Kui kiiresti merisead tiineks võivad jääda?

Kõigest, mis seotud pisinotsude soetamisega.

Moderaatorid: triini22, nirgike

Kui kiiresti merisead tiineks võivad jääda?

PostitusPostitas Sir1 (Teema autor) » 03. märts 2014, 13:46

Minul selline mure ja küsimus - kui suure tõenäosusega emane merisiga 2 päevaga tiineks jääb?

Lugu selline - sai jõuludeks ostetud nooremale tütrele emane merisiga ( nii vähemalt väideti poes - et emane...). Oli ta tol hetkel umbes 4 nädalane.
Soovisime emast just selle pärast, et oli plaan mõne kuu pärast osta merisiga ka vanemale tütrele ja foorumeid lugedes sai selgeks, et emased saavad paremini ehk omavahel hakkama.
No nii.... nüüd siis mõned päeva tagasi jõudiski kätte päev, kus tõime koju uue meriseaneiukese ( nii vähemalt väideti poes - et emane ...). vanust umbes 4 nädalat ja no ... ta nii pisike ...peopessa mahub ära.

Alguses harjutasime natuke ja tundus, et suurem agressiivne ei ole ...
Mingi hetk aga hakkas suurem notsu põrisema ja selga ronima. Alguses väga ei saanud arugi, mis toimub ( olin nii naiivne ja mõtlesin, et mõlemad ju emased! äkki suurem üritab lihtsalt näidata, kes peremees ...minu enda lollus - täiskasvanud inimene, peaks teadma ju küll kuidas loomadel asi käib :( ).
Ühesõnaga - lõpuks tundus asi ikka imelik ja hakkasin siis ise uurima ( siit samast voorumist :)), kuidas ikka sool vahet teha ja mis selgus? Meie esimene merisiga poiss mis poiss!

Nüüd notsud eraldatud ja suhelda saavad omavahel vaid valvsa pilgu all - siiski kripeldab. Kuigi tundub et pisikesel ei ole jooksuaega, siis siiski... Kas võib tite ootele jääda nii lühikese ajaga ? Ta ju niiiii pisike... ja süda nii valutab nüüd....

Kuigi jah, mis seal ikka - miskit aega tagasi keerata ei saa ja eks jääb lootma ainult parimat. Mõtlen veel seda, et kui esimese notsu ostsime - seal ikka palju poegi oli ( ja müüa väitel kõik emased) ja arvatavasti nii mõnigi viis koju emase, kes oli tiine... No kuidas saavad loomapoes töötada inimesed, kes ei oska sugu kindlaks teha ? ja kui notsud nii pisikesed, et tõesti ei saa sugu kindlaks teha - no siis ei tohikski ju nii kindlalt väita...
Sir1
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Mure...

PostitusPostitas 3rika » 03. märts 2014, 13:53

Võib küll nii lühikese ajaga tiineks jääda. See käib neil kähku.
Ferrets dook theirself in your heart! - Cubano & Skaut.
Rabbits leave tiny little pawprints on your heart! - Patrick.
Dogs can bark their way into your heart!- Diego & Mõmmi.
Koduleht - http://erika-fotod.blogspot.com/
Kasutaja avatar
3rika
Eelistan loomade seltskonda...
Lahkeim pisilane 2013
Lahkeim pisilane 2013
 
Postitused: 1415
Teemad: 36
Pildid: 6
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kui kiiresti merisead tiineks võivad jääda?

PostitusPostitas Kissu » 03. märts 2014, 15:45

4 nädalane meriseatüdruk ei pruugi veel olla võimeline tiineks jääma. Lisaks käib merisigadel jooksukas umbes kord 2 nädala tagant - paaritamiseks hoitakse merisigu vähemalt 2 nädalat koos. Seega lootust on, et tüdruk siiski ehk ei jäänud tiineks veel, aga eks see peaks selguma lähema kahe kuu jooksul. Tegelikult peaks nii pisikese notsu puhul juba kuu möödudes hakkama tiinus välja paistma. Igatahes hoiame pöialt, et pisike tüdruk pääses sellest!

Kuna tegu on nii pisikese notsuga, siis peaksid hoidma tal pidevalt kuivtoitu ja heina ees ning pakkuma talle erinevat värsket aedvilja, et tiinuse korral saaks ta jõudu ja jaksu koguda. Igaks juhuks tasuks lugeda võimalikult palju merisea tiinusest ja poegade kasvatamisest.

Mis puutub isasesse notsusse, siis soovitaksin kaaluda kastreerimist. Emane ja kastreeritud isane saavad omavahel ilma probleemideta läbi tavaliselt. Minul elas selline notsupaar väga õnnelikult koos.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Kui kiiresti merisead tiineks võivad jääda?

PostitusPostitas Sir1 (Teema autor) » 13. märts 2014, 17:17

Suured tänud vastamas :)
Sir1
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kui kiiresti merisead tiineks võivad jääda?

PostitusPostitas merisigutik » 17. oktoober 2015, 15:18

Ma miskipärast kahtlustan et isane on hoopis emane kun ma pole näinud kunagi et tal oleks noku väljas aga teisel olen ma näind mitu korda seda.Kas on võimalik et sain lemmiklooma poest hoopis emase ja isase.Ja kui saingi siis ta peaks ju tiine olema :o Aga ta on alles 3-4 kuune kuskil,kas peaksin minema loomaarstile esmaspäeval???Ma nii õudsalt kardan :umm: et ta on emane ja tiine.Mul pole võimalik neid paariks päevaks lahutada ka ainuke võimalus et Feliks panna suurde transport puuri .
Merisiga teeb ja jõuab,kui jõuab siis sõuab,see oli vist viga,kui viga näeb laita siis tuleb ja aitab,kui aitab siis sööb,kui sööb siis mõtleb,kui mõtleb siis,porgandiga,kui porgandiga, siis muidugi siis kui porgand kõhus.
Kasutaja avatar
merisigutik
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 418
Teemad: 74
Pildid: 32
Asukoht: Viljandi/Viljandimaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 16
Sugu: Naine
Tuju: Muhelev
Prindi postitus


Tagasi: Paaritamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline