Lemmik magamisepaik

Puurid, sisustus, mänguasjad ja palju muud.

Moderaatorid: E4-, Amelia

Lemmik magamisepaik

PostitusPostitas Andra (Teema autor) » 25. juuli 2004, 18:54

lillulii kirjutas:Meie rotikene magab tühjaks saanud salvrätikute karbi sees. sellel on ovaalne auk kuskohast saab salvrätte välja tõmmata. see mahub hästi puuriluugist sisse. Firma nimi on Velvet.


Jah, rottidele meeldivad väga igasugused kastid ja karbikesed. :) Minu rottidel oli ka ennem üks suur kast majaks, aga sellel on all suur auk ja nüüd viskasime selle ära. Eks alati, kui kuskil kodus tühi karp on teen sellest rottidele majakese. :)
Andra
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 247
Teemad: 26
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Kerly91 » 25. juuli 2004, 19:47

Minu rotid magavad kiigus mille ma ise tegin.
Kerly91
Minu väiksed pätid! (L)
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 479
Teemad: 34
Pildid: 4
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Angel » 26. juuli 2004, 18:09

Varem magasid rotid torudes, aga nüüd on puust majakesest rohkem lugupidama hakanud(nii armas, kaks ninaotsa paistavad uksest välja :) )..
Angel
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 140
Teemad: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: roti magamispaik

PostitusPostitas avalanche » 29. juuli 2004, 14:43

Minu rotid magavad teksariidest rippkiiges, mis on kirjalambritega neljast nurgast puurivarvaste külge kinnitatud. Vahel magavad nad ka fliistorus, mis samuti ripub.
8)
Kasutaja avatar
avalanche
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 383
Teemad: 22
Pildid: 11
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: roti magamispaik

PostitusPostitas Laura188 » 02. august 2004, 13:45

Minu rotid magavad majakestes või siis kui pole ruumi siis lähevad kuskile varju et eriti ei näe.
Laura188
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 234
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Kerly91 » 04. august 2004, 01:41

Minu rotid tuduvad küll kiigus aga kui puuri vahetan pean kah kiiku vahetama teise vastu ja vana peasema kuna nad lasevad kiidu täis. Kuidas neile selgeks teha et nad sinna ei laseks või on se loomulik??
Kerly91
Minu väiksed pätid! (L)
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 479
Teemad: 34
Pildid: 4
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 04. august 2004, 09:51

kerly91 kirjutas: Kuidas neile selgeks teha et nad sinna ei laseks või on se loomulik??

Vaat kui välja mõtled, kuidas neile õpetada, et sinna ei pissita, räägi meile ka! :P Paljudele isegi muus osas korralikele rottidele käib selline asi üle mõistuse. :roll:
Viimati muutis Liisa 04. august 2004, 10:20, kokku muudetud 1 kord.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: roti magamispaik

PostitusPostitas Suur Hiir » 04. august 2004, 10:02

Seepärast ongi hea, kui on mitu kiiku tagavaraks. :D Nad vist sihilikult ei pissi, aga see nagu juhtub neil iseenesest. :oops:
Avastasin eile, et minu paksuke Iir suvatses lõpuks uhkes suures majas magamise ära õppida. Seni oli maja kasutuses ainult lolluste tegemiseks, et koliseb hästi ja Rotu ei saa eest ära joosta nii kergesti. Muidugi lemmikkoht on ikka hamstripuurist kolimise käigus "kaasa krabatud" kiik.
Rotu käib magamas väljaspool puuri :? . Tal on nn. jäätisemaja ammusest ajast. Pressib enast puuri ja maja vahele ja tudib kenasti. vahel läheb majja sisse ka nagu Tartu lontukatel oli võimalus näha.
Suur Hiir
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 165
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Kerly91 » 04. august 2004, 11:36

Liisa kirjutas:
kerly91 kirjutas: Kuidas neile selgeks teha et nad sinna ei laseks või on se loomulik??

Vaat kui välja mõtled, kuidas neile õpetada, et sinna ei pissita, räägi meile ka! :P Paljudele isegi muus osas korralikele rottidele käib selline asi üle mõistuse. :roll:

Kle eka siis anna jah teada!! :D Mul on neile vist 4 kiiku mida vahetan iga 2-3 päeva tagant.
Kerly91
Minu väiksed pätid! (L)
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 479
Teemad: 34
Pildid: 4
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Eagles » 08. august 2004, 00:23

Minu rou magab pudelis millelt on põhi ja ots ära lõigatud(et ta on nagu toru) ja tõmbasin suure soki ümber. Kuskil siin õpetati selliseid pesasid tegema. Ruudile väga meeldib seal.
ja veel üks siuke majake, mille tegin:
http://www.dapper.com.au/toys.htm#nestbox
(nestboxes kolmas pilt)
See ka talle meeldib.
Eagles
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 216
Teemad: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: roti magamispaik

PostitusPostitas paraboa » 04. jaanuar 2005, 00:43

No maja ja kiiged on kindlasti head magamiskohad ja meil ka kasutusel ,küll ühekaupa või kõik neljakesi koos .Aga päevaseks uinakuks on tüüpidel hoopis naljakas lemmikkoht -nad ei maga mitte toru sees vaid toru peal.Ise vist küll ei tahaks kumera kõva plastmasspinna peal magada ,aga nemad põõnutavad seal päevad läbi-enamasti kaks korraga ja vahepeal vahetavad.Ise veel kuidagi eriti "laialilaotatud " asendis ,nii et näevad välja nagu karvased lestakalad.Koht on muidugi sellepoolest hea ,et ärgates on sealt kohe hea väljavaade ,ei pea kusagilt välja pugema ja piiluma hakkama.
paraboa
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 276
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: roti magamispaik

PostitusPostitas avalanche » 04. jaanuar 2005, 10:22

Olenemata sellest, et minu omad said nüüd suure puuri, on uksed ikkagi kogu aeg lahti. Puur ise asub kapi peal, nii et nad ei pääse sealt mööda korterit ringi kolama. Rotid magavad vahel meelsasti ka puuri taga seina ääres ning kingakarpidest enda tehtud kahekordses nn suvilas, mis asub samuti väljaspool puuri. Rippkiiged, nagu ma ka enne kirjutasin, on endiselt lemmikud.
Kasutaja avatar
avalanche
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 383
Teemad: 22
Pildid: 11
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: roti magamispaik

PostitusPostitas Suur Hiir » 04. jaanuar 2005, 10:29

Uues kodus on tekkinud Rotul põnev magamise koht. Lippab üle Telneti puuri ja hüppab 20 cm kõrgemal olevale riiulile. Seal ukerdab nugade kahvlite kasti ning muude kastide peale ning keerab sinna põõnama. Viimase kasti ja järgmise riiuli vahe on 5-6 cm. Üldse on ta veendunud, et mida kõrgem koht magamiseks, seda parem :) .Pealegi ei saa ma teda ilma kaste liigutamata sealt kätte, nii et see on lisaks põnevusele ka turvaline koht.
Suur Hiir
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 165
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: roti magamispaik

PostitusPostitas TäpikeL » 05. jaanuar 2005, 01:43

Minu rotu magab ka pigem kiigel kui maja moodi kohas :)
Kuigi asjad käivad nii, et kus vaja seal ka magan :)
Igasugu karpide ja torudega on see asi,
et need on ühe hetkega näritud,
ühe mu kiige näris ta ka ribadeks :D
TäpikeL
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 15
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: roti magamispaik

PostitusPostitas pieces » 09. jaanuar 2005, 14:53

Meie rotid magavad "telgis". Vanast puurist j2i yle yks keskmine pikkusega papagoi redel, millele t6mbasin riide peale ja panin diagonaalselt yhte nurka, redelil konksudega ja kinnitub puurivarbade kylge. Vana pesa on hyljatud, ainult vahel harva eksitakse sinna 2ra - ja kui, siis ikka k6ik kolm yksteise otas hunnikus... :D
pieces
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 38
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: roti magamispaik

PostitusPostitas vari » 09. jaanuar 2005, 18:49

Archi ei aksepteeri ei karpi ega majakest. tema käib paneb salvrätikuid pihta (paberist) ja teeb neist ümmarguse pesa, mida ta siis iga paari päeva tagant lammutab ja kohendab. Väljas ta kusjuures eriti ei maga, kui siis vaid diivani seljatoe peal minu fliisi sees, hea soe ja ülevaade kõigest toimuvast :D
samas võiks keegi põhjalikumalt seletada, kuidas kiike teha. mu rotile see ehk isegi meeldiks :P
vari
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 169
Teemad: 9
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas cougar » 10. jaanuar 2005, 16:03

Kui Bim oli titt, siis magas ikka selles plastikust majas, mida puuridega kaasa müüakse, aga hiljem läks nii suureks, et ei mahtunud enam sinna sisse - need vist üldse on tehtud pigem hiirtele. Suval palavaga kraabiti kõik allapanu ära ja siis aeleti, lestad laiali ja küünarnukk üle võre, et tuul hästi läbi käiks. Sellest saadik on kulunud vist külge sihuke spartalik käitumisviis, et pehmet allapanu kõlbab ainult varbade vahelt välja tustida, aga küljealune peab olema võimalikult sile ja kõva. Paks on Bandiit ka, niiet ega tal kondid haigeks ei jää! :-)
Kui tuba ringi tõstsin, avastas Bim telkimisevõimaluse kõrgel raamaturiiulis - sealt on tal toale hea ülevaade. Algul näris veidi pabereid, mis riiulis olid, aga hiljem lesis ikka sileda sirge paberi peal. Ja kui sealt teda võtma hakkad, siis piuksub pahameelest. Panin ühe karbi sinna ja paberit sisse - seal võid ise magada, kui tahad! Ta armastab laiutada igas suunas ja riiulis hea - palju ruumi.
Majahaldjate Heaolu Edendamise Selts ja Võlukunsti Ministeerium On Jobud Grupp teatavad: "Mehed, kes surmakuulutusi loevad, ei tea kunstist midagi!"
Kasutaja avatar
cougar
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1599
Teemad: 25
Pildid: 0
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 57
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Sandra » 14. jaanuar 2005, 20:23

Kui mina enda rotile nii öelda kiige tegin näris ta selle ära!
Tuhkrukasvatus Quicksilver http://quicksilverferretry.weebly.com
Kasutaja avatar
Sandra
Quicksilver
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 630
Teemad: 17
Asukoht: Tallinn/Pärnu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: roti magamispaik

PostitusPostitas nuu » 14. jaanuar 2005, 20:42

Kuubik on hakanud tugitoolis keras magama nagu kass... hihii :D
Tea kas peaks neile puuri kah miski pehme ja polsterdatud aseme meisterdama või? :roll:
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas -catz- » 14. jaanuar 2005, 22:56

Mina tegin oma rotile"võrkiige", tegelikult see selline pikk, nagu tunnel, aga pealt lahti ja sinna vedas ta kõik ajalehe tükid alt(ta magamisase on kolmandal korrusel). Saepuruga ta nii ei tee, aga ajalehtedega küll(need pidin alla panema saepuru puudumise tõttu), aga tal on seal hästi soe ja tuule eest kaitstud pesake :) .Hästi naljakas oli vaadata teda neid ajalehe tükikesi ükshaaval üles viimas :D ja kui ta jõudis nende tervete ajalehtedeni, mis ma kõige põhja panin, vedas ta ka need üles, aga see ei õnnestunud tal hästi, kuna see jäi enamasti esimese ja teise korruse vahele kinni ja lõppkokkuvõttes jäi roti hammaste vahele vaid väike tükike paberit. Ja nii ta siis toimetas öö otsa :D (Oih :oops: läksin veits hoogu oma kirjutamisega :wink: )
-catz-
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 118
Teemad: 9
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: roti magamispaik

PostitusPostitas nuu » 14. jaanuar 2005, 23:31

Puuris magavad nad mul vaheldumisi võrkkiikedes või torudes või majakestes või vahel ka niisama palja põrand peal. Iga kord kui puuris ümberkorraldusi teen valitakse jälle uued lemmikkohad.
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: roti magamispaik

PostitusPostitas aiku » 25. märts 2005, 20:20

Minu rotikutel on mitu kohta kus magavad. Kõige liikuvam on ses suhtes arnold. Tema põhilised magamiskohad on meie voodis (teki all), arvutilaua all, ilgelt tahaks kapis olla, sinna kahjuks ei saa, siis meeldib olla igasugustes karpides. Viimane mall on nyyd vannitoas riiuli alumises boksis. Tegin talle eile öösel uue magala (plastikust ja värvilise), loodan talle hästi meeldivat. Sinna muhub sisse oma 5 rotti küll magama.
Kutt magab torudes ja diivanil väljasirutatult (nüüdki põõnab seal jalad laiali). Arnoldi magalale pani ka käpa peale, läks ise sisse ja ei lasknud arnoldit enda juurde. Seniks tuleb vist arnoldile sotsiaalkorterit pakkuda, kui tülid omandivaidluse üle lõpevad.
aiku
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 178
Teemad: 3
Asukoht: Võru
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 51
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: roti magamispaik

PostitusPostitas Endised kasutajad » 26. märts 2005, 09:52

Mündike magab öösel heinapallis, mille neljas seinas on auk. Sinna ta siis tassis salfakaid mida ma talle lahkesti jagasin. Päeval põõnab ta kiiges, mille ma talle kunstnahast valmistasin. Tema küll sinna sisse ei pissi :)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: roti magamispaik

PostitusPostitas aiku » 26. märts 2005, 10:09

olen ka plaaninud võrkkiike endale muretseda. Puuri muretsesin suure, kuna plaanisin tuhkrut võtta. Tuhkru jaoks oleks pidanud ka kiige muretsema. Rotud jätsid jälle sellise jälje minusse, et lükkasin tuhkru ostu edasi. Ka on selle põhjuseks ülikool. Kuna käime naisega mõlemad avatud ülikoolis, siis tükib rahaga kitsas olema. Eks tulevik näitab.
Mis puudutab heinapalli, siis ei ole nii suurt näinud, kuhu mahuks isane rott täiskasvanuna. Väiksena oli Kutt hamstrite pallis, nüüd ei mahu ammu sinna enam sisse.
Mis mul nüüd vaesekesel üle ongi jäänud, pean ise majakesi ja muid lelusid, mida poest ei saa või maksavad palju, ise valmistama.
aiku
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 178
Teemad: 3
Asukoht: Võru
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 51
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: roti magamispaik

PostitusPostitas Endised kasutajad » 19. aprill 2005, 10:11

Tipsud magavad kiiges, mis on III korrusel lae all. Paar päeva tagasi miskipärast hakkasid hoopis väljaspool magama. Mõtlesin, et kiik on kitsaks jäänud ja tegin suurema, kuid sinna ei mindud tagasi, vaid sätiti ennast hoopis pissipotti magama, mis mulle aga sugugi ei meeldinud. Lahendus oli selles, et päike paistis liiga kiige peale ja päeval seal paha olla. Panin siis väljapoole võrku tumeda riide kiige kohale ja asi jälle korras!
Tore on see, et kunagi (ptüi-ptüi-ptüi) ei ole pissitud kiige sisse. Loomulikke vajaduste rahuldamiseks tullakse kenasti kiigest alla ja pissitakse III korruselt II korrusel asuvasse pissipotti. Ja siis jälle vups magama tagasi. Nii on kiik puhas ja rott ka :)
Põrandal on ka pappkarp, kuhu minnakse siis kui tahetakse omaette olla või tassitakse toitu, mida ei taha inimese nähes mugida.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: roti magamispaik

PostitusPostitas Laura188 » 19. aprill 2005, 19:46

Isased magavad mul võrkkiiges, Milli teisel korrusel ja kõik teised emased kas keras või majas.
Laura188
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 234
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas -catz- » 21. aprill 2005, 20:06

Kusjuures on nüüd mu Fridekal tekkinud selline imelik komme koguaeg oma pesa kolida. Ehk on asi ka selles, et pole viimasel ajal kiike sõnaotseses mõttes ehitanud(et kõik nööridega kinni ja puha), vaid olen lihtsalt riideräbalaid pannud talle puuri. Sellega seoses on siis läinud pidevaks kolimiseks, mis on esile kutsunud ka teatavat mugavust-mõni aeg tagasi otsustas härra Fridebert meil, et kolib söögikausi juurde ja siis ta kõhutas seal soojas pesas ja sõi samal ajal. Oleks tal joogipudel kohe kõrval olnud, siis olekski vast paikseks jäänud. Tea, kas jooksmisest olekski nii palju puudust tundnud :P .
-catz-
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 118
Teemad: 9
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Eagles » 22. aprill 2005, 18:25

Võrkkiik ja pissikast. :)
Eagles
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 216
Teemad: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: roti magamispaik

PostitusPostitas Siretike » 23. aprill 2005, 21:35

Mu rottidel oli eri aegadel erinevad eelistused. Aga kõige lemmikum oli ikkagi minu voodi, urr :evil: Icc, kuidas nad voodi otsast passisid, et mis ma nüüd teen, kas ajan ära või mitte. Väljaspool puuri oli veel lemmikkoht nende papponnike :P Nende kraami jaoks(mida on päris palju) on mul eraldi riiul ka ja seal riidehunniku kuhjas meeldis neile ka magada ja pesa teha. Puuris peamiselt riidekuhja peal ikkagi ja kunagi olid nad ülivaimustuses nn. kiigest.
Siretike
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 183
Teemad: 14
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Sandra » 18. mai 2005, 14:12

Minu rott magab kinga karbis, mis on majaks tehtud. Muidugi meeldis neile veel väiksena minu süles pikutada, kuid nüüd ei viitsita isegi enam süles olla.
Tuhkrukasvatus Quicksilver http://quicksilverferretry.weebly.com
Kasutaja avatar
Sandra
Quicksilver
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 630
Teemad: 17
Asukoht: Tallinn/Pärnu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Varustus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline