Vöötoravate tutvustamine

Nii vempudest ja tempudest kui halbadest harjumustest ning kuidas vöödikut neist võõrutada. Läbisaamine teiste loomadega.

Moderaator: v66dik

Vöötoravate tutvustamine

PostitusPostitas Septicflesh (Teema autor) » 10. veebruar 2009, 17:34

Mul on olnud juba peaaegu aasta aega üks vöötorav. Ostsin täna ühe veel juurde, et saada paari. Aga nad ei tundu väga leplikud olevat üksteisega. Kas keegi äkki oskab aidata, kuidas neid kiiremini üksteisega harjuma panna?
Septicflesh
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 2
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vöötoravate tutvustamine

PostitusPostitas Mercar » 10. veebruar 2009, 18:47

Vöödikutega pole kogemusi, aga soovitaks seda lugeda: LINK.
Ma arvan, et on väga palju loodetud, et aasta üksi elanud loom esimesel päeval kohe teise omaks võtab. Tuleb olla kannatlik nende tutvustamisel.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vöötoravate tutvustamine

PostitusPostitas Septicflesh (Teema autor) » 10. veebruar 2009, 21:31

Tänan, sellest lingist on abi. Nüüd pean muretsema kuidagi ühe puuri juurde :). Eks jah, kannatlikkust see nõuab, aga mind hirmutas jubedasti ära see, kui mu vöötoravake uuele vöötoravale kallale läks. Poest tõin ma nad ühe puuri sees, siis said hästi läbi ja nuuskisid ja lakkusid üksteist. Oma varajasema vöötorava viisin poodi, et saada teada mis soost ta on, et siis vastassooline osta. Igaljuhul eks ma üritan siis neid sobitada ikka :)
Septicflesh
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 2
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vöötoravate tutvustamine

PostitusPostitas nuff » 24. detsember 2009, 13:49

Septicflesh, kui sa juhtud seda teemalt lugema, anna palun teada, kuidas oravate tutvustamisega õnnestus.
Keegi ei ole siin varem vöödikute tutvustamisest ja kokkusobitamisest rääkinud. Selline info oleks väga tänuväärne :-)
nuff
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 570
Teemad: 10
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Vöötoravate tutvustamine

PostitusPostitas blindside » 26. september 2010, 19:16

Meil oli algul isane, kuu aja möödudes võtsime ka emase ning panime kohe kokku ühte puuri. Algul nad natukene kisklesid, aga emane oma häälitsustega pani härra paika ja pärast esimest ööd olid nad sõbrad. Nad harjusid ruttu teineteisega ära, kuigi isane algul võttis emast kui konkurenti oma talvevarudele. Praegu (möödas on 4-5) päeva ja nad on parimad sõbrad ja istuvad puuoksal teineteise kaisus. Nii et meil läks hästi ja suuremat tramburaid nad ei teinud. Aga eks see olegi individuaalne ning on oluline jälgida nende käitumist. Kui tundub, et nad omavahel ikka üldse algul läbi ei saa, siis on tõesti soovitav eraldi puuridesse panna.
Praegu on meil oma Nööpi ja Tibu ikka väga vahva ja armas koos näha :)
blindside
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 16
Teemad: 2
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vöötoravate tutvustamine

PostitusPostitas nuff » 27. september 2010, 11:21

Mina tutvustasin oma ema- ja isaoravat eraldi puurides. Siis hakkasin kokkulaskmist testima. Esimese korraga ei õnnestunud - läksid kiskima. Teisel korral oli muutus suur, loomakesed võtsid teineteist omaks. Istusid kogu aeg kõrvuti koos, magasid ühes pesas. Kui aga algas toiduvarumise aeg, läks tramburaiks lahti. Algul ma neid lahutama ei kiirustanud aga kui ühel hommikul oli emaorava õlg verine, panin isaorava eraldi puuri. Nüüd nad siis jälle "tutvuvad". Isaorav on silmnähtavalt tige ja enne ei saagi neid kokku panna, kui see tigedus möödunud on. Hetkel ta tormab iga liikuva objekti (inimene, teine orav) suunas puuri trelle purema. Uskumatu, et pärast omaksvõtmist on võimalik nii tülli minna, et hakatakse nahka lõhkuma.
nuff
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 570
Teemad: 10
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Vöötoravate tutvustamine

PostitusPostitas blindside » 27. september 2010, 12:22

Kuna praegu neil toimubki see varude kogumise aeg ja nad pole siiani kaklema läinud, loodan, et seda ka ei juhtu. Algul oli päris hirmus näha seda, kuidas kisklevad. Verd küll õnneks välja ei tulnud kellelgi, sest nii kiiresti kui nad kokku jooksid, jooksid ka tagasi puuri äärde. Loodame, et kõik läheb hästi ja nad püsivad sõpradena edasi.
blindside
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 16
Teemad: 2
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist