nahahaigus?

Küsimused ja arutelud tervise teemadel.

Moderaator: Annie

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

nahahaigus?

PostitusPostitas meelia (Teema autor) » 04. mai 2011, 20:28

minu nümfkakaduu on aegajalt endast veidi väljas. kraaksub ja rapsib tiibadega. peale seda nokib end veidi tagantpoolt ja rapsib jälle. täna märkasin, et tal on ülevalpool saba midagi imelikku. alguses ma ei saanudki õieti aru mis see on, kuid nüüd olen hakanud arvama et see on midagi mädapunni sarnast, kuid ma ei ole selles üldse kindel. lind ei lase end kätte võtta ja seetõttu ei saa ma ka ise õieti aru mis seal on. lisan ka paar pilti, kuid nende pealt ei ole vist just hästi aru saada, mis linnul viga on. kui keegi oskab mind veidigi aidata siis oleksin tänulik, sest pole sellise asjaga varem kokku puutunud. ma ei tea kas peaksin muretsema või arsti juurde minema.

Pilt
Pilt
Kasutaja avatar
meelia
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 20
Teemad: 9
Asukoht: haapsalu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: nahahaigus?

PostitusPostitas nuki8 » 05. mai 2011, 10:41

Ma ainult pakun.
Seal kuskil on paranipunääre. Peaks asuma viimase ristluulüli kohal. Selle sekreeti kasutatakse sulgede võidmiseks. Lind sudib seda aegajalt nokaga ja puhastab ennast edasi (tiibade saputamine käib puhastamise juurde). Kanadel on see nt. herne suurune ja veelindudel pähkli suurune. Äkki on nääre umbe läinud või midagi sellist.
Ei oska öelda, milline see nääre nümfidel välja näeb. Vaataks oma lindude pealt, kuid nad pole sellega nõus.

Vbl. muretsed ilmaasjata. Lind on ju aktiivne, sööb ei kössita nagu ma aru saan.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline

cron