Liivahiirte tutvustamine

Miks mu hiir nõnda käitub? Kuidas hiired tavaliselt..? Ja palju muud. Kuidas ta teiste loomadega läbi saab?

Moderaator: triini22

Liivahiirte tutvustamine

PostitusPostitas Liivakatehull (Teema autor) » 07. august 2015, 15:40

Tere! Mul selline mure. Mul on 2 emast liivahiirt, Rebecka ja Alisha. Ma sain nad siis, kui Rebecka oli 5.kuune ja Alisha 4.kuune. Nüüd saavad nad varsti pea aastaseks. Sellest ajast saati olen neid igatmoodi proovinud sõpradeks teha aga see pole õnnestunud :mellow: . Vähemalt nad enam ei kakle. Varem nad kaklesid ka vahest. Nüüd ainult see Rebecka jookseb Alisha eest ära, kui nad tuppa lahti lasta. Ta kardab teda sellepärast, kuna tema oli selline maru võimukas pliks enne ja hammustas paar korda Alishat, kuid ükskord hammustas Alisha teda vastu ja siis ego sai löögi veits :lol: Kuid muidu kas on üldse lootust, et nad võiksid kunagi ikka sõpradeks saada ja elada samas puuris? :umm:
Liivakatehull
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 70
Teemad: 14
Pildid: 0
Asukoht: Eesti, Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Liivahiirte tutvustamine

PostitusPostitas Pinto » 09. august 2015, 12:08

Vanemate emaste liivahiirte tutvustamine on üks keerulisemaid. Tõenäoliselt on mõlemad juba ka oma territooriumi paika pannud ja sissetungijaid sinna ei taha.
Üks variant on küll veel nn "märg" tutvustamine- vanni lastakse hästi väike kiht (mõni mm) sooja vett ja pannakse hiired sinna tutvuma. Kuna märjaks saamine on liivahiirte jaoks üks hullemaid asju üldse, siis see võib neid lähendada. Peale märjaks saamis ei tohi nad kindlasti saada tuult ega jahedat ja võiksid kuivada neutraalsel territoorium üksteist puhastades. Siis tuleks puur (mis peab olema kahele hiirele suuruse poolest ikka sobiv) hästi puhtaks pesta ja kõik asjad ka. Pesamaju ma esialgu ei paneks, sest nende pärast võidakse kakelda. Pigem wc paberit, millest saavad pesa ehitada. Ja siis tuleb neid mõnda aega hoolega jälgida.
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivahiirte tutvustamine

PostitusPostitas Liivakatehull (Teema autor) » 10. august 2015, 01:53

Olgu. Aitäh :happy: . Proovin seda :wink: :-)
Liivakatehull
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 70
Teemad: 14
Pildid: 0
Asukoht: Eesti, Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Liivahiirte tutvustamine

PostitusPostitas Bännu » 18. august 2015, 23:22

Mina olen enda emaseid tutvustanud nii: Panen uue emase teiste juurde akvaariumisse, eraldi puuri sisse.
seni on see minul kõikide puhul aidanud, ka siis keegi kaklenud on, siis olen tõstnud mõne sinna "eraldi" puuri ja on maha rahunetud ja koos elama hakatud.
annad söögi võimalikult nii et nad peaksid seda üksteise lähedal sööma ja magamiskoha võiksid ka võimalusel organiseerida nii, et nad magaks võimalikult üksteise lähedal. Aga see on ka selline sund kokku panemine. Kuid minul on aidanud siiani. Nii isaste kui emaste puhul.

Samas pead ikkagi jälgima neid et nad päris läbi puuri üksteisega ei kakle jne.
9 liivahiirt
Isased: Harry, Alvin, Theodore, Käbi, Lynx, Leif
Emased: Andrea, Cindy
R.I.P - Must isane 2 , James, Richard Tahmanina, Coco, Must Isane, Mia, Lexie, BonBon, Avi
Bännu
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 175
Teemad: 5
Pildid: 0
Asukoht: Viljandimaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivahiirte tutvustamine

PostitusPostitas Liivakatehull (Teema autor) » 19. oktoober 2015, 09:37

Olgu. Aitäh teile :-)
Liivakatehull
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 70
Teemad: 14
Pildid: 0
Asukoht: Eesti, Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist