Poed, mida tasuks vältida

Igasugune info loomapoodide teemal

Poed, mida tasuks vältida

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 17. jaanuar 2004, 21:27

Vat nii. Läheks siis konkreetseks. Et millises poes oled näinud midagi, mille tõttu sa kellelgi sealt poest ei loomi ega muud osta soovita. Muud ka mitte, kuna pood ju elab sellest, et sa sealt kaupa ostad.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 17. jaanuar 2004, 21:30

Laguun sucks! Jube haisev, puur-puuri küljes.. hamstritele on mega vähe ruumi( kes on ju ööloomad ja tahavad joosta) ühes puuris on amadiinid, viirpapagoid ja kanaarilinnud! jube vaatepilt on kui sinna sisse astuda.. Mina sinna ei lähe vabaltahtel sest see pilt seal on masendav..
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 17. jaanuar 2004, 21:33

Rocca al Mare Bramham
Käisin seal täna päeval. Jäneste joogipudelid olid pesemata, niiet nähtav limakord oli pudelis sees. Tegin müüjale märkuse, kuna kui pudelisse ka rohevetikas sisse tuleb, on loomad kutud.
Müüja vaatas mulle sedasi sõnatult otsa, et ütleks midagi, aga ei taha kliendile päris ropult öelda. Sama ütlesin kassiirile enne poest väljumist. Kui ma seal veel natuke olnud oleks, oleks kõik kõva häälega minu käest noomida saanud.
Kavatsen esmaspäeval helistada Bramham Trade ASile ja küsida, kas ja mis on müüjate kohustused ning kas neil eksisteerib loomade kohtlemise kohta sise-eeskiri.
Kuna mujal on jutuks olnud ka see, et nad loomi paaritavad tahtlikult, pärin ka selle kohta. Kas on mingi sisekorra eeskiri, mida nad järgivad.
Mõtlen ka, et peaks ehk hoopis kirjutama neile. Oleneb vastusest, kas mõelda siis kasvõi SLÕhtulehe juurde minekust selle jutuga, kuidas nad loomi kohtlevad.. Sellest saaks ehk ka Ekspressi teema. :twisted:
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 17. jaanuar 2004, 23:51

Liisa kirjutas:Rocca al Mare Bramham

mitmed lontu.ee külastajad, vastupidi, kiidavad seda poodi (vaata teemat "Parimad loomapoed". minul isiklikult selle poega kokkupuudet pole - elan ja töötan sellest kohast liiga kaugel.
isiklikult endale jätab masendava mulje samuti laguuni loomapood endla tänaval - loomade elutingimused on ikka tõesti närused.
Kuid tegelikult on loomapoode, mille tase minu jaoks on vilets, väga palju. kuid see on muidugi puhtalt minu subjektiivne arvamus. Mina pean loomapoe taset viletsaks, kui loomapoe müüja ei oska minu küsimustele looma pidamise-hooldamise käitumiskommete kohta adekvaatselt ega kompetentselt vastata. Üks näide ühest Mustamäel asuvast loomapoest: puuris kössitas õnnetult üksainus rott. Minu avaldusele, et "vaene rotipoiss, tal üksi siin nii paha olla, nad ju nii seltsivad loomad", kehitas müüja õlgu ja ütles üsna ükskõikselt: "ei tea, ma küll pole kuulnud, et rotti mitmekesi pidama peaks."
Saan aru, et olen võib-olla idealist selles vallas, kuid tõesti ootaksin müüjatelt natukenegi teadmisi oma "kauba" kohta, mida nad müüvad. :(
Kuid saan aru, et ega neil loomapoe müüja kohale eriti suurt konkurssi ei ole (palk, palk :( ). Hiljuti ilmus Linnalehes kuulutus, milles otsiti müüjat Bramhami loomapoodi. Nõutav oli vaid "soovitav eelnev müügitöö kogemus" ning "armastus elusolendite vastu". Ei mingit nõudmist elementaarsete teadmiste kohta loomadest... :(
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 18. jaanuar 2004, 01:21

njah. ma nimetaksin kah enne ühegi Bramhami keti poe kallale minemist hea meelega ära pea kõik ülejäänud Tallinna loomapoed. Ma olen nendest küll viimasel ajal püüdlikult eemale hoidnud, aga
vist kõige jubedam on endiselt Balti Jaama turul asuv pood. See on nii võikalt räpane, et... no sõnu ei jätku. Sellest putkast, mis seal õnneks ainult suvel vist tegutseb, ma parem ei räägigi...
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 18. jaanuar 2004, 12:36

tolmunina kirjutas:.. aga alati saab ju selle heax midagi teha..kui ostad sealt poest looma ja hoolitsed tema eest hästi..

Vastupidi. Kui ostad sellisest poest looma, on sinu sõnum neile, et kõik on OK. Sa tekitad neil käivet, seega saavad nad järgmise looma müüki võtta.
Kui sellisest poest üldse loomi ei ostetaks, loobuksid nad sellest peagi.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Parimad loomapoed

PostitusPostitas Endised kasutajad » 19. jaanuar 2004, 08:49

ma kiidaksin ühte poodi.Minu meelest fantastilise teenindusega pood on Hipodroomi väravas Paldiski mnt.Seal ei müüda elukaid, aga kõikvõimalike tarvikuid kyll ja müüjanna oli väga tubli oskas kõikidele mu küsimustele vastata.
Seevaldi selveri loomapood ei meeldinud mulle,müüa oli vait ja tal oli selline kannataja nägu peas,ilmselt oleks ta märksa röömsam olnud,kui ma minekut oleksin teinud. :cry:
üldine olukord aga loomapoodides on tõesti masendav.Puurid on mustad,toidunõud ja jooginõud ka....aluspanu tihti haiseb ja loomake yundub õnnetu olevat...
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Negatiivsed kogemused loomakliinikutega

PostitusPostitas Endised kasutajad » 30. jaanuar 2004, 22:40

Tartus on üks kolme tähega loomakliinik, millekohta võiks küll öelda, et arstid teavad loomadest vähem kui sa ise. Nimelt kunagi ammu jäi mu koer haigeks, läksime sinna. Määrati ravi kennelköhale, siis arvati et see vist ikkagi oli kopsupõletik, määrati ravi kopsupõletikule. Ja siis kui kutsa kohe päris sandis seisus oli, ütles meie naabril külas olev loomaarst enamvähem peale seda kui ta oli koerale otsa vaadanud, et tal on ju katk. Kuid siis oli juba liiga hilja ning vähem kui nädala pärast mul ei olnud enam koera..... :cry:
Praegust olukorda ma seal ei tea..... kuid ma tõesti loodan et asi on liikunud paremuse poole.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 31. jaanuar 2004, 02:43

Siq kirjutas:Tartus on üks kolme tähega loomakliinik, millekohta võiks küll öelda, et arstid teavad loomadest vähem kui sa ise.

FIK? Vihjamisi [veterinaaria tundegitelt] olen mina ka nende kohta halba kuulnud. Ise oma lemmikutega pole seal käinud. Vist ka mitte ükski mu tuttav. Tuttavatelt olen hoopis Farmaxi kohta ebakompetentsuse juttu kuulnud; nemad käivad nüüd kas R-kliinikus või EPMÜs. Need tuttavad on kassi-koerapidajaid; rotipidajaid Tartus kahjuks ei tunne.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 04. veebruar 2004, 13:45

Ausalt öeldes kuulan siin rotipoja hirmulugusid Toometi kliinikust ja kananahk tuleb peale.
Mina olen oma loomadega käinud seal kaks korda, mõlemad korrad olen õnneks rahule jäänud.
Üks päris ettevaatlikuks tegev kliinik asub Tallinnas Laulu tänaval. Tegelevad kasside-koertega. Mu tuttav, kelle koer praeguseks surnud kahjuks, käis seal abi saamas. Öeldi talle, et koer teil juba nii vana (10 aastane väike koer ei eole veel nii vana, et peaks tingimata surema), et pole mingit mõtet ravida ning ega see ravi ei aita ka...
Tummaks võtavad sellised arsti soovitused... :shock:
Läks siis Valdeku Loomakliinikusse ja seal kohe teine asi - arstid tegelesid, võtsid proove, analüüse, tegid röntgeni ning - mis kõige tähtsam - määrasid ravi, mis pikendas loomakese elu veel kahe aasta võrra!
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Poed, mida tasuks vältida

PostitusPostitas Endised kasutajad » 23. veebruar 2004, 20:46

Lugedes neid postitusi, keelaksin küll ära loomade poes müümise. Vähe on häid poode, kus loomadel on head elutingimused :( Samas peavad paljud oma loomi kodus veel hullemini.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Poed, mida tasuks vältida

PostitusPostitas Endised kasutajad » 26. veebruar 2004, 13:52

Tegelikult saab küll loomade elu-olu loomapoodides paremaks muuta. Iga kord, kui märkad midagi, mis peaks teisiti olema, tuleb antud loomapoe müüjale teha märkus. Ja kui ikka olukord on tõesti masendav, siis tasub siiski Loomakaitse Seltsile teatada olukorrast. Mida rohkem signaale, seda suurem on lootus, et midagi ette võetakse.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Poed, mida tasuks vältida

PostitusPostitas Endised kasutajad » 03. märts 2004, 09:57

Hoiatus - aegunud kuivtoit!
Kui ostate oma lemmikule kuivtoitu, siis kindlasti kontrollige pakendil näidatud säilimiskuupäeva! - enamasti on see templiga löödud paki põhjale. Kuivtoit, mille säilimiskuupäev on möödas, ei ole loomakesele tervislik ja võib isegi ohtlikuks osutuda:
1. aegunud kuivtoidust on kadunud kõik vitamiinid ja mineraalained, mistõttu toit on kasutu ja loomal võib kergesti tekkida mingi toitaine puudus;
2. säilimiskuupäeva ületanud kuivtoidus leiduvad toiduained võivad olla riknenud - hallitanud, kopitanud, terades-seemnetes-pähklites leiduv õli rääsunud - mis võib sinu hoolealusel kergesti tekitada tõsiseid seedehäireid ja halvemal juhul põhjustada isegi surma!
Hoiatan seetõttu, et eile ostsin oma loomadele 2 eri poest kuivtoitu. Ja mõlemate tähtajad olid aegunud! Ise olin loll - hakkasin tähtaegu alles kodus vaatama, sest varem pole ma kunagi vananenud toidusegu saanud... Üks koht oli Mustamäe Prisma loomapood; teine kauplus aga paljukiidetud "Mustamäe Zoo keskus" Sõpruse pst-l asuvas punases tornmajas. Toidusegude nimed - Animals (Poola) ja Witte Molen. Ja avades "Animals" paki tundsin - uskuge või mitte - kopitanud lõhna. Muidugi lendas see toit kiiremas korras prügikasti.
Kavatsen täna tagasi nendesse poodidesse minna ja neile öelda, et koristaksid aegunud toidu ära. Soovitan niimoodi kõikidel teistelgi teha, kui keegi säilimiskuupäeva ületanud toidule satub. Siis on vähemalt lootust, et selliste ebakvaliteetsete ja aegunud toidusegude müük väheneb...
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 12. märts 2004, 22:26

mina isiklikult ei ostaks kristiine loomapoest mitte mingit looma,seal on 5-6 jänest ühes puuris ,kui läed mööda on tund tugevat haisu,mu sõps viis sinna ükskord hamstreid ja nad pandi kohe teiste hamstritega kokku (väiksed suurte juurde),kohe hakka kaklus piht müüja ei teinud midagi :( nii kahju oli neid vaadata :cry:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Poed, mida tasuks vältida

PostitusPostitas Endised kasutajad » 13. märts 2004, 13:44

Neid poode, mis ebameeldivad on,tundub olevat mitmeid. Viimati külastasin Mustamäe Zoo kauplust punases tornmajas ja see on lihtsalt nii kohutav,et tuleks küll kinni panna. Vanasti haises ta ka, aga nüüd on seda kauplust laiendatud ja hais veel hullem! :twisted: Jänkud olid nii hulgakesi puuri pandud,et liikumiseks küll õiget ruumi polnud. Kahjuks lindudest ei tea ma midagi, igatahes oli neid ühte pisikesse puuri hulgim pandud. Mõned täiskasvanud jänkud pidid aga väga pisikeses puuris oma elukest veetma. Kogu see pood jättis ülimalt räpaka mulje! :twisted: Nii pisikese ruumi kohta on seal küll liialt palju asju ja loomi!
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Poed, mida tasuks vältida

PostitusPostitas Endised kasutajad » 03. aprill 2004, 10:11

Tallinna Maksimarketi loomapood. seal oli näiteks kaks kääbushamstrit, kes elasid eraldi puurides ja jooginõud seal polnud. jänesed on väiksemates puurides kui nad ise ja papagoi nokk on pidevalt tšintsilja puuris. merisead ja deegud on ühes puuris, mille kaas on lahti.
müüjaks on mingisugune seitsmeteist-kaheksateist aastane ninarõngaga "neiu", kes ei tea loomadest mitte midagi ning soovitas mu hamstritele üldse mitte joogipudelit ostagi, sest see pidi olema merisigadele mõeldud. ja ütles veel, et hamstri ja merisea puuri peaks puhastama kord kuus.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Poed, mida tasuks vältida

PostitusPostitas Kissu » 28. aprill 2004, 00:53

Õnneks või kahjuks ei ole ma sattunud selliste poodide otsa. Ma lihtsalt ei kannata kui loomi halvasti koheldakse. Nad oleks ikka saand minukäest paar paremat sõna ja kui hästi läheb siis teataks ka loomakaitsesse. Pealegi mõjuks see mu rahakotile halvasti kus alatihti nigunii midagi sees pole, sest sellisesse kohta ei jätaks loomi minutikski kauemaks.
Positiivne on see, et Tartus nii vähe kui neid poode ka on, on nad kõik korralikud. Loomad klaasist vaheseina taga, et inimesed ei saaks neid hirmutada ja häirida. Puurid võiksid küll suuremad olla, kuid arvestades seda, et Tartus tulevad loomad poodi ühel päeval ja juba järgmiseks päevaks müüdud, siis elavad nad üle selle puurimajanduse. Samuti on joogipudelid (isegi puhtad) sööki antakse neile vist küll lord päevas ette, kui seegi parem kui mittemidagi.
Tallinna loomapoodidesse pole isiklikult sattunud, sest Tallinnas elades ei saanud loomi pidada. :(
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Mitte kõige paremad loomakliinikud

PostitusPostitas Endised kasutajad » 30. aprill 2004, 15:32

Tallinnas on Paasiku tänaval miski Avo Kõivu kliinik. Selline tore koht kus kunagi mulle pärast oppi narkoosis ja poolsurnud rott kätte visati ja minema saadeti. Mina loll ja roheline alles muidugi läksin ka, rotikene silmi enam lahti ei teinud igatahes..
Muidu oli ka suhtumine niikaua enam vähem normaalne, kuni miski uus klient sisse astus, koeraga, siis olid äkki jalus oma mõtetu elukaga neil.
Sellest nüüd hulk aega möödas aga mina suure hirmuga enam mujale ei julge minna kui Maxisse teise linna otsa.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 01. mai 2004, 17:20

ma elan selle Avo Kõivu loomakliiniku lähedal. Algusaastatael, kui hr Kõiv elus oli ja seal töötas, oli kliinik päris norm koht, Käisime seal oma kiisut steriliseerimas ning hiljem veel põrutust ravimas. Kuid hiljem, peale A.Kõivu surma, on see koht jah allakäinud. Vahepeal oli ta vist üldse kinni ja viimasel ajal olen jälle näinud seal mingit liikumist.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Mitte kõige paremad loomakliinikud

PostitusPostitas Endised kasutajad » 20. september 2004, 18:14

Toometi kliinikus olen käinud vaid ühe korra - polnud küll midagi väga hullu, kuid näiteks Valdeku loomakliiniku inimliku lähenemisega ei anna ligilähedaseltki võrrelda. Tookord oli probleem ema pärsia tõugu kassipojaga, kes oksendas ega tahtnud süüa. Õnneks sai kiisu küll sobiliku rohu, aga põhimõtteliselt tühipalja läbivaatuse eest võeti roppumoodi kallist hinda. Ja loomaomanikku suhtutakse seal umbes kui tüütusse lolli, kes võiks jalust ära kaduda ja üldse kogu oma halina enda teada hoida!:roll:
...........................................................................................................
Samuti ei sümpatiseeri mulle sugugi Rapla linna (ainuke?) loomakliinik. Arst on seal kuidagi väga tõre, ei üritagi mingit kontakti leida ei looma ega tema omanikuga. Eelmisel talvel olid mu kassid haiged - ilmselgelt kõik kassigripi tunnused, lisaks möllav epideemia ümbruskonnas. Sõitsingi siis arsti juurde nõu ja ravimeid saama, seal aga nähvati, et ilma looma nägemata ei anna ta mulle mingit rohtu. Niisiis olin järgmisel päeval sunnitud ühe oma palaviku käes värisevatest kassidest puuri toppima ja läbi külma talvepäeva bussiga Raplasse sõidutama. Ja milleks?! Arst isegi ei puudutanud teda, käskis vaid korraks puurist välja tõsta, tõmbas kummikindad kätte ja vaatas veidi aega ohutust kaugusest. Peale seda saime aga vähemalt oma rohud kätte.:noworry:
...Iial ei lähe meelest, kuidas aastaid tagasi keeldus tollane Rapla loomatohter vastu võtmast kasvaja poolt põhjustatud valude käes piinlevat kassi - ettekäändeks sai fakt, et oli vana-aasta õhtu ja arstil tööpäev läbi. Või kui teinekord suri kass peale sama arsti poolt tehtud lihtsat kastreerimisoperatsiooni infektsiooni tagajärjel tekkinud kõhukelmepõletikku... :cry:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 28. november 2004, 13:40

nuu kirjutas:njah. ma nimetaksin kah enne ühegi Bramhami keti poe kallale minemist hea meelega ära pea kõik ülejäänud Tallinna loomapoed. Ma olen nendest küll viimasel ajal püüdlikult eemale hoidnud, aga
vist kõige jubedam on endiselt Balti Jaama turul asuv pood. See on nii võikalt räpane, et... no sõnu ei jätku. Sellest putkast, mis seal õnneks ainult suvel vist tegutseb, ma parem ei räägigi...

Hmm...mul ei tule hetkel meelde mis selle poe nimi, mis kristiines on, aga seal ei tundu, et loomade eest ei hoolitseta. Seal on kõik heas korras(minu arvamus)...Kõige jubedam on tõesti balti jaama turul asuv pood. Käisin seal lähiajal, et vaadata/uurida mis loomad seal on ning mis olukorras. Läksin sisse ja ehmatasin kohe ära, et ukse kõrval asub kääbusküülik oma puuriga, kes turtsus..nähtavasti oli haige juba. Väljas miinuskraadid ja jänkud pannakse akna alla...Sama oli ka ühe loomapoega kesk eestis, et jänkud ja muudloomad olid pandud suht ukse või akna juurde. Balti jaama loomapoes kõik haises ja oli nii räpane, kõik oli kuidagi korraga vaikne ja lärmakas, sest osad tundusid haiged olevat ja teised stressis, et välja ei saa...Loomad tundusid poes ka väga vanad olevat, küsisin et kui vanad need jänesed on ning poemüüja vastas, et mingi 2 aastat aga kui väga soovite võin teile allahindlust ka teha, nad veidi haiged :S Tekst tuli veidi pika võitu ja segane :S
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 27. jaanuar 2005, 03:14

EPMÜ on nüüd iga päev 9-20 avatud; nädalavahetusel visiidi hind korrutatakse 1,5ga; öine visiit oli minu kuulduste järgi 600 pluss mida iganes tehakse. Kogu aeg on kohal valvearst, niiet põhimõtteliselt lähed kohale ja valmis. Võiks muidugi ette helistada, et arst üles ärkaks ja su probleemiks valmis teaks olla, äkki midagi ette vaja valmistada.
Hinna osas nõus, et peale remonti on kallimaks läinud. Samas on neil seal tehnikat ja oskusi, mida mujal pole, niiet tõsise murega loomaga sinna minek. Ja tehnikat pidi sinna juurde ka tulema veel, sellist uut ja vinget. Baltimaade vingeim kliinik pidi olema!
R-kliinikut julgen ka endiselt soovitada ja neil on ka mobiili nr, et kui visiidil käinud loomal järsku halvemaks läheb, siis helistad ka keset ööd ja saad abi.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 28. märts 2005, 13:39

Minul on kah Rocca al Mare poega halb kogemus. Soovisin merisiga osta, aga need noorukesed olid kõik emased-isased ühes puuris. Ei soovinud tiinet siga võtta, veelvähem lähisugulusest. Kahel loomal oli ka kasukas määrdunud ja paljad laigud seljal. Kusjuures müüja nagu ei teadnudki, et neljakuune siga võiks juba tiine olla! Karvutud pidid tema sõnul aga lihtsalt kaklema, no see oli küll mingi haiguse tunnus, kui kaklemise tulemus! :evil:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 09. aprill 2005, 11:43

Vana Pääskülas asub üks kliinik, ei mäleta mis selle nimi on aga olen seal päris mitu korda oma kassidega käinud. Esialgu tundus, et täitsa normaalne koht, viimane kord kui aga käisime oli üks teine arst ja see sai nagu üli vihaseks kui kass ei lasknud omale süsti teha. Karjus meie peale ja siis ei lubanud meil oma kassi juures olla kui ta kassile süsti teeb, pandi uks kinni ja meil kästi väljas oodata. Kass oli pärast seda väga arg, ei tea mis temaga seal tehti.
Ka tuttav läks oma kassiga sinna, kui kass oli kakeldes oma kõrva lõhki tõmmanud ja teda ei võetud üldse jutule ( oli samamoodi see teine arst, mitte see hea arst), öeldi et kass on marutaudis ja tuled surmasüst teha (tegelikult nägi kass lihtsalt räsitud välja, kuna oli hirmus kakleja).
Nii et seal tuleb vaadata kumma arsti juurde satud, võib vedada aga võib ka mitte.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 01. juuni 2005, 15:25

Keegi ei saagi keelata Laguunist loomi osta, lihtsalt äraostetud loomade asemel tuuakse uued kitsastesse tingimustesse. Mina tõin ka oma notsu sealt, sest tahtsin konkreetselt musta värvi looma ja mujal polnud. Mul on hea meel, et ta sealt ära päästsin. Tegelikult võikski just sealt loomi osta, sest siis leiavad nad endale kiiremini uue ja parema kodu, mitte ei pea sinna kauaks piinlema jääma ja ehk suure läbimüügi korral nad ka laiendavad oma ruume (sest mina arvan, et loomad on sellistes tingimustes ka tänu ruumi puudusele, suuremaid puure pole kusagile panna). Aga viimase negatiivse kogemuse andis eilne jalutuskäik Balti jaama loomapoodi. Nina alt pandi uks kinni ja öeldi, et "tulge veerand tunni pärast, mul on suitsupaus"!!!!!! No andke andeks tõesti, kui poodi tuleb klient ja uksed peaksid olema avatud, siis sellist ülbust küll ikka ei tehta. :evil:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Poed, mida tasuks vältida

PostitusPostitas Annie » 08. september 2005, 20:34

Lindude, eriti noorte lembelindude ja veidigi tavavärvist erinevate nümfide pärast ei tasu muretseda, need ostetakse üsna kiiresti ära, seega ei tule neil kaua nendes kitsastes oludes veeta.
Sattusin ka mõnda aega tagasi esimest korda Balti Jaama turu loomapoodi ja rohkem sinna minna ei soovi. Kommenteerida pole ilmselt mõtetki.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Poed, mida tasuks vältida

PostitusPostitas Endised kasutajad » 24. september 2005, 10:09

Tundub, et halbasid elutingimusi "pakuvad" mitmed poed loomadele :evil: .
Arvan, et kui ikka keegi märkab kusagil poes loomade halba kohtlemist-halvad tingimused, loom/ad on haiged või vigastatud-ja nad on ikkagi müüki pandud, siis peaks kindlasti sellest loomakaitsesse teatama. Loomade ja nende eluks vajalike vahendite ja toiduga peaks tegelema inimesed, kes loomi armastavad ja nendele suudavad kõike head pakkuda ja neid südamlikult kohelda :roll: . Kui seda ei ole, siis tuleks pood kinni panna. Parem olgu neid kaupluseid vähem, aga olgu korralikud. Sama kehtib ka loomakliinikute kohta.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Poed, mida tasuks vältida

PostitusPostitas Endised kasutajad » 18. oktoober 2005, 08:37

Ma lisan ka siia nüüd oma paari päeva taguse kogemuse Ülemiste keskuses. Nimelt asub seal koduekstra kõrval üks kalastustarvete pood ja mis siis olid vead, mis ma seal õni minut olles avastasin:
1) Pood on nii täis topitud asju, et kaks klienti korraga vahekäigus liikuma eriti ei pääse vähemalt priskemad kliendid jäävad kindlasti jänni.
2) Ei saanudki aru, kas nimi on poele ikka õieti pandud kuna seal olid müügil ka papagoid, küülik, mingit sorti hiired jne
3) Loomadel on nii pisikesed puurid, et nad vaevu suudavad end ringi keerata.
4) Nümf niuksus sõna otseses mõttes nagu kutsikas, kes on jäetud välja külma vihma kätte.
5) kuna hakkasin tundma huvi ühe lontu vastu siis helistasin järgmisel päeval sinna poodi ning küsisin: Mis tõug/sort (ise ei tea suurt midagi lontudest veel) antud küülik siis on. Telefonile vastaja ei teadnud, lks küsima ning kuulsin kõrvalt vene keeles "krolik, krolik" no kamoon iga üks näeb, et see kroolik on, aga seda, et kas lontkõrv või kikkkõrv ei osanud müüja öelda. Üldse kuulis ta esimest korda vist, et küülikuid ka erinevaid on. Poes oli hinnasilt puuril 450.-, aga helistades juba 700 või 800, ta ise ka ei teadnud. Jänks ise olevat 2 kuud vana, no seda ta ka täpselt ei teadnud.
Sellised siis toredad poed on meil loomadega. Leian, et enne kui midagi müüma hakata võiks ikka teada ka nö kaubast midagi. Võtku õppust kohe nende vastas olevast kauplusest, kus loomad on ühelt poolt eraldatud klaasseinaga ning teiselt poolt müügis olevate puuridega. Loomad ise, aga on korralikes ja suurtes puurides ning iga kord, kui ma sinna poodi satun siis müüja askeldab nendega seal. Ta kas puhastab puuri või annab süüa etc.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 18. oktoober 2005, 08:55

Seal poes käisin mina ka nädalavahetusel.
1) Kahekuune see jänku küll ei olnud, oli suuruse järgi raudselt vanem - aga see vast pole lemmiku hankimisel peamine kriteerium.
2) Ta ei mahtunud ringi pöörama, ise nägin - mitu minutit siputas enne, kui nina teise suunda sai. Kui ta ennast seal puhastada üritab, siis peksab vist kogu aeg käppasid vastu "puuri" seina :( :evil:
3) Varem on seal merisigu ka täpselt looma suurustes plastikkarpides nähtud.
Ülemiste keskuses on kokku vist 3 loomapoodi, kui ma õigesti mäletan. Ülejäänutes olid loomade tingimused paremad. Kuigi ühes nägin kunagi merisigu võrkpõhjalises puuris (see puur oli neile kuskilt spets tellitud, iseenesest oli ilus, aga nii ei tohi mitte). Peale märkust pole seal seda enam näinud.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 29. november 2005, 21:23

SunDance ma ütleks su jutu peale seda, et müüjad on sõbralikud ja ikka üht kui teist jagavad kaa. Sul on õigus et seal on veidi halb paigutus, aga ma kahtlen et madu sealt põgeneb ja viirud ära sööb, ära nüüd arva, et asi nii hull on. Tegelikult mulle mõnes mõttes see pood meeldib, sest seal on maod ja sisalikud (neid just igas poes ei ole). Ise olen endale seal kaks looma ostnud: viirpapagoi ja leopardgeko ja ei ütleks, et neil midagi viga oleks.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Loomapoed

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline

cron