Kas minu merisiga on tiine?

Kõigest, mis seotud pisinotsude soetamisega.

Moderaatorid: triini22, nirgike

Kas minu merisiga on tiine?

PostitusPostitas margusl (Teema autor) » 11. oktoober 2010, 15:48

Tere! Olen algaja seakasvataja ja nüüd selline probleem. Kngiti kuuaega tagasi sünnipäevaks siga kes oli ostetud poest ja ta olevat olnud sääl koos isasega.Siga sündinud 28.07.10.Algul oli sõbralik lasi end kättevõtta nüüd ei lase kukkub kohe rabelema ja hammustama.Nädal hiljem ostsin talle teise sea seltsiliseks algul said suht hästi läbi aga nüüd viimased päevad käib korralik sõda too vanem siga ei lase enam pea üldse teisel süüa ajab teist mööda puuri taga.Täna avastasin et vanemal seal nisad jube suured paistavad karvade vahelt välja siis vaatasin teise omi tal pea olematud.Kas siga muutub enne sünnitust tigedaks? kas nii suured nisad viitavad tiinusele. Ja veel kui sead end pikaks venitavad siis on selgelt näha et 1 on tunduvalt jämedam kui teine vanuse vahe nädal. Teine sündinud 04.08.10.Kaalu vahe kahh 100 grammi. Andge lollile nõu palun.
margusl
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 5
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kas minu merisiga on tiine?

PostitusPostitas nirgike » 12. oktoober 2010, 19:05

Oeh, keeruline lugu. Ei oskagi midagi kindlat öelda kohe. Kõik need nähtused võivad olla tiinuse tõttu, aga ei pruugi.
Kuna merisead omavahel läbi ei saa, siis võiks nad igal juhul eraldi puuridesse panna (või kui puur on piisavalt suur, siis vaheseina või võre vahele). Juhul kui üks neist ongi tiine, siis lisastressi ebameeldiva kaaslase näol poleks vaja ja ei tea ka, mismoodi nad reageerivad, kui üks neist sünnitama hakkab. Aga kaaluvahe võib vabalt olla ka sellest, et üks ei lase teisel süüa.
Kasutaja avatar
nirgike
Merisigala
Merisigala
 
Postitused: 1031
Teemad: 16
Asukoht: Võru/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Paaritamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline