Merisiga ajab karva aastaringselt. Kas see võib tulla kuivtoidu söömisest?

Mida, kuidas ja millal teha, et notsu ikka terve ja elurõõmus püsiks?

Moderaatorid: triini22, nirgike

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Merisiga ajab karva aastaringselt. Kas see võib tulla kuivtoidu söömisest?

PostitusPostitas Caroliyna (Teema autor) » 20. juuli 2012, 12:03

Alati kui ma võtan enda merisea sülle ja siis panen puuri tagasi ja mina olen siis karvane tema karvadest. Kuna ma lugesin palju küülikute kohta ja siis sain teada, et kuivtoidu söömisest võivad tulla terviseprobleemid nt karvalangus. Kas sama võib olla merisigadel ka?
Caroliyna
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 73
Teemad: 18
Pildid: 3
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Merisiga ajab karva aastaringselt. Kas see võib tulla kuivtoidu söömisest?

PostitusPostitas Kissu » 20. juuli 2012, 13:15

Enamasti on see liigne karvakaotus seotud vitamiinipuudusega. Minu notsudel tekkis see talvel, kui nad said värsket vähem, siis läksid mõlemad tagumikupealt lausa paljaks vahepeal. Asi paranes tunduvalt, kui hakkasin neile jälle rohkem värsket panema. Praegusel suveajal elatuvad mu notsud põhiliselt värskest ja heinast ning pole karvakaotusega probleeme enam.

Kuivtoit võiks muidugi ka kvaliteetne olla, siis saab notsu ka sealt vajalikke vitamiine osaliselt kätte. Soovitan valida mingi graanultoidu - need on enamasti kvaliteetsemad ja pealegi langeb ära võimalus valida toidust vaid paremad ja kõige ebatervislikumad palad välja.

Kui aga toidulaud tundub üldiselt korras, siis tasub kindlasti loomaarsti juurest läbi käia ja lasta notsu üle vaadata. :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Merisiga ajab karva aastaringselt. Kas see võib tulla kuivtoidu söömisest?

PostitusPostitas Caroliyna (Teema autor) » 20. juuli 2012, 22:55

Ma olen proovinud talle graanultoitu aga talle ei maitsenud. Panin kaussi, proovis natuke ja viskas kausist välja. Ja see karvalangus oli kohe kui ma ostsin ta.
Caroliyna
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 73
Teemad: 18
Pildid: 3
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Merisiga ajab karva aastaringselt. Kas see võib tulla ku

PostitusPostitas minunotsu » 07. detsember 2013, 17:27

Minu notsul on ka karvalangus olnud........käisin ja küsisin paljutelt mida teha ja sain vastuse
Hetkel olen ostnud tavalisest aapteegist c-vitamiini purgi seest ja saad ise ka neid lutsida , linaseemneõli.Ja kõik on korras olnud siiani.
:happy:
minunotsu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 2
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Merisiga ajab karva aastaringselt. Kas see võib tulla ku

PostitusPostitas merisigutik » 06. juuli 2016, 18:15

Minu notsud ka ajavad veidi karva aga ma usun et sellest pole midagi kuna nad saavad vitamiididega kuivtoitu ning värsket toitu :D
Merisiga teeb ja jõuab,kui jõuab siis sõuab,see oli vist viga,kui viga näeb laita siis tuleb ja aitab,kui aitab siis sööb,kui sööb siis mõtleb,kui mõtleb siis,porgandiga,kui porgandiga, siis muidugi siis kui porgand kõhus.
Kasutaja avatar
merisigutik
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 417
Teemad: 74
Pildid: 32
Asukoht: Viljandi/Viljandimaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 21
Sugu: Naine
Tuju: Muhelev
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist