Kui hästi merisigadel poegimine välja tuleb?

Kõigest, mis seotud pisinotsude soetamisega.

Moderaatorid: triini22, nirgike

Kui hästi merisigadel poegimine välja tuleb?

PostitusPostitas Piggy (Teema autor) » 12. märts 2013, 20:17

Mul on olnud palju küsimusi merisigade tiinuse ja paaritamise ja poegimise kohta. Seega ma olen otsinud informatsiooni paljudest raamatudest ja foorumitest, aga mõnedes kohtades on nii erinevad vastused näiteks:
Kuidas meriseal poegimine välja tuleb? - Jällegi osad räägivad,et merisigadel poegimine väga lihtne, isegi suurte poegade puhul, kuna enne poegimist neil vaagnaluud avanevad. Aga jällegi teised teavad rääkida, et neil poegimine läheb väga raskelt, kuna nad ei ole võimelised loodet ise välja tuua?!? Kuidas nad siis looduses hakkama saavad? :huh: siin ka see jutt: Näiteks ei ole emane võimeline loodet ise ilmale tooma ilma kõrvalise abita (dystocia), samuti võib neil esineda kaltsiumi puudulikkust (hypocalcemia), emaka väljalanget (a prolapsed uterus) või rasedustoksikoosi (pregnancy toxemia).
Piggy
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 30
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Tuju: Rahulolev
Prindi postitus

Re: Kui hästi merisigadel poegimine välja tuleb?

PostitusPostitas nirgike » 12. märts 2013, 23:44

Looduses ei elagi selliseid merisigu nagu me kodus peame. Kodus peetav merisiga on inimeste aretatud liik ja merisigu hakkasid inimesed pidama juba umbes 7000 aastat tagasi.
Vikipeedia ütleb: "Lõuna-Ameerikas elab 8 metsikut merisealiiki ja millisest neist kodumerisiga põlvneb, selle üle vaidlused veel kestavad. "Loomade elu" andmetel on merisea lähim looduslik sugulane Cavia cutleri".

Sünnituse ajal vaagnaluud avanevadki, ka inimesel. Aga nagu inimesel, nii on ka meriseal pojad sündides väga suured ja sellest tulenevalt võib igasuguseid jamasid ette tulla.
Kasutaja avatar
nirgike
Merisigala
Merisigala
 
Postitused: 1031
Teemad: 16
Asukoht: Võru/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kui hästi merisigadel poegimine välja tuleb?

PostitusPostitas krokudill » 13. märts 2013, 18:01

Mul on olnud merisead ning olen kasvatanud ikka vast kümmetkond pesakonda. Vahel olen ise kõrval olnud kuid enamasti tõi emme karvapallikesed täiesti omapead ilmale ning nägin neid alles ehk tunde hiljem. Meil läks alati kõik hästi (v.a ühe seitsmeliikmelise pesakonna juures, kus kaks poega olid sündides vägaväga tillukesed ning ühel ei arenenudki silmi ja teine jäi lõplikult ühe silmaga, ka teised pojad olid algul nirumad kui tavaliselt kuid kosusid jõudsalt)

Uurinud ma selle kohta ei ole, merisigu kasvatasin ainult enda kogutud kogemustele tuginedes ja ei olnudki vajadust targematelt abi küsida, kuid ma arvan et kui emmel muidu tervis korras, siis ta saab ise hakkama
Kasutaja avatar
krokudill
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 121
Teemad: 6
Pildid: 0
Asukoht: Jõgevamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kui hästi merisigadel poegimine välja tuleb?

PostitusPostitas Piggy (Teema autor) » 14. märts 2013, 22:12

Aitäh vastuste eest :)
Piggy
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 30
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Tuju: Rahulolev
Prindi postitus


Tagasi: Paaritamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline