Villak ei söö heina.

Toidud, maiustused, joogid ja närimine.

Moderaator: Imbeeh

Villak ei söö heina.

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 09. juuli 2012, 08:00

Kui saime villaku märkasin, et ta on vilets sööja. Natuke näksis heina kuid kraanulikausi keeras ümber või jättis täiesti puutumata. Kaks nädalat tagasi ostsin uue toidu, mis on huvitav ja vaheldusrikas Vitagraft emotion functional. Nüüd chinchilla ainult seda sööbki kuid heina ei taha. Toidu sees on samuti kuivatatud heina, ka see jäetakse puutumata.

Kuidas tal nii tagumised hambad kuluvad, kui ta heina ei söö. Mida teha? Tema puhul ei ole ainult heinadieet eriti hea mõte.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Villak ei söö heina.

PostitusPostitas Kissu » 09. juuli 2012, 08:48

Lisaks hammaste kulutamisele on hein ka äärmiselt tähtis kiudainete allikas, mis hoiab seedimise korras. Seega tuleb villak ikkagi heina sööma saada, olgu see siis kasvõi kuivtoidu vähendamise arvelt.

Võid proovida teistsugust heina, eri loomadele meeldib erinev hein. Osad naudivad pikki heinakõrsi, teistele meeldib peenike ja pudi hein. Samuti, kui häda tõesti käes, siis tuleks tagasi minna igava toidu peale, et see kuivtoit ikkagi põhiliseks ei muutuks vaid hein esirinnas oleks.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Villak ei söö heina.

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 09. juuli 2012, 14:40

Olen proovinud nii pudi, pikka, ise kuivatatud ja poes müügil olevat. Midagi ei taha. Tal on ribid väljas, kuidas võtan nüüd teise toidu eest, kui ta kosuma on hakanud? Või ei tee talle heinadieet midagi? Arvan, et ta ongi sellel olnud pikemat aega, ennem kui ta sain. Igavat toitu neid rohelisi pulgakesi ta ei söö.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Villak ei söö heina.

PostitusPostitas Kissu » 09. juuli 2012, 17:12

Vitacraft Emotion Functional on see erinevatest tükikestest segu? See ei ole loomale hea, kuna sealt sorteerib ta välja omale paremad ja enamasti kõige vähem kasulikumad palad. Nälginud looma puhul on lisaks suurele toidukogusele vaja jälgida, et ta ikkagi saaks kõik vajalikud ained ka toidust kätte, kuna tal tõenäoliselt juba võib olla mõne aine puudus.

Mina soovitaksin sul proovida Burgess graanultoitu, mis muu hulgas sisaldab ka hulgaliselt kiudaineid. Lutsern, kaera kliid, nisu, sojaubade kestad, soja, herned, pärm, piparmünt, sojaõli, ligno-tselluloos, monokaltsium- fosfaat, kaltsiumkarbonaat, sool, frukto-oligosahhariidid 0,25%, metioniin, vitamiinid, mineraalid, naturaalsed antioksüdandid. Need graanulid enamasti maitsevad loomadele päris hästi ja samas saab ta kenasti tasakaalustatud toidu ja vajalikud ained. Seda saab tellida ka näiteks Bosse e-poest.

Heina osas oleks muidugi hea proovida seda Inglismaalt toodud heina, mida Pinto vahepeal müüs. See läheb peale isegi loomadele, kes üldiselt ei ole heinasöödikud, nagu rotid. Ma küll ei oska öelda, kas Pintol seda enam on alles.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Villak ei söö heina.

PostitusPostitas Sirtsu56 » 10. juuli 2012, 21:59

Kas tal hammastega on kõik korras ?
Põhjus on kindlasti, miks ta ei söö heina. Lemmiklooma kauplustes on palju erinevate firmade heinu müügil, küll tavalisi ning erilõhnalisi. Peab erinevaid proovima. Soovitan osta science selective chinchilla toidu, seda söövad enamus chinchillad ning sinna pole lisatud ei mingeid suhkruid. Mida rohkem sa erinevaid toitte(segusid) ostad seda rohkem ta valima hakkab. On ta sul emane v isane ja kui vana ?
Heateod ununevad kergesti, aga halbu tegusid peetakse meeles.
Kasutaja avatar
Sirtsu56
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 622
Teemad: 12
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Villak ei söö heina.

PostitusPostitas Imbeeh » 11. juuli 2012, 12:12

Kui ta sul niisama heina ei söö siis võid proovida heinagraanuleid. Minu kolmest villakust üks on heina suhtes suht pirtsutaja, niisiis nägin PetCenteri poes müügil heinagraanuleid, 3 liitrine pakk maksis 1.60 ja kuigi ta ka nende suhtes on aeg-ajalt nina kirtsutav siis sööb ta graanuleid paremini kui tavalist heina.
Ning hammaste puhul, et kas sul mõni oks on tal puuris närimiseks, et saab hambaid teritada ning kui toidusuhtes on valilv siis jällegi soovitan ainult graanultoite, et sealt saab ikkagi vajalikud ained kätte, mitte ei tee valikuid. Minu villakud söövad hetkel Chinchilla Complete, Belgia firma Versele-Laga on tootja. 500g pakk maksab umbes 5 euro kanti, igal poel erinev hind.
Kasutaja avatar
Imbeeh
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 318
Teemad: 5
Pildid: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Villak ei söö heina.

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 11. juuli 2012, 14:17

Olen aru saanud, et tagumised hambad vajavad kulumiseks just heina, mitte graanuleid. Lugesin seda Kallikera "Taku-Juku" teemast.
Loodan praegu Pinto käest heina saada. Esimesed hambad on korras, tagumisi ma vaadata ei oska. On küll oks olemas.

Sirts, isane ja 2a.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Villak ei söö heina.

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 20. juuli 2012, 06:48

Ei söö ka Pinto heina. Ainsad mis talle heinas maitsevad on minu kuivatatud võilillelehed ja kibuvitsaõied.
Kaalus võtab ta muidugi püsivalt juurde, tervis tundub hea (kuigi on veel alakaalus). Vitamiinipuudust ei tundu olevat. Kõrvad ainult ketendavad natuke.
Kas peaksin üldse muretsema, et ta heina ei söö? Kaal ju tõuseb hea toidu peal.
Üks teie soovitatud toitudest on samuti ära tellitud.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Villak ei söö heina.

PostitusPostitas Imbeeh » 20. juuli 2012, 20:51

Ma usun, et ei ole midagi väga hullu, kuid aeg-ajalt võid talle heina puuri niisama panna, et äkki pakub natukenegi huvi. Nagu ma juba mainisin siis ka minu üks villakutest ei ole heinast eriti vaimustuses siis olen andnud talle võilille lehti ning aeg- ajalt panen ka heina, kuid suurem osa heina jääbki puuri seisma.
Kasutaja avatar
Imbeeh
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 318
Teemad: 5
Pildid: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Villak ei söö heina.

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 21. juuli 2012, 11:49

Aitäh heade nõuannete eest.
Chinchillale meeldib uus toit, mida te soovitasite. Panen talle heina ikka puuri, sööb või ei söö, ise teab mis teeb.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Villak ei söö heina.

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 28. juuli 2012, 21:04

Probleemi pole enam. Chinchilla hakkas heina sööma. Võibolla läks uue toidu vaimustus lihtsalt mööda.
Mõtlen, et kui ta põhiliselt oli heina peal ja kraanultoit oli vastik, siis nüüd kui sai uue toidu maitses see talle nii väga, et enam ei tahtnud ta ka heina.
Seda uut toitu mis talle nüüd ostsin, ta nii väga ei pugi. Samas sööb kõik ilusti ära ja võtab heina ka. Eriti on talle mokka mööda minu enda korjatud ja kuivatatud timut. Poe heina polegi enam proovinud. Hetkel pakun talle Pinto käest tellitud inglismaa "imeheina" ja minu valitud kõrrelisi, võilillelehti ja kibuvitsaõisi, piparmünti ja melissi.

Villak on juurde võtnud sellest ajast, kui vanast kodust kaasa saadud kraanulid välja vahetasin. Et siis täpselt kuu ajaga on tulnud 30g juurde. Rõõm vaadata, et loomake kosub, sööb uut tervislikku kraanultoitu ja heina. :happy:

Vanast kodust kaasa saadud kraanultoitu pakkusin ühele tädile, kellel on kitsed. Hiljem sain teada, et isegi kõigesööjad kitsed põlgasid selle ära.
Viimati muutis nuki8 28. juuli 2012, 21:12, kokku muudetud 1 kord.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Villak ei söö heina.

PostitusPostitas samton » 28. juuli 2012, 21:09

Tore, et teil söömisemured lahenesid.
Tee tublile tsintsule minu poolt pikk pai.
Handle every stressful situation like a dog.
If you can't eat it or play with it,
just pee on it and walk away.
Kasutaja avatar
samton
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 4493
Teemad: 72
Pildid: 126
Asukoht: Kohtla-Nõmme, Ida-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 63
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Villak ei söö heina.

PostitusPostitas eeniemi » 25. detsember 2012, 14:31

Hello,

Is someone would be that nice, that could translate this text also in Estonian, it could be helpful.

Some chinchillas does not like hay. Mostly it is because of, that they have gotten something better, than the hay is, then they rather eat that tastefully food. Sometimes, when animal does not eat anymore hay, it´s a mark of teethproblems.

I do not know, if You have there in Estonia any hay pellets for the chinnies? Many owners have had animals, that does not like hay. But when the hay is at pellet form, they will like from it.

This webshop sends orders also in Estonia;

http://shop.das-heimtierparadies.de/Versand-und-Kosten/

There are very good brands, that You could try for Your chinnies. Mostly it is cheaper to order with friends (as the shipping costs are quite expensive). :-)

http://shop.das-heimtierparadies.de/Ter ... re%20alpin

http://shop.das-heimtierparadies.de/Chi ... -1-kg.html

http://shop.das-heimtierparadies.de/Chi ... 25-kg.html

This ones are hard to chew, so they are nice for chinnies teeths also. :-)

http://shop.das-heimtierparadies.de/Chi ... -5-kg.html

Chinchillas are ike small childrens. They bored quite often. If You try just to put the hay in toiletpaperrollselves. Try to make hay balls. Etc. Sometimes they just likes from the hay more, when You put it in the roof of the cage, it makes the hay more interesting. :-)
eeniemi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teemad: 1
Asukoht: FINLAND
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Toitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline

cron