Merisiga norskab

Mida, kuidas ja millal teha, et notsu ikka terve ja elurõõmus püsiks?

Moderaatorid: triini22, nirgike

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Merisiga norskab

PostitusPostitas Epicenter (Teema autor) » 06. juuli 2016, 17:03

Palun abi!


Mul on 2 merisiga ja mõlemad on 2 aastat vanad ning mõlemad on ülekaalus. Ainult, et mõnikord hakkab üks merisiga norskama. Kogu aeg üks ja sama merisiga, teisel on kõik korras. Tavaliselt hakkab ta peale söömist norsates hingama(ainult mitte siis, kui heina sööb) ja norskab terve päev ja järgmine päev läheb üle. Panime ta dieedile ja natuke vähemaks jäi, aga tavaliselt ikka hakkab. Muidu on niisama rõõmus, sööb korralikult ja kalpsab ringi. Oskate öelda, millest see tuleb? Kas peab arsti juurde minema? Millega ma saaksin oma lemmikut ravida(mis roht,rohud?) või norskamise ära hoida? :sad:

Tänud!
Epicenter
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 9
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 21
Sugu: Mees
Tuju: Õnnetu
Prindi postitus

Re: Merisiga norskab

PostitusPostitas merisigutik » 06. juuli 2016, 17:39

Kindlasti minge arstile äkki on põhjuseks mõni muu haigus!Äkki mõni kasvaja mis takistab kurgus hingamist ja seejärel tuleb norskav heli,aga kindlasti minge lähipäevadel arstile! :( ja andke ka teada kuidas notsikul on
Merisiga teeb ja jõuab,kui jõuab siis sõuab,see oli vist viga,kui viga näeb laita siis tuleb ja aitab,kui aitab siis sööb,kui sööb siis mõtleb,kui mõtleb siis,porgandiga,kui porgandiga, siis muidugi siis kui porgand kõhus.
Kasutaja avatar
merisigutik
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 417
Teemad: 74
Pildid: 32
Asukoht: Viljandi/Viljandimaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 21
Sugu: Naine
Tuju: Muhelev
Prindi postitus

Re: Merisiga norskab

PostitusPostitas Epicenter (Teema autor) » 07. juuli 2016, 12:22

Ma kahtlustan, et olen nad mõlemad kogemata ülesöönud. Kui asi läheb juba hulluks, siis lähen arsti juurde. Muidu püüan sellest ise jagu saada. Ta nad päris prisked ka ja üritan neil kaalust alla saada. Vanasti ma ei teadnud, palju tohib neile süüa anda, aga ma alles hiljuti uurisin, et kui palju tuleb neile midagi anda. Loodetavasti saab kõik korda. :)
Epicenter
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 9
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 21
Sugu: Mees
Tuju: Õnnetu
Prindi postitus

Re: Merisiga norskab

PostitusPostitas merisigutik » 07. juuli 2016, 20:31

Palun minge kasvõi kontrolli arstijuurde ,nii ükskõikne ei saa nende suhtes siiski olla .Aga te võite ka ilma merisigadeta kliinikust küsima minna ja nad meelsasti vastavad :D Kui nad tahavad neid näha lähed vastuvõtule :D pigem enne käige igaks juhuks küsimas ennem kui hilja on .Kindlasti pole see normaalne et su notsu norskab kuna minu notsud on ka suhteliselt potsud ja nad ei norska.
Merisiga teeb ja jõuab,kui jõuab siis sõuab,see oli vist viga,kui viga näeb laita siis tuleb ja aitab,kui aitab siis sööb,kui sööb siis mõtleb,kui mõtleb siis,porgandiga,kui porgandiga, siis muidugi siis kui porgand kõhus.
Kasutaja avatar
merisigutik
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 417
Teemad: 74
Pildid: 32
Asukoht: Viljandi/Viljandimaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 21
Sugu: Naine
Tuju: Muhelev
Prindi postitus

Re: Merisiga norskab

PostitusPostitas Epicenter (Teema autor) » 08. juuli 2016, 07:13

Saatsime Jüri loomakliinikusse sõnumi. Annan teada, kui vastavad.
Epicenter
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 9
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 21
Sugu: Mees
Tuju: Õnnetu
Prindi postitus

Re: Merisiga norskab

PostitusPostitas Epicenter (Teema autor) » 09. juuli 2016, 11:16

Nad vastasid, et pean minema konsultatsioonile Tatari loomakliinikusse, kus loomaarst spetsialiseerub väikenäriliste ravimisele.
Epicenter
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 9
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 21
Sugu: Mees
Tuju: Õnnetu
Prindi postitus

Re: Merisiga norskab

PostitusPostitas Epicenter (Teema autor) » 12. juuli 2016, 09:33

Tatari loomaarst, kes tegeleb närilistega, on juuli lõpuni puhkusel.
Epicenter
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 9
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 21
Sugu: Mees
Tuju: Õnnetu
Prindi postitus

Re: Merisiga norskab

PostitusPostitas merisigutik » 12. juuli 2016, 12:48

Otsi mõni teine arst siis kui saad.Kui sul notsikul siiski midagi kurgus(nt kasvaja vms) ja kui see suuremaks läheb võib ta ültse lämbuda ju .Ma ei mõista kuidas te seda nii rahulikult võtate?
Merisiga teeb ja jõuab,kui jõuab siis sõuab,see oli vist viga,kui viga näeb laita siis tuleb ja aitab,kui aitab siis sööb,kui sööb siis mõtleb,kui mõtleb siis,porgandiga,kui porgandiga, siis muidugi siis kui porgand kõhus.
Kasutaja avatar
merisigutik
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 417
Teemad: 74
Pildid: 32
Asukoht: Viljandi/Viljandimaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 21
Sugu: Naine
Tuju: Muhelev
Prindi postitus

Re: Merisiga norskab

PostitusPostitas Epicenter (Teema autor) » 15. juuli 2016, 10:49

Ma ütlesin, et kui hullemaks läheb, siis võtame me seda asja tõsisemalt.
Epicenter
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 9
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 21
Sugu: Mees
Tuju: Õnnetu
Prindi postitus

Re: Merisiga norskab

PostitusPostitas merisigutik » 15. juuli 2016, 22:02

No ma tea miks siiski ükskõiksed olete?Et lähme arstile siis kui notsu surema hakkab või?
Merisiga teeb ja jõuab,kui jõuab siis sõuab,see oli vist viga,kui viga näeb laita siis tuleb ja aitab,kui aitab siis sööb,kui sööb siis mõtleb,kui mõtleb siis,porgandiga,kui porgandiga, siis muidugi siis kui porgand kõhus.
Kasutaja avatar
merisigutik
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 417
Teemad: 74
Pildid: 32
Asukoht: Viljandi/Viljandimaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 21
Sugu: Naine
Tuju: Muhelev
Prindi postitus

Re: Merisiga norskab

PostitusPostitas Epicenter (Teema autor) » 21. juuli 2016, 16:22

Käisime mõlema meriseaga arsti juures. Merisiga, kes norskas, pole midagi viga, aga me avastasime teisel meriseal on külje peal mingisuguse muna. Arst ütles, et peame ta uuringutele viima.
Epicenter
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 9
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 21
Sugu: Mees
Tuju: Õnnetu
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 4 külalist