Palju kulutate kuus oma rottidele?

Puurid, sisustus, mänguasjad ja palju muud.

Moderaatorid: E4-, Amelia

Palju kulutate kuus oma rottidele?

PostitusPostitas Kissu (Teema autor) » 20. november 2011, 12:33

Vaatasin, et eelnev teema on väga ajast maha jäänud. 2007-2008 aasta kulu ei ütle tänapäeval enam kuigi palju. Kellel huvi võib tutvuda sellega siin - viewtopic.php?f=202&t=4529

Palun pange kirja mitu rotti teil on ja palju neile raha kulub. Väga hea oleks, kui kirjutaksite lahti ka, millele täpsemalt kulub, sest paljud saavad üht-teist tasuta. Samuti saab paljusid asju tunduvalt odavamalt, kui neid suure pakina osta. Pange oma kulutused siia kirja, kui teil on vähemalt paari kuu ülevaade kuludest!

--------------

Meil on 6 rotti.
Aluspanu (Megazorb) ostame suure 85 liitrise/15 kilose pakina, mis maksab 14,5 eurot. Sellest kulub kuus rottidele umbes 2/3 ehk umbes 9,67 eurot.
Toitu (Burgess) ostan ma Bosse laopoest 1,5 kilose pakina, mis maksab 10% allahindlusega 5,29 eurot. Lisaks ostan segamiseks toitu (Specific) 2,5 kilose pakina maksab see umbes 18 eurot. Kuus söövad rotid umbes 1,5kg Burgessi 5,29 eurot ja 700g Specific ~5 eurot.
Igapäevane kodutoit, värske, maiustused kulub vast umbes 10 eurot.
Fliis kiikedeks (kuna mul on tõelised närilised), ostan kiloga ja vast kulub umbes 3 euro eest kuus.
Paberrätikud puuri puhastamiseks, ostan suure rullina 25%-30% soodukaga maksab umbes 3 eurot. Sellest kulub umbes 1/2 rulli ehk 1,5 eurot.


Kokku kulub meil kuue roti peale umbes 34 eurot.

Viimase poole aasta jooksul on lisandunud sinna veel keskmiselt vähemalt 15 eurot kuus arstikuludele.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Palju kulutate kuus oma rottidele?

PostitusPostitas hamsterkiku10 » 01. jaanuar 2013, 14:42

Mul on 2 rotti

Aluspanu:Bio Universaal 7 liitrine (paisuv aluspanu) maksab 3.49. Nad kasutavad kuus u. 2 pakki seega 6.98
Maiustused ja värske toit:4 eurot
Põhitoit: Ostame Zoo Planetist Finko Domino Goldi. Nad kasutavad seda kuus 3 pakki. 1 paki hind on 1.50 seega läheb kuus 4.50 ja lisa toiduna kasutame Finko näriliste söögilisandit ja herne krõbinaid, mis läheb maksma kokku 2.00.
Majapidamispaber: 3.50 (puuri puhastamiseks)


Kokku läheb rottidele ühes kuus 20.98 :shock:
hamsterkiku10
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 167
Teemad: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Palju kulutate kuus oma rottidele?

PostitusPostitas Strawberryke » 26. märts 2013, 20:07

Mul 1 rott
Aluspanu: BOXO aluspanu närilistele 8,01
Maiustused: Trixie jogurti dropsid marjadega 1.28
Põhitoit: Finko domino gold 2 pakk kuus 3.0 = 1.50 pakk
KOKKU: 12.29 eur kuus
Kasutaja avatar
Strawberryke
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 217
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 23
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Palju kulutate kuus oma rottidele?

PostitusPostitas Tiksikas » 03. mai 2013, 19:21

Eks arvutan ka kokku palju kuus kulutan rotti peale...(pildid)

...Meil on 1 rott (Blacky)

Aluspanu (Chispis) Saepuru ostan zoo planetist 15 liitrit (Paki peal oli liitrites ning ma pole ära kaalunud) sellest kasutame terve paki kuus ära.Maksab 1,40 eurot
Pilt
Toit (Versele-Laga) Rat Completet ostan Ossu poest 500g,maksab 4,99 eurot vahest on ka 5,50 eurot.
Ja ka meilgi läheb kodutoitu rottile ette umbes 6 eurot. Koostis:töödeldud aedviljasaadused,aedviljad,töödeldud linnulihasaadused (8% kanaliha),teraviljad,töödeldud kalasaadused (1% kala),pärm,muna,mineraalid,õlid,rasvad,prebiootikud MOS ja FOS,jukka ekstrat,saialille ekstrat. Sisaldab: Toorvalk 20%,toorrasv 5%,toorikud 6,5%,toortuhk 7%,kaltsium 1%,fosfor 0,8%.
Lisandid: 1kg kohta: vasesulfaat 5 mg,vit.A-1500 RÜ,vit D3-1500 RÜ,vit E-140 mg,vit.C-50 mg. Kirjutasin selle kõik pakendilt maha. :ups:
Pilt
Puuri sisustus Mänguasjad,ning mul veab et mul ema õmbleja ning saan ise leiutada rotile kõike fliisist,teksasest,lõngast,tavalisest riidest mille nimesi ma ei tea aga pole rotile ohtlik,aga see kõik läheb kuus kokku umbes 7 eurot,kuna tavaliselt kõik vajaliku leian tema õmbluskapist
Puhastamine Vesi millega pesen puuri,paberrätikud,nustik mida vahetan iga 2 nädala tagant (ekstra roti puuri puhastamiseks).Kõik see kokku umbes 10 eurot.
Pilt
Siin on näha milline Blacky praegune puur välja näeb fliisiga.

Ühe roti peale kulutan kuus umbes 29 eurot. :shock:
Ma ise ei arvanud et nii palju võib minna kõik lõpuks kokku tavaliselt ostan kõik eraldi poodidest ja ei arvuta kokku ning arvan oma peas et kuskil 7-10 eurot läheb.Ma hakkan kahtlema et mingi asjaga ma liialdan :mellow:
Kasutaja avatar
Tiksikas
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 598
Teemad: 18
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Tuju: Omadega läbi
Prindi postitus

Re: Palju kulutate kuus oma rottidele?

PostitusPostitas Lili » 07. märts 2014, 10:03

Mõtlesin siis ka huvi pärast oma kulud kirja panna, endalgi huvitav. Rotte on seitse ja puuriks Ferplast Furet XL.
Allapanu: Megazorbi ostan selle 15 kg-se kotiga, kott maksab 15 € sellest jätkub 2-2,5 kuuks, nii et kuus umbes 6 €
Kuivtoit: Burgess 1,5 kg kott, kliendikaardiga midagi 5 sentidega, ostan kahe paki kaupa ja sellest jätkub kolmeks kuuks, nii et kuus umbes 3,5 €
Kodutoit ja värske kraam: ei oskagi arvestada, aga usun, et 15 € kanti kuus ikka
Muu kila-kola, mis kulub ja vajab uuendamist: kui kuudele jagada, siis 5 € kanti
Kiikede materjal on kõik tasuta saadud.
Arstivisiidid: kokku on mul kulunud arstivisiitidele u 80 € (poole aasta jooksul), kui see nüüd kuudele ära jagada, sest iga kuu ei ole ju vajadust arstile minna, siis u 13 € kuus. Seda ma aga väga ei arvestaks, sest see tõesti ei ole igakuine väljaminek, samas kui ühes kuus võib sellele üüratu summa kuluda (jaanuaris 48 €).

No umbkaudu 30 € kulub kuus rottidele ikka. Vahel rohkem, vahel natuke vähem.
Aga mida ma eelmiste postitajate kirjutatule tuginedes väita võin, on see, et 7 roti ülalpidamine ei ole väga oluliselt kallim, kui 2-3 roti pidamine.
Lili & Opaal
Kasutaja avatar
Lili
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 564
Teemad: 26
Pildid: 1
Asukoht: Sõmeru vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Tuju: Õnnis
Prindi postitus


Tagasi: Varustus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline