Aluspanu vahetus ja puurist välja kaevamine

Millist varustust vöötorav vajab - puur, sisustus, mänguasjad jne.

Moderaator: v66dik

Aluspanu vahetus ja puurist välja kaevamine

PostitusPostitas v66dik (Teema autor) » 18. november 2010, 17:26

Minu vöödikutel on allapanuks saepuru. Sinna peidetakse toitu ning ka tehakse muid kaevetöid. Aga saepuru peaks ikka mõnusalt palju olema! Kuna minu vöödikud kaevavad nii, et saepuru lendas igasse ilmakaarde laiali ja emale see ei meeldinud ning lõpuks mulle ka mitte, et pidin päevas mitu korda tolmuimejaga elamise üle käima, siis mässisin puuri alumise osa (umbes 20-30cm) toidukilesse. Ja elamine hoopis puhtam :-)
Kasutaja avatar
v66dik
Vöötoravate varakamber
Vöötoravate varakamber
 
Postitused: 247
Teemad: 5
Pildid: 19
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Oravapoiss

PostitusPostitas Karl » 18. november 2010, 17:59

Archie elamisel saaks 14cm võret kinni katta (ukseni), võrest allapoole on veel 10cm plastik osa. 20cm allapanu peaks ju talle täitsa piisav olema?! Kuna ta nii tagasihoidlik siis ehk ei hakka nii suuri kaevetöid teostama :-D
V66dik, kui tihti allapanu vahetad?
Mitte suured ei söö väikseid, vaid kiired söövad aeglaseid.
Karl
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 31
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Oravapoiss

PostitusPostitas v66dik (Teema autor) » 18. november 2010, 22:40

WC kaste puhastan tavaliselt paari päeva tagant, aga allapanu kuidas kunagi. Kuid tavaliset paari kuu tagant. Siis tõstan puuri osa pealt maha ja pesen ka aluskasti puhtaks ning kõik alused ja toidunõud ka. Samuti kontrollin pesakastid üle: vahetan pesamaterjali välja ja võtan üleliigse toidutagavara välja. Pähklid lähevad tavaliselt korduvkasutusse, väiksemad seemned maale vanaema kanadele :-) Kuna minu vöödikud armastavad saepuru puurist välja kühveldada, siis panen aeg-ajalt lihtsalt uut saepuru juurde.
Minul on ka külgmised uksed kilega kinni. Kui vaja sisse pääseda, siis kerin kile lihtsalt alla. Kõige parem on ehitusmaterjalide poest ostetud kile, see on laiem, kui toidukile ja seda peab ainult ühe tiiru ümber puuri panema. Toidukile on kitsas ja siis tuleb puurile mitu ringi peale teha enne kui õige kõrguseni saab.
Kasutaja avatar
v66dik
Vöötoravate varakamber
Vöötoravate varakamber
 
Postitused: 247
Teemad: 5
Pildid: 19
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Oravapoiss

PostitusPostitas Karl » 19. november 2010, 17:45

Tänan info eest! :wink:
Mitte suured ei söö väikseid, vaid kiired söövad aeglaseid.
Karl
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 31
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Aluspanu vahetus ja puurist välja kaevamine

PostitusPostitas Pinto » 19. november 2010, 23:51

Kas see kile ohtlik pole seal ümber? Närima pole hakatud? Pleksiklaas on küll kallim, aga kindlasti turvalisem. Minu silmis oleks ka selline paksem kile, mis vastu puuri ei liibu, ohutum.
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Aluspanu vahetus ja puurist välja kaevamine

PostitusPostitas v66dik (Teema autor) » 20. november 2010, 11:56

Minu oravad pole toidukilet veel närinud. Algul kui toidukile panin, siis jälgisin neid terve päeva. Käidi ainult nuusutamas, midagi muud rohkemat. Nüüd on kile olnud umbes kuu aega ja selle aja jooksul pole kordagi kilet puuri veetud ega ka näritud. Mis paksemasse kilesse puutub, siis näiteks just paksem läbipaistev kile (kilekotikilest paksem) veeti küll puuri ja hakati sellest tükikesi tegema.
Aga vöödikud on erinevad ja ilmselt iga uue asja puuri panekul või ka väljaspoole puuri, peab alati kontrollima ega nad sellega endale viga ei tee. Näiteks panin kunagi puuri saepuru peale kuiva heina ja selle peale hakkasid mõlemad vöödikud endid sügama. Kas tekkis mingi allergia või lihtsalt heinakõrred torkisid, aga ma korjasin ruttu heina ära. Ja ka sügamine jäi järgi.
Kasutaja avatar
v66dik
Vöötoravate varakamber
Vöötoravate varakamber
 
Postitused: 247
Teemad: 5
Pildid: 19
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Aluspanu vahetus ja puurist välja kaevamine

PostitusPostitas kixxi » 08. jaanuar 2011, 22:45

Kui tihti peaks puhastama tervet puuri, nii et võtad kogu vana kraami välja ja paned uue saepuru?
Mul on selline tunne, et äkki ma teen seda liiga tihti! :ups:
Kasutaja avatar
kixxi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 16
Teemad: 4
Pildid: 3
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Aluspanu vahetus ja puurist välja kaevamine

PostitusPostitas v66dik (Teema autor) » 09. jaanuar 2011, 13:35

Minul käib puuri suurpuhastus umbes paari kuu tagant. Siis pesen aluskasti, alused, toidunõud. Ka pesakastid vaatan üle ning vahetan pesamaterjali ära. Muidu puhastan wc-kaste iga paari päeva tagant ja vahel, kui alused väga sodi täis, siis tõmban ka need lapiga üle.
Kasutaja avatar
v66dik
Vöötoravate varakamber
Vöötoravate varakamber
 
Postitused: 247
Teemad: 5
Pildid: 19
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Aluspanu vahetus ja puurist välja kaevamine

PostitusPostitas nuff » 13. jaanuar 2011, 01:03

kixxi, kasuta wc-nurki, siis ei pea tervet puuri väha tihti puhastama. Wc-nurkade puhastamine on mugav ja lihtne.
nuff
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 570
Teemad: 10
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Varustus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline