rosellapapagoi võtmine...

Arutelud erinevate suleliste liikide üle

Moderaator: Annie

rosellapapagoi võtmine...

PostitusPostitas Taigar (Teema autor) » 12. juuli 2012, 15:50

Tere,

Seoses sellega, et kolina Tallinnast ära Pärnusse uude kohta ning ei saa lindu tallinna kodust kaasa võtta (kuna pole minu oma) siis mõtlesin, et soetaks õige endale isikliku papa.
Hetkel Tallinnas on meil lutino nümf, ent tahaks midagi muud, suuremat, värvilisemat ja vahest ka sõbralikumat kui hetkene nümf on.
Uurimistöö tehtud leidsingi endale sobiva linnu ROSELLAPAPAGOI. Uurisin internetist ning leidsin, et Margitikasel võib neid olla(saatsin talle meili, ootan vastust hetkel) kuid kas keegi teab kellel veel. Ma poest osta ei taha kuna poe lindudega on halvad kogemused (suri ära 2 nädala pärast) vaid tahaks osta otse kasvatajalt. Aa ja kas saaks selle linnu kätte kõigest max 150€ või pean rohkem välja käima?

Tänades ette, Taigar V.
Taigar
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 2
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: rosellapapagoi võtmine...

PostitusPostitas Taigar (Teema autor) » 12. juuli 2012, 18:12

Leidsun kuldsestbörsist sellise rosella
Taigar
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 2
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: rosellapapagoi võtmine...

PostitusPostitas Ööloom » 12. juuli 2012, 22:52

Tundub asjalik pakkumine olevat! :-) Pealegi on noort lindu endaga kergem harjutada, kui täiskasvanut! :-)
Ööloom
Pisi sõnasepp 2013
Pisi sõnasepp 2013
 
Postitused: 226
Teemad: 6
Pildid: 4
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: rosellapapagoi võtmine...

PostitusPostitas nuki8 » 13. juuli 2012, 08:29

Rosellad ei ole sõbralikumad kui nümf :) Rosellapapagoi on edasijõudnute lind ehk ei ole algajatele. Ma ei arvagi et sina algaja oled, lihtsalt nii on kirjas. Rosellad pole käelinnud. Rosella on üldse väga eriskummaline papagoi. Ta tahab palju vabadust, suurt puuri, käsi üldjuhul ei armasta, tahab olla inimeste juures kuid hoiab ohutusse kaugusesse.
Rosellade hinnad on poes 120-150 eurot eraisikutel aga umbes 100-120 eurot. Vahel harva 90 eurot

Soovitan sul enne kui rosella ostad, kellegi juurde koju neid vaatama minna. Või osta võimalikult noor tibu (kes on just iseseisvunud ja valmis loovutuseks) ja keda on vähemalt üritatud käega harjutada.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: rosellapapagoi võtmine...

PostitusPostitas margitikas » 21. juuli 2012, 13:48

Minul ei näidanud küll ühtegi sõnumit? Kuid roselladest rääkides- nad on imeilusad, kuid ettevaatlikud linnud, kes pikapeale kõik võtavad sul käest meelispalu, kuid parema meelega teeks seda kausist. Neid on ilus vaadata ja nad on superhead lendajad ning lendavad sellise virtuoossusega, et seda on mõnus jälgida. Samas on nad suured linnud...ja jäljed jäävad järele ka suured. Mul on rosellasid 9, kolmest liigist ja võin julgelt öelda, et KÕIGIL on oma iseloom, harjumused, kes istub kiigel, kes mitte kunagi, kes lendab oma puuris, kes ainult ronib....ja nii lõputult. Sulgimisperioodil muutub nende käitumine, välimus, nad näevad sagritud, veits õnnetud välja ja suplevad pidevalt, nagu nad ka looduses teeks. Looduses on nad õppinud inimeste juurde lendama toidu ootuses- ka mul võtavad 8 kenasti maiuspalu käest- 1 on veel liiga,,värske olija``. Nad ei õpi iial nö rääkima, samas teevad teiste lindude hääli, vilesid järgi- :D mul on toas, kelle pealt õppida. Neil on puuris oma väljakujunenud hierarhia ja asjatult teistele liiga ei tehta. Mulle meeldib, et neid on mitu ja nad saavad omavahel suhelda- üksik lind pole iial õnnelik. Mulle ei pea ükski lind lendama selleks mu käele, et mind lõbustada, kuid kui nad on lahti ja mul järel lendavad ning mu tegemisi jälgivad- seda on maru vaadata, kuid minu arvamus on, et lind peaks ikkagi suhtlema liigikaaslasega , siis on ta elu nii täisväärtuslik, kui puuritingimustes olla saab. Katsun alati leida linnule talle meeldiva kaaslase- nii on ju ka lindudel oma maitse ja seda tuleb aksepteerida- me keegi ei tahaks elada nii, et ühel päeval tuleb me tuppa võõras inimene ja jääbki, me peame temaga koos elama, kuigi ta meile üldse ei meeldi. Mõtlen alati enne- aga mis linnule meeldiks?
margitikas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 275
Teemad: 9
Pildid: 4
Asukoht: Järve
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 59
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Liigid

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 4 külalist