Vöötorava puurist välja laskmine

Nii vempudest ja tempudest kui halbadest harjumustest ning kuidas vöödikut neist võõrutada. Läbisaamine teiste loomadega.

Moderaator: v66dik

Vöötorava puurist välja laskmine

PostitusPostitas kixxi (Teema autor) » 17. detsember 2010, 08:55

Sooviksin oma vöödikut hakata vaikselt harjutama puurist välja käima!
Kas kellegil on näpunäiteid kuidas oleks seda kõige mõistlikum teha, et vöödik ei satuks paanikasse ja ei poeks hirmunult kuskile peitu?
Ise ta muidu minu käe pealt sööb ilusti ja tuleb minu poole kohe kui ma kuskil nähtaval talle olen.
Minu vöödik on üle poole aasta vana, endale soetasin ta kaks nädalat tagasi. :8
Kasutaja avatar
kixxi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 16
Teemad: 4
Pildid: 3
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vöötorava puurist välja laskmine

PostitusPostitas nuff » 21. detsember 2010, 00:04

Esimene soovitus on, et sulge igaks juhuks uksed, et liikumine piirduks ühe toaga. Pane puuri külge mingi redeli või kaldtee moodi asi, et ta saaks puuri tagasi minna. Igaks juhuks pane põrandale tema pesakast maiustega - see on juhuks, kui ta ei taha puuri tagasi minna, siis sellega saad ta kinni püüda (kui muidu end kätte ei anna).

Hoia maiused käepärast, sest ka enda pihu pealt saad ta puuri tõsta, kui ta käe peale sööma tuleb.
Räägi siis palun meile ka, kuidas teil sellega vabakäiguga läheb.

Edu teile ;-)
nuff
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 570
Teemad: 10
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Vöötorava puurist välja laskmine

PostitusPostitas kixxi (Teema autor) » 21. detsember 2010, 09:15

Oleme nüüd neli korda teda välja lasknud. Esimene kord ta jooksis kohe kõlari sisse ja tegi seal linnu taolist häält ja oli pea pool tundi seal sees, aga lõpuks tuli välja ja läks oma pessa tagasi. Teine kord ta jooksis mõõda tuba ringi kõigepealt ja siis jäi diivani alla, oli seal ka pikemat aega ja siis tuli välja.
Talle meeldib oma kaasaskantav puur, sinna ta saab ise sisse ja mina saan ta sealt ilusti tema oma puuri. Kolmas kord ta enam kuskile ei pugenud vaid uudistas niisama ja jooksis minu peal ja ümber. Aga nüüd eile, kui ma ta välja lasin, pärast seda on ta väga imelik. Algul kui välja tuli oli kõik ok uudistas ja söi shivkasid, aga ühel hetkel ta avastas karbi kus sees on mul tema tarvikud(toit, saepuru) siis ta hakkas sinna karpi minema, läks sisse tuli välja, läks sisse ja tuli välja jne. Siis panime oma käe kasti juurde, et ta tuleks käe juurde ja siis ta hakkas ründama, näris elukaaslasel näpu lausa veriseks. Ja oleks, et ühe korra ründas...koguaeg kui käe vähegi karbi juurde panin hüppas ja ründas. Nii me panimegi ta kohe puuri tagasi. Aga nüüd puuri luugi juurest närib traati koguaeg. Ja koguaeg jookseb edasi-tagasi. Eile terve õhtu läbi jooksis nagu hull edasi-tagasi, kuni me magama läksime ja tema jäi ka.
Mõtlesin, et ehk on ta tänaseks maha rahunenud, aga kui ta ülesse ärkas, sirutas ennast, käis joomas söömas ja pärast seda hakkas uuesti puuri närima ja järjepidevalt edasi-tagasi jooksma.
Olengi nüüd natuke hädas, et mis teda vaevab või mis ta üldse mõtleb.
Aga loodan, et see läheb tal mööda ja saan teda uuesti välja laskma hakata! :-) :happy:
Kasutaja avatar
kixxi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 16
Teemad: 4
Pildid: 3
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vöötorava puurist välja laskmine

PostitusPostitas nuff » 21. detsember 2010, 10:26

Orav võibki kurjaks minna, kui ta leaiab suure toiduvaru ja siis takistab keegi tal oma leiu üle rõõmu tundmast ja ei võimalda tal seda omastada. Unustasi selle ohu kohta eelnevalt mainida. Igasugust toitu võib tal toas vabalt ringi joostes olla jaopärast. Muidu lähebki selliseks, nagu kirjeldasid... Ta kas pidas seda oma leiuks (kullaauk!) või arvas, et võtab teie moona jõudu kasutades omale. :-D
nuff
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 570
Teemad: 10
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Vöötorava puurist välja laskmine

PostitusPostitas kixxi (Teema autor) » 21. detsember 2010, 21:41

Täna lasime jälle oma vöödiku välja. Oli täna päris pikalt väljas ja väga julge. Ronis mööda meid üles ja hüppas käelt käele. Peitis oma pähkli lillepotti.
Maas oli mul täna poest toodud spetsiaalne vöödikute toit, mis lõhnab hästi magusalt ja see talle väga meeldib. Ta käis seal sees ja siis jälle oli väljas ja uuris maad. Üks hetk kui ta selle paki juures oli, istusin ma ta juures maas ja järsku ta ründas mind ja võttis tugevalt näpust kinni. Mina automaatselt raputasin kätt, niiet orav lendas riiuli peale :shock: Verd jooksis lahinal. Istusin maas edasi ja vaatasin mis ta teeb, kui äkki rüdas mind nii, et hüppas pähe. Siis ma enam ise ei julgenud ta poole vaadatagi ja palusin elukaaslasel vöödiku puuri panna. Nii kui ta maha istus ja proovis oma käega meelitada näris vöödik ka teda. Siis ma võtsin kaasaskantava puuri abiks ja sain ta sinna sisse ja panin ta siis oma puuri.
Alguses oli kõik väga kena ja lahe oli teda askeldamas vaadata, aga selline tunne on, et mingi hetk tal keerab ära :wacko:
Mis peaksin tegema pärast seda kui ta on kedagi naksanud? Või mis ma peaksin tegama, et ei tekikski sellist hetke, et ta naksaks? Kas see hetk kui ta väljas on sulgema, kõik toidukotid ja mitte siis süüa andma? Nüüd ta nagu ikka jookseb puuris edasi-tagasi.
Loodame, et saame sellest naksamis kombest õige pea lahti :umm: :-)
Kasutaja avatar
kixxi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 16
Teemad: 4
Pildid: 3
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vöötorava puurist välja laskmine

PostitusPostitas nuff » 22. detsember 2010, 01:37

paljud oravad on talvel tigedad. Sel ajal ei olegi hea mõte neid puurist välja lasta. Moonakotid tuleb ära korjata. Oravale andke vaid seemnehaaval näksida, kui see hädavajalik on. Veidi maiust (mõni sihvka näiteks või mandlilaast) las olla tema transpordikastis, millega teda puuri tagasi saab tõsta. Tigedad oravad on paljudes peredes sügisest kevadeni puuris ja ei saagi enne kevadet jalutama.
nuff
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 570
Teemad: 10
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Vöötorava puurist välja laskmine

PostitusPostitas kixxi (Teema autor) » 30. detsember 2010, 08:06

Nüüdseks oleme harjunud juba väljas käima. Kõik on hästi ja vöödikule meeldib puurist väljas olla. Ronib ja nuusib ringi ja minu peal jalutab ka koguaeg. Ei karda enam midagi :razz:
Mingit närimist ka enam ei ole. Põhiline oligi see, et kui ta oma toidukoti kuskilt leidis ja nägi, et keegi hakkab talle lähemale minema siis läks tigedaks. Nüüd on toidukotid ilusti peidus ja mingit probleemi pole. Naerda saab palju kui ta toas oma krutskeid teeb :-D :biglove:
Kasutaja avatar
kixxi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 16
Teemad: 4
Pildid: 3
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vöötorava puurist välja laskmine

PostitusPostitas Arks » 27. märts 2011, 21:24

Tervist. Ei hakanud uut teemat tegema, aga olen ka huvitatud vöötorava võtmisest. Samas pole ma kindel, kas tasub võtta. Foorumit lugedes jäi silma, et oleks hea, kui oraval oleks kaaslane. Teisest küljest võivad nad omavahel aga agressiivselt käituma hakata. Kuna puurid on üpriski suured, ei oleks kavas mitut puuri soetada. Sellisel juhul pole ka võimalust, et neid lahutada, nii et võtaks igaks juhuks ilmselt ühe. Tal hakkaks äkki jällegi igav. Teiseks teeb muret puurist väljalaskmine. Kardan, et tapeedist ega mööblist ei jää suurt midagi järele, kui orav sealt üle käib. Küüned on ju teravad ning loom ise on päris agar liikuma. Ei tahaks looma liikumisvabadusega piinata, aga samas loen siit, et sügisest kevadeni ei tasugi neid puurist üldse välja lasta. Kui on piisavalt suur puur, kas siis ei peagi välja laskma? Lugesin, et on samuti häda nende kättesaamisega ning kõik vist ei lasegi välja? Mismoodi siis selle asjaga õigupoolest on? Mõistan, et loomad on erinevad ning samuti ka nende käitumised, aga kui tihti tasuks oravat puurist välja lasta ning kui tihti tuleb näiteks uusi kardinaid osta? :D
Arks
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 8
Pildid: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Vöötorava puurist välja laskmine

PostitusPostitas nuff » 28. märts 2011, 13:39

Tere! Kui orav on puurist väljas, siis ta kardinaid ei näri. Kehakaal on tal nii väike, et mööblit ja kardinaid ära ei kriibi. Kurjaksminemisega on nii, et üks läheb, teine mitte. Osad hammustavad siis, kui satuvad puurist väljas olles toidumoona peale - tal on vaja ründamisega viivitamatult näidata, kellele see toit kuulub! Kui oraval on toas ringiuitamist, on põnev, siis ta ei näri ega tee midagi halba. Mõni orav on tõesti talvel selline, et ei tasu puurist üldse välja lasta, sest ta ründab inimesi: kargab kallale ja pureb. Kui tige ei ole, lase teda puurist välja nii palju, kui aega ja soovi on :)

Puuri tagasi minemisega on nii, et mõni läheb ise ja mõnda peab kavalusega meelitama. Mõnda tuleb pesasse meelitada ja siis koos pesaga puuri tõsta - ise ei lähe mingi nipiga puuri tagasi.
nuff
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 570
Teemad: 10
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Vöötorava puurist välja laskmine

PostitusPostitas v66dik » 28. märts 2011, 15:45

Minu vöödikud saavad puurist välja üliharva. Viimati lasin nad jalutuskäigule eelmisel nädalal. Vahe eelmise korraga oli pea pool aastat. Naljaks oli see, esimesel päeval ei tulnud kumbki orav puurist välja. Uks oli tund aega lahti ja nad käisid ainult korraks välja vaatamas. Teisel päeval olid julgemad, aga iga krõpsu peale tormasid puuri tagasi.
Mis kardinatesse puutub, siis minul on olemas kahekordne kogemus :-) Vöödikute puur on suures toas terassi akna all ja esimene kord lükkas keegi kogemata puuri kardinatele liiga ligidale. Hommikuks olid meil pitskardinad. Teine kord lükkas ema kardinad kokku ja pani oravad koos puuriga lahtise ukse juurde päikest võtma, kuid kardinad jäid käpa ulatusse. Ja sama lugu. Kusjuures kardinad õngitsetakse käpaga puuri ja siis hekseldatakse. See juhtus eelmisel suvel, aga kardinad senini vahetamata. Ema keeras kardinate ülemise otsa alla ja kuna puur on akna ja diivani vahel ning "augukesed" jäävad kardina voltidesse, siis ema loobus esialgu uute kardinate ostmisest.
Pilt
Kasutaja avatar
v66dik
Vöötoravate varakamber
Vöötoravate varakamber
 
Postitused: 247
Teemad: 5
Pildid: 19
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vöötorava puurist välja laskmine

PostitusPostitas nuff » 29. märts 2011, 10:37

Minul närisid ka korduvalt kardina ära, :-D aga mitte puurist väljas olles. Tehti samamoodi nagu V66diku triibulised tegid - käpp puurist välja ja õngitsema. Ükskord puurist väljas olles hakati diivanit ka närima. Sel korral oldi juba liiga kaua puurist väljas - hakati majapidamises uusi urge projekteerima.
nuff
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 570
Teemad: 10
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Vöötorava puurist välja laskmine

PostitusPostitas Arks » 29. märts 2011, 13:25

Selge, siis ei olegi asi nii hull, nagu alguses kartsin.

Palun teemas püsida. Teemaväline jutt kustutatud.
Arks
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 8
Pildid: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Vöötorava puurist välja laskmine

PostitusPostitas HamsterX » 29. märts 2011, 21:40

mina eriti puurist välja ei lase, sest ise nad tagasi ei lähe ja iga kord peab neid kas meelitama või kinni püüdma. aga mul pole mööblile veel liiga teinud, kuid toataimede lehti meeldib küll hekseldada. mingit allergiat ei tohiks küll vöötoravatest tulla.

Palun teemas püsida. Teemaväline jutt kustutatud.
HamsterX
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 122
Teemad: 3
Pildid: 11
Asukoht: Tallinn, Õismäe
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 46
Sugu: Mees
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline