Kiik meriseale!

Milliseid vahendeid läheb notsu eest hoolitsemiseks vaja. Puurid, puuri sisustus, mänguasjad, jalutamisrihmad jne.

Moderaatorid: triini22, nirgike

Re: Kiik meriseale!

PostitusPostitas Ticky » 09. mai 2008, 12:42

Selle teema peale ma ka alguses plaanisin teha notsudele kiige, kuid kokkuvõttes leidsin täpselt õige hoopis loomapoest.. Ja mitte merisigade vaid tuhkru kiige ostsin, kuna merisea oma tundus hästi pisike olevat..
Possu (väiksem) kasutab seda selleks, et kiige peal olles ulatub ta paremini salatikorvini ja siis mugavalt kõhutab seal ja aegajalt sirutab ennast toidu poole..
Kuna ma panin kiike kuivand heina, et neil mugavam oleks seal olla ja siis Helbeke kasutab seda omamoodi.. Kiike on ta paar korda sisse kakerdanud, kuid ta üldjoones kõhutab maja katusel ja paneb lõua kiigeservale ja siis niimoodi lösutades on kõige parem kuiva heina näksata sealt kiigest.. :biglove:

Üldse jääb mulle mulje, et kiike kasutatakse rohkem kuiva heina sõimena :-D
Ticky
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 30
Teemad: 3
Pildid: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kiik meriseale!

PostitusPostitas Pippi » 11. mai 2008, 12:56

Ticky, mina kasutangi kiike heinasõimena, sest 1) Notsu polnud huvitatud kiigest, 2) Ta ei saanud eriti hästi heina kätte sellest heinakünast mis teiselpool puurivõret on ning 3) Sest heina oli vaja ju siis kuhugi panna ning see oli suurepärane koht. :razz:
Those little rascals nibbled my heart away.
Naiivsed lillekesed. lol.
Kasutaja avatar
Pippi
Bite me!
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 843
Teemad: 17
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 14
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kiik meriseale!

PostitusPostitas Kissu (Teema autor) » 11. mai 2008, 13:01

Meil on ka puuris nüüd hiiglaslik kiik u. 50cmx50cm. Kuna notsud enam riiulit kasutada ei tahtnud ning maja neile ka panna ei saa, kuna seda kukutakse paaniliselt närima, siis otsustasime neile sellise kiik-varjualuse ehitada. Kiige peal käivad nad suhteliselt harva ja põhiliselt öösel (kiigest ei saa kiiresti minema joosta, kui on vaja peitu pugeda). Kiige all armastavad nad aga istuda küll, seal on mõnus pime ja hea olla. :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Kiik meriseale!

PostitusPostitas Ivar » 22. november 2008, 23:46

Meie põrsapere lemmikase on kiik. Kuna puuri mahub vaid üks kiik, siis on sellepärast tihe rebimine. Üldjuhul põõnab seal karjajuht, aga piisab tal sealt hetkekski lahkuda, kui keegi teine asemel on (kes üldjuhul sealt üsna kähku minema aetakse).
Ehk siis kiigel on rohkem nagu trooni staatus meie põrsaperel.
Ivar
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 136
Teemad: 2
Pildid: 19
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 60
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Kiik meriseale!

PostitusPostitas nirgike » 15. jaanuar 2009, 09:44

Kas keegi viitsiks panna pilte (linke) oma (või netist leitud) merisea kiigest? Tahaks näha, kuidas see puuris välja näeb. Teema alguses olevad pildid ei ole enam nähtavad.
Kasutaja avatar
nirgike
Merisigala
Merisigala
 
Postitused: 1031
Teemad: 16
Asukoht: Võru/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kiik meriseale!

PostitusPostitas Kissu (Teema autor) » 15. jaanuar 2009, 13:07

Mõned kiige näited:
.:Link:.
.:Link:.
.:Link:.

Põhiline on see, et see peaks olema suhteliselt madalal, et merisiga ulataks sinna sisse ronima ja piisavalt suur, et merisiga saaks ennast seal mugavalt tunda. :)

Minu praegused plikad kasutavad seda küll rohkem varjualusena, kuna plastmassist maja võtsin neilt ära. Ei suutnud seda pidevat närimist enam välja kannatada. Samas Proxy'le meeldis kiik küll ka sees magamiseks. Eriti kui ta tiine oli, siis tundis ta seal ennast hästi mugavalt ja samuti pärast tittede ilmale toomist, kui ta soovis neist natukeseks rahu saada, siis ronis ta sinna.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Kiik meriseale!

PostitusPostitas Ivar » 16. jaanuar 2009, 22:24

Päris head pilti meie kiigest ei ole kahjuks kohe võtta (ei saa kohe teha ka, kuna meie kiik on pesus praegu ).
Aga mingi ettekujutuse äkki saab sellest:
Pilt

Tegelikult ei ole seal midagi keerulist: Üks nelinurkne riidetükk, mis on pisut lühem kui puuri laius ja millele on nurkadesse õmmeldud nöörijupid, millega siis saab selle kaadervärgi puuri võre külge kinni siduda mõlemalt poolt. Meil on ta seotud just nii kõrgele(madalale), kui puuri plastmassist äär seda võimaldab. Siis mahuvad põssad ennast sinna alla kenasti ära peitma ja kui ma nüüd õieti mäletan, siis kolme - nelja päevased põrsad suutsid päris kenasti sinna peale hüpata. Ja tõttöelda tundsidki just pisikesed sellest kiigest kõige suuremat rõõmu ning käisid selle peal lihtsalt hüppamas, kui mõni suurem seal parajasti ei põõnanud . Ja üks kahekuune preili käib veel siiani hea meelega iluhüppeid tegemas seal pääl ;) (tema seal kiige peal ongi).
Ivar
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 136
Teemad: 2
Pildid: 19
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 60
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Kiik meriseale!

PostitusPostitas katrinkorvas » 17. jaanuar 2009, 13:12

Tegin ka oma väikemehele kiige,issake see on meil alles vaatamisväärsus-ta kasutab seda trampliinina,kargab sinna sisse ja sealt torusse ja siis pessa ja nii õhtuti umbes 10 korda....
Soovitan soojalt kõigil ,see endale muretseda väga meeldib meie Pruunole.
Homme panene ka pilte....
Ka väkesed loomad toovad rõõmu!
katrinkorvas
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 18
Teemad: 1
Pildid: 4
Asukoht: saue/Riisipere
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 47
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kiik meriseale!

PostitusPostitas MinuMerisiga » 01. november 2009, 17:57

Kuidas seda ise teha ? :o
Tunnen lihtsalt huvi ,et kas riidest aga mis ma sangadeks peaks panema ,et notsu sealt alla ei kukuks ,et see oleks tugevasti kinni ? :roll:
Soovitage ?
aitäh! :ups:
MinuMerisiga
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 30
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kiik meriseale!

PostitusPostitas margotx » 06. jaanuar 2010, 11:33

ma tegin oma meriseale aga ta ei käi seal.
♥ enda merisiga ..Elu on raske!(eriti koolis)
Kasutaja avatar
margotx
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 338
Teemad: 10
Pildid: 23
Asukoht: tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 22
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kiik meriseale!

PostitusPostitas nirgike » 06. jaanuar 2010, 13:21

Minu kogemused kiigega on, et kiik peab olema piisavalt madalal, nii et merisiga sinna peaaegu ronides saab. Kui kiik on liiga kõrgel, siis nad ei lähe sinna, eriti kui nad pole varem kiigega kokku puutunud.

Väga lihtsa kiige saab poest ostetud majapidamislappidest (need värvilised, nagu vildist tehtud). Murra üks selline lapp pooleks või suure merisea puhul võta mitu lappi, sest ühekordne vilt venib katki. Tee otstesse väikesed augud, et saaksid nöörid külge siduda. Ja ongi kiik valmis. Juhul kui sul on piklik kiik, siis mõtle, milliseid radu pidi merisead puuris liiguvad ja aseta kiik nii, et merisiga saaks sinna kohe õigetpidi peale ronida. Mul ka üks kiik ebaõnnestus, sest merisead tahtsid lühemast küljest sinna peale minna, aga see nõudis liiga palju võimlemist ja nad loobusid.
Kasutaja avatar
nirgike
Merisigala
Merisigala
 
Postitused: 1031
Teemad: 16
Asukoht: Võru/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kiik meriseale!

PostitusPostitas Kissu (Teema autor) » 06. jaanuar 2010, 17:37

Mulle hetkel ei tule ette, milliseid lappe sa mõtled? Mitte neid, mida nõudepesuks kasutatakse eksole, nood liiga väikesed ja märjaks saades lähevad pehmeks, muidu on kõvad. Juhe vist, muud ei tule hetkel ette. :shock:
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Kiik meriseale!

PostitusPostitas nirgike » 06. jaanuar 2010, 21:17

Jah, neid kõvasid ma ei mõtle. On ka mingid odavamad, kus on pakis kollane, roosa ja sinakashall lapp. Need on pehmed ja näevad välja natuke karvased või nagu õhuke vilt. Koristamiseks on nad kehvad, seega saigi neid niisama ära lõigutud :P

Pilt ka:
Pilt
Kasutaja avatar
nirgike
Merisigala
Merisigala
 
Postitused: 1031
Teemad: 16
Asukoht: Võru/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kiik meriseale!

PostitusPostitas Kissu (Teema autor) » 07. jaanuar 2010, 11:59

Okei, peab ka ringi vaatama. Mul puuris hetkel ruumi on seega võiks ju kusagile mõne kiige jälle rippuma panna. :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Kiik meriseale!

PostitusPostitas trebla » 10. märts 2010, 15:11

ma tegin kiige villasest lapsesallist (sall ise on kangast...st mitte kootud ega heegeldatud). Oi, see kiik on puuris kõige lemmikum koht. Kui ta parajasti seal põõnab ja ma talle pai teen...siis sirutab käpad pikalt ette ja taha välja, kuristab ja haigutab rahulolevalt :)
Ja batuudina kiike kasutada on ka mõnus ja kiigest alla hypata nii, et saepuru üle puuri plastmasskõrgenduse lendab.

Ma täitsa mõtlen, et kas selline kiikumiselembus on ainult kodustatud merisigadele iseloomulik. Või metsikult seal kaugel kodumaal otsivad ka loodusest selliseid võimalusi :D
trebla
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 16
Teemad: 2
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kiik meriseale!

PostitusPostitas ilvest » 20. märts 2010, 08:50

Minu sõbral on tuhkru kiik ja see on nagu maja eest
Kasutaja avatar
ilvest
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 102
Teemad: 6
Pildid: 6
Asukoht: tallin, nõmme
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 23
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kiik meriseale!

PostitusPostitas Sonnu » 15. mai 2010, 17:12

Nagu näha, siis paljudele notsudele väga meeldib kiik. Niisiis tahan ka oma pisikesele elu veelgi lõbusamaks teha, et saaks ka sellega mängida ja peal hüpata :) Oeh, juba kujutan ette kui rõõmus ta on selle üle.

Väga hea mõte :-)
Sonnu
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 100
Teemad: 3
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kiik meriseale!

PostitusPostitas Che » 25. juuni 2010, 19:27

Mina tegin ka enda seale ise kiigu. Olin enda üle nii uhke ja lootsin, et tegin talle head... Minu siga aga hoopis kartis seda ja pidin kiige maha võtma... Nojah...vähemalt ma üritasin :happy: .
"Jumal kaitsku mind sõprade eest, sest vaenlaste eest kaitsen ma end ise."
(Che Guevara)
Kasutaja avatar
Che
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 591
Teemad: 9
Pildid: 12
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kiik meriseale!

PostitusPostitas Rockey » 26. juuni 2010, 20:29

Mul oli ka Rocky puuris kiik. Praegu on see ära võetud, sest teda ei huvita kiik praegu. Tegin kiigu käterätikust ja otsa heegeldasin nöörid, et kiik puuri kinnitada.
These violent delights have violent ends
And in their triumph die, like fire and powder,
Which, as they kiss, consume.
Kasutaja avatar
Rockey
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 62
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kiik meriseale!

PostitusPostitas Hypik » 24. jaanuar 2011, 05:38

Kas keegi võiks anda mulle täpsed mõõdud kiige jaoks? Ja kui kõrgel see puuripõrandast olla võib? Vaja oleks meisterdada ühele põssale kiik :) Tänud ette :)
Kasutaja avatar
Hypik
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 8
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kiik meriseale!

PostitusPostitas nirgike » 24. jaanuar 2011, 09:35

Minu poest ostetud kiik on mõõtudega 30cm x 30 cm. Kõrgus on nii madal kui võimalik, s.t. et kui merisiga sees on, siis on kiik napilt puuripõrandast kõrgemal.
Kiik tasub kinnitada nii, et kiigu ääred oleksid võimalikult madalal, siis julgeb merisiga sinna peale astuda. S.t. kinnita kiik puuri nii, et ta võimalikult laialitõmmatud olekus oleks. Mulle tundub, et laialitõmmatud kiigus on meriseal endal ka mugavam lamada. Ta lamab ju kõhuli, seega U-kujulises kiigus oleks tal ebamugav, pea kuklas.
Alguses võib merisiga kiiku umbusaldada, kuna see on ju selline ebakindel pind. Aga tõsta teda ise kiigu peale, siis ta saab lõpuks aru, et see on hea ja ohutu.
Kasutaja avatar
nirgike
Merisigala
Merisigala
 
Postitused: 1031
Teemad: 16
Asukoht: Võru/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kiik meriseale!

PostitusPostitas Hypik » 24. jaanuar 2011, 20:35

Vanad teksased läksid lõikumisse ja kiigetaoline asjandus sai valmis :D Esijalgadega astus peale küll aga päris tervenisti kiigele pole veel roninud. Eks näis, vast harjub :)
Kasutaja avatar
Hypik
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 8
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kiik meriseale!

PostitusPostitas Elllii » 26. märts 2011, 20:27

Äge, kindlasti teen! Otsin kohe vajaliku kraami välja. Pagan, miks ma selle peale kohe ei tulnud :D
Nöpsik ♥ (22.09.10-21.08.13)
Kasutaja avatar
Elllii
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 284
Teemad: 12
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kiik meriseale!

PostitusPostitas HelloKitty12 » 23. november 2011, 20:43

Minul on täitsa tavaline Ferplasti sinine villapõhjaga kiik. Notsud närivad koguaeg katki ja mina pean koguaeg kinni nõeluma :) .
Kasutaja avatar
HelloKitty12
Kasutajakonto külmutatud
 
Postitused: 506
Teemad: 11
Pildid: 7
Asukoht: Pärnu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kiik meriseale!

PostitusPostitas Tintsu » 13. juuli 2012, 00:05

Ma siis kahh mõtlesin, et teeks ise põskamile kiigu. Ostes tuleks ju hulka kallim. Mõeldud, tehtud. Sidusin siis puuri ja läksin natukese aja pärast vaatama. Oh imet, kõik siin räägivad, et kuidas nende põssadele kiik meeldis aga minu Tinnu pole kiiku puutunudki. Ma siis jälgisin teda natuke, mõtlesin, et ehk lihtsalt vale aeg, aga ta ei läinud sinna lähedalegi. Mõtlesin siis, et mida teha. Kas tegin kiigu ilma asjata ?
Järgmisel päeval märkasin, et kiik oli alla vajunud ja põssa seal peal, see oli talle nagu ase. Ma siis toppisin selle sisse natuke vatti, et tal pehmem oleks ja nüüd ta kasutabki seda hoopis padjana. :happy:
Tinnu, minu viimane notsik. <3
Kasutaja avatar
Tintsu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 24
Teemad: 3
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kiik meriseale!

PostitusPostitas Che » 26. september 2012, 23:19

Tegin ka oma kahele meriseapoisile kiige, Six seda endiselt ei kasuta, aga Roonie on hull selle järele :-D , hommikuti kui tal kepsutamistuurid on, siis hüppab ja ronib seal kiiges, tundub, et meeldib. Laisa inimsesena ehitasin kiige väga lihtsalt, võtsin ühe fliisiriba (mis jäi fliisist aluspanust üle), tegin nelja nurka augud, fliisitükk ise on ristküliku kujuline... Ja nendesse aukudesse panin oma lemmikabimehed puuride puhul - 0-kujulised vannikardina klõpsud ja väga mugav on seda kiike nii kinnitada ja maha võtta vajadusel. Mina olen rahul :happy:
"Jumal kaitsku mind sõprade eest, sest vaenlaste eest kaitsen ma end ise."
(Che Guevara)
Kasutaja avatar
Che
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 591
Teemad: 9
Pildid: 12
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kiik meriseale!

PostitusPostitas PossuJaNossu » 12. september 2014, 07:17

Mu merisigade lemmik asi on see kiik. Nad ainult selles kiiguvadki. :)
On kolm asja, mida ei saa kauaks peita: päike, kuu ja tõde.
Kasutaja avatar
PossuJaNossu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 65
Teemad: 7
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn, Viimsi
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 21
Sugu: Naine
Tuju: Rahulolev
Prindi postitus

Re: Kiik meriseale!

PostitusPostitas PossuJaNossu » 19. november 2014, 19:33

Kissu kirjutas:No kuule. Pisikestele notsudele võib seda ju andestada. Proxy ise pole küll sinna ühtegi junnikest teinud.

Minu notsude kiik on paksult junnusid täis juba mõne päevaga! :ups:
On kolm asja, mida ei saa kauaks peita: päike, kuu ja tõde.
Kasutaja avatar
PossuJaNossu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 65
Teemad: 7
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn, Viimsi
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 21
Sugu: Naine
Tuju: Rahulolev
Prindi postitus

Re: Kiik meriseale!

PostitusPostitas merisigutik » 11. oktoober 2015, 17:12

ma tegin ka kiigu oma tulevastele merisigadele :D ja selle mõõdud on mul sellised : 23X23 ja need ripputamis nöörid ma heegeldasin ise .
Merisiga teeb ja jõuab,kui jõuab siis sõuab,see oli vist viga,kui viga näeb laita siis tuleb ja aitab,kui aitab siis sööb,kui sööb siis mõtleb,kui mõtleb siis,porgandiga,kui porgandiga, siis muidugi siis kui porgand kõhus.
Kasutaja avatar
merisigutik
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 417
Teemad: 74
Pildid: 32
Asukoht: Viljandi/Viljandimaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 21
Sugu: Naine
Tuju: Muhelev
Prindi postitus

Re: Kiik meriseale!

PostitusPostitas merisigutik » 10. juuni 2016, 07:47

Minu merisigadel on 3mes eri mõõdus kiike 1 on väike kus nad siis magasid kui nad veel tillukesed olid siis sain ma jõuludeks(2015) tuhkru kiige mis on mõnusalt suur kus saab notsu täis mõõdu end välja sirutada vahel naljakas vaadata isegi kuidas ta magab käpad ees a taga :D siis on roti/merisea kiik mis on täpselt heas mõõdus kuid seal sellist vabdust ei ole kui tuhkru kiigel vaid seal saab lihtsalt lülili lebotada :D
Merisiga teeb ja jõuab,kui jõuab siis sõuab,see oli vist viga,kui viga näeb laita siis tuleb ja aitab,kui aitab siis sööb,kui sööb siis mõtleb,kui mõtleb siis,porgandiga,kui porgandiga, siis muidugi siis kui porgand kõhus.
Kasutaja avatar
merisigutik
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 417
Teemad: 74
Pildid: 32
Asukoht: Viljandi/Viljandimaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 21
Sugu: Naine
Tuju: Muhelev
Prindi postitus

Eelmine

Tagasi: Varustus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 4 külalist