Lehekülg 1/1

Pisilemmikud varjupaigas

PostitusPostitatud: 07. märts 2004, 12:25
Postitas Liisa
kõrvik kirjutas:isegi jänkusid viiakse varjupaikadesse.

Võin sind kurvastada - mujal maailmas viiakse kõiksuguseid pisilemmikuid varjupaikadesse. :(
Kuna ma aktiivselt välismaiseid rotiliste jälgin, siis tean, et on terved võrgustikud ja eraldi varjupaigad rottidele ja hiirtele. Paljudel loomadel on omad varjupaigad, mida peavad nende loomade fanaatikud, kes ka paremini nende eest hoolitseda oskavad. Suuremad humaansed varjupaigad võtavad aga enamasti kõiki loomi vastu - merisead, hamsud, jänesed, tuhkrud, suured roomajad (nimi ei tule meelde), jne.
Jänestele õnnetuseks on peagi lihavõtted. Selleks ajaks on mujal kombeks ekstra jäneseid paaritada, keda siis nunnudena kingitakse. Noh, ja kuu aega hiljem on varjupaigad pungil jänesepoegadest, kellest enamik magama pannakse, kuna neile ei suudeta uut kodu leida. :cry: Kahjuks on selline lihavõttele rõhumine hakanud ka Eestisse jõudma.

PostitusPostitatud: 07. märts 2004, 13:33
Postitas Helen
kõrvik kirjutas:Nii toimib siis asi mujal maailmas, selles suhtes, et isegi jänkusid viiakse varjupaikadesse.

selles osas on jah välismaal head süsteemid. näiteks kilpkonnadele on selline organisatsioon nagu Turtle Homes http://www.turtlehomes.org/. seal töötavad nendega spetsialistid, vajadusel loomi ravitakse. ning siis kui loomake terve ja tugev, leitakse talle uus kodu. peremehi valitakse aga hoolikalt, ei anta sugugi ükskõik kellele. näiteks Tortoise Trusti foorumis on pidevalt selliseid äraandmiskuulutusi ja alati on nii 4-5-6 tahtjat, isegi kui öeldakse, et loom on tugevalt deformeerunud ja haige. (muidugi haigeid loomi ei anta kunagi ära enne kui tervis korras.)

Re: Loomade varjupaigad

PostitusPostitatud: 09. märts 2004, 12:46
Postitas signe
Ka merisigade varjupaiku leidub pea kõikides vähegi arenenud riikides:
http://www.cavycareinc.org/
http://www.cavyrescue.com/ccadds.htm
http://www.petfinder-network.com/shelters/CO01.html
...ja veel palju-palju teisi... tore, et on selliseid organisatsioone, kes peale kasside-koerte ka närilistele varjupaika pakuvad. Kui peaksin endale mingi looma täiendavalt võtma, kaaluksin tõsiselt varjupaiga varianti.

Re: Loomade varjupaigad

PostitusPostitatud: 09. märts 2004, 14:28
Postitas Endised kasutajad
Väidetavalt võtavad ka Eesti varjupaigad pisinärilisi vastu... Ma ei kujuta ette, et kas selleks ka mingid vastavad tingimused olemas on.

Re: Loomade varjupaigad

PostitusPostitatud: 09. märts 2004, 14:32
Postitas signe
:?: Millised neist?
Tallinna külje all asuv kasside-koerte varjupaik igatahes ei võta. Ja ka kõik teised Eesti varjupaigad ütlevad resoluutselt, et vaid koerad-kassid. Vaid Võru varjupaik ütles, et "eriti ei võta teisi loomi peale koerte-kasside".

Re: Loomade varjupaigad

PostitusPostitatud: 09. märts 2004, 22:41
Postitas Endised kasutajad
Nu paberite järgi olla Tartu varjupaik eelmisel aastal vastu võtnud hamstreid ja merisigu. Samas on need ainult paberid...

Re: Loomade varjupaigad

PostitusPostitatud: 10. märts 2004, 15:07
Postitas signe
Heh, leidsin jah Tartus tegutseva FIE - Anne Räis. Ütles, et äärmisel juhul (kuigi mitte meelsasti) võtab närilisi ka vastu, kui tõesti omanikul looma enam kuskile mujale anda pole.

Re: Loomade varjupaigad

PostitusPostitatud: 10. märts 2004, 17:10
Postitas Endised kasutajad
Anne Räis tegeleb jah selle Tartu varjupaigandusega ehk siis Tartu linn ostab tema käest kodutute loomade püüdmise teenust...
Varjupaika Tartus praegu kirjade järgi ei ole jah, kuigi maa on selleks Raadi lennuvälja territooriumil olemas.

hüljatud pisiloomad

PostitusPostitatud: 13. oktoober 2004, 21:29
Postitas Endised kasutajad
nägin seda küsimust, et kas eestis oleks vaja pisilemmikutele eraldi varjupaika. kas siis tõesti on eestis nii palju hüljatud väiksekesi?? :o ise ei tea, sest tutvusin alles hiljuti lähemalt pisiloomadega ja nende pidamisega :oops: aga teie võiksite rääkida oma kogemustest hüljatud loomadega ja mis te üldse sellest arvate :wink:

PostitusPostitatud: 13. oktoober 2004, 22:47
Postitas Liisa
Oi, neid ikka on. Osad lastakse lahti, metsikusse loodusesse - need pannakse nahka ja neist ei kuule keegi. Aga on ka neid, kellele ametlikult uut kodu otsitakse.
Kui tahad aimu saada, kui palju neid on, siis sirvi http://www.soov.ee lemmikloomarubriiki ja kb.www.ee lemmikloomarubriiki. "Anda ära" loomade seas on alati kas mõni küülik, merisiga, hamster või rott, vahel koos puuriga, vahel vanus aasta või rohkem.
Selle aasta jooksul olen uue kodu otsimisel aidanud 4 täiskasvanud rotti, pluss Linnu, kes enne suri. Eelmisel aastal kolme, neist üks jäigi mulle.
Tallinnas leiti suvel kuskilt hoovilt täiskasvanud isane rott. Viidi loomapoodi, kus ta õnneks peagi uue omaniku sai. Paari nädala eest kontakteerus loomakaitse seltsiga keegi Tallinnast, kes teatas rotist, kes oli puuriga ühe kaubanduskeskuse juurde jäetud.
Tom mainis hiljuti, et tema tuttavad olid metsast leidnud sinna lahti lastud küüliku.
Tartu varjupaika on ametlikel andmetel toodud eelmisel aastal mitu merisiga ja hamstrit. Tallinna oma ilmselt keeldub teisi peale kasside ja koerte vastu võtmast.
Ma arvan, et paljud viiakse poodi tagasi, paljud antakse otse uuele omanikule ja mingi osa visatakse välja, kus nad juba suuremate ja tugevamate saagiks langevad.

Re: hüljatud pisiloomad

PostitusPostitatud: 14. oktoober 2004, 00:23
Postitas awely
Loomaaeda viiakse ka vist? Suve alguses kuulsin tsintsiljade pesakonnast metsas, siis nägin kuulutust kus oli rannast veekilpkonn leitud, ka tavalist kilpkonna on leitud, merisiga metsast jne.jne.
Paljud ka ähvardavad, et kui poodi ei võta, siis laseme õue lahti :(

Re: hüljatud pisiloomad

PostitusPostitatud: 14. oktoober 2004, 00:42
Postitas Endised kasutajad
Tean juhust, kus lontuküülik leiti majade vahelt suurest prügikastist. Õnneks jäi täielikus šokis olnud loomake siiski hinge. Ka niisama lahtilastud küülikuid on leitud. Kairi nägi, kuidas üks hamster tänavale maha poetati. Ja nii edasi.
Need juhtumid muutuvad üha sagedasemaks, sest kõikvõimalikud pisiloomad muutuvad lemmikutena järjest populaarsemaks. Ja uusi ning põnevaid liike tuleb järjest peale... Veel mõni aasta tagasi ei peetud kodudes tuhkruid, deegusid, siile jne. jne.
Umbes nii, et "Milleks siis veel mingit tavalist merisiga pidada, kui võib tuhkru võtta? Viskame notsu välja ja toome tuhkru asemele!" Sellist sorti "loomaarmastus" on kahjuks levinum, kui me endale tunnistada julgeme.

Re: hüljatud pisiloomad

PostitusPostitatud: 14. oktoober 2004, 00:49
Postitas Kissu
Kahjuks hüljatakse tänapäeval loomi üha enam ja enam.
Lapsed suudavad veenda vanemaid lubadustega looma eest ise hoolitseda, kuid nad ei arvesta sellega, et loom elab kaua, looma eest tuleb palju hoolitseda ka pärast paari aastat.
Samuti hüljatakse loomi sellepärast, et võtmisel ei arvestatud sellega, et loom haiseb, närib (juhtmeid, riideid, vaipa jne).
Veel üks tõsiseid loomade hülgamise põhjuseid on see, et loom on kingitud ilma tulevase omaniku nõusolekuta.
Põhjuseid on veel ja veel ning kahjuks ei anna paljude osas muud teha kui tõsta inimeste teadvust ka loomapidamise miinuskülgedest. Loomapidamine ei ole ainult pidu. On ka miinuseid ja tõsiseid miinuseid millega paljud ei arvesta loomakese võtmise juures.

Re: hüljatud pisiloomad

PostitusPostitatud: 14. oktoober 2004, 08:20
Postitas Kairi
Tom kirjutas:Tean juhust, kus lontuküülik leiti majade vahelt suurest prügikastist. Õnneks jäi täielikus šokis olnud loomake siiski hinge. Ka niisama lahtilastud küülikuid on leitud. Kairi nägi, kuidas üks hamster tänavale maha poetati. Ja nii edasi.

Sellel prügikastist leitud jänkul oli käpp katki, leidjad viisid ta arstile, ravisid terveks ja nii leidis see õnnetu loomake endale õnneks uue toreda kodu.
Kord oma jänkuga loomaarsti külastades nägin väikest jänkut, kes oli üksi koju ilma söögi ja joogita jäetud. Ta oli nii nõrk, et ei suutnud käppadel seista, seal teda siis turgutati. Mis tast edasi sai või kes ta sinna tõi, ma ei tea.

PostitusPostitatud: 14. oktoober 2004, 08:37
Postitas Caty
Tuleks kõigile loomast tüdinutele südamele panna, et kui looma enam ei taha, tuleks ta ära anda. Mitte ära visata. Ja soovitavalt koos puuriga anda, et vähemalt see oleks oma ja turvaline. Mõelda milline shokk see loomale on kui plaks uus kodu ja uued tingimused. Kohutavad loomad ikka need inimesed.