Kuidas sinu villakhiir käitub ja kuidas ei tohiks. Keda kellega puuri kokku panna?

Moderaator: Imbeeh

Mälu?

PostitusPostitas Syrle (Teema autor) » 21. mai 2005, 17:00

Tšintšiljad tunnevad ära inimesi, kes nendega tegelevad, ja võtavad nad omaks. Kuid sellega seoses tekkis mul küsimus: kui pikk on tšintšiljade mälu? Kui kaua võib inimene olla neist eemal, et nad veel oma omaniku ära tunneksid? :?
Syrle
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 78
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Mälu?

PostitusPostitas morfiid » 21. mai 2005, 18:14

Tõeliselt raske küsimus ju. :o
Arvan, et seda on täiesti võimatu välja selgitada, kuna tsintsud ei reageeri mingil erilisel moel, kui tunnevad kellegi tuttava ära. Võõrastega nad pirtustavad küll.
Neil on vist lõhnamälu. Sest välimuse järgi nad küll inimesi ära ei tunne. Hääle järgi tunnevad ka.
Nende mälu tuleb vist pidevalt värskendada. Samuti jäävad neile meelde teatud teekonnad jalutuskäikudel.
Päts sai näiteks ükskord selgeks, mis nipiga puurist välja hüpata, kui kaane lahti teen. Ja ta oskab seda siiamaani, kuna kordab seda igapäev. :)
Ja ega siis asi niihull ju ka ei ole. Küll nad ikka tunnevad, kui nendega ilusasti käituda. :P
Kasutaja avatar
morfiid
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 357
Teemad: 29
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Mälu?

PostitusPostitas Syrle (Teema autor) » 21. mai 2005, 22:30

Ma lihtsalt huvi pärast küsin... Koerad mäletavad nt terve elu... vähemalt nii ma kuulnud. :roll:
Syrle
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 78
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas sipzy » 22. mai 2005, 18:04

Mina arvan, et tsintsudel on ka suht hea mälu ;)
Nad teavad oma käike ja salakäike igastahes alati unepealt:p
Ja omaniku tunnevad ära jah vast lõhna ja hääle järgi:)
Huvitav kui hästi nad näevad:P kas värviliselt või mustvalgelt ? :)
http://tsintsilja.e21.ee
Kasutaja avatar
sipzy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 499
Teemad: 21
Pildid: 7
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mälu?

PostitusPostitas Tuut Ursel » 23. mai 2005, 10:04

Tsintsudel ON hea mälu.... :)
nt. meie tsintsudel oli eelmine kord üks poja...... hästi mõnus ja suhteleja poiss oli :) .
Talle tuli siis uus peremees järgi... ning mina tegin suure vea võttes poisi oma kätega puurist ja andes selle uue peremehe sülle.
Peale seda ignoreeris tsintsupaar mind a´la kolm kuud. :( lihtsalt keerati selg, ei tuldud puuri võre juurde tervitama ja isegi maiust ei võetud minu käest. :( - igatahes minul endal oli väääga halb tunne :(
Nüüd on mulle õnneks andestatud :D ja kõik on endine.
Tuut Ursel
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 27
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Mälu?

PostitusPostitas Sille » 23. mai 2005, 18:59

Loomadel pole andestamisvõimet,neil on instinktid.Ma olen juba kaks korda oma tsinnude pojad ära võtnud,aga selga pole nad mulle küll keeranud,vaid õige pea hakkavad uusi poegi meisterdama.LOODUSSEADUS----tuleb aga paljuneda,nii kaua kui võimalik. :D :D
Sille
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 102
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas cinderella » 26. mai 2005, 13:19

Mina ise olen mõelnud, et kuidas tsintsud üldse asju tajuvad. Kas ta ainult näeb asju või ta oskab ka vaadata. Kui ma toas ringi kõnnin, siis ega ta ju ei tea, et see mina olen. Kui talle maiust annan, siis ta ei saa asjale pihta enne, kui olen talle maiuse päris nina alla surunud, et ta lõhna tunneks. Pime ta pole, aga vaadata kah ei oska. Siis olengi mõelnud, et kuidas ta asju tajub... ja kaua ta asju mäletab. Mul on tunne, et teatud rütm tal kujuneb toitumise, maiuse ja väljas jooksmie koha pealt, aga kuna tal puudub võime asju seostada, siis tõenäoliselt on ta mälu väga katkendlik. Seega ma arvan, et on asju, mida ta mäletab kaua, näiteks lõhnad ja hääled, aga enamik juhtudel ta enne ei mäleta kui tuttav ette tuleb ja siis mõtleb "ahaa, seda ma vist olen näinud/teinud" :-)
cinderella
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 24
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Mälu?

PostitusPostitas tsuvi » 28. mai 2005, 11:41

Selle nägemisega on minu tsinnul küll teisiti. Näiteks, ükspäev hüppas mulle pea juurde ja vaatas tükk aega otse silma. Mingi minuti vahtisime tõtt sedasi ja tal oli selline pilk nagu ta tõesti oleks vaadanud mitte lihtsalt näinud. Ja nüüd olen mitmeid kordi märganud, et ta väga tähelepanelikult jälgib meid.
Samuti maiuse tunneb ta kuju järgi ära (selle kräkkeri). Kui tema on toa teises otsas ja mina näitan talle kaugelt kräkkerit, siis tuleb kohe vudinal maiustama, kui ma aga panen selle lihtsalt maha, siis läheb tükk aega, enne kui ta lõhna peale kohale tuleb.
tsuvi
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 55
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas sipzy » 31. mai 2005, 14:34

Minu omad aga saavad lõhnajärgi maiustusele väga hästi jälile.
Nimelt oli neil maiustuse pulk riiulipeal ja nad tundsid selle lõhna ära ja üritasid vahetpidamata selle riiulini jõuda :P
http://tsintsilja.e21.ee
Kasutaja avatar
sipzy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 499
Teemad: 21
Pildid: 7
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mälu?

PostitusPostitas Sille » 31. mai 2005, 20:06

Minu tsinsud tunnevad lõhna nii hästi,et kui on nuusutanud võõrast inimest,siis kaovad oma pessa ja välja ei tule,tee mis tahad.Kui ma siis maiusega meelitan ja oma käe pesa juurde panen,siis tulevad alles lagedale.Neil ikka on ajunatuke olemas! :D :D
Sille
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 102
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas sipzy » 01. juuni 2005, 14:07

Me eile märkasmie, et neil on jummala hea mälu:D
Nimelt ;)
ma toitsin neid üleeile õla pealt maiustustepulgaga ja eile nii kui nad lahti said jooksid meie ümber ja hüppasid õlgade peal :) Nii äge oli :P
http://tsintsilja.e21.ee
Kasutaja avatar
sipzy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 499
Teemad: 21
Pildid: 7
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mälu?

PostitusPostitas morfiid » 01. juuni 2005, 14:21

Mul oli jällegi selline juhtum, et umbes nädal aega tagasi panin koridori ühte kohta veits kaerahelbeid. Nad käisid seal siis jooksupealt neid söömas. Järgmistel päevadel lasin neil ainult suures toas joosta ja täna viisin nad koridori. Ja nad läksid KOHE sinna nurkka nuuskima, et kas kaerahelbeid on. Ometigi pesi mul ema põrandat pühapäev. Niiet neil on ikka kohe vägahea mälu:)
Kasutaja avatar
morfiid
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 357
Teemad: 29
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Jupi » 10. juuni 2005, 15:43

Mis puutub tsillude nägemisvõimesse, siis minu loomake näeb küll väga hästi. Kui ta puuris istus, siis lendas porikärbes toas ringi umbes meetri kauguselt, siis ta ärkas oma unelevast olekust ja jäi erksalt vaatama, et mis seal lendas. Sedasi kaks korda järjest...oli päris vahva seda jälgida. Tavadega harjuvad nad ka ära, kuid ei ole proovi teinud, kas kuu või paari pärast ka mäletab.
Jupi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline