Mida teha kui meriseal murdus hammas?

Mida, kuidas ja millal teha, et notsu ikka terve ja elurõõmus püsiks?

Moderaatorid: triini22, nirgike

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Mida teha kui meriseal murdus hammas?

PostitusPostitas merisigutik (Teema autor) » 23. oktoober 2016, 22:33

Appi mida ma teen Edmund murdis ülevalt 1he hamba ära :hanky: see kõik on minu süü kuna jah õhtuti hakkavad nad puurivõresi plagistama ja tookord tegid nad seda sama aga nüüd võtsin edmund sülle ja mida ma näen tal 1hammas ülevalt ära ja ainult 1hammas üleval :( Oleks ma kohe tema juurde läinud poleks see hammasm urdunud :hanky: .Palun öelde mida ma tegema pean?Kas ta saab endiselt krõbinaid süüa või siis nt porgandit või peaks tal kogu toidu peeneks tegema?Palun öelge mida teha kuna jah ma nii pabinas :( :hanky:
Viimati muutis merisigutik 25. oktoober 2016, 14:27, kokku muudetud 1 kord.
Merisiga teeb ja jõuab,kui jõuab siis sõuab,see oli vist viga,kui viga näeb laita siis tuleb ja aitab,kui aitab siis sööb,kui sööb siis mõtleb,kui mõtleb siis,porgandiga,kui porgandiga, siis muidugi siis kui porgand kõhus.
Kasutaja avatar
merisigutik
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 417
Teemad: 74
Pildid: 32
Asukoht: Viljandi/Viljandimaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 21
Sugu: Naine
Tuju: Muhelev
Prindi postitus

Re: Appiiiiiii!

PostitusPostitas Mercar » 24. oktoober 2016, 22:33

Seda kas ta saab süüa näitab ainult aeg. Võid veidi pehmemat kraami anda ja vaadata kuidas ta sööb. Nt krõbinat vees leotada ja näpuvahelt pakkuda, kui kuiva ei taha. Leotatud krõbinaid ette anda ei saa, kui need lähevad ruttu kahtlaseks.

Küll aga tuleb nüüd jälgida kas:
* hamba juurde tekib põletik?
* hammas kasvab tagasi?
* alumine sama poole hammas kasvab liiga pikaks?

Kui ülemise hamba juur sai nii vigastada et see kasvama ei hakkagi siis pead ilmselt looma eluea jooksul regulaarselt sama poole alumist hammast lõikamas käima, kuna enam pole hammast mille vastu see lühemaks kulub.

PS. Palun muuda teema pealkiri ära (seda saad teha avades esimese postituse muuda nupust). Teema nimi võiks olla nt: Mida teha kui merisea hammas murdus.
Pealkiri peab sisuga vastavauses olema ;)
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mida teha kui meriseal murdus hammas?

PostitusPostitas merisigutik (Teema autor) » 25. oktoober 2016, 14:28

Mercar kirjutas:Seda kas ta saab süüa näitab ainult aeg. Võid veidi pehmemat kraami anda ja vaadata kuidas ta sööb. Nt krõbinat vees leotada ja näpuvahelt pakkuda, kui kuiva ei taha. Leotatud krõbinaid ette anda ei saa, kui need lähevad ruttu kahtlaseks.

Küll aga tuleb nüüd jälgida kas:
* hamba juurde tekib põletik?
* hammas kasvab tagasi?
* alumine sama poole hammas kasvab liiga pikaks?

Kui ülemise hamba juur sai nii vigastada et see kasvama ei hakkagi siis pead ilmselt looma eluea jooksul regulaarselt sama poole alumist hammast lõikamas käima, kuna enam pole hammast mille vastu see lühemaks kulub.

PS. Palun muuda teema pealkiri ära (seda saad teha avades esimese postituse muuda nupust). Teema nimi võiks olla nt: Mida teha kui merisea hammas murdus.
Pealkiri peab sisuga vastavauses olema ;)


Aitäääh :D ja ma muutsin pealkirja ära :-) Kuivi krõbinaid sööb ta nagu tavaliselt ainult mulle tundub et paar mm on hammast juurde kasvanud :D No eks ma annan teada siia kui mindagi muutuma peaks . :happy:
Merisiga teeb ja jõuab,kui jõuab siis sõuab,see oli vist viga,kui viga näeb laita siis tuleb ja aitab,kui aitab siis sööb,kui sööb siis mõtleb,kui mõtleb siis,porgandiga,kui porgandiga, siis muidugi siis kui porgand kõhus.
Kasutaja avatar
merisigutik
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 417
Teemad: 74
Pildid: 32
Asukoht: Viljandi/Viljandimaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 21
Sugu: Naine
Tuju: Muhelev
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 5 külalist