Oraval saba poolpaljas

Tervisehädadest ja kuidas neid vältida.

Moderaator: v66dik

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Oraval saba poolpaljas

PostitusPostitas -c2llu (Teema autor) » 08. aprill 2009, 16:22

Tere, minu oraval on saba pool paljas et millest see võib olla keegi oskab aidata äkki? Kas äkki mingi vitamiini puudus?

Ettetänades:)
Viimati muutis samton 08. aprill 2009, 17:51, kokku muudetud 1 kord.
Põhjus: "Probleem" pole mingi pealkiri; asendasin selle teemale vastavaga.
Kasutaja avatar
-c2llu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 10
Teemad: 2
Asukoht: Keila
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Oraval saba poolpaljas

PostitusPostitas inesza » 15. aprill 2009, 08:20

Tervist,
kas mingid vigastust ei olnud?
ninast sabaotsani.....
Kasutaja avatar
inesza
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 52
Teemad: 3
Pildid: 9
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Oraval saba poolpaljas

PostitusPostitas -c2llu (Teema autor) » 15. aprill 2009, 10:14

Tere.
Minu teada mitte, ma ostsin ta ühe inimese kaudu ja siis ta oli kuskil 7-8 kuune. Aga nii kaua kui ta on minu juures olnud pole küll mingeid vigastusi olnud. Kas äkki vitamiini puudus ei või olla?

Ettetänades:)
Kasutaja avatar
-c2llu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 10
Teemad: 2
Asukoht: Keila
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Oraval saba poolpaljas

PostitusPostitas inesza » 15. aprill 2009, 16:42

Eriti ei usu, kui sööb kvaliteet vöödiku toitu, lisaks võiks anda igasugust pähkleid, puu- juurvilju, kindlasti puuri võiks panna mineraalkivi, mis igas loomapoest kätte saadav. Muidu võivad parasiidid näiteks olla. Kas ta sügab ennast palju? Võiks veel stress olla (elukoha vahetus, toiduvahetus, keskonnavahetus, teine allapanu).
ninast sabaotsani.....
Kasutaja avatar
inesza
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 52
Teemad: 3
Pildid: 9
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Oraval saba poolpaljas

PostitusPostitas -c2llu (Teema autor) » 15. aprill 2009, 22:18

Sööb kvaliteetset toitu ja igast puu-juurvilju annan ka ja pähkleid ja mineraalkivi on ka olemas. Minu arust ei süga palju. Võib-olla jaa keskkonnavahetus, sest jah mul siin natukene palju lapsi majas:D Võib-olla enne oli tal rahulikum olla vms.
Kasutaja avatar
-c2llu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 10
Teemad: 2
Asukoht: Keila
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Oraval saba poolpaljas

PostitusPostitas Scratchy » 16. aprill 2009, 21:07

Kas saba oli poolpaljas juba siis, kui ta said või tuli see probleem hiljem?
Kui majas on palju lapsi ja on kärarikas, siis tuleb looma puur asetada tuppa, kus tal on rahulik. Loom peab saama rahu, see on kindlasti stressirohke kui mitu last majas ringi jooksevad ja karjuvad (ei ütle, et see sul kodus just nii on, aga jäi su postitusest selline mulje, et väga palju rahu loom ei saa).
Hovawart Hunka
(rotid Ruu, Donnie, Darko, Blak ja Blu)
[Merisiga Põnnu, rotid Andy, Scratchy, Mia, Misty, Aura, Annabel, Tölps]
Kasutaja avatar
Scratchy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2098
Teemad: 42
Pildid: 2
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Oraval saba poolpaljas

PostitusPostitas -c2llu (Teema autor) » 17. aprill 2009, 17:08

Tere.
Saba oli juba siis pool paljas kui ma ta sain. Orav ongi tasakesi minu oma toas ning lapsed minu toas ei käi väga karjumas:D Ning minu meelest saab ta küll rahu.

Ettetänades.
Kasutaja avatar
-c2llu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 10
Teemad: 2
Asukoht: Keila
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Oraval saba poolpaljas

PostitusPostitas Scratchy » 18. aprill 2009, 11:42

Kas pilti on võimalik postitada ta sabast? Täitsa võimalik, et eelmises kodus juhtus mingi õnnetus vms.

Ei kujuta küll praegu eriti ette, millest saba poolpaljas olla võib. :umm:
Hovawart Hunka
(rotid Ruu, Donnie, Darko, Blak ja Blu)
[Merisiga Põnnu, rotid Andy, Scratchy, Mia, Misty, Aura, Annabel, Tölps]
Kasutaja avatar
Scratchy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2098
Teemad: 42
Pildid: 2
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Oraval saba poolpaljas

PostitusPostitas -c2llu (Teema autor) » 18. aprill 2009, 23:09

Ma võin teile emailile saata pildi. Andke oma email vms siis:)
Kasutaja avatar
-c2llu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 10
Teemad: 2
Asukoht: Keila
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Oraval saba poolpaljas

PostitusPostitas -c2llu (Teema autor) » 24. aprill 2009, 17:51

Kasutaja avatar
-c2llu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 10
Teemad: 2
Asukoht: Keila
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Oraval saba poolpaljas

PostitusPostitas inesza » 24. aprill 2009, 18:20

Kuna orav ise näeb hästi välja ja saba nahk ka on täitsa terve, siis pakkun et see võiks olla mingi vana vigastus, või stressist tingitud alopetsia (e. kavakadumine) kas ise kitkus need välja või lihtsalt karvad langesid ise.
ninast sabaotsani.....
Kasutaja avatar
inesza
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 52
Teemad: 3
Pildid: 9
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Oraval saba poolpaljas

PostitusPostitas -c2llu (Teema autor) » 24. aprill 2009, 23:17

Selge, vb on siis stress või vana vigastus. Hmm.. ma ei ole kumbagi tähele pannud. Algul oli tal veel vähem karvu saba peal, aga nüüd on hakanud juurde tulema, just allpool, kust keha hakkab,et sealt on näha, et karvu on juurde tulnud, saba keskele lihtsalt ei tule neid väga palju.
Kasutaja avatar
-c2llu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 10
Teemad: 2
Asukoht: Keila
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Oraval saba poolpaljas

PostitusPostitas -c2llu (Teema autor) » 06. mai 2009, 15:49

Jehuu, oraval on hakanud karvu juurde kasvama viimasel ajal väga palju. :) See peaks olema hea märk. Võib-olla oligi tal stress vms.
Kasutaja avatar
-c2llu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 10
Teemad: 2
Asukoht: Keila
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Oraval saba poolpaljas

PostitusPostitas Yoko » 25. oktoober 2009, 10:26

Tere!
Mul oravatel sama mure - saba hakkas vaikselt karvu kaotama ja nüüd isasel juba täitsa kiilas :sad: . Karvad kadusid paari kuuga ning ei paista kuidagi tagasi kasvavat. Erinevus c2llu orava sabast on see, et sabanahk on tume ja tundub kuidagi kuiv. On see mingi haigus või samamoodi stress? Välismaistest foorumitest leidsin samuti ainult sabakarvade ja stressi vahelistest seostest jutte, mitte midagi aga mingitest haigustest. Toitu saab peamiselt vöödikute spetsiaaltoit+värsked viljad+jogurt, mineraal- ja kaltsiumikivid olemas.
Yoko
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 10
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Oraval saba poolpaljas

PostitusPostitas Scratchy » 26. oktoober 2009, 15:48

Ei oska niimoodi midagi öelda.. Alati tasub loomaarsti külastada! :) Kui loomaarsti juures käidud, kirjuta siiagi, milles probleem oli. ;)
Hovawart Hunka
(rotid Ruu, Donnie, Darko, Blak ja Blu)
[Merisiga Põnnu, rotid Andy, Scratchy, Mia, Misty, Aura, Annabel, Tölps]
Kasutaja avatar
Scratchy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2098
Teemad: 42
Pildid: 2
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Oraval saba poolpaljas

PostitusPostitas nuff » 06. november 2009, 10:06

Küsisin kasvatajalt, kas tema loomadel on seda esinenud ja kas tal on aimu, mille tõttu võivad sabakarvad maha tulla. Ta ütles, et ühtegi tõbe ei ole talle teada, mis sellega seotud võiks olla. Arvas, et kas saba viga saanud või pigem stress. Esimesel juhul võivad karvad tagasi mitte kasvada (kasvavad halvasti), teisel juhul tulevad sabakarvad tagasi, kui loom stressist välja tuleb. Siis tuleks tuvastada võimalik stressiallikas (on üksi, keskkonnavahetus, lärm, puudulik toit, ebasobiv temperatuur, liiga väike puur, vähene liikumisvõimalus vmt). Neil võib esineda parasiite, nt mingeid lestasid (mida ei ole tema seni tähele pannud, kuid on võimalik), kuid siis peaks see avalduma kogu kehal.

Kindlasti arstile näidata, saate ise südame rahule ja loom saab ka professionaalset abi, kui see tõesti vajalikuks osutub (juhul kui mingi haigus on).

Ta mainis muuseas, et vöödikuid ei peaks hoidma sooja küttekeha (radiaator, ahi, kamin) lähedal. Inimesele sobiv toatemperatuur on ok. Ka suvel neid puuriga õues hoides peaks olema loomadel varjualune, kuhu kuuma päikese eest pugeda.
nuff
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 570
Teemad: 10
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Oraval saba poolpaljas

PostitusPostitas Yoko » 08. november 2009, 12:52

Arst käis mu õnnetuid vöödikuid vaatamas. Ütles, et parasiite ega mingit haigust ei ole. Arvas, et kas stressist või siis A-vitamiini puudus. Selle aasta suve alguses tõstsin puuri neil teise toa otsa, millest võiski stress tulla. Nüüd siis puur vanas kohas tagasi ning annan neile lisaks veel arsti antud vitamiine. Loodan parimat :D
Yoko
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 10
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Oraval saba poolpaljas

PostitusPostitas nuff » 08. november 2009, 16:43

Head taastumist vöödikule ja tema sabale! :-)
nuff
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 570
Teemad: 10
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Oraval saba poolpaljas

PostitusPostitas Yoko » 11. jaanuar 2010, 15:12

Juhuuu, vöödikul sabakarvad taastuvad :D Olen andnud talle koos joogiveega loomaarsti antud vitamiini, vähendanud mandlite andmist (kuna loomaarst ütles, et need sisaldavad väikses koguses sinihapet ning võivad peamise pähkli-toiduna mürgistust põhjustada).
Yoko
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 10
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Oraval saba poolpaljas

PostitusPostitas KrattPätt » 11. jaanuar 2010, 16:42

See on küll tore uudis, vöödik roti sabaga pole mingi suurem asi nunnudus vist...
Kasutaja avatar
KrattPätt
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 12
Teemad: 2
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Oraval saba poolpaljas

PostitusPostitas HamsterX » 22. august 2010, 07:20

http://i44.tinypic.com/2mn2hjn.jpg
sellel pildil on ju peapõhjus näha, miks vöötorava saba paljaks muutus. nimelt oravaratas. sellised vahed tuleks mingi materialiga kinni katta või muretseda oravaratas, mis on nagu tihe võrk. ise ma panin oma oravaratta seisma, sest orav muutus sellest liiga sõltlaseks. muud asjatoimetused ununesid juba täiesti. iga 5 sek tagant hüppas jälle rattasse, mille heli oli nagu õmblusmasin.
HamsterX
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 122
Teemad: 3
Pildid: 11
Asukoht: Tallinn, Õismäe
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 46
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Oraval saba poolpaljas

PostitusPostitas nuff » 22. august 2010, 09:39

Jooksuratas võib saba tõepoolest vigastada, kuid sellel konkreetsel pildil on põhjus vast siiski muus. Selline ratas võib põhjustada sabavigastust, aga ei nühi sabakarvu maha.
PS. Rattas jooksmist armastavalt oravalt ratta äravõtmine põhjustab talle pigem stressi, kui teeb head. (ratta häält tegevatele kohtadele saab panna oliiviõli)
Viimati muutis samton 22. august 2010, 10:25, kokku muudetud 1 kord.
Põhjus: Vahetult eelnevat postitust ei tsiteerita.
nuff
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 570
Teemad: 10
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Oraval saba poolpaljas

PostitusPostitas v66dik » 22. august 2010, 10:19

Ühinen nuff'iga! Minu oravatel on 2 jooksutratast ja üks just selline nagu pildil. Ratas on olnud juba üle aasta ning orav saab seal jooksmisega väga hästi hakkama. Joostes tõmbab ta enda saba selja peale ning kuskile vahele ei jää. Oravad viskavad sabakarvad maha kas stressist või mingi vitamiini-toitaine puudusest. Kui mina enda isase orava sain, siis tema saba oli ka pooleldi karvadeta. Paari kuuga olid kõik sabakarvad tagasi ning saba on nüüd väga-väga ilus.
Kasutaja avatar
v66dik
Vöötoravate varakamber
Vöötoravate varakamber
 
Postitused: 247
Teemad: 5
Pildid: 19
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Oraval saba poolpaljas

PostitusPostitas Pinto » 22. august 2010, 12:21

OT: Loomad ei jookse rattas seepärast, et nad seda armastavad. Nad jäävad sellest sõltuvusse ja ei oska enam oma ajaga muud teha. Oravatega on natuke teine lugu, kui maas liikuvate pisinärilistega, kuid olen üsna kindel, et ka neile on kasulikum tegeleda loomulikemate asjadega (ronimine, hüppamine), kui saba seljas jooksmisega (pole looduses näinud saba seljas kihutavaid oravaid :roll:).
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Oraval saba poolpaljas

PostitusPostitas nuff » 22. august 2010, 13:39

OT: See, et ma ütlesin, et orav armastab rattas joosta, mõtlesin selle all, et talle meeldib selles joosta. Kui ei meeldiks, siis ta ei jookseks. Minu oravad näiteks ei jookse kumbki rattas. Jooksevad mööda elamist sabad seljas. Mul on kodus Cris Henwood'i raamat "Pet Owner's Guide to the Chipmunk". Seal on kirjas, et jooksuratas on vöötorava mänguasi. Nad naudivad selles jooksmist. :-)

Sabakarvad langevad vöötoravatel maha mitmel erineval põhjusel: nahahaigused, parasiidid, füüsilised vigastused, stress, vitamiinipuudus, puudulik või vale toit jne. Õnneks kasvavad sabakarvad kenasti tagasi, kui pahategija likvideeritakse. :-)
Kui sabanahk on muutunud kärnaseks või nn kõõmaseks, siis on tegemist parasiitide või nahahaigusega. Kui sabanahk on korras ja karvad on ära kukkunud, on loomal ilmselt stress. Füüsiline ja kõige hullem vigastus on sabanaha mahatulemine, mis saab tekkida vaid siis, kui saba kuhugi vahele jääb (ka käega sabast haaramisel).
nuff
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 570
Teemad: 10
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist