Üksikule emasele noorem kaaslane-kaaslased

Miks mu hiir nõnda käitub? Kuidas hiired tavaliselt..? Ja palju muud. Kuidas ta teiste loomadega läbi saab?

Moderaator: triini22

Üksikule emasele noorem kaaslane-kaaslased

PostitusPostitas Lepacäps (Teema autor) » 06. september 2011, 22:31

Paraku juhtus nii, et minu emane hiireke on üksikuks jäänud. Minu armas Midly suri 6.09 õnnetuse tagajärjel. Ma parem ei hakka rääkima kuidas ma nutsin... :sad:
Teine hiiretüduk on nüüd üksik ja kurb... Soovin talle võtta kaaslase (kaaslased). Saada on kaks emast hiirekest.

Kuidas nooremad emase hiired saavad vanemaga läbi? Mul on nii kahju teda üksikuks jätta...
Kas võtta üks või kaks? :dunno:

Tutvustamine käiks ikka neutraalsel pinnal, puhas puur jms.
Lepacäps
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 56
Teemad: 18
Pildid: 6
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Üksikule emasele noorem kaaslane-kaaslased

PostitusPostitas triini22 » 07. september 2011, 08:05

Kui vanad need saada olevad kaks emast hiirekest on? Kui nad on loovutusealised, siis võib neid üksikule emasele tutvustada küll. Lihtsam oleks seda teha võrega pooleks jagatud puuriga, kui neutraalsel pinnal. Kui kodus pole võimalust puuri kaheks jagada, siis olen näinud loomapoes võrepuuri, mis on keskelt võrega pooleks jagatud. See ei maksnud ka kuigi palju (oli u 20e ringis). Kui on plaanis edaspidi ka hiiri pidada, siis tasuks üks selline puur koju muretseda, sest hiirte tutvustamisi tuleb siis ka tulevikus ette.

Ise olen tutvustanud üksikule täiskasvanud emasele kahte kuuenädalast poega, seda siis võrega poolitatud puuris. Võttsis nad kiiresti omaks.
Liivahiirte omanikud ühinege: Eesti Liivahiirte Selts
Minu liivakate kodukas
Kasutaja avatar
triini22
Liivahiirte loss & Merisigala
Liivahiirte loss & Merisigala
 
Postitused: 1362
Teemad: 24
Pildid: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Üksikule emasele noorem kaaslane-kaaslased

PostitusPostitas Lepacäps (Teema autor) » 07. september 2011, 12:13

Need hiirekesed keda saada oleksid vanuses 6-7 kuud. Minu hiireke on u 2-3 aastat vana. Muidu rahulik ja musi hiiretüdruk.
Madlike nii kurvastab... istub pesas. Tahab hoidmist ja kallistamist ning armastamist. Pakume talle seda kuhjaga, oleme koos temaga. Kallistame teda ning hoiame endale lähedal.

Lugesin, et kui hiireke hakkab arvama, et meie oleme selles süüdi, siis muutub agresiivseks meie vastu. On teil sellise väitega teil kogemusi?
Lepacäps
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 56
Teemad: 18
Pildid: 6
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Üksikule emasele noorem kaaslane-kaaslased

PostitusPostitas triini22 » 07. september 2011, 14:44

Loomad ei mõtle nii nagu inimesed, st süüdistavad. Pigem võib ta üksi olles aremaks muutuda.
6-7 kuud on juba peaaegu täiskasvanud loom. Mina ei riskiks üksikut looma kahele täiskasvanud emasele tutvustada. Soovitan sul otsida mõni paarikuune poega ja temaga tutvustada. Vaata nt kuulutuste foorumisse, seal Pinto kuulutab, et kodu otsivad emane koos kahe neljakuuse pojaga. Sealt saaksid ühe emase poja endale. Nelja kuune ei ole veel nii vana ka, et raske tutvustada oleks, kuigi ohutuse huvides peaks poolitatud puur ikkagi olemas olema. Mul on olnud juhuseid, kus üks hiir on alguses teist peljanud/võõrastanud ja asus seetõttu teise lähenedes kaitsepositsioonile ja teine võttis seda kui agressiivsuse märki. Vaheseinata oleks tulemuseks kaklus olnud. Tutvustuspuuris saavad nad aga üksteisega ohutult harjuda.
Liivahiirte omanikud ühinege: Eesti Liivahiirte Selts
Minu liivakate kodukas
Kasutaja avatar
triini22
Liivahiirte loss & Merisigala
Liivahiirte loss & Merisigala
 
Postitused: 1362
Teemad: 24
Pildid: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Üksikule emasele noorem kaaslane-kaaslased

PostitusPostitas Pinto » 08. september 2011, 17:20

6-7kuused on jah liiga täiskasvanud, et neid vanemale emasele õnnestuks tutvustada. Hetkel on aga Pisis kuulutus, kus 2kuune preili otsib uut kodu, nii et võta ühendust ;)
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 10 külalist