Õigekirjast

Foorumiga seotud informatsioon

Re: Kas kirjutada popilt ja noortepäraselt?

PostitusPostitas Kissu » 22. aprill 2005, 16:37

Tegelikult msnis ja jutukas on kiirus suhteliselt tähtis vahel. Aga samas msni ja jutuka tekst ei jää ka kusagile avalikult pikaks ajaks näha.
Foorumis aga jäävad postitused alles ning neid käivad lugemas paljud inimesed.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Kas kirjutada popilt ja noortepäraselt?

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 22. aprill 2005, 16:39

Nõustun Kessukesega!
Selle asemel, et kirjutada ks kirjutatakse x jne ning põhjendatakse seda sellega, et kiire on ja aega pole, on täiesti loll jutt. Kui inimene ikka klaviatuuril kirjutada oskab, siis ei tohiks olla mingi probleem ks välja kirjutada nii, et see ei võtaks rohkem aega kui x kirjutamine. Samamoodi kuidas võtab vähem aega ü asemel y kirjutamine? :eek:
Popp ja noortepärane? ei tea, ei ütleks... pigem näitab see seda kui ebaviisakas inimene on. Tundub, et nii kirjutavad just need, kes üritavad popid olla, aga ei küündi sinnani :P
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kas kirjutada popilt ja noortepäraselt?

PostitusPostitas Kissu » 22. aprill 2005, 16:51

Tegelikult on tõesti nii, et paljud arvavad, et see x,y,6,8,2 kasutamine on popp.
See tuleneb sellest, et kui vanasti ei olnud võimalik kasutada täpitähti siis asendati neid sellega. Tänapäeval arvatakse, et see on häkkerite ja arvutiinimeste tunnusmärk ning seega kui mina kasutan siis olen ka karm häkker ja teab mis.
Ise olin ka vahepeal harjunud kasutama täpitähtede alternatiive, kuna külastasin palju telnet/ssh-ga külastatavaid jututubasid. Tänaseni on mitmes neist jutukatest võimatu kasutada täpi tähti. Kahjuks kujuneb see alternatiivide kasutamine harjumuseks (halvaks harjumuseks) ning seda on raske küljes harjutada. Samas kui kord juba tagasi harjund täpitähti kasutama siis ei ole enam probleemi. Aeg pole kindlasti mitte probleemiks.
Tegelikult andestaks alternatiivide kasutamise vaid inimestele, kes külastavad igapäevaselt telneti jutukat, kus ei saa kasutada täpitähti. Ülejäänud kasutavad seda ikkagi vaid selleks, et kõik näeksid kui popp ta on.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Kas kirjutada popilt ja noortepäraselt?

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 22. aprill 2005, 16:57

Haa, mina kui emakeelefriik olen vähemalt oma tutvusringkonna eksimatult pannud rääkima.
cougar kirjutas:Ma ütleks, et need x-d mind isiklikult ei häirigi niivõrd, kui see, et harilike, igapäevaste sõnade kirjapilti ei tunta. Tegematta, varjant, materjalism, õudsalt, vahel-vahest, ültse jne...

Liitun irisejate kurja kambaga. Loetelusse lisaksin siiski mind kõige rohkem häiriva valekasutuse: see on sõnapaar enne-ennem. Kardan siiski, et pigem muutub eesti keel valestirääkijate järgi kui vastupidi (nagu juhtus sõnadega õigesti-õieti). :mad:
Teemasse ka: Selline kirjutamisviis võib ju olla kiirem, aga palju koledam, noortepärane, aga minu jaoks kindlasti mitte popp. Ja minu msn-is pole küll ühtegi inimest, kes niimoodi kirjutaks... :)
kuid vingumisest vaevalt kasu on. Võid küll viia hobuse vee äärde, kuid ei saa sundida teda jooma.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kas kirjutada popilt ja noortepäraselt?

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 24. aprill 2005, 22:51

HALLOOOO!? Te ikka oskate siin kõik eesti keelt? Ma nagu kirjutasin, et mõni selgitas ilusasti, miks siin saidil x-id y-id välja jätta... ja seda nagu olengi nüüd teinud? Milles teil probleem on, et nii kurjad kibestunud olete? Võiks arvata, et loomaarmastajate saidil kohtab sõbralikke inimesi, aga noo jahh.... :x
Popp ja noortepärane? ei tea, ei ütleks... pigem näitab see seda kui ebaviisakas inimene on. Tundub, et nii kirjutavad just need, kes üritavad popid olla, aga ei küündi sinnani
Pole üritanudki popp ja noortepärane olla siin... ma lihtsalt olen harjunud nii kirjutama ja rõhutan, et ainult internetis! Ja sulle, kallis eelneva kirjutaja teadmiseks, et kuhugi küündimisega mul probleeme pole... äkki on sul, et nii õel oled? :roll:
Kirjutaga siis oma saidile kuskile, et kasutame ainult korrektset eesti keelt vms
Või äkki ei soovi te uusi kasutajaid, et kohe niimoodi norima hakkate? Pange siis seegi kirja?
Loodan siiski, et asjad päris nii pole ja ootan vabandusi! Sest mina pole midagi halba teinud... olen lihtsalt uus ega teadnud, kuidas siin asjad käivad ja kui ilusti selgitati võtsin nüüd ka õppust. Tõusin ainult üles ebaviisakuse vastu! :x
Ootan igaljuhul vabandusi! :!:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Kissu » 24. aprill 2005, 23:30

Meil on seda foorumis mitmel puhul rõhutatud. Tasuks ainult natukene ringi vaadata.
Samuti enamuse inimestega ei ole lihtsalt sellist probleemi, seega pole vajadust setsmes eri kohas hoiatusi suurelt ja punaselt välja panna. Enamus inimesi kirjutavad korrektselt ja viisakalt.
Ei leia, et peaksin millegi eest vabandama. Minu kohustused on täidetud ja tiitel on pandud, kui MAUSH! edaspidi hakkab korralikult kirjutama võtan tiitli ka maha. Aga selleks tuleb kõigepealt ennast tõestada. :)
MAUSH! kirjutas:HALLOOOO!?

Üldiselt leian, et pole põhjust karjumiseks (trükitähtedega kirjutamine on internetis tõlgendatav kui karjumine). Me kõik oskame lugeda ka tavalisi tähti ning kuulmisega peaks samuti kõik korras olema. :D
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Kas kirjutada popilt ja noortepäraselt?

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 25. aprill 2005, 07:13

kui ma ausalt ütlen,siis tõesti natukene tehti siin liiga(muidugi ma ei õigusta sellist kirjaviisi kuid).Inimene on siia esimest korda tulnud ja saab sellise ebameeldiva kogemuse osaliseks.Ma saan aru,et kui oled uus siis vaatad igalpool ringi ja ei jõua korraga kõike lõpuni lugeda.Kuid ehk oleks piisanud privas rääkimisest,ma usun,et kui oleks viisakalt pöördunud inimese poole,inimene oleks aru saanud :roll:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kas kirjutada popilt ja noortepäraselt?

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 25. aprill 2005, 07:56

Kuulge, jätke nüüd MAUSH! rahule. Ma juba seletasin talle mitu päeva tagasi ilusasti ära, et ta enam nii ei kirjutaks. :)
Sellest on küll igalpool kirjutatud, aga mõni inimene käib ainult "oma looma" foorumis. Ja juhuslikult on MAUSH!-il kodus tsintsu. Ja sellepärast ma selletasin talle ise ilusasti ära. Kui te kõik uute inimeste kallal niimoodi nokite, siis ju ei tulegi siia uut rahvast juurde! Kõik mõtlevad, et lontukad on mingid kurjad ja ennasttäis "loomaarmastajad". Mina sellist arvamust enda kohta küll ei taha. Saab ka ilusate sõnadega. Ei ole vaja kohe nii kurjasti.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kas kirjutada popilt ja noortepäraselt?

PostitusPostitas Kissu » 25. aprill 2005, 10:52

Noh oleks see minu teha oleks foorumisse liitumisel ilusti tingimused kirjas, kuid kahjuks on see Tomi teha ja ta pole selleni jõudnud (ja kahtlen sügavalt, et ta selleni niipea ka jõuab). Samuti pole ka lehte kust võiks reegleid lugeda.
Tegelikult on suhteliselt kenasti näha, et meil foorumis nii ei kirjutata (isegi enamus 8-14 aastaseid noori kirjutab korralikult). Oleks võinud ju sellest juba omad järeldused teha.
Tiitlid on kõigile kasutajatele, kes kodukorda rikuvad. Sellel ei ole vanusega mittemingisugust pistmist. Samuti ei saa ma selle pärast tiitlit panemata jätta, et kasutajal on häbi. Sest see ongi just sellel eesmärgil pandud, et kasutaja ennast ruttu parandaks ning me saaksime selle tiitli eemaldada. Postitamise kiirus ei ole küll vabandus - keegi pole öelnud, et vaja postitada see postitus praegu ja kohe (sa võid seda ka hiljem teha kui sul on rohkem aega, et korrektselt kirjutada).
Morfiid: MAUSH! ei tegutse ainult Tsintsulas vaid ka Merisigalas. Kust on kenasti võimalik jõuda ka õigekeelsus teemani linkide kaudu.
Liz13 kirjutas:Enne, kui postitad, palun loe läbi see teema:
http://www.lontu.ee/foorum/viewtopic.php?t=119
Ma ei hakka kõiki punkte uuesti kirja panema, kuna merisigalas kehtivad samad reeglid.
Aga kuna paljud ei viitsi pikka teemat läbi lugeda, siis panen kirja tähtsamad, millest tuleks lähtuda postitades merisigalas:

See link eelmises postituse alguses viitab teemale, kust lõpust võime leida sellise postituse enne mida on arutelu teemal: tiitel "Õigekiri longab":
Liisa kirjutas:SEllest on pikalt-pikalt räägitud siin teemas:
http://www.lontu.ee/foorum/viewtopic.php?t=797

Ja see link viib siis omakorda õigekeelsuse teemal. Mida oligi vaja tõestada.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 28. aprill 2005, 10:13

Ma arvan, et see Lontu siin õpetab ka õigekeelsust päris karmilt. Mõni küll väidab, et see tiitel ei loe midagi, aga kindlasti loeb!
Nii et meie siin oleme need kõige karmimad emakeele õpetajad :)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Kissu » 28. aprill 2005, 10:35

Jah hakkame pidame eestikeele tunde lontus. :D
Juurime välja nn. Arvutislängi :P
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 28. aprill 2005, 11:12

Siis alates häälikuortograafiast kokku-ja lahkukirjutamiseni: "eesti keele" kirjutatakse lahku ja "eestikeelne" kokku jne. :P Kas tekitatakse uus alafoorum "Eesti keele ortograafia", kus kõik saavad jagada oma tähelepanekuid ja kogemusi? Kalasõpradele teadmiseks: nüüd võib kirjutada nii "akvaarium" kui ka "akvaarjum" (minule isiklikult see teine variant ei meeldi).
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 29. aprill 2005, 11:13

Ma arvan ka, et jääme ikka selle juurde, et slängisõnu ja sõnavärde ei kasuta, inglise ja eesti keelt segamini ei räägi;
ja muud pisivead/stiilivead jätame siiski õpetajate pärusmaaks. Sest kui hakata spelleriga (oi, inglise keelest tulnud sõnavärd, kuidas see eesti keeles on??) kogu foorumit üle laskma, siis võibki jääda parandama :)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

"Enne kirjutan, siis mõtlen"

PostitusPostitas Gerbil » 29. mai 2005, 10:46

Pidasin just ühe pika loengu "priva" teel maha ka. Loodan et see aitab kedagi :P .
_____________________________________________________________
kristiina1001 kirjutas:hey .. kas oskaksid öelda kuda neid käppi sinna avaari ylevale saab et tuleks kinri nt: Peaaegu põliselanik... , mitte nagu mull : enne kirjutan, siis mõtlen.. :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

:arrow: Esmalt peaksid sa oma õigekirja korda saama. See tähendab seda, et kirjutad korralikult suurte tähtede ja punktidega, ks ei võrdu x, ü ei võrdu y jne... Ka smailidega ei tohi liialdada, nt selle kirja lõpus oleks võinud olla ainult üks " :oops: ". Muidu pärast "enne kirjutan ja mõtlen" tiitlit, saad endale "õigekiri longab" tiitli. {edit: Vaadates kuidas sa privaat-kirja kirjutad, jäi mulje, et kogu aeg kirjutadki nii, kuid postitustest paistab, et asi polegi nii hull}
:arrow: Tiitel "enne kirjutan, siis mõtlen" tähendab seda, et sa kirjutad valesid asju valedesse kohtadesse. Näiteks kui algne teema (see kõige-kõige esimene postitus) on, et mida tohib jänkule süüa anda, siis sina küsid hoopis tema käest, et mitu jänest sul üldse kodus on. See on nö (nii öelda) offtopic, mis segab teistel kasutajal selguseni saada, et mida siis lõpuks tohib talle süüa anda.
:arrow: Et õigekirja parandada, tee kõige pealt oma profiil lahti (mitte "Sinu profiil" seal lehe üleval, vaid kui sa oled kuskile postitanud, siis kliki oma nime peale: see profiil). Sealt leiad info enda kohta, muu-hulgas on seal "Kasutaja album" vms (või midagi sellist), ja "Leia kõik kasutaja postitused" vms. Kliki sinna (leia kõik bla bla bla). Siis näedki kõiki postitusi, mida oled teinud. Kliki mõne teema peale, kus näed, et oled kirjavigu teinud. Kui teed teema lahti (st vajutad selle peale; st=see teisiti), siis näed seal kuskil ka enda postitust. Seal üleval on nupp muuda, millele klikates saad oma postituse paremini loetavamaks muuta. Peale muutmist vajuta nuppu "tuld" ja asi korras. Soovitan seda kõigi sinu postitustega teha.
:arrow: "Enne kirjutan, siis mõtlen" tiitli vastu ei anna otseselt midagi teha. {edit: Kui keegi peale sinu "mõttetut" postitust kirjutanud pole, siis saad selle väikese "X" nupuga ära kustutada.} Kirjuta kuskil 1-2 nädalat "õigetesse kohtadesse õigeid asju". Kui arvad, et oled asjaga ilusasti toime tulnud, siis kirjuta moderaatorile (nt. Liisale või Kissule), et soovid nüüd tiitlist lahti saada.
Olen ise ka kunagi seda tiitlit kandnud, nii et edu sulle ;) .
_____________________________________________________________
Usun, et olen asjast õigesti aru saanud :) .
Loomatu! {Barbara, Amanda}
r.i.p. ~Rotu, Roosi, Roberta, Ruudi, Ronja, Rosiina, Kutt~
Kasutaja avatar
Gerbil
Uudishimulik hiireke
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 905
Teemad: 76
Pildid: 11
Asukoht: Vinni vald
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: "Õigekiri longab"/"Enne kirjutan, siis mõ

PostitusPostitas Kissu » 29. mai 2005, 16:22

sireland kirjutas:Nendele kellel pole klaviatuuril täpitähti te ei pea nede asemele panema xsisid ja nubreid vaid kirjutage nii:
Õ = ALT+0213
Ä = ALT+142
Ö = ALT+153
Ü = ALT+154
õ = ALT+0245
ä = ALT+132
ö = ALT+148
ü = ALT+129
Te peate vajutama alti ja numbri koodi seal paremas kohas kus numbrid on mite tähtede kohal. Alguses on suurte täpitähtede koodid lõpus väikeste omad.
PS! Ma tea, et see on tülikas aga vähemalt hoiab korda.

Tegelikult kasutajatel kellel pole võimalik kasutada täpitähti oma klaviatuuri, opsüsteemi või mõne mu põhjuse pärast ei pea neid kasutama. Lihtsalt oleks meeldiv kui kasutaja teavitaks sellest moderaatorid ja teisi kasutajaid, et ei tekiks arusaamatusi. Ebamugav on kasutada neid antud koode seega ei suuni selleks kedagi.
Samas kasutajad kellel on võimalus kasutada täpitähti PALUME neid kasutada.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Õigekeelsusest

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 05. september 2005, 10:13

Ausaltöeldes vaatan mina viltu inimeste peale, kes nii ülipopid on, et näpp ei väändu y asemel ü tähe juurde ja kõik muu selline "tibitook." Mul on endal ka tegelikult algusaja postitused võõrtähti täis ja tiitel oli ka seetõttu küljes aga tegemist oli siiski vaid minu ja arvutiklaviatuuri vahelise arusaamatusega.
Eesti keel on ilus ja igasugu "kle mai viici mäzzu panna tna juu" on minu silmis samamoodi reostus, kui jäätisepaber metsa all. Ma ei ole siiamaani suutnud leida säärasel kirjutamisel muud põhjust, kui vajadus oma puudulikku grammatikat peita, sest sellises valguses toimivad vead kokku-lahku kirjutamises ja tugeva ja pehme tähe segamine ajamised tõelise köömnena.
Lontus on palju noori kasutajaid, kes võibolla tõesti ei tea kõiki reegleid peast (mina ka ei tea ju tegelikult) ega oska veatult kirjutada aga kui ise üritad vähemalt siis ma ei usu, et keegi poogib sulle vägisi selle tiitli külge.
Ma ei arva, et ma peaks deśifreerima, mida keegi on tahtnud öelda. Ma ei leia, et foorumis korrektset eesti keelt lugedes peaks mu silm puhkama, sest suurem osa tekste on mingis imelikus beibe-murdes, mida loed end ogaraks, sest ei leia xzüywääö-de vahelt mõtet üles.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Õigekeelsusest

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 28. september 2005, 01:53

Keegi ei nõua grammatiliselt absoluutselt korrektset keelekasutust. Lihtsalt lubamatu on tahtlikult valesti kirjutamine ja mujal internetis nii tavaliseks saanud mõttetute täheühendite (kle, we ja muud seesgused veidrused) kasutamine.
Snowblind on selle kõik tegelikult väga ilusti kokku võtnud:
Snowblind kirjutas:Ausalt öeldes vaatan mina viltu inimeste peale, kes nii ülipopid on, et näpp ei väändu y asemel ü tähe juurde ja kõik muu selline "tibitook."
...
Eesti keel on ilus ja igasugu "kle mai viici mäzzu panna tna juu" on minu silmis samamoodi reostus, kui jäätisepaber metsa all. Ma ei ole siiamaani suutnud leida säärasel kirjutamisel muud põhjust, kui vajadus oma puudulikku grammatikat peita, sest sellises valguses toimivad vead kokku-lahku kirjutamises ja tugeva ja pehme tähe segamine ajamised tõelise köömnena.
...
suurem osa tekste on mingis imelikus beibe-murdes, mida loed end ogaraks, sest ei leia xzüywääö-de vahelt mõtet üles.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 03. detsember 2005, 23:34

Siia foorumisse tulekust peale üllatas mind rõõmsalt, et Eestimaal on veel kedagi, keda huvitab eesti keele puhtus. Tahaks lausa tänada inimesi, kes selle peale tulid ja ei lase keelel isevoolu teed prügimäele voolata. Släng on ka huvitav, aga jah, just see, et lohakusest ei jälgita, mida kirjutatakse (ikka lipsab endal ka vigu sisse) ja eestikeelseid tähti asendatakse võõrkeelsetega. Düsgraafikutel neid probleeme ei ole ja see on hea, et siin kirjavigade kallal norimiseks ei ole läinud. Muidugi torkavad keeletundlikele inimestele silma ka kokku-lahkukirjutamise vead jms, aga need on ajalehtedeski.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Kissu » 08. detsember 2005, 04:43

Tuletan jällegi meelde, et moderaatoritel ja administraatoritel pole võimalik kõiki postitusi läbi lugeda. Seega, kui on keegi kes tunneb, et ta on näinud vaeva ja parandanud ennast tiitlist lahti saamise nimel siis palun sellest anda teada kas siia teemasse või siis privaatkirjas minule (Kissu). Vaatan viimased postitused üle ning kui kõik paistab enamvähem korras olema siis võtan tiitli maha. :)
Mainin ka ära, et kui mõni kasutaja ei tea miks ta omab vastavat tiitlit siis alati on võimalus küsida seda privas minu (Kissu) või üldmoderaatori (Ruigaminni) käest. Loomulikult me ei mäleta eranditult kõiki kasutajaid kellele tiitlid omistatud, kuid postitusi üle vaadates on seda lihtne kindlaks teha ning seletada kasutajale, kuidas ta ennast parandada saab.
Veel tahtsin öelda, et kellegi teise palvel tiitleid ei eemaldata. Näiteks, et minu sõbranna - kasutaja see ja see - soovib, et tal selline tiitel maha võetaks. Iga kasutaja seisab enda huvide eest ja räägib ise enda eest.
Kui moderaator märkab, et tema foorumis on kasutaja kellel on tiitel, kuigi ta kirjutab nüüdsest korralikult, siis võib sellest samuti minule teada anda. :)
Hilisõhtuste tervitustega Kissu.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

PostitusPostitas Kissu » 08. detsember 2005, 21:01

Brit kirjutas:Kell-4:43 ja Kissul läks igavaks või mis :lol:

Muide natukene enne seda tõstsin ma mööblit ümber aga see OT. :)
Tegelikult arvan ma, et seda märkust ja tiitlit ei peaks isikliku solvanguna võtma - paljud aga kahjuks võtavad seda nõnda. Pigem peaks seda käsitlema kui stiimulit õigesti kirjutama hakkata ning püüelda sellest lahti saamise suunas. :)
Mainin ära, et kui mina foorumisse tulin nägid minu postitused lausa katastroofilised välja (:LINK:, :LINK: ja :LINK:) , ma suutsin rikkuda kõiki õigekirja reegleid, mida oli vähegi võimalik rikkuda. Tean väga hästi, kui raske on loobuda harjumustest ja seda enam ma hindan seda, kui inimene vähemalt püüab.
Viimati muutis Kissu 08. detsember 2005, 21:22, kokku muudetud 1 kord.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 09. detsember 2005, 02:28

Vot msn-is ma küll suurtest algustähtedest ja ka mõningate komade asetamisest eriti lugu ei pea, kuid selle võib vast kenasti veeretada aja kokkuhoiu arvele. :P
Olen alati olnud väga tuline eesti keele kaitsja ja mulle meeldib hirmsasti keelevigade kallal norida. Spetsialiseerun küll peamiselt sõnade väärkasutusele (nt. enne-ennem, peale-pärast, vahel-vahest), muid õigekeelsusvigu lihtsalt parandan, kui näen. Vihastajaid on aegade jooksul ikka päris palju olnud.
Aga mind lihtsalt väga häirib, kui inimesed valesti räägivad/kirjutavad... "poppi ja noortepärast" ei hakka vast siinkohal kritiseerimagi.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Õigekeelsusest

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 09. detsember 2005, 23:18

Olen rõõmus, et ka keegi teine (peale minu) harrastab õigekirja.
Teen ettepaneku, et võiks ka sõna "ok" välja vahetada eestikeelse sõna "olgu" vastu.
Lootes, et keegi paneb minu ettepanekut tähele,
Piraatkati.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Õigekeelsusest

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 10. detsember 2005, 16:34

piraatkati kirjutas:Olen rõõmus, et ka keegi teine (peale minu) harrastab õigekirja.
Teen ettepaneku, et võiks ka sõna "ok" välja vahetada eestikeelse sõna "olgu" vastu.
Lootes, et keegi paneb minu ettepanekut tähele,
Piraatkati.

Mh, mitte nii siis! :?
Natuke vabadust äkki?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Õigekeelsusest

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 10. detsember 2005, 16:49

piraatkati kirjutas: Teen ettepaneku, et võiks ka sõna "ok" välja vahetada eestikeelse sõna "olgu" vastu.

No mitte nii karmilt :oops: ! Mina 'ok'-i ei kasuta, küll aga 'okei'd... Ma arvan, et ma pole ka ainuke ja sellest väljaharjumisega läheks küll kõvasti aega... :roll:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Kissu » 10. detsember 2005, 17:18

Rahu, see oli vaid ettepanek. Kõigil on õigus soovitada aga see ei tähenda, et alati peaks neid kasutusele võtma.
Ma arvan, et sel juhul kui me OK ja OKEi ära keelaksime peaksime veel hulgaliselt sõnu ära keelama. Nii karmiks siiski ei lähe, kuni õigesti kasutatakse ja kirjutatakse neid seni leian, et ei ole põhjust pahandamiseks. :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 10. detsember 2005, 22:55

Minu arust nii-nii täpseks ka ei tuleks minna. Paljud sõnad on ju eesti keelde laenatud ja me peaks üldse keele ümber tegema siis ja ära kaotama paljud sõnad nagu nt. diivan, botas, laptop jnejne. See on ju normaalne, et erinevad keeled laenavad sõnu. :)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 11. detsember 2005, 22:08

Kissu kirjutas:Ma arvan, et sel juhul kui me OK ja OKEi ära keelaksime peaksime veel hulgaliselt sõnu ära keelama.

Võõrsõnu ja slängi on keeles tõesti alati kasutatud, eri aegadel lihtsalt eri mõjutustega - pole vahet, kas saksa, vene või inglise - ajaloos olnud ju kõik need etapid.
Ja mis puutub sõnasse OKEI, siis hakkasin ma juurdlema selle sõna üle pärast seda, kui olin lugenud ühte Fred Jüssi arvamuslugu - temale on see sõna väga vastukarva. Ja ma leidsin enese jaoks lahenduse - ehk sobib see mõnele siinsetestki - O(lgu)K(õik)E(daspidigi)I(lus). Mina kasutan seda sõna selles tähenduses. :)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Õigekirjast

PostitusPostitas Pippi » 10. veebruar 2008, 15:15

Mina mainiks ära, et üks uus kasutaja, -MummulineKets-, kirjutab küll väga imelikult vahepeal. Tsiteerin ühe tema postitustest :

see on nüüd küll paljustki üle piiri , milleks panna kokku rotti liivahiirtega ? sellel inimesel pole küll mingitki aru peas . need liivakad oleksid võinud tõepoolest teha sellele rotikesele haiget ja siis ma ei tea , kohutav video . sellisele loomapiinajale tuleks tõesti aru pähe panna :bang: :dry:


Viimati muutis sindrinahk 03. veebruar 2008, 14:48, kokku muudetud 1 kord.
Palun lõpeta see värviline kirjutamine. See on tõsiselt häiriv.



Kirjutab vahedega(enne punkti pole vahe, enne küsimärki pole vahe jne.), väiksed tähed lause alguses ja nagu sindrinahk oli seal öelnud, kirjutas veel värviliselt ka. :shock:
Those little rascals nibbled my heart away.
Naiivsed lillekesed. lol.
Kasutaja avatar
Pippi
Bite me!
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 843
Teemad: 17
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 14
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Õigekirjast

PostitusPostitas sindrinahk » 10. veebruar 2008, 17:23

Kuna tegemist on suhteliselt uue kasutajaga ja antud postitus oli tehtud suht siis kui ta liitus, siis seega ei pidanud õigeks veel hoiatust ega tiitlit lisada. Kirjutasin lihtsalt märkuse, et ta saaks sellest õppida.
Koerainimene-koerad sügaval südames.
Suller
Kasutaja avatar
sindrinahk
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1728
Teemad: 41
Pildid: 2
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Õigekirjast

PostitusPostitas Kissu » 10. veebruar 2008, 17:43

Edaspidi võiks konkreetseid kasutajaid puudutavate probleemidega pöörduda üldmoderaatori poole privas. :-)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

EelmineJärgmine

Tagasi: Teadaanded ja info

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist

cron