tsintsu pissib diivanile

Kuidas sinu villakhiir käitub ja kuidas ei tohiks. Keda kellega puuri kokku panna?

Moderaator: Imbeeh

Re: tsintsu pissib diivanile

PostitusPostitas morosi (Teema autor) » 04. oktoober 2005, 13:37

Viina Mari kirjutas:Kas teistel on ka seda probleemi, et kui tsintsu toas ringi jookseb ja kui korraks üksi jätta, siis kuseb diivanile? Minu omal selline vastik komme, ostsime pool aastat tagasi heleda diivani, millele ta pidevalt loigu teeb, varsti on diivan laiguline, sest nende piss on ka selline, mis eriti kergelt maha ei tule, olen nii õnnetu.
Kas tsintsudel ei ole nii nagu kassidel, et kui ära steriliseerida, siis jätavad loigutamise järele?


Ma arvan, et ta märgistab territooriumi. Kuigi minu tšintšiljad pole veel kunagi väljaspool puuri kuhugi pissinud...
morosi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 16
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: tsintsu pissib diivanile

PostitusPostitas Jupi » 04. oktoober 2005, 14:23

Mul tunne, et mu chill ei pissigi kui toas jookseb. Kuid proovi talle panna wc kauss, kuhu koos aluspanuga pane natuke puurist aluspanu, et pissilõhn juures oleks. Sest kui tal pissikohta ei ole, siis otsib ta selle endale ise.
Jupi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: tsintsu pissib diivanile

PostitusPostitas morfiid » 04. oktoober 2005, 14:56

Kui ta esimest korda sul pissis, oleksid pidanud kiiresti tolle koha mingi vängelõnalise puhastusvahendiga ära puhastama. Et ei oleks jäänud mitteüht pissilõhnagi. Nüüd pole enam suur midagi teha. Soovitan ka sul pissikast diivanile panna. Ja kui see ei aita, siis diivan kasvõi mingi vakstuga ära katta.
Minu tsintsud ei ole ka kunagi väljas pissinud. Kui lasen nad kauemaks puurist välja, siis panen nad vahest, umbes tunni aja tagant puuri korraks tagasi. Siis nad teevad oma pissimised seal ilusasti ära. Aga junne lasevad küll, niiet vähe pole ja igale poole. :P
Steriliseerimise mõte viska kohe peast, kuna enamjaolt tsintsud narkoosist välja ei tulegi.
Kasutaja avatar
morfiid
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 357
Teemad: 29
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas sipzy » 04. oktoober 2005, 15:03

pane talle puuri pissikauss kui sul seda ei ole ja kui on, siis pane sinna tema pissiseid asju, nt. pane ajalehed tiivanile ja kui ta pissib, siis tõsta need lehed tema pissikaussi. Vb. siis harjub ka lahti olles oma pissipotil vetsus käima.
http://tsintsilja.e21.ee
Kasutaja avatar
sipzy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 499
Teemad: 21
Pildid: 7
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: tsintsu pissib diivanile

PostitusPostitas nunnu4 » 04. oktoober 2005, 17:35

Minu omad jooksevad mõnikord mittu tundi väljas, puur seisab teises
toas ning sinna nad ei pääse, siis nad jooksevad minu juurde ning
hakkavad värisema, minu jaoks on see nagu märk, et emme lase meid
puuri.
Puuri jõudes, jooksuga kastisse ning loik tehtud. :lol:
nunnu4
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 47
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 04. oktoober 2005, 18:10

oot,oot, ma ei saa aru nüüd. Kas pissimiseks peab neil mingi erikauss olema või. Ma pole märganud üldse,et tuppa ta pissiks. seevastu junnikesi korjan alati tolmuimejaga pärast tema jooksmist toast kokku.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: tsintsu pissib diivanile

PostitusPostitas morfiid » 04. oktoober 2005, 18:30

Pissimiseks ei pea neil suht idagi olema. Aga puulaastude kokkuhoidmiseks on paljudel ostetud pissimiskastid, mis käivad nurka ja kus tsintsud pissil käivad. Minumeelest on üleni puulaastudega kaetud puuripõhi aga ilusam. :)
Pilt:
http://www.petco.com/assets/product_ima ... 62143B.jpg
Kasutaja avatar
morfiid
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 357
Teemad: 29
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: tsintsu pissib diivanile

PostitusPostitas Sille » 06. oktoober 2005, 11:05

Minu tsinnud närisid selle plastmassist pissikasti puruks ja ma võtsin selle puurist ära.Nüüd pissivad nad ühte nurka ja las pissivad.Nad ju pissivad suht vähe.Kui puurist väljas jooksevad,siis on mul väike puur pandud koos nendega koridori ja seal sees käivad nad aegajalt nii pissil kui kakal.Ja kui tahavad ära suurde puuri,siis istuvad väikses puuris ja ootavad,millal ära viiakse.Nii lihtne see ongi! :) :)
Sille
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 102
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: tsintsu pissib diivanile

PostitusPostitas tsuvi » 06. oktoober 2005, 11:41

Minu tsintsu on paar korda jooksmise ajal puurist väljas pissinud. Siis on aga ka nii tubli, et otsib koha, kus vaipa pole vaid paljas põrand. Mõlemal korral olen asja pealt näinud ja Nupsu on alati nii õnnetu näoga seejuures. Ennem hakkab kangesti nihelema, aga kuna puuri ei jõua ja ma ka nii kiiresti tegutseda ei jõua, siis teeb põrandale. Üks kord aga ronis Nupsu jooksutuuri ajal puuri katusele, kui pissihäda peale tuli ja soristas katuselt alla. Piss pritsis platedelt laiali, täits hirmus kohe.
Aga õnneks juhtus see kõik siis kui ta veel pisike oli, nüüd on meie preili oma pidamatuseprobleemi kontrolli alla saanud. :)
tsuvi
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 55
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: tsintsu pissib diivanile

PostitusPostitas Sille » 07. oktoober 2005, 11:19

Muide neile meeldibki tühja koha pealt alla pissida.Mul on kaks puuri ühendatud kõrvuti ja siis tekib sinna selline resti koht,kust saab õndsa näoga alla pissida.Ma panin sinna plekist plaadi alla,nüüd lasevad selle plaadi peale ja seda on ka hea koristada.Ja kui on närimise puu,mille peal saab istuda,siis on ka vaja kindlasti sealt alla puust plate peale pissida.Omaarust on nad väga kavalad!Eriti kui tuleb jooksuaeg,siis lasevad üksteise võidu igale poole! :) :D
Sille
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 102
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas cinderella » 28. oktoober 2005, 13:48

Minu sebastian jookseb iga päev tunnikse mööda tuba ringi. Ma ei ole veel märganud, et ta kuskile pissinud oleks. Alguses oli ainult häda, et junne kukkus iga meetri peale, kogu aeg pidi kühvliga sabas jooksma tal. Nüüd võib ta kasvõi tund aega ringi joosta ja poetab mõne üksiku junni kuskile nurka. Üldiselt oskab end hästi üleval pidada küll.
cinderella
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 24
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: tsintsu pissib diivanile

PostitusPostitas Sirtsu56 » 29. juuli 2010, 23:00

Minul on samuti tekkinud probleem, et kaks chinchillat väljas olles märgistavad (sirtsutavad) igasuguseid nurke. voodi all näiteks olev nurk, kapi juures jne.. see on käinud nüüd paar kuud, aru mai saa miks nad nii teevad, kas tõesti tingitud õelusest et omavahel läbi ei saa, ning vaja kuidagi moodi oma territooriumi märgistada???
Kas on mingi vahend ntks , mida saaks pritsida et nad sinna kohta (nurka) enam kasvõi üldse ei läheks? nagu on kassidepeletus vahend jne. Mõtlesin osta ning proovida, samas hakkasin muretsema et ehk teeb see rohkem kahju kui head ?.. ::P
Heateod ununevad kergesti, aga halbu tegusid peetakse meeles.
Kasutaja avatar
Sirtsu56
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 622
Teemad: 12
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist