Notsude sugu ja selle kindlaks määramine

Kõigest, mis seotud pisinotsude soetamisega.

Moderaatorid: triini22, nirgike

PostitusPostitas Liz13 (Teema autor) » 25. jaanuar 2004, 21:38

amiable kirjutas:Arvan et mu merisiga on emane aga ma ei ole selles päris kindel; ühe raamatu järgi vaatasin raamatukogus ja siis m6tlesin, et jätan nii meelde ja see mis meelde jäi (seda raamatut ei v6tnud ma ühes koju kaasa... :? ), selle järgi arvangi, et ta on emmene..!!! :wink: ...aga jah pole selles üldse kindel... :( ..aga tahaks nagu teada saada...ette tänades..AMIABLE!!!!


Raamatus "Mul on kodus merisiga" on 2 kena pilti ja sealt peaks küll aru saama. Minuarust pole see soo määramine tegelt kuigi raske.
Vaata leidsin ühe väga hea pildi:
http://guinealynx.info/female.jpg
Seal on kenasti näha emasel Y täht. Ja üldse seda nuppu keskel seal nagu ei ole, mõnel emasel võib olla, aga väikene.
Isasel on aga selline suur(noorena mitte nii suur) nagu punn seal, vaata:
http://guinealynx.info/male.jpg
Mida noorem nots on, seda raskem määrata, kui ikkagi ei saa aru ja väga on vajadus siis mine loomaarsti juurde, tema aitab.
Liz13
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 299
Teemad: 49
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas SigneL » 26. jaanuar 2004, 21:32

Liz13 rääkis õiget juttu. Ainult ühe asja lisaksin veel siia juurde - kui sul on alla 2 kuu vanune ruigam, siis ei ole see soo määramine "punni" järgi alati nii lihtne. Pisikeste põrsaste soo määramisega eksivad seetõttu üsna paljud. Nimelt on kuni 1 kuu vanuste põrsaste suguelundid sageli vastupidiste tunnustega - emasel võib olla näha kerge punnike, isasel aga ei pruugi peale pilu õieti midagi näha olla. Seetõttu, kui veidi kahtled, vajuta kergelt pöidlaga looma suguorganite kohale - isasloomal peaks sel juhul kindlasti ilmuma nähtavale suguti, emasel seda ei ilmu.
Internetis oli üks väga hea lehekülg, kus olid ka pildid noorte, kuni 2-kuuste meriigade soomääramisest, kuid kahjuks ei leia ma seda linki hetkel üles.
Võid kiigata ka http://www.matmice.com/home/hooldamine. Seal on link, kus kirjas, kuidas merisea sugu määrata.
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Soo määramine

PostitusPostitas Kerly91 » 03. juuni 2004, 17:57

Kuna on võimalik merisea sugu määrata?Präegu on nad peaaegu 2 nädalased ja tundub, et on emased.
Kerly91
Minu väiksed pätid! (L)
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 479
Teemad: 34
Pildid: 4
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Soo määramine

PostitusPostitas paraboa » 03. juuni 2004, 18:49

Kahe nädalaselt võib juba aru saada küll,aga on kindlam ,kui veel nädalakese ootad -3 nädalaselt on isastel peenis juba päris arusaadavalt välja arenenud.Kõige parem on muidugi vaadata ,kui on võrdlusmoment-üks emane ,teine isane ,siis on raske segi ajada kumb on kumb :P .Siin oli vist varasemates postitustes pilte ka ,kuidas meripõrsa sugu vaadata.
paraboa
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 276
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kuidas teha kindlaks notsu sugu..??!!

PostitusPostitas Liz13 (Teema autor) » 04. juuni 2004, 18:09

Mina sain näiteks juba 2 päevastel aru, kas on emane või isane(minu omad olid isased mõlemad). Oli kohe selline nupp seal, päris suur ning Y tähte polnud, oli hoopis midagi sellist:
U
I (vabandust, väga imelik sai, aga klaviatuuril sellist märki pole, nagu ma soovin teha :P )
Ülemine kaar on isasel kumer, mitte selline, nagu emasel. :)
Liz13
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 299
Teemad: 49
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kuidas teha kindlaks notsu sugu..??!!

PostitusPostitas Kissu » 08. juuni 2004, 17:15

Isane merisiga
Pilt
Emane merisiga
Pilt
Soo tunnused ei ilmne kohe vaid aja möödudes, 3-4 nädalaselt peaks täpsemalt näha olema.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

PostitusPostitas Caty » 23. september 2004, 10:45

Minu paaripäevased tunduvad emased olema. Aga nii nad alguses vist kõik. Hiljem tuleb "punn" ka esile.
Caty
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 393
Teemad: 32
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

tmp

PostitusPostitas Ruigaminni » 15. märts 2005, 19:29

Mul on ka probleem põssa sooga. Põssa oli ilmselt pisemale lapsele võetud, kes taga hakkama ei saanud ja podi tagasi viidud. Põssast oli kahju. Nüüd on ta siis minu juures, elav ja näsib pidevalt. Mulle hakkas merisiga tohutult meeldima, tahaks teise ka võtta, et tal igav poleks, aga samast soost.
Probleem ongi sellest, et ei tea, mis soost mu notsu on (ta alles pisike ka - mahub peo peale ära täpselt, kui end välja ei siruta). Piltide järgi ( http://cavyspirit.com/sexing.htm ) nagu oleks isane, aga seal on kirjas, et kui alakõhule vajutada natuke allapoole suunaga, siis peaks peenis välja tulema, seda aga ei juhtu. Kas looma käitumises pole mingeid märke soost, mida võiks tähele panna?
Viimati muutis Endised kasutajad 21. märts 2005, 11:59, kokku muudetud 2 korda.
Ruigaminni
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 319
Teemad: 25
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Appi! Emane osutub vist hoopis isaseks seaks!?!

PostitusPostitas paraboa » 15. märts 2005, 20:33

Üksiku notskami puhul ei oska ilmselt keegi käitumise järgi sugu määrata .Kui sa pildi järgi ikka kahtled ,siis näita kas loomaarstile või kellelegi ,kellel on merisigadega rohkem kokkupuutumist olnud.Loomaarsti tasuks juba sellepärastki külastada , et kui nad seal eelmises peres temast nii vähe hoolisid ,et sugu ka keegi ei tea , siis võivad tal olla parasiidid või liiga pikad küüned või mis iganes muu probleem mida harjumatu silmaga kohe märgata ei oska .Lase notsu ilusti üle vaadata ja endale näidata kuidas tal küüsi lõigata ,et need käimist ei hakkaks segama ega talla sisse ei kasvaks (võimalik muidugi et oskad seda juba ise mõne teise looma tõttu oleneb ,kes sul veel on).Edu sulle notsuga ja loodame ,et sa varsti talle toreda sõbra leiad :lol:
paraboa
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 276
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Appi! Emane osutub vist hoopis isaseks seaks!?!

PostitusPostitas Ruigaminni » 15. märts 2005, 20:42

Eino notsu on ikka korralikust poest ostetud, terve ja toidetud, selles peres oli ta kokku vaid mõne päeva. Ta ei kratsi end ka ega midagi. Küüned ka pole liiga pikad. Ja minuga hakkab loom juba ära harjuma. Lihtsalt kahju on, et vanust ja sugu ei tea. Kaua muidu merised täismõõduliseks kasvavad, ta praegu umbes kolmandik täiskasvanust. Tahtsin teist veel võtta, sest elan üksi ja olen poole päevast kodust ära.
Viimati muutis Endised kasutajad 21. märts 2005, 11:57, kokku muudetud 1 kord.
Ruigaminni
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 319
Teemad: 25
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Appi! Emane osutub vist hoopis isaseks seaks!?!

PostitusPostitas Ruigaminni » 15. märts 2005, 20:44

Kuskil oli kirjas, et emased pissivad taha, isased ette, kuidas seda mõista. Selles see asi ongi, et raha pole just kuhjaga, suurem puur alles tuleb osta järgmine nädal ja lihtsalt tervel põssal soo määramise pärast ei tahaks arstile minna. :(
Ruigaminni
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 319
Teemad: 25
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas vaigla » 15. märts 2005, 21:33

Nu soomääramisel saab abi küsida ka loomapoest - kui lähed tegelasele krõbuskeid ostma nt :)
Vanus - kui ta on selline kolmandik täissuurusest, siis üle paari kuu ei tohiks vana olla :)
Kasutaja avatar
vaigla
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 525
Teemad: 21
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Appi! Emane osutub vist hoopis isaseks seaks!?!

PostitusPostitas Ruigaminni » 17. märts 2005, 20:50

Ehee, ikka täitsa raudpoltkindlalt isane on. Ma lihtsalt ei osanud õigesti vajutada ;). Aga nüüd võiks vist juba päris kindlalt põssa sugu määrata. Pole seles tegelikult nii keerulist midagi, aga peab teadma, mida teed. :)
Ruigaminni
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 319
Teemad: 25
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Notsude sugu ja selle kindlaks määramine

PostitusPostitas trebla » 21. oktoober 2009, 20:45

Oehh,
Meie perre plaanis 2 emast merisiga võtta, kena suur puurgi juba notskameid ootamas :8
Nüüd on loomapoes ( Tartu, Sõbrakeskus) müügil 2 müüja sõnul u 2 kuu vanust põrsakest (a. 320 krooni). Küsisin poes, et mis soost nad olla võiksid. Müüja üytles, et ta täpselt ei tea, aga vaatab. Nu uurisimegi siis. Minul selliste loomaksete pidamise kogemused täiesti puuduvad, siis ise väga hoolega ei osanudki uurida. Müüja ütles, et tema ei saa aru, kummad on...aga paistvat yhesugused. Ja kui panebki mööda...siis polevat mingi probleem kui ka kaks isast koos elama hakkavad ja kui trehvab, et ikkagi erinevad saavad, siis isase opereerimine polevat midagi keerulist...
Nomaeitea, ma ikka tahaks kahte emast siga. Muidu olid nad kahekesi koos seal poes nii toredakesed. Üks selgelt kartlikum kui teine: üks lasi ennast müüjatädil kenasti kinni nabida ja uuridagi aga teisele see ei meeldind.
Andke nõu :roll:
trebla
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 16
Teemad: 2
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Notsude sugu ja selle kindlaks määramine

PostitusPostitas Kissu » 22. oktoober 2009, 00:12

Poemüüja peab oma kaupa müüma ja seega tema jaoks võibolla tõesti ei ole probleem üht või teist pidi. Tegelikult aga on nõnda, et eks neid probleeme võib ikka tekkida.

Esiteks see variant, et kui satuvad eri soost. See tähendab seda, et liialt noor notsupreili jääb tiineks ja saab pojad. Kuigi paljud noored notsud saavad poegimisega ja poegade kasvatamisega kenasti hakkama, siis on see siiski suhteliselt ohtlik ning võib nende tervisele jäädavat kahju teha. Poegadele kodude leidmine on samuti suhteliselt keeruline protseduur, eriti kui südametunnistus ei luba neid loomapoodi viia. Lisaks peaks arvestama kindlasti kastreerimise kulude ja emase-isase eraldamise tarbeks ka eraldi puuri ostmise/laenutamisega jms..

Teine variant on see, et satuvad kaks isast merisiga. Nende puhul võib küll kõik kenasti minna ja nad võivad õnnelikult koos elulõpuni elada aga võivad ka tekkida tülid ja kaklused mingist hetkest peale. Enamasti pisikesest peale koos elanud isased peaksid küll saama omavahel läbi küll, kui emaseid läheduses pole. Kindlalt ma aga väita seda ei saa, ise pole kokku puutunud sellise situatsiooniga. Kakluse puhul tuleb notsud kindlasti eraldada. Lahenduseks on enamasti kastreerimine ja tüdrukust puurikaaslase võtmine kummalegi.

Sinule kui algajale notsupidajale soovitaksin võibolla hoopisgi pöörduda kasvatajate poole ja nende käest notsude võtmist plaanida. Esiteks muidugi saad kindlasti õiget sugu notsud ja ka kindlustunde nende tervisliku olukorra suhtes. Lisaks on kasvatajalt võetud notsud enamasti tunduvalt sõbralikumad ja sotsiaalsemad. Poe notsud kipuvad olema omagaju arakesed ja nende usalduse võitmine võib olla pikk ja vaevarikas protseduur. Tänapäeval ei tohiks ka hinnavahe enam nii suurt rolli mängida, kuna notsud poodides on õige kalliks läinud minu meelest.

http://www.cavies.ringhills.com/ - neil on hetkel kahjuks vaid üks tüdrukutirts, selle eest väga armas.. :biglove: See kasvataja (Ringhill) on ka meie foorumis kasutaja, seega võid kindlasti uurida temalt, kuna tal uus pesakond plaanis on ja kas sealt tüdrukud juba broneeritud.

http://www.seelion.ee/loomakasvatus/?181 - samuti paistavad vaid isased hetkel müügil aga usun, et küsija suu peale ei lööda.

Tundub, et hetkel tegu poistebuumiga. :shock:
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Notsude sugu ja selle kindlaks määramine

PostitusPostitas nobipungu » 22. oktoober 2009, 14:34

Ma lähen homme kahte 1-kuust põssat ostma(täna juba valisin välja),aga müüja ütles et tema sugu ei oska nii pisikestel määrata.Me emaga vaatasime ise ka,aga notsud nii väikesed,et tõesti oli raske.Üks ma arvan oli emane(tema ma ka broneerisin),aga ülejäänuid ei oska määrata :(Loodan tõesti,et olen homme targem,sest poegi ma ei taha.
Loomad
Kasutaja avatar
nobipungu
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 298
Teemad: 12
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Notsude sugu ja selle kindlaks määramine

PostitusPostitas trebla » 22. oktoober 2009, 16:30

Aitäh, Kissu, põhjaliku vastuse eest! :-)
Ma oeln seda kasvandusestostmist ka mõelnud ja yhe kasvaytajaga ka kirju vahetanud. Aga me tahaks kõige harilikumaid krants-merisigu, kasvandustest tõusigu saab vist ainult.
trebla
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 16
Teemad: 2
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Notsude sugu ja selle kindlaks määramine

PostitusPostitas Kissu » 22. oktoober 2009, 18:36

Ega kasvatajad tõesti krantside paaritamisega ei tegele enamasti, kuid eks ka tõumerisiga ole merisiga. Ainus asi, mis minu meelest võib kallutada poest ostmise poole on hind aga nagu öeldud, ega poes nad tänapäeval ka enam eriti odavad ei ole. Samas võib tihti see veidi kallim hind seda väärt olla, kui su notsu elab pika, terve ja õnneliku elu. Ei ole ka riski, et saad x soost merisead ja matad pärast notsude kastreerimisse tohutuid summasid. Mõned Arlanta seltsi liikmetest tõesti nõudsid müügilepingus ka seda, et sa nende näitustel käiksid oma meriseaga, kuid korraliku kasvataja käest ostes kindlasti kohe sellist nõudmist ei kaasne. :)

Või on mõni veel konkreetsem põhjus just krantsmerisea soetamiseks? Muidugi ma mõistan seda, et kui näed poes seda oma merisiga, siis lihtsalt tuleb ta ära osta. Mitmedgi meriseaomankud on seda tunnet kohanud. Samas ostu ette planeerides on kindlasti vähem riske kasvatajalt ostes.

Kui otsustad siiski poodi minna otsima oma notsusid otsima, siis tasuks uurida piltidelt neid notsude sabaaluseid.

http://www.diddly-di.fsnet.co.uk/Sexing-Guinea-Pig.htm
http://www.guinealynx.info/sexing.html
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Notsude sugu ja selle kindlaks määramine

PostitusPostitas Ivar » 23. oktoober 2009, 20:54

Üldiselt tasuks üsna ettevaatlik olla sellise müüja suhtes, kellel on puuris koos sellised põrsad kelle sugugi ei osata kindlaks teha. Sest üllatusi võib sealt tulla igasuguseid. Kuu vanusel meriseal peaks vähekegi kogenum silm juba suutma üsna selgelt poisid ja tüdrukd ära eristada.
Tegelikult on aga kõige suurem oht selles, et merisead saavad üsna varakult suguküpseks ja nii on tõenäosus üsna suur, et ühe merisea ostad aga tegelikult saad neid mitu veel kauba pealegi.
Meie ostsime (erinevatest poodidest) kaks umbes pooleteise - kahe kuu vanust põrsaplikat ja saime tegelikult kokku viis merisiga. Õnneks on nad küll kõik tänaseks täiskasvanud ja täie tervise juures ning rõõmsad põskamid, aga alati ei pruugi nii hästi minna, sest nõnda noorelt sünnitamine ei ole meriseatüdrukutele hea.
Seepärast tasuks äkki pisut kannatust varuda ja kasvõi siitsamast foorumist pakkumisi vaadata. Sest siingi on üsna tihti pisikesi ilusaid põrsaid uut kodu otsimas. Siis tead vähemalt sedagi kuskohast põssa pärit on või mis asjaoludel ta siia ilma sattunud on.
Ivar
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 136
Teemad: 2
Pildid: 19
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 60
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Notsude sugu ja selle kindlaks määramine

PostitusPostitas trebla » 24. oktoober 2009, 10:23

Käisin jälle poeretkel uurimas ja nood sõbrakeskuse sead olla meessoost mõlemad.
Varumegi kannatust ja panin siia foorumisse ka ostukuulutuse yles.
Küllap me "õigete, meie oma sigadega" ikka ühel ilusal päeval kokku saame ;)
OT: Üldiselt hakkab mulle tunduma mulle, et merisigade puhul kehtib see feministlik loosung: kõik mehed on sead; ka ümberpööratult: kõik sead on mehed :D
trebla
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 16
Teemad: 2
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Notsude sugu ja selle kindlaks määramine

PostitusPostitas Zipper » 29. november 2009, 14:03

Mina ostsin 2 merisiga, nädal aega tagasi, nad on 2kuud vanad, loomapoest öeldi, et mõlemad on emased, kui praegu ise hakkan vaatama, siis on arusaadavalt isased. Siiski on nende juures üks imelik asi, nimelt üks ''hüppab'' teisel seljas, kas samasoolised teevad nii?
Tipper, Xipper
Zipper
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 10
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Notsude sugu ja selle kindlaks määramine

PostitusPostitas Sirtsu56 » 29. november 2009, 15:32

Minul hüppasid chinchillad üksteise seljas niiviisi, olen arusaanud ,et see mingi võimu näitamine neil (mul on emased loomad) :D :) (muidugi ma ei tea kas merisigadel ka nii ).
Heateod ununevad kergesti, aga halbu tegusid peetakse meeles.
Kasutaja avatar
Sirtsu56
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 622
Teemad: 12
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Notsude sugu ja selle kindlaks määramine

PostitusPostitas Ringhill » 29. november 2009, 15:59

Siiski on nende juures üks imelik asi, nimelt üks ''hüppab'' teisel seljas, kas samasoolised teevad nii?


See on tavaline, et isased noored merisead tantsivad üksteisele põrisedes pulmatantsu ja üritavad paarituda. Tihti see teisele selgaronimine õnnestubki ja siis tehakse paaritumisliigutusi.

Emaste puhul ei ole tähele pannud, et nad üksteisega niimoodi käituks.
Kasutaja avatar
Ringhill
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 110
Teemad: 1
Asukoht: Läänemaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Notsude sugu ja selle kindlaks määramine

PostitusPostitas Kissu » 29. november 2009, 16:34

Mina olen seda ka emaste puhul näinud, nii noorte kui ka vanemate. Minu 5 aastased tüdrukudgi vahel hööritavad tagumikke teineteise suunas ja üritavad üksteisega paarituda. :P
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Notsude sugu ja selle kindlaks määramine

PostitusPostitas Merily » 13. november 2010, 12:10

Kuhugile mujale ei oskanud seda pilti postitada:

Pilt

Palun targemaid appi sugu määrama. Siin antud piltide järgi peaks ju olema isane, aga et rahulikum elada oleks, siis kellegi "jah" sõna aitaks väga palju :).
Kalle, Ibäk, Ziblak, Sigur, Aili, Biru, Piu, Tärts, Ossa, Mustikas, Ants, Imbi, Kustav, Oskar.
Kasutaja avatar
Merily
Loomasõltlane
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2918
Teemad: 61
Pildid: 14
Asukoht: Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Notsude sugu ja selle kindlaks määramine

PostitusPostitas Ringhill » 13. november 2010, 12:20

See on jah isane notsik :-) .
Kasutaja avatar
Ringhill
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 110
Teemad: 1
Asukoht: Läänemaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Notsude sugu ja selle kindlaks määramine

PostitusPostitas Merily » 13. november 2010, 12:21

Oeh, kui tore :). Aitäh Sulle!
Kalle, Ibäk, Ziblak, Sigur, Aili, Biru, Piu, Tärts, Ossa, Mustikas, Ants, Imbi, Kustav, Oskar.
Kasutaja avatar
Merily
Loomasõltlane
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2918
Teemad: 61
Pildid: 14
Asukoht: Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Notsude sugu ja selle kindlaks määramine

PostitusPostitas Merily » 04. detsember 2010, 14:58

Ma küsin teil ühe teise notsu kohta ka: kas vastab tõele, et tegemist on isasega?

Pilt
Kalle, Ibäk, Ziblak, Sigur, Aili, Biru, Piu, Tärts, Ossa, Mustikas, Ants, Imbi, Kustav, Oskar.
Kasutaja avatar
Merily
Loomasõltlane
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2918
Teemad: 61
Pildid: 14
Asukoht: Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Palun abi notsude soo määramisel

PostitusPostitas merikas » 19. oktoober 2012, 12:50

Notsud on 2,5 nädala vanused.Ise olen küll uurinud erinevaid lehekülgi, kuid ei ole päris kindel ikkagi.(Tundub, et mõlemad on ühest soost)
Pildid küll halva kvaliteediga, aga kahjuks midagi paremat välja ei võlu.
Loodan, et saate aidata (:
Siga 1

http://imageshack.us/a/img845/9640/mer003.jpg
http://imageshack.us/a/img685/5990/mer006.jpg
http://imageshack.us/a/img856/118/mer007.jpg
Siga 2
http://imageshack.us/a/img17/7581/mer012.jpg
http://imageshack.us/a/img703/4546/mer001.jpg
♥Notsu-hullumeelne sõbrake♥
♥Sigudikud südames♥
Kasutaja avatar
merikas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 214
Teemad: 1
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Palun abi notsude soo määramisel

PostitusPostitas DessaMerisiga » 19. oktoober 2012, 15:40

Mina kui suht võhik, ikkagi ütleks et mõlemad on isased. See "punn" seal Y kohal viitab isasele.
viewtopic.php?f=18&t=182 - natuke alla kerides on kaks vägahead pilti võrdluses.
Kasutaja avatar
DessaMerisiga
We are young
Pisi mängur 2013
Pisi mängur 2013
 
Postitused: 2574
Teemad: 17
Pildid: 16
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Paaritamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist