Vöötorav ja Deegud ühte puuri?

Nii vempudest ja tempudest kui halbadest harjumustest ning kuidas vöödikut neist võõrutada. Läbisaamine teiste loomadega.

Moderaator: v66dik

Vöötorav ja Deegud ühte puuri?

PostitusPostitas Whitesnake (Teema autor) » 08. jaanuar 2010, 12:19

Päevast,
Oletame, et puur oleks piisavalt suur, et idee poolest 2 deegud ja 1 vöötorav välja kanda, kuid kas antud loomad saaksid ka üksteisega läbi? Endal alati olnud soov näha ühes kohas mitut erinevat looma, ning kuna Deegud juba on siis vast kõige targem oleks sinna panna vöötorav, kuna tunudb väga sarnane loom olevat. Ehk on kellelgi selliste asjadega kogemusi või oskab midagi tarka sekka öelda?
Deegud iseenesest on toredad aga vahest kiusavad üksteist ja ei tea kas hakkaks vöötoravat ka kiusama - selga ronima jne. :D
Whitesnake
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 2
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Vöötorav ja Deegud ühte puuri?

PostitusPostitas triini22 » 08. jaanuar 2010, 15:13

Mina ei soovitaks neid ühte puuri panna, eriti kui lisada vöödik kahe deegu juurde, kus on juba karjasuhted paigas. Ta murtakse lihtsalt maha. Lisaks vajavad nad üpris erinevat toitu. Deegud ei tohi süüa mitmeid asju, mida vöödik jälle peaks igapäevaselt saama.
Mul endal pole küll kumbagi, kuid need olid põhilised asjad, mis ma kiiruga otsides leidsin. Eks keegi selles vallas kogenud oskab rohkem kommenteerida.
Liivahiirte omanikud ühinege: Eesti Liivahiirte Selts
Minu liivakate kodukas
Kasutaja avatar
triini22
Liivahiirte loss & Merisigala
Liivahiirte loss & Merisigala
 
Postitused: 1362
Teemad: 24
Pildid: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vöötorav ja Deegud ühte puuri?

PostitusPostitas GunnyBunny » 08. jaanuar 2010, 15:28

See söögiasi on probleem. Asi ka selles, et talvel koguvad oravad talvevarusid, ja kaitsevad neid väga, ehk siis viivad kogu deegude toidu minema, ja ei lase neid sellele ka ligi. Mul nad juba omavahel nägelevad vahepeal, kui kumbki teise varusid ohustab, deegudega läheb see orav küll nähtavasti kaklema.

Kas see puur on tõesti selline, et see mõlemale sobiks? Oravatele on vaja väga kõrget ja suurt puuri, kus nad saaks ringi joosta ja tegutseda. Deegude kohta ma küll eriti ei tea, aga kui vanaks jäävad, siis võibolla kukuvad sellises puuris?

Samuti võib orav talvega väga agressiivseks muutuda. Kasvõi pisema põhjuse pärast deegudele kallale minna.

Üldiselt, mina kindlasti neid ühes puuris pidada ei soovitaks. Nii või teisiti, tuleb seal ikkagi mingi jama.
Kasutaja avatar
GunnyBunny
Greevixor
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1767
Teemad: 16
Pildid: 9
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vöötorav ja Deegud ühte puuri?

PostitusPostitas Whitesnake (Teema autor) » 09. jaanuar 2010, 00:51

Selge. Puur on kõrge küll - poolteist hetkel aga kui oleks vöödik mõeldav olnud siis oleks meetri veel otsa pannud.
Ilmselt siis asi selge :)
Whitesnake
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 2
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist