Juttu jooksuratastest

Puurid, sisustus, mänguasjad ja palju muud.

Moderaatorid: E4-, Amelia

Juttu jooksuratastest

PostitusPostitas nuu (Teema autor) » 11. jaanuar 2004, 15:02

huvilistele: panin oma rottide kodukale ühe pildi rotipuurist, kus võib seda eelmainitud jooksuratast ka näha. http://www.hot.ee/nuu0
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Andra » 11. jaanuar 2004, 22:29

Ohho , kus sa ültse sellise mõtte peale tulid ? Ma oleks kasutanud lihtsamat teed ostes ratas poest :mrgreen: !
Andra
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 247
Teemad: 26
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 11. jaanuar 2004, 22:42

Selliseid rattaid Eesti poed ei müü. Traatratas ei ole rotile mugav ja nii suuri eriti ei tehta ka, mis täiskasvanud rotile paras oleks.
Eeskujuks on olnud Wodent Wheel, mida toodab Transoniq.
http://www.transoniq.com
Väga vinge, et Nuu on sellise asja valmis teinud. :) Mina olen sellest ainult mõelnud, ja kuna mu rotid traadist ratast ignoreerivad, siis on asi sinnapaika jäänud.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas nuu (Teema autor) » 12. jaanuar 2004, 08:51

suurima Eestis müüdava jooksuratta, mida mina näinud olen, läbimõõt oli vist pisut üle 20 cm. täiskasvanud rotile oleks minimaalne läbimõõt 27...30 cm. Minu oma on siis 30 cm. Aga tjah. ikka veel ei ole keegi vist isegi sinna sisse julgenud ronida...
wodent wheel (see millele Liisa viitas) makasaks umbes 400 eek + transport, kui kusagilt välismaa netipoest osta.
Viimati muutis Endised kasutajad 26. märts 2004, 13:27, kokku muudetud 1 kord.
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Roti jooksurattast

PostitusPostitas Liisa » 15. jaanuar 2004, 02:39

BTL kirjutas:Siis veel see, et ma sain oma rotudele jooksuratta ka, aga see on metallist ja koliseb natuke...Mina tõmban selle ööseks külili, sest ma ei saa muidu magada, aga kas neid siis häirib ka see kolin?

Tõenäoliselt neid ei häiri see üldse. Vat kui tegemist oleks äkilise tundmatu kolinaga, selle peale nad küll ehmatavad, võpatavad, panevad plehku.
Ma arvan, et sul on sama tüüpi jooksuratas nagu mul. Mul on traadist kõige suurem (mida mu rotid ignoreerivad) ja mis ka kolises, kuni ma avastasin, et papagoide puust redeli (millest rotid välja olid kasvanud ja mul niisama seisis) pulkade vahed on täpselt paras vahemaa: sellele asetatuna on ratta raami lahtised otsad parasjagu kaugel üksteisest, niiet ratas ei käi raami vastu ja seega ei kolise.
Sai segaselt? Küsi üle. Vabal hetkel võin ka pilti teha.
Kui ratas võllil (või antud juhul võlliotstel) kiiksub, mähi need otsad mingi teibiga kokku. Mõneks ajaks aitab.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Roti jooksuratas koliseb

PostitusPostitas BTL » 15. jaanuar 2004, 17:39

On vist jah samasugune ratas.
Ma sain sellest jutust aru küll(enamalt jaolt), lihtsalt ma ei tea, mis ta kolisema paneb...kui see on sama viga, siis ma kindlasti proovin seda redelit! Aitäh!
Kui ratas võllil (või antud juhul võlliotstel) kiiksub, mähi need otsad mingi teibiga kokku. Mõneks ajaks aitab.

Mina olen kõikidel ratastel neid otsi toiduõli või võiga määrinud...alguses kippusid nad seda ära lakkuma, aga pärast ei teinud enam välja.
BTL
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 12
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas SigneL » 06. veebruar 2004, 12:10

nuu kirjutas:suurima Eestis müüdava jooksuratta, mida mina näinud olen, läbimõõt oli vist pisut üle 20 cm. täiskasvanud rotile oleks minimaalne läbimõõt 27...30 cm. .

Nii palju siis rotirattast - käisin hiljuti ühes loomapoes, kus jutt läks jooksurataste peale (otsisin just oma kääbushamsikutele sobivat) ning müüja kinnitas mulle jumalakeeli, et too kõige suurem neil müügil olev ratas (oli vist ca 20 cm läbimõõt või tsipa rohkem) on roti jaoks ideaalne...
Ilmselt seetõttu paljud täiskasvanud rotid jooksurattas joosta ei armasta, et need liiga väiksed neile on. Poodides olen küll väikesi rotilapsi rattas kimamas näinud..
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Roti jooksuratas koliseb

PostitusPostitas avalanche » 04. märts 2004, 21:35

Rumal lugu küll, kuid mina ei teadnud üldse, et rottidele jooksuratas meeldib. Kui minu kaks rotti väikesed olid, siis jooksid nad rattas küll, kuid hiljem jäi see neile väikseks- tegu oli puuriga kaasas olnud rattaga.
Muidu määrisin ka ise kriuksumise puhul toiduõli vahele.
Kasutaja avatar
avalanche
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 383
Teemad: 22
Pildid: 11
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Caty » 05. märts 2004, 09:01

Minu hiired jooksid meeleldi kriuksuvas rattas. Peale õlitamise proovisid mitu korda, aga kui ei kriuksu, vot ei jookse ka...
Kui suur peab olema, et täiskasvanud rott ka joosta saaks? Kust saada?
Caty
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 393
Teemad: 32
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 05. märts 2004, 11:08

Vaata siia teemasse:
http://www.lontu.ee/foorum/viewtopic.php?t=70
Kui Nuu sulle just ratast maha ei müü, siis Eestist osta ei saagi parajat. Aga sa näid ise ka nii näpuosav, et äkki meisterdad Nuu eeskujul ka ratta valmis.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Roti jooksuratta suurus

PostitusPostitas nuu (Teema autor) » 05. märts 2004, 13:41

soovitatav läbimõõt 27...30 cm
ei, oma ratast ma maha müüa ega ära anda ei taha, sest mul on juba küllaga ideid, kuidas parema ratta saaks ehitada... Nell õnneks on oma väikese rotiratta vastu lõpuks huvi tundma hakanud :)
Idee: (seni teostamata) nägin novalux-is ümmargust platikust tordikarpi läbimõõduga 30 cm. (ca 100.- :( ) Sellel peaks keskkohast mingi ora läbi ajama, kaane sisse augud lõikama ja sisse keerama mingi jämedama traatvõrguriba, et oleks millele varbaid joostes toetada...
See minu esimene ratas oli valmistatud ümmargustest tikkimisraamidest ning õhukesest pvc-põrandakattest.
Igaks juhuks võiks muidugi ju ka uurida, mis läbimõõduga ja hinnaga on soomlaste netipoes (http://www.suomenelaintarvike.com/) pakutavatest ratastest suurim.
näiteks:
Pilt
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Roti jooksuratta suurus

PostitusPostitas Nukkuke » 15. märts 2004, 14:05

Mina avastasin et Viljandis(centrumi vastas üle tee asuvas loomapoes) müüakse suuri jooksurattaid (metallist ja ee umbes20cm läbimõõt) :lol:
Kasutaja avatar
Nukkuke
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 104
Teemad: 8
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 43
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Roti jooksuratta suurus

PostitusPostitas nuu (Teema autor) » 15. märts 2004, 14:34

umbes 20 cm jooksurattad on jah suurimad, mida minagi müügis olen näinud. Rotipojale on see paras, aga täiskasvanud rotile oleks vaja suuremat... Liiga väike ratas mõjub halvasti roti seljale, kui ta selles üldse jooksma nõustub.
Muuseas, räägitakse, et nendel rottidel, kellele meeldib rattas joosta, hakkab saba ülespoole kaardu hoidma :lol: Tervisele see mingit ohtu ei tohiks kujutada, ma lihtsalt mõtlen, et rõngassabaga rott võiks päris naljakas vaatepilt olla.
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Roti jooksuratta suurus

PostitusPostitas SigneL » 15. märts 2004, 14:57

nuu kirjutas:umbes 20 cm jooksurattad on jah suurimad, mida minagi müügis olen näinud. .

Tallinnas Tondi Selveris nägin suuremat ratast - 25 cm oli vähemalt läbimõõt; minu meelest isegi 30 cm.
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Roti jooksuratta suurus

PostitusPostitas nuu (Teema autor) » 15. märts 2004, 15:30

vau! 8) see ratas tuleb võimalusel juba täna õhtul üle vaadata... :) Selles poes käisin viimati umbes poolteist kuud tagasi, siis ei hakanud silma, kuigi revideerisin riiuleid üsna hoolikalt, kuna ma sinna harva satun. Selle poe suur pluss on see, et see ei ole Bramhami pood :wink: - st müüvad teistsugust kaupa.
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Caty » 15. märts 2004, 19:41

Tegime ise vineerist jooksuratta. Läbimõõt 26 cm. Rotid üritavad seda aga esialgu saepuru ja paberi alla matta. Ehk tutvuvad veidi ja siis kasutavad otstarbekamalt.
Caty
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 393
Teemad: 32
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Roti jooksuratta suurus

PostitusPostitas nuu (Teema autor) » 16. märts 2004, 14:17

Käisin Tondi Selveris ära. Ratta läbimõõt oli 24 cm :? Mõnele väikest kasvu rotile ehk juba läheks, aga Nellile ma ei ostnud, sest arvestades tema jalanumbrit ja vanemaid peaks temast suur rott kasvama.
Aga nüüd teemast täiesti mööda: nuu särab praegu õnnest - nii juhtub iga kord, kui saan kellegagi pikalt rottidest lobiseda - ja hurraa-hurraa see pood lubas hiljemalt maikuust (EL) hakata Eestisse tooma ka Russel Rabbiti rotitoitu. Seni on neil loa saamine veninud, kuna see toit sisaldab liha. Lõpuks ometi üks rotisöök, mis ei ole taimetoitlastele! Poe (vist soomlasest) omanik, kes ka ise merisigu ja rotte ja võib-olla veel kedagi kasvatab, väitis, et tema rottidele väga maitseb. Ja Russel Rabbiti koduleht jätab ka väga hea mulje!!!! http://www.russelrabbit.com :D
Viimati muutis Endised kasutajad 17. märts 2004, 20:20, kokku muudetud 1 kord.
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Roti jooksuratta suurus

PostitusPostitas SigneL » 16. märts 2004, 14:37

nuu kirjutas:Ratta läbimõõt oli 24 cm :?]

Ai pagan, kahju - mulle tundus, et see on selline hea suur ratas lõpuks ometi... :(
nuu kirjutas:Aga Poe (vist Soomlasest) omanik, kes ka ise merisigu ja rotte ja võib-olla veel kedagi kasvatab, väitis, et tema rottidele väga maitseb.

Too Tondi (ja ka Merimetsa) Selveri omanik on Ege Maas, kes elab Nõmmel ning kasvatab hulgaliselt rotte, tegeleb tõumerisigade aretamisega ning kuulub Kennelklubi Kohtunike Liitu. Tema oli ka esimene deegude maaletooja 4 aastat tagasi. Ege Maasi andmed on ka Merisigalas "Meriseatõugude" teemas üleval
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Kas sinu rotile/rottidele meeldib jooksuratas?

PostitusPostitas Laura188 » 09. juuni 2004, 23:52

Mupsu on vahel jooksnud küll seal peal aga eriti huvi ei paku ja Tupsuga samamoodi.Rotipoegadega hetkel ei tea.Kuidas teie rottidega on?
Laura188
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 234
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kas sinu rotile/rottidele meeldib jooksuratas?

PostitusPostitas Andra » 10. juuni 2004, 08:17

MInu rotu ka eriti ei huvitu sellest rattast. :?
Andra
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 247
Teemad: 26
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kas sinu rotile/rottidele meeldib jooksuratas?

PostitusPostitas Kissu » 10. juuni 2004, 10:14

Jooksuratast pidada neile riskantne panna olema. Sest neil saba sinna vahele võib jääda.
Suurhiir käis näitusel sellise puuriga kus oli jooksurattas. See oli korralikult kinni seotud, nii et ringi käima ei hakkaks ning siis armastas ta Iir seal küll magada.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Kas sinu rotile/rottidele meeldib jooksuratas?

PostitusPostitas Nukkuke » 10. juuni 2004, 20:06

Minu omad ei armasta ülte seda ratast,üks lausa kardab,kui see seisab siis sisse ronitakse aa nii kui millimeetri liigub kohe minema :?
Kasutaja avatar
Nukkuke
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 104
Teemad: 8
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 43
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Caty » 11. juuni 2004, 08:21

Meil Krussu ja Hallu küll jooksevad. Rotu algul kartis ja üritas seda saepuru alla matta. Nüüd jätab ratas teda ükskõikseks.
Caty
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 393
Teemad: 32
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Angel » 11. juuni 2004, 21:24

Bert jookseb aga Hugo ei lähe sinna lähedalegi :S Olen üritanud õpetada, aga ei võta kuidagi vedu.
Angel
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 140
Teemad: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kas sinu rotile/rottidele meeldib jooksuratas?

PostitusPostitas nuu (Teema autor) » 12. juuni 2004, 20:06

Nell, kellel väikesest peale juba jooksuratas on, on rattas jooksmise järele hull. Teised suhtuvad rattasse külma ükskõiksusega.
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kas sinu rotile/rottidele meeldib jooksuratas?

PostitusPostitas Laura188 » 13. juuni 2004, 00:30

Minu rotipoegadest üks vahtis jooksuratta poole ja korra isegi jooksis,aga eriti ei huvitanud.Ja teiste rotipoegadega sama lugu,ainult et nemad ei viitsinud proovidagi.
Laura188
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 234
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Angel » 13. juuni 2004, 16:10

Bert jookseb nii palju vahest, et ratas hakkab kriiksuma. See kriiksumine on päris kohutav, see on peaaegu kõigisse tubadesse kuulda. Olen ratast õlitanud kah(toiduõliga), aga pätid lakuvad selle kohe ära :P
Angel
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 140
Teemad: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Eagles » 08. juuli 2004, 11:16

Mul pole jooksuratast, aga tark oleks osta see kinnine onju? vaata need värvilised käivad seina külge, et räägitud et muidu võib saba sinna vahele jääda ja siis on aiaiai. :P
Eagles
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 216
Teemad: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Laura188 » 08. juuli 2004, 11:22

Ma ei tea.Kui su rotte huvitab jooksuratas siis osta,minu rotte ei huvita küll ültse enam.
Laura188
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 234
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Eagles » 08. juuli 2004, 11:24

ma ei tea kas neid huvitab, pole ostnudki ju :D aga tahaks teada millist kas seda kinnist või lahtist (hõbedast) ?
Eagles
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 216
Teemad: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Varustus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist