Nümfi sulgede nokkimine

Küsimused ja arutelud tervise teemadel.

Moderaator: Annie

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Nümfi sulgede nokkimine

PostitusPostitas hheilii (Teema autor) » 27. oktoober 2011, 13:08

Mure on selles, et emane nümfkakaduu nokib endalt kõik suled küljest ära, ta on juba pool paljas. Oleme üritanud talle anda küll erinevat toitu, värsket salatit suvel, vesiheina, keedetud makarone jne. Söök ja vesi on kogu aeg ees, ei oskagi nagu midagi teha. Ja laseks ta siis rahulikult sulgedel tagasi kasvada, aga ta ainult kogu aeg nokib ja puahastab oma alles jäänud sulekesi.
Samas isane on täiesti ilus, kõik suled küljes.

Teine mure on aga see, et kui üritasime neid paaritada, siis kõik läks ilusti, pesakast oli, isegi üks munake tuli. Aga isane ei lubanud ema sinna muna peale istuma, isegi puuris ei lubanud olla. Nii kui emane üritas läheneda nii kohe peksis teda nokaga, tihti oli puur verine. Sellepärast pidime pesakasti ära võtma, siis muutus jälle rahulikuks ja lasi emasel ka elada.
hheilii
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Nümfi sulgede nokkimine

PostitusPostitas nuki8 » 27. oktoober 2011, 13:39

Ehk on emasel stress. Kuidas isane temaga praegu käitub? Kas nad ikka on paar või lihtsalt taluvad teineteist?
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Nümfi sulgede nokkimine

PostitusPostitas hheilii (Teema autor) » 27. oktoober 2011, 16:04

No ma ei oska öelda, kas nad on paar. Sest, kui isane tahab samale pulgale minna istuma, kus emane, siis ta ajab emase lihtsalt minema, sest ta tahab üksi sealt istuda, kuigi ruumi on. söögitopsi juurest ajab samuti minema, paneb lihtsalt noakaga. aga samas suguelu on neil hea :D
Kaua see stress kesta võib? no ütleme et nii pool aastat on ta kindlasti juba paljas olnud
hheilii
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Nümfi sulgede nokkimine

PostitusPostitas nuki8 » 28. oktoober 2011, 06:27

Ma lihtsalt arvan. Ära võta minu arvamust selge tõena. Ma pole spetsialist.
Sinu linnul võib olla:
*stress
*parasiidid
*ainepuudus
*kujunenud käitumishäire
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Nümfi sulgede nokkimine

PostitusPostitas hheilii (Teema autor) » 28. oktoober 2011, 07:52

aga, mis ma siis tegema peaks, et tal suled tagasi kasvaks?
hheilii
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Nümfi sulgede nokkimine

PostitusPostitas Mercar » 28. oktoober 2011, 08:00

Leevenda stressi, paku palju tegevust (st tegele nendega, lase palju lendama, paku mänguasju) ja käi arsti juures kontrollis ära. Mis seal ikka muud.
Sellised probleemid võivad tekkida stressist / tervisehädast ja kui midagi ette ei võta kujuneb sellest tõesti täiesmahus käitumishäire, lisaks siis algpõhjusele. Kui ikka puur verine siis ma ütleks küll et see ei ole normaalne kooselu ja vaja oleks loomi uuesti tutvustada- või tõesti suurt puuri et nad saaks kenasti üksteisest rahu.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Nümfi sulgede nokkimine

PostitusPostitas Annie » 28. oktoober 2011, 10:38

Suled kasvavad tagasi siis, kui ta end enam ei kitku. Jah, peamine põhjus on stress ja juba väljakujunenud käitumine (lind on harjunud end kitkuma ja võib teha seda ka ilma näilise põhjuseta). Kõigepealt proovi nad ikka eraldada ja kui see ka ei aita, siis emasele uus kaaslane vaadata. Tundub, et praegune isane on tema jaoks liiga domineeriv. See kõik on muidugi minu oletus, aga tasuks proovida.

Sulgede kitkumine on päris suur probleem. Mul on praegu hoiul üks jako, kellel on sama probleem ja kui ta algul kiskus end stressist, siis nüüd, kui muus osas on käitumine OK (enam ei karda, on rõõmsameelne, räägib, on hakanud mitmekesisemalt toituma jne), siis sulgede kitkumisest lahti ei saa - mingi hetk on paus ja suled kasvavad tagasi, kuid seejärel leiab jälle, et ikka on vaja osa välja kitkuda.

Soovitused stiilis "tegele temaga võimalikult palju" on kõik väga õiged, kuid alati ei toimi. Minu hoiu-jako on kohati selle "võimalikult palju tegelemisega" natuke ära hellitatud ja kui ei saa mis tahab, siis on kohe sulg noka vahel.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Nümfi sulgede nokkimine

PostitusPostitas nuki8 » 28. oktoober 2011, 13:26

Välismaal on müügil spreid, mis pidid linnul kitkumise isu ära võtma.
Tänu kasutaja taankale tean kolme sprei nime Befar Papik Spray, 8 IN 1 Cease Anti - Feather Picking Pray ja Papick.

Kui muu ei aita, äkki sprei aitab.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Nümfi sulgede nokkimine

PostitusPostitas Annie » 28. oktoober 2011, 20:04

Minu hoiu-jakole oli ka arst soovitanud sprayd (BitterSpray), mis oli mõeldud kassidele-koertele, et need oma haava ei lakuks (lahtisele haavale ei tohi lasta muidugi). Spray mõju on selles, et ta on kibe ja loom ei taha seda kohta lakkuda. Arvan, et nende teiste sprayde toime on umbes sama. Mina olen seda jakole lasknud, kuid ei ütleks, et sellest kitkumine vähenes. Pigem tundsin ise aegajalt seda kibedat maitset suus veel mitu päeva. Ilmselt sellest, et kui lind end raputas, siis lendas seda koos udusulgede ja sellest tuleva tolmuga.

Praegu meenub mulle, et veidike läks olukord paremaks, kui talle stressivastast vitamiini andsin (segasin joogivette). See oli selline üldtugevdav ja andsin seda ülepäeva umbes poolteist kuud.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Nümfi sulgede nokkimine

PostitusPostitas nuki8 » 28. oktoober 2011, 20:19

Minu olukord on selline, et isane kakub emast. Loodan spreist abi saada, kui selle kunagi saan.
Kui kitkumine on harjumuseks saanud, võib sellest vabanemine ikka väga raske olla.
Meie kitkumine on kestnud õnneks mitte väga kaua.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist