Mida tuhkur sööb?

Toortoidust, krõbinatest, maiustustest ja palju muud.

Moderaatorid: postituvi, Heleri, Sandra, väike kuradike

Re: Mida tuhkur sööb?

PostitusPostitas Heleri (Teema autor) » 24. oktoober 2004, 17:57

Eagles kirjutas:Vaatasin, et siin sellist forrumit ei olegi mida tuhkur sööb vms. Siis otsustasin selle postituse siia panna. Et siis mida tuhkur üldse sööb? :?
Edit 23.10.2004 20.36 (kissu)
http://www.ferret.org - sealt leidsin sellise inglis keelse lõigu:
Ferrets must be fed a high quality, dry ferret or kitten food. They enjoy fruit or sweet vegetables as treats. Dairy products, grains and breads, nuts, or similar items must be avoided.
Aga päris täielikult seda ära tõlkida ei osanud. Tundub et tuhkur polegi ainult lihasööja nagu ma arvasin, sain aru et võib igast puuvilju ja pähkleid ja muid asju kah anda. Tuhkuri omanikud ja niisama teadjad kirjutage palun siia pikemalt!


Tuhkrud on enamjaolt ikkagi lihasööjad (nad on kiskjad), kuid nagu kõik loomad, peavad ka nemad oma toidulauda muude maiustustega rikastama. Tuhkruid peaks ikkagi toitma spetsiaalse neile mõeldud kuivtoiduga ( Eestis leidub seda vaid üksikutes poodides, kui hästi otsida), kuid selle puudumisel sobib ka kõrgekvaliteediline KASSIPOEGADE toit ( nii krõbuskid kui konservid), seda sellepärast, et tuhkrud on väga liikuvad ja neil on suur energiakulu ning kassipoegadele mõeldud toit katab nende energiavajadusi paremini kui täiskasvanud kiisudele mõeldud eined. Hea tervise oludes peaks iga tuhkur mõnikord saama muna, hakkliha, puu-ja juurvilju, rosinaid. Tuhkrutele ei tohiks anda eriti piimatooteid, juhul, kui antakse, siis peaksid need olema laktoosivabad. Tuhkrud ei söö teri/seemneid. Kala neile ei maitse ja seda ei soovitata eriti anda ka.
Viimati muutis Endised kasutajad 27. oktoober 2004, 22:40, kokku muudetud 2 korda.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mida tuhkur sööb?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 24. oktoober 2004, 18:20

kas laktoos on siis neile kahjulik v.?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Mida tuhkur sööb?

PostitusPostitas Heleri (Teema autor) » 24. oktoober 2004, 19:38

Laktoosi sisaldavad piimatooted põhjustavad tuhkrutel kõhulahtisust ja selle tagajärjeks on vedelikukaotus, mis võib neile ohtlikuks muutuda. Laktoosi sisaldab lehmapiim, kuid kitsepiim ja sojapiim on tuhkrutele lubatud.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mida tuhkur sööb?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 26. oktoober 2004, 12:50

kust saab osta tuhkrutele spetsiaalselt mõeldud toitu?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Mida tuhkur sööb?

PostitusPostitas Heleri (Teema autor) » 26. oktoober 2004, 13:29

Mina olen Tallinnas näinud seda ainult Mustamäe Prismas olevas loomapoes, kus 2 kg kott maksis 145 krooni. Mujalt olen ka küsinud, kuid ükski müüja pole isegi kuulnud midagi tuhkrukuivtoidust.
Viimati muutis Endised kasutajad 27. oktoober 2004, 22:42, kokku muudetud 1 kord.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mida tuhkur sööb?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 01. november 2004, 08:34

tuhkrute toitmiseks on kolm võimalust:
1) kassidele või tuhkrutele mõeldud krõbuskid
2) nö kodutoit
3) elustoit
mina annan põhiliselt krõbuskeid, mõnikord hakkliha, ja maiustusi ka sekka; taimse toiduga on see häda, et see sisaldab taimseid valke, kuid tuhkrud seedivad parememini loomseid valke, nende seedekulgla on lühike;
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Mida tuhkur sööb?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 22. november 2004, 13:06

Kus kohas see eespool nimetatud PetMarket asub?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 22. november 2004, 14:07

PetMarket on netipood http://petmarket.lontu.ee aga füüsilise asukoha mõttes Pärnus, sealt pannakse pakid teele. :)
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mida tuhkur sööb?

PostitusPostitas Heleri (Teema autor) » 03. jaanuar 2005, 21:16

Toomas kirjutas:Minu tuhkur sööb üsna kenasti mitmesugust värsket (kulinaarselt töötlemata) kala. Olen talle pakkunud ahvenat, särge ja räime. Kuna tuhkrud söövad ka looduses kala, siis miks ei peaks see neile vangistuses sobima. Minu tuhkur kargab vahel unepealt üles, kui ma kalakotiga tema lähedalt möödun.
Nägin ühes venekeelses loodustemaatilises raamatus pilti, kus tuhkur oli kusagil oja ääres, kala suus. Siis otsustasingi proovida.
Lisaks kalale saab ta veel kassidele ja koertele mõeldud lihakonserve ja kuivtoitu. Ka kõiksuguseid poes müügilolevaid loomade siseelundeid - magu, maks jne. Kõike seda süüb ta mul väga kenasti.
Lisaks saab ka juua. Joogiks olen andnud vett, mis on pidevalt tema jaoks saadaval. Vahel olen andnud ka piima, mida ta armastab ka väga.
Ma ei ole talle veel pakkunud tuhkrute eritoite.


tegelikult tuhkrutele ei soovitata eriti kala anda ja looduses nad ka kala ei söö, nad ikka maismaaloomad, kalu püüavad enamasti saarmad. Päris täpselt ei tea, miks, aga kala ei pidavat tuhkrutele hästi sobima ja üldjuhul neile kala ei maitse (minu tuhkrule ei paku kala mingisugust huvi). Vähemalt nii teavad targemad inimesed rääkida.
Kassitoite võib küll tuhkrule anda, kuid koertele mõeldud toite ei tohi mingil juhul pakkuda!!! Need ei vasta absoluutselt tuhkrute vajadustele ja võivad põhjustada pigem kahju kui kasu. Kõige parem on ikkagi spetsiaalselt tuhkrutele mõeldud kuivtoidud või väga kvaliteetsed kassitoidud, mis mõeldud eelkõige kassipoegadele. Kuna tuhkrud on väga tundlikud loomad, siis võib vale söötmine neile suuri probleeme põhjustada.
Samuti ei tohi tuhkrutele anda piima (olgugi, et see neile väga maitseb), kuna tuhkru organism ei suuda seda vastu võtta. Tulemuseks võib olla vedelikukaotus, kõhulahtisus ja piima joomine võib lõppeda ka surmaga.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mida tuhkur sööb?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 03. jaanuar 2005, 22:28

See on tore, kui saab lugeda spetsialisti soovitust.
Muidu mis puutub kalade söömisesse, siis üks minu tuttav jahimees väidab, et on kalapüügi kohtades tuhkruid kohanud. Mitte küll otseslt kalaga küll. Aga miski peab neile seal huvi pakkuma. Kas just kala? Seda ei tea.
Olen lugenud ka USA päritolu saite tuhkrute pidamisest ja seal nad üldiselt muidugi ei soovita kalaga toita. Minu armastab õudsalt kala. Mul on äi kalameees ja kui ta koduõuel kalu puhastab, siis kõige suuremaks ründajaks on minu tuhkur, kui ma temaga ringi jalutan. Võib-olla tema esivanemad on kala söönud, sellest ka tahe kala süüa. Ei tea.
Aga samuti sööb ta mul ka taimset toitu. Kapsast näiteks. Ta on mul elanud ca 1,5 aastat.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Mida tuhkur sööb?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 03. jaanuar 2005, 22:46

Helerile.
Minu ütlus:
Muidu mis puutub kalade söömisesse, siis üks minu tuttav jahimees väidab, et on kalapüügi kohtades tuhkruid kohanud. Mitte küll otseselt kalaga küll. Aga miski peab neile seal huvi pakkuma. Kas just kala? Seda ei tea.
Võib-olla too jahimees tea seda ka seetõttu, et ta on jahimees ja ei külasta spetsiaalselt kalameestele sobilikke kalastuskohtivaid satub neisse paikadesse aeg-ajalt. Ilmselt saab harrastus kalameestelt kõige täpsemat teavet selle kohta, kas keegi on tuhkrut näinud kalaga. Üks varjant on muidugi see, et raskel ajal - näiteks talvel, mil saagi kättesaamine on tuhkrule keerukam, võib ta süüa ka kala. Häda korral. Mine tea!
Mul on üks tuttav, kes kirjutas mulle järgmiselt:
Praegu kasvatatakse (valge)tuhkruid paljudes karusloomafarmides (Eestis alates a-st 1980) samamoodi nagu naaritsaid, hõbe- ja sinirebaseid. Neid toidetakse hakklihaseguga, mis sisaldab liha, kala ja ka muid toiduaineid. Kodustes puuritingimustes võib neile pakkuda ka elustoitu: linnud (tibud, varblased), küülikud, merisead, rotid, hiired, samuti toorest muna ning värskeid puu- ja juurvilju. Alati peab saadaval olema värske vesi ning ka soojast piimast ei ütle nad ära. Furo pidamiseks on tarvis ruumikat traatvõrgust puuri tugeva põhja, mõnede kivikõrgendike ja okstega ronimise tarvis.
NB! Valgetuhkru all mõeldakse tuhkru värvivarjanti. Mulle meenus, et inimeselt kellelt ma oma tuhkru ostsin, sai selle farmist. Võimalik seal toidetakse ka kalaga. Seetõttu minu oma kala sööbki.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Mida tuhkur sööb?

PostitusPostitas Heleri (Teema autor) » 04. jaanuar 2005, 12:46

Kui ta sööb kala ja ta sellega harjunud on, siis las sööb edasi, kui see talle nii väga maitseb, natukene kalaliha ei tee vast midagi halba. Ma lihtsalt kirjutasin seda, mida mujalt lugenud olen. Ameeriklased väidavad, et kala ei ole soovitatav. Võib-olla looduses tõesti mõned tuhkrud söövad ka kala, kui nälg suur on, mine tea.
Kuid koerakonserve ja piima ei tohiks ikkagi anda. Tean, et neil piim nii väga maitseb, kuid nende organism ei seedi laktoosi. Laktoosivabu piimatooteid võib neila aga vabalt anda. Toores muna, puu- ja juurviljad peaksid kuuluma iga terve tuhkru toidulauale, samuti annan ma ka oma tuhkrule toorest liha.
Kindlasti soovitan Sul, Toomas, pakkuda oma tuhkrule ka tuhkru kuivtoitu, see teeb karva eriti mõnusalt pehmeks ja läikivaks ning sisaldab kõike tuhkrule vajalikke toitaineid. Kui tuhkur selle söögiga ära harjub (tavaliselt, kui loomake kodutoiduga harjunud, siis läheb mõni päev aega, enne kui kuivtoitu krõbistama hakkab), siis talle maitseb see väga.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas cosmical » 08. juuli 2005, 13:22

Ostsin enda tuhkrule paar nädalat tagasi Hillsi konservi ja segasin seda aeg-ajalt kuivtoidu sisse, kuid täna vaatasin, et kõik konserv hallitama läinud (ometigi oli koguaeg külmkapis). Kas tõesti need kvalittetkonservid lähevadki nii kähku hallitama? Whiskasi konserv on olnud sama kaua lahti, kuid sellega ei ole midagi juhtund külmkapi, täitsa ilus ja värkse paistab veel välja.
cosmical
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 147
Teemad: 23
Asukoht: Tartumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Mida tuhkur sööb?

PostitusPostitas Heleri (Teema autor) » 08. juuli 2005, 14:41

Konservid lähevadki ruttu hallitama. Minu arust ei ole siin kvaliteediga midagi pistmist. Avatud pakend tuleb ruttu (kuskil paari päevaga) ära sööta :)
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mida tuhkur sööb?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 08. juuli 2005, 18:55

Tuhkrul peab olema õige ja täisväärtuslik söötmine , eks nagu iga loomaliigi puhul.
koerte sööta mitte anda.Kuivtoitu tuleks eelistada konservidele,kuna väldib hambakivi teket.nagu Heleri juba mainis sobivad kassipoegadele mõeldud söödad.
Täielik sööda seedimine kestab tuhkrul 2-4 tundi.Neil puudub pimesool ja mikrofloora on veane, sellepärast ei ole nad suutelised taimset toitu suures koguses seedima.
Tuhkru toit peab sisaldama palju valku(loomset) ja rasva ja vähe süsivesikuid.Piimasaadustest tasuks küll hoiduda,kuigi tuhkur võib isuga neid süüa.Minu Jussil tuli peale väikese koguse jäätise limpsimist kerge kõhulahtisus.Ise teadsin küll, et ei tohi aga ikka vaja proovida.
Näiteks veiselihas on 19% omastatavat valku ja sea südames 14%.Taimne valk kuulub selliste kassitoitude koostisesse nagu: Whiskas,Pedigree,Kitekat ja need kahjuks tekitavad pideval tarvitamisel neerukivisid.Tuleks jälgida, et pakendi koostides oleks ka tauriini,selle puudus põhjustab südame-veresoonkonna haigusi.
Rasv on neil põhiline energiaallikas ja seda peaks ratsioonis olema 20-30%.Rasvade üleküllus põhjustab jälle nn "kollase rasva haigust".
Tuhkrutele võib anda veise-,lamba-,kana-, või kalkuniliha.Lisada riisi-,tatra-, nisuputru(väikestes kogustes), mis toimib neil seedetraktsi ballastina.Sealiha parem mitte anda,kuna sisaldab palju rasva ja mille koostis ei vasta tuhkru vajadustele. Minu loom nt kategooriliselt keeldub ise sealiha söömast.
Kalast niipalju, et seda võib anda 15% ratsioonist.Mageveekogude kalad on tuhkrutele kahjulikud..Rebastel näiteks hävitavad nad B-gr vitamiinid ,ju siis tuhkrutel ka.Hästi sobivad forell,skumbria,stauriid,tursk ja lest.(sööks isegi)
Nüüd jääb selline mulje, et ei saagi poest mingit kassitoitu osta.Poest tasuks vaadata kvaliteetsöötasid: Hills,Nutro Iams,Royal sarju.
Spetsiaalset tuhkrutele mõeldud sööta saab ka loomakliiniku kaudu tellida.AS Magnum Vet. toob maale Padovani Ferret Food-i, mis valmistatud Itaalias ja pakendi suurus 750 grammmi,kahjuks müügihinda ei oska öelda.
Mina annan oma Jussile veiseliha ca 70 gr 2xp ja ühe vutimuna päevas,kuivtoit on tal vabalt ees.Kuivtoidu eelised ka see, et seal vajalikud komponendid kõik olemas ja ei pea eraldi midagi erilist manustama.korra päevas annan veel preparaati nimega Dermanorm, mis sisaldab küllastamata rasvhappeid ja mõjub soodsalt karvastikule.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 08. juuli 2005, 19:00

Ju, siis Whiskasi konserv sisaldas rohkem säilitusaineid,kui Hillsi oma.Kõik saab ju alguse ikka külmikust, kus seeneeosed juba olemas ja soodsa keskonna leidmisel hakkavad kohe paljunema.Konservid ise ju termiliselt töödeldud.Ära Sa hallitanud sööta küll anna.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas cosmical » 10. juuli 2005, 21:11

hallitanud sööta ei andud ... viskasin minema.
cosmical
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 147
Teemad: 23
Asukoht: Tartumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas cosmical » 14. juuli 2005, 09:19

Kuidas sobivad tuhkrutele Darlingu kassitoidud? (Küsin selleks, et neid kalleid ei jõua koguaeg osta). Viimasel ajal olen teinud nii, et segan Darlingu kassikonservi Royal Canin kuivtoiduga. Aga kas oleks väga halb kui segaksin Darlingu konservi Darlingu kuivtoiduga? (Või peaksin ikka ostma seda kallist kvaliteettoitu?) Või äkki võiks teha nii, et segan Darlingu kuivtoidu ja Royal canin kuivtoidu omavahel ja siis selle veel omakorda Darlingu konserviga? Mida soovitate ja kuidas te kõik ise toimite? Mis toite täpselt annate jne. Mida rohkem infot seda parem, sest ise ei ole väga teadlik neist kõigist asjadest. oodatud kõigi vastused ja mõtted :)
cosmical
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 147
Teemad: 23
Asukoht: Tartumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas cosmical » 14. juuli 2005, 09:35

Oioii, surfasin natuke netis ringi ja otsisin infot selle Darlingu toidu kohta ja sattusin väga põhjapaneva artikli juurde
http://www.epl.ee/artikkel_240533.html? ... 94291b7a4d
on see ikka tõesti nii, arstide poolt kindlaks tehtud ja üldse, et asi ongi just nimelt nendes odavates toitudes? Kui nii, siis sellisel juhul küll ei julge enam Darlingu toite anda. Kas nii konservid kui kuivtoit mõlemad on ohtlikud?
cosmical
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 147
Teemad: 23
Asukoht: Tartumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Mida tuhkur sööb?

PostitusPostitas Heleri (Teema autor) » 14. juuli 2005, 12:30

tuhkrute puhul ei mängi rolli see, kas toit on odav või kallis, vaid just see, et toit peab neile sobima. Ta ei ole kass ja kassitoidud ka ei sobi kõik tuhkrutele. Erinevad kasvatajad on oma kogemuste põhjal kindlaks teinud, et pidev toidu vahetamine ja odava kassitoidu andmine võib põhjustada erinevaid haigusi ja arvatakse, et osade tuhkrute surma põhjusekski on odav toit. Sellised toidud nagu Darling ja Whiskas (kuivtoidud) ei anna tuhkrule mitte kui midagi. Tuhkrul on kiire ainevahetus ja seetõttu vajab ta palju energiat ja toitaineid, mida need söögid ei suuda talle pakkuda. Öeldakse, et kuni tuhkru neljaaastaseks saamiseni katab tema energiavajadusi kõige paremini just kassipoegadele mõeldud toit. Soovitan ikkagi anda kas Royal Canini või Hillśi või siis spetsiaalset tuhkrutele mõeldud sööki, eriti just kutsikatele. Nii on ta tugev ja terve. Konserv ei tohiks ka põhitoiduks olla, sest tekitab väga palju hambakivi, millest hiljem on raske lahti saada. Ja üleüldse ei söö minu arust 1 tuhkur nii palju, et ei jõuaks talle head sööki osta.
Mul praegu neli täiskasvanud tuhkru suuruse ja isuga elukat kodus ja nende kohta võin küll öelda, et söövad ikka väga palju. Üksinda elades on see kogus nii väike, et ei tohiks küll kedagi sundida odava ja halva kraami järele kätt sirutama.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas cosmical » 14. juuli 2005, 13:08

Sedand küll jah, et väga palju ta ei söö aga minu jaoks siiski palju, kuna ma ju tööl ei käi ning oma taskurahast pean maksma telefoni järelmaksu iga kuu ning kamtuhkrule toidu ostma ja kahjuks seda ei jätku niipalju, et koguaeg jõuaks kvaliteettoitu osta :( Hetkel ma veel 200 võlgu ka tuhkrule tarvikute ostmise eest ning praegune olukord suht raske. Aga püüan ikka niipalju kui raha leidub seda royal canini osta aga kahjuks alati ei ole see võimalik.
cosmical
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 147
Teemad: 23
Asukoht: Tartumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Mida tuhkur sööb?

PostitusPostitas Heleri (Teema autor) » 14. juuli 2005, 14:04

Siis püüa talle midagi muud süüa anda, nt vutimuna ja liha, kurki, tomatit jne. Mõningaid koduseid toite võib talle väga edukalt anda. Ise olen andnud näiteks ühepajatoitu. Makarone, kartulit ja igasuguseid kastmeid, piimast tehtud asju ainult ei soovita ja vürtsikaid toite samuti mitte. Odav kraam ei ole väljapääs, sest pärast Sinu väikse sõbra tervis kannatab selle pärast.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 14. juuli 2005, 14:58

Royal Caniniga samaväärselt hea on Sanabelle kassitoit. Kui sul on variant suurem kogus korraga osta, siis tuleb odavam - http://www.lemmikloomapood.ee ja nende Eedeni pood müüvad 10 kg 700 krooniga. Või on ehk keegi huvitatud koopereerumisest.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas cosmical » 14. juuli 2005, 16:41

Proovin siis talle iga päev natuke kodutoitu ka juurde anda :P Kas sobiks näiteks mingi segu (kartul, makaron, kurk ja tomat kokku segatud) ja vb maitseks veel mingit kassikonservi või kuivtoitu juurde?
cosmical
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 147
Teemad: 23
Asukoht: Tartumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Mida tuhkur sööb?

PostitusPostitas Heleri (Teema autor) » 14. juuli 2005, 18:21

Ma väljendasin ennast natukene valesti: makarone ja kartulit ei tohiks anda.
Tuhkrule ei anna taimetoit mitte kui midagi, ta peaks ikka lihast toituma. Tomatit ja kurki võib ainult lisana anda, mitte põhitoiduna. Taimed ei anna aktiivsele tegelasele mingisugust energiat. Kodus Sul ju lihast ikka mingeid toite tehakse? Toorest liha ja vutimuna anna, kui midagi muud ei ole.
Minu tuhkrul oli 10 kutsikat, vot siis nad sõid küll palju, 2 kg kassipoja toitu läks 7 päevaga (215 krooni). Ja see ei olnud veel kõik, lisaks kanafilee, vutimunad, erinevad konservid.
Aga üks tuhkur sööb kahe nädala jooksul umbes 400 g kassitoitu (51 krooni), mis teeb ühes nädalas 26 krooni.... See ei tohiks palju olla.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mida tuhkur sööb?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 30. juuli 2005, 09:42

Kas tuhkrule näiteks pähkleid võib anda?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 02. august 2005, 18:18

Minu loomake elab spetsiaalse tuhkrutoidu peal, pakun kõrvale ka veiseliha, kanafileed, munakollast ja puuvilju. Tuhkur peaks ju olema lihatoiduline, samas õgiks ta lõputult kurki ja tomatit. Nii palju, kui ette annan, ta ka ära sööb. Sitsima on ta rosinate ja kreeka pähklite peale alati valmis. Ma ei saa aru, on tal mõnest ainest puudus või lihtsalt "maitse asi". Kui palju kurki tohib üldse sellisele vennikesele anda? Kas pähkleid ja rosinaid üldse tohib pakkuda? Eriti mekivad talle magusad puuviljad (mango, viinamarjad, murelid), kas neid tuleks kõrge suhkrusisalduse pärast just vältida?
Viimati muutis Endised kasutajad 08. detsember 2005, 14:46, kokku muudetud 1 kord.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 03. august 2005, 00:46

lugesin, et pähkleid ei tohiks anda, võttes ta seedimisprobleeme ei pakuks liiga palju taimset toitu ka! maitsta võib hästi, aga tervislik ei ole, sama inimestega... Hamburgerid maitsevad oi kui hästi aga tervisele teeb halba. Rosinaid võis pakkuda, nende peale on nad mihklid, aga üle pingutada ei tohti!
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 28. august 2005, 10:14

Olen kuulnud, et kanamuna puhul tuleks tuhkrutele anda ainult munakollast. Džuli armastab tohutult värskeid vutimune, üks-kaks tükki saab neid ka nädalas antud. Talle nii väga meeldib neid mööda tuba taga ajada, tegevust mitmeks tunniks. On ikka tark loom küll, jõle vahvalt viskab neid kõrgelt alla, et katki saada. Kui see lõpuks õnnestub, siis paneb koos poolte koortega hinge alla. Siiamaani ei ole mingeid probleeme tekkinud, kuid kas purustamata värsket vutimuna võib üldse anda koos koortega ja valgega?
Viimati muutis Endised kasutajad 08. detsember 2005, 14:54, kokku muudetud 1 kord.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas cosmical » 28. august 2005, 11:35

Olen ise ka ikka enda Tinkerbelile terve vutimuna kätte andnud. Tal ikka tükk tegemist, et sellega ühele poole saada. Aga minuarust tohib küll tervet vutimuna anda, ei ole vastupidist kuskilt kuulnud.
cosmical
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 147
Teemad: 23
Asukoht: Tartumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Toitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline