Paar küsimust kaeluspapagoide/väärispapagoide kohta

Arutelud erinevate suleliste liikide üle

Moderaator: Annie

Paar küsimust kaeluspapagoide/väärispapagoide kohta

PostitusPostitas Nümmi (Teema autor) » 18. detsember 2014, 17:49

Olen hakkanud huvi tundma selliste linnukeste vastu :)
Aga kuna neist ei ole vägapalju infot siis mul on paar küsimust nende kohta.

1.Kas eri sorti kaeluspapagoid/väärispapagoid elavad eri vanusteks ning kui jah siis millisel neist on lühim eluiga ja kui pikk see oleks?
2.Kas nad kuuluvad keskmiste või suurte papagoide hulka?
3.Mida nad söövad?Ja kuidas on lugu liha ja elustoiduga?
4.Kui suur puuri ta vajab?
5.Kui kallis võiks üks isend olla?
6.Kas üksikult pidada võib?
7.Kas nad rääkima ka õpivad ja kui vanalt tuleks sell juhul alustada?
8.Kui osta kaks või kolm lindu,kas siis saaks niimoodi et panen puuri(suurem puur siis) ühel päeval ühe ja siis nt 2 päeva pärast teise?või läheksid nad sellel juhul kaklema?
9.Kas nad vajavad sammuti seepiat ja joodi kivi?
Kui jah kas siis neile on mingid suuremad blokid või antakse neile pärleid?
10.Kuidas on suplemisega?
11.Kas nad sobivad nümfidega?(ei oleks samas puuris vaid samas toas)
See on siis praeguseks kõik :)
Loodan et mu küsimustest said kõik aru :)
♥ C.W Gortner
♥ Me olime valetajad
♥ Minu sari
Kasutaja avatar
Nümmi
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 100
Teemad: 29
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Paar küsimust kaeluspapagoide/väärispapagoide kohta

PostitusPostitas nuki8 » 19. detsember 2014, 11:20

Nad armastavad teistel lindudel varbaid ära hammustada. Nt. kui su nümf kogemata nende puuri peale lendab, teeb kaeluspapagoi naksti ja su nümf on invaliid.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Paar küsimust kaeluspapagoide/väärispapagoide kohta

PostitusPostitas Nümmi (Teema autor) » 19. detsember 2014, 13:44

hästi arvestan sellega.
Olen kuulnud et aarad kui kurjaks saavad võivad näpu otsast hammustada.Kas Kaeluspapadega on samamoodi?
♥ C.W Gortner
♥ Me olime valetajad
♥ Minu sari
Kasutaja avatar
Nümmi
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 100
Teemad: 29
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Paar küsimust kaeluspapagoide/väärispapagoide kohta

PostitusPostitas Misty3 » 07. jaanuar 2015, 17:27

Olen alles värske kaeluspapagoi omanik, aga vastan niipalju kui senimaani tean ja näen :)
1. Elavad kuni 25 aastat.
2. Nad kuuluvad keskmiste papagoide hulka
3. Söövad keskmistele papagoidele mõeldud seemnesegusid, mida saab loomapoodidest, aga rohkem tuleks anda puuvilju ja juurvilju. Minu oma sööb banaani, õuna, viinamarju, pirni. Juurviljadest olen seni andnud porgandit ja seda sööb suure isuga ja värsket kurki ka. Erilised lemmikud on pähklid.
4. Hetkel on minu puur 64 cm kõrge ja 60 cm lai. Ma usun, et see tegelikult võiks suurem olla ja plaanis on see ka lähiajal soetada.
5. Oleneb värvist. Rohelised on kõige rohkem levinud ja on soodsamad. Mina ostsin 100 euroga rohelise. Plaanis võtta ka sinine seltsiks. Sinine maksis ühes loomapoes 144 eurot. Müüakse erinevate hindadega.
6. Võib küll üksikult pidada. Neil ei pea tingimata olema seltsilist. Sel juhul lihtsalt inimene peaks ise papagoiga rohkem tegelema.
7. Räägitakse, et paljud papagoid ei hakkagi rääkima, et see kehtib vist suht kõikide liikide kohta. Ma usun, et kui igapäev ikkagi temaga rääkida, siis ta lõpuks midagi ütlema hakkab. Laulab küll ilusti ja teeb igasuguseid erinevaid hääli. Olen vilistanud talle vaikselt ja seda teeb küll järgi nüüd. Rääkima õpetamine kestab mitu kuud, et lihtsalt ja kiirelt see ei käi. Oleneb muidugi papagoist ka, et kas ta tahab :)
8. Selle küsimuse kohta mul kahjuks veel info puudub. Loomapoes olen näinud küll, kuidas 2 kaeluspapagoid ilusti rahulikult istuvad ühe pulga peal kõrvuti, aga ei tea ju nende elulugu.
9. Jah ,vajavad küll. Need, mis loomapoes saada on. Ei pea neile olema suuremad.
10. Suplemist vajavad ka. Neile oleks siis vaja suuremat basseini, et viirude bassein jääb neile väikseks.
11. Niipalju kui olen näinud ühe linnukasvataja pilte, siis temal on küll nii viirud kui nümfid ja kaeluspapagoid kõik ühes suures puuris koos. Ma usun, et see, et kas sobivad sõltub papagoide iseloomust.
Misty3
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 2
Teemad: 1
Pildid: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Paar küsimust kaeluspapagoide/väärispapagoide kohta

PostitusPostitas Nümmi (Teema autor) » 08. jaanuar 2015, 18:27

Hästi :)
aitäh info eest.
♥ C.W Gortner
♥ Me olime valetajad
♥ Minu sari
Kasutaja avatar
Nümmi
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 100
Teemad: 29
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Liigid

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline