Papagoi noka lõikamine

Küsimused ja arutelud tervise teemadel.

Moderaator: Annie

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Papagoi noka lõikamine

PostitusPostitas merita (Teema autor) » 14. detsember 2009, 08:26

Kas keegi on oma papagoi nokka lõiganud? Saab sellega üldse hakkama kodus või peaks loomaarstile pöörduma.
Meil ühel viirukal nokk nii pikaks kasvanud, et paneb juba muretsema. :umm:
Kasutaja avatar
merita
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 67
Teemad: 2
Asukoht: Harjumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Papagoi noka lõikamine

PostitusPostitas Annie » 14. detsember 2009, 09:02

Viiruka nokka peaks saama ise lõigata, kuid korralikud käärid (tangid) peaks olema. Kunagi oli kusagil video vormis õpetus selle kohta, aga hetkel ma ei suuda leida. Kui leian, siis annan lingi.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Papagoi noka lõikamine

PostitusPostitas nuki8 » 14. detsember 2009, 11:32

Kääridega pole hea lõigata. Tangidega ikka. Õigesti tangide vahele võtma, muidu võib nokk mõraneda. Kui oled koera küüsi lõiganud, siis viiru noka lõikamine käib sama moodi. Ära korraga palju lõika. Ma naksasin ühel oma linnul natuke palju. Tegin rätiku otsa külma veega märjaks ja hoidsin veritseval nokaotsal. Kiiresti aitas.

Kui nokk on liiga pikk, siis ei saa korraga lõigata nokka sama väikseks, nagu on normaalne nokk.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Papagoi noka lõikamine

PostitusPostitas merita (Teema autor) » 14. detsember 2009, 18:37

Mul lõntkõrv ka. Nii et tean kuidas küüsi lõigata. Eks siis julgen hakata katsetama vähehaaval. :-)
Kasutaja avatar
merita
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 67
Teemad: 2
Asukoht: Harjumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Papagoi noka lõikamine

PostitusPostitas Siuts123 » 08. november 2011, 20:09

:o Kas tõesti peab papagoil nokka lõikama?Olen siin uus kasutaja ja värske viiruka omanik, neid postitusi siin lugedes tuleb suisa hirm peale :sad: Minu viirukas teritab oma nokka liivapaberi pulgal,mis tavalisele pulgale katteks käib.Kas sellest piisab või pean ka tõesti nokka lõikama hakkama?
Siuts123
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 6
Teemad: 1
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Papagoi noka lõikamine

PostitusPostitas Annie » 08. november 2011, 20:13

Niisama küll ei pea lõikama hakkama. Liivapaber on hea, veel võiksid naturaalseid oksi panna (paju, õunapuu), mida ta näksida saab.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Papagoi noka lõikamine

PostitusPostitas Siuts123 » 08. november 2011, 20:35

:sad: Olen pannud õunapuud,kirssi,ploomi,aga neist ei hooli.Tegin talle männipuust redeli,see meeldis talle küll.Tükeldas teist päris korralikult ja väga närviliselt.Kuigi olen kuulnud,et okaspuud neile panna ei tohi?
Siuts123
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 6
Teemad: 1
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Papagoi noka lõikamine

PostitusPostitas nuki8 » 08. november 2011, 20:54

Muidu need liivapaberid õrtel kulutavad aastatega linnu tallanaha ära. Võivad tekkida haavandid talla alla. Naturaalsed puuoksad on head. Vaheta kõik õrred nende vastu välja. Ära pane puuri ainult peenikesi vaid igas mõõdus. Oks on siis paras ja mõnus, kui linnu esimesed ja tagumised varbad üksteisega kokku ei puutu, kui õrrest kinni hoiab. Magamise õrs võiks selline olla.
Poes on müügil kiviõrred. Võid ühe sellise muretseda. See on nagu liivapaber, kuid mitte nii terav.

Kui sa korra nokka lõikad, siis peadki lõikama jääma. Parem lase tal ise see ära kulutada. Nokk kulub ka siis, kui linnul on õige toit. Paku talle vaheldusrikast ja head toitu. Osta seda kindlasti loomapoest nt. Versele Laga premium, Vitagraft. Premium näitab, et tegu kõrgekvaliteedilise toiduga.
Muidugi kui nokk on nii suur, et ta enam süüa ei saa siis tuleb lõigata. Uuri välja, milline nokk on ohtlikult pikk.

Kirjutasid, et talle kivid huvi ei paku. Müügil on erinevate maitsetega värvilised mineraalkivid. Vaata, et ei sisaldaks kollast värvi nimega tartassiin. Äkki talle meeldib õuna või maisi moodi kivi.
Viimati muutis nuki8 08. november 2011, 20:57, kokku muudetud 1 kord.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Papagoi noka lõikamine

PostitusPostitas Annie » 08. november 2011, 20:55

Mina panen tegelikult ainult pajuoksi ja neid lõhutakse küll. Võib-olla lind pelgab neid. Las natuke aega seisavad, ehk hakkab huvi tundma.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist

cron