Kas merisigu on erinevaid tõuge?

Arutleme erinevate tõugude, värvide ja karvatüüpide teemadel.

Moderaatorid: triini22, nirgike

Kas merisigu on erinevaid tõuge?

PostitusPostitas Andra (Teema autor) » 03. jaanuar 2004, 00:31

Kas merisigasid on ka eirneivaid tõuge ?
Andra
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 247
Teemad: 26
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liz13 » 04. jaanuar 2004, 20:02

http://www.matmice.com/home/toud
Vaata siin leheküljel on merisea tõud. Kui sul on aga raamat "Lemmikloomade hooldamise entsüklopeedia" siis seal raamatud on ka hulganiselt igasuguste näriliste tõuge :)
Liz13
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 299
Teemad: 49
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

kust tõumerisigu saab

PostitusPostitas SigneL » 05. jaanuar 2004, 11:35

Vaata koduka http://www.matmice.com/home/ruigamid alt linki "Kui tahad omale meriseabeebit". Sealt saad end klikata Eesti ainsale tõumerisigade aretaja kodukale, kellelt soovi korral ka tõupuhta ja tõupabaritega notsu osta saad...
Signe
http://www.matmice.com/home/ruigamid
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas SigneL » 08. jaanuar 2004, 10:51

Ilma tõupaberiteta merisead jäävad jah enamasti hinnavahemikku 100-300 krooni. Kui aga tahad endale sellist olevust, kellega ka näitustel käima hakata saaks, siis sellised loomakesed on hoopis kallimad. eestis on enamik merisigu siiski nö segaverelised. Puhtatõuliste aretamisega tegelebki vaid toosama Katja, kes aeg-ajalt oma loomakesi ka loomapoodidesse müüki annab.
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 27. jaanuar 2004, 12:03

Siin on üks hea liik tõugudest , ka harvaesinevad on sees.
Väga ilusad pildid , soovitan !
< http://www.meerschweinchen.de/pictures_e.html >
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Merisea tõud.

PostitusPostitas Liz13 » 01. aprill 2004, 14:45

Kas oleksite nõus endale selliseid merisigu võtma?
http://www.acbaonline.com/breeds.html
Milline tõug kõige enam meeldib?
Minu arust need Peruvianid on küll liiga ülepingutatud välimusega, noh sellise karvkattega on loomal raske liikuda. Texel on väga huvitav kräsuline. Ja Teddy on täpselt nagu kaisukaru :)
Kui saaks valida, siis võtaks ikka mõne tavalisema näiteks White Crested või Americani.
Ja siin ka samad tõud, aga teised pildid:
http://pipsqueakcaviary.freeservers.com/photo3.html
Liz13
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 299
Teemad: 49
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 31. august 2004, 08:06

katzzza kirjutas:Hih... osad olid eriti lahedad... need hästi pikkade karvadega... aga ma ei taha teada kui tihti neid pesema ja kammima peab:P

Mina kammin oma pikakarvalist umbes 3-4 korda nädalas ja ta on sellega ülimalt rahul. 8) Pesema ei pea teda eriti üldse (no nii 1 kord 2 kuu jooksul, tihemini küll mitte), sest ta nii puhas loom ja peseb ennast ise. :wink:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Tõunotsu või mitte?

PostitusPostitas marxu » 24. oktoober 2004, 00:08

Kumba te eelistaksite? Endal on plaan teha väike notsude kasvatus tuleva aasta kevadel. Eelistaks siiski n.ö tavalisi siledakavalisi notsusi, kuid kas neile on piisavalt tahtjaid? Et kui lasen pojad tulla, siis saab väikesed headesse kodudesse.
Varem oli mul 2 notsut, kes aga on läinud tänaseks paremasse kohta. Notsud on mul siiani südames ja tahaks uuesti võtta.
Nüüd sooviks soetada natuke rohkem notsusi:) Alguses ikka 2-3 ja siis jätta mõi poeg alles jm. Ja nüüd sooviksingi targematelt notsuomanikelt teada, kas oleks mõttekam soetada päris tõunotsud ja neid aretama hakata või on võimalik väikest kasvatust teha ka tavanotsudega? :)
(Ja natuke ikka rahateenimise eesmärgil - aga notsud ikka lemmikuteks, mitte rahaallikaks, keda lihtsalt sööda ja puhasta puuri - hoolt + armastust + tegutsemist ikka). Aitäh!:)
marxu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 22
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Mis tõugu merisiga soovitate?

PostitusPostitas tipsu » 06. detsember 2004, 19:16

mu ema ostab mulle jõuludeks merisea .....aga ma ei tea mis tõugu peaksime ostma??? :o ma eriti ei tahaks väga pikkade karvadega notsut :? mis te arvate?
tipsu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 15
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: millise merisea peaksin võtma?

PostitusPostitas Liz13 » 06. detsember 2004, 20:25

Kõige lihtsam oleks osta muidu ikkagi tavaline, tõutu, kuna nad maksavad vähem ja on vahel isegi et ilusamad, kui tõunotsud, aga eks ise otsusta neid teemasid lugedes :)
Liz13
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 299
Teemad: 49
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Eri tõugu merisigadest

PostitusPostitas piret1212 » 13. veebruar 2008, 15:58

Mul on american crest kodus(Tommy) ja tema on ka võetud seelionist. Kahjuks neid enam eriti ei aretata aga ma loodan, et võibolla leian kuskilt talle emase sama tõugu ja värvi juurde. Kõige kurvem asi on, et Eestis ei korraldata merisea näitusi ja ega paljud inimesed ei teagi veel tõu merisigadest midagi. :mellow:
Rotud Tim ja Ben 04.2011
Kasutaja avatar
piret1212
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 285
Teemad: 30
Pildid: 2
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Värvilised himaalajad (ja muud juttu merisigade värvidest)

PostitusPostitas nirgike » 02. aprill 2008, 14:26

Siiamaani olen mõelnud, et kui siiami kasse on igat värvi, miks siis siiami värvi merisead ainult must-valged on. Aga vaat täna tegin avastuse, maailm hakkab selles osas muutuma, üks Saksa kasvataja on selle ette võtnud :)
Pilt
.
.
Pilt


Igsugu muid värvikatsetusi teeb veel, täpsemalt saab lugeda (saksa keeles) http://www.beepworld.de/members17/ms-zuchtnaturburschen/ (vasakult menüüst võta Farbprojekte
Kasutaja avatar
nirgike
Merisigala
Merisigala
 
Postitused: 1031
Teemad: 16
Asukoht: Võru/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Värvilised himaalajad (ja muud juttu merisigade värvidest)

PostitusPostitas triini22 » 02. aprill 2008, 14:53

Päris vahva näeb valja. Nagu pandal, tumedad laigud silme ümber :happy: .
Liivahiirte omanikud ühinege: Eesti Liivahiirte Selts
Minu liivakate kodukas
Kasutaja avatar
triini22
Liivahiirte loss & Merisigala
Liivahiirte loss & Merisigala
 
Postitused: 1362
Teemad: 24
Pildid: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas merisigu on erinevaid tõuge?

PostitusPostitas Sirtsu56 » 26. detsember 2009, 19:37

Nägin täna Rocca Al Mare Pet Centeri loomapoes huvitavat merisiga, kes oli Väga suurt kasvu nagu jänes juba, tunnen tõelist huvi tema vastu, kas on selline tõug olemas nagu peru teddy ? Öeldi mulle selline tõug, ise ei ole kuulnudki . Vapustavalt ilus sigadik oli, sooviksin informatsiooni rohkemat saada ,kas keegi ehk teab midagigi ? :)
Heateod ununevad kergesti, aga halbu tegusid peetakse meeles.
Kasutaja avatar
Sirtsu56
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 622
Teemad: 12
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas merisigu on erinevaid tõuge?

PostitusPostitas nirgike » 27. detsember 2009, 21:54

Sellist tõugu ei ole, on peruu ja teddy. Aga võibolla oli poes müügil nende kahe ristand, kuigi need mõlemad tõud on ikka normaalsuuruses merisead.

Tavalisest meriseast suuremat kasvu on merisead, keda inglise keeles nimetatakse "cuy". Ma ei tea, kas see on eraldi tõug või alamliik. Siin on pilt, kus see suur merisiga on inimesel süles:
http://kivafellows.files.wordpress.com/ ... =300&h=225

Ja siin on pilt, kus ta on võrdluses tavalise meriseaga:
http://i11.photobucket.com/albums/a178/ ... cuy_ms.jpg
Kasutaja avatar
nirgike
Merisigala
Merisigala
 
Postitused: 1031
Teemad: 16
Asukoht: Võru/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas merisigu on erinevaid tõuge?

PostitusPostitas Sirtsu56 » 28. detsember 2009, 00:15

Ma ei tea öelda nüüd, kas oli sama suur nagu esimesel pildil või mitte. Kuid kaldun arvama et jah, väga suur sigadik oli ja nii ilus veel. Ma hakkasingi mõtlema et peruu ja teddy eraldi teema , võibolla nii uus loom ,et müüad isegi polnud end kurssi viinud taustaga :)
Heateod ununevad kergesti, aga halbu tegusid peetakse meeles.
Kasutaja avatar
Sirtsu56
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 622
Teemad: 12
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas merisigu on erinevaid tõuge?

PostitusPostitas nirgike » 28. detsember 2009, 14:29

Kasvatajad enamasti ei vii oma loomi loomapoodi müüki. See on selline halvamaiguline tegevus nagu varjupaika viimine, sest poes on loom stressis ja sa ei tea, kes ta endale ostab. Seega päris tõupaberitega merisigu kohtab loomapoodides harva.
Küll aga on olemas ka selliseid lapsemeelsemaid kasvandusi, kus tõunimed on loomadele omistatud välimuse põhjal ja mõeldakse ise uusi tõuge välja jne. Loomapoodides pannakse ju kõik andmed kirja omaniku sõnade põhjal ja kui sa ütled, et su merisiga on haruldast kaukaasia mägi-teddy tõugu, siis.. no siis on.

Aga huvitav oleks teada, milline see müügisolev nots välja nägi. Ehk oskad kirjeldada?
Kasutaja avatar
nirgike
Merisigala
Merisigala
 
Postitused: 1031
Teemad: 16
Asukoht: Võru/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas merisigu on erinevaid tõuge?

PostitusPostitas triini22 » 28. detsember 2009, 14:56

Ei usu, et seal cuy müügil oli, nad on väga arad loomad ja Eestis neid lemmikloomana minu teada pole. Kui keegi on mõne looma endale välismaalt toonud, siis vaevalt ta sealt loomapoodi satub. Mõned merisead ongi suuremat kasvu, eriti, kui nad ei ole täiesti segaverelised, st mõni esivanematest on olnud tõumerisiga. Ning kui tal on veel ka pikem ja krussis karv, siis tundubki ta küüliku suurune.
Liivahiirte omanikud ühinege: Eesti Liivahiirte Selts
Minu liivakate kodukas
Kasutaja avatar
triini22
Liivahiirte loss & Merisigala
Liivahiirte loss & Merisigala
 
Postitused: 1362
Teemad: 24
Pildid: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas merisigu on erinevaid tõuge?

PostitusPostitas nirgike » 28. detsember 2009, 15:20

Küllap siin tuleks ka täpsustada, millist küülikut mõeldakse :D Ma ei teagi ausaltöeldes, kui väike võib kõige väiksemat tõugu täiskasvanud miniküülik olla. Aga kui mõelda tavalises suuruses küülikut (nt keda ka lihaloomana peetakse), siis ma ei kujuta ette, et üks tavaline merisiga isegi koos karvaga sellise mõõdu välja annaks.Võibolla pika lokkis karvaga ja turris olekus merisiga... Muidugi ma ka ei usu, et seal loomapoes cuy müügil on.
Kasutaja avatar
nirgike
Merisigala
Merisigala
 
Postitused: 1031
Teemad: 16
Asukoht: Võru/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas merisigu on erinevaid tõuge?

PostitusPostitas Sirtsu56 » 28. detsember 2009, 21:08

Minu jaoks on seal müügis olev merisiga hiiglane, kuna endal oli 2 peru merisiga ,kellel siis juuksed olid maani ja nemadki polnud oma pika karva tõttu nii suured.
Seal samas kõrval klaasis boxis on 2 normaal suuruses merisiga, ma ei tea kui vanad nad on kuid ega merisigade puhul täpselt oska keegi öelda, kui sünniaega ei teata. Kellel on huvi see saab ju oma silmaga vaatama minna, tahtsin lihtsalt saada informatsiooni tõu kohta, kuna jäin mõtisklema selle tõu kohta mis mulle loomapoes öeldi :)
Välimuselt ,kuidas ma seletan, suur loom, teddy karva materjal :) ja omakorda veel pikad karvad. Ei hakka ju loomapoes pilte tegema, kuigi mõned teevad, endale ei meeldi ja vihale ajav kui keegi teine pildistab kõrval :umm:
Sai käidud töna uuesti, imekspandav et ta maksis nii vähe ehk 650.- ja oli poiss. nüüd on mul vähemalt süda rahul ,et tean kas ta on poiss või tüdruk ,sest poissi ei saa ma võtta omale :(:)
Ja kusjuures Triini22 eelnevalt ütles ,et Cuy 'd on arad loomad, siis sul on õigus hoidsin siga oma käes ja oli nii arg ja rahulik .
Heateod ununevad kergesti, aga halbu tegusid peetakse meeles.
Kasutaja avatar
Sirtsu56
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 622
Teemad: 12
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Tõud ja värvid

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist