üksik mongoolia liivahiir

Miks mu hiir nõnda käitub? Kuidas hiired tavaliselt..? Ja palju muud. Kuidas ta teiste loomadega läbi saab?

Moderaator: triini22

üksik mongoolia liivahiir

PostitusPostitas meeli123 (Teema autor) » 28. november 2014, 11:48

Mul on 1 isane mongoolia liivahiir ta peaks olema umbes 1aastane ja minu juures on ta olnud umbes pool aastat . Ma sooviks teada kas nüüd oleks mõtet talle sõber leida?? Ja kui jah siis kuidas 1aastane liivakas harjuks ära?? Oleksin tänulik :-)
meeli123
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 9
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: üksik mongoolia liivahiir

PostitusPostitas Bännu » 03. detsember 2014, 22:30

Ikka on mõtekas sõber talle leida. Sellises vanuses peaks ta uuega väga ruttu harjuma . Soovitaksin võtta ka võimalikult noore 2-3 kuuse poja. Siis harjuvad hästi ruttu ära. Alati on neil kahekesi-kolmekesi lõbusam. :)
Mina olen oma isastega lausa nii teinud kui uue ostan ( enamasti ikka noore ) siis olen lihtsalt kohe sisse pannud ja jälginud . Enamasti harjuvad super ruttu ära. :) Ja kindlasti siis ka isane otsida. :)
9 liivahiirt
Isased: Harry, Alvin, Theodore, Käbi, Lynx, Leif
Emased: Andrea, Cindy
R.I.P - Must isane 2 , James, Richard Tahmanina, Coco, Must Isane, Mia, Lexie, BonBon, Avi
Bännu
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 175
Teemad: 5
Pildid: 0
Asukoht: Viljandimaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: üksik mongoolia liivahiir

PostitusPostitas elen500 » 04. detsember 2014, 22:22

Mina olen täiskasvanud liivahiiri omavahel klapitanud.Soovitaks siiski kokku lasta neutraalsel pinnal, kus pole kummagi lõhnasid, nt. tühjas puuris, suuremas karbis. Uut hiirt puuri pannes võib vana olija tunda,et võõras tungib tema koju. Mul olid ka alati pajakindad käepärast olnud kui kaklejaid lahutada vaja on ning omapead esialgu ei jätnud, panin kokku, kui sain ise valvata. Ehk olin liiga ettevaatlik aga on lõpuks õnnestunud küll ja hiired on sõpradeka saanud.
Kasutaja avatar
elen500
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 118
Teemad: 14
Pildid: 6
Asukoht: Põlva
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: üksik mongoolia liivahiir

PostitusPostitas Bännu » 05. detsember 2014, 18:44

See oleneb sellest jah millised hiiri kokku lased. Minul pole siiani olnud probleeme ISASTE ja VÄGA NOORTE ( 2-3 kuuste ) vanemate hiirtega kokku laskmisel. Aga samas ikka ja alati olen ise juures, paksud kindad käepärast ja jälgin neid.
Samas, ei laseks ma emaseid niimoodi kunagi kokku , sest nad on selles suhtes hullemad :)
Ja vanemaid hiiri ei saagi enamasti nii kokku lasta. :)
Soovitaksin jah siis neutraalsel pinnal ja ise alati juures paksude kinnastega ja võib ka veepritsi kasutada ( seda nad kardavad sellessuhtes , et nad ei taha märjaks saada )
Kuna mul on akvaariumid, siis olen ka kaklevaid hiiri niimoodi "eraldi" tõstnud, et panen akvaariumisse puuri sisse ja siis on üks hiir puuris sees ja teine nagu väljaspool puuri. :) Igaksjuhuks võid ka muud moodi alguses võre vahele panna, kui pole neid aega jälgida. Kui nad juba koos söövad ja magavad , siis nad on sõbraks saanud. :)
9 liivahiirt
Isased: Harry, Alvin, Theodore, Käbi, Lynx, Leif
Emased: Andrea, Cindy
R.I.P - Must isane 2 , James, Richard Tahmanina, Coco, Must Isane, Mia, Lexie, BonBon, Avi
Bännu
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 175
Teemad: 5
Pildid: 0
Asukoht: Viljandimaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline