Rahvusvaheline lemmikloomade pidajate Liiga Arlanta

Igasugused loomadega tegelevad asutused

Rahvusvaheline lemmikloomade pidajate Liiga Arlanta

PostitusPostitas kristiyna (Teema autor) » 09. aprill 2009, 16:15

Ostsin endale merisea,juba dokumentidega.Dokumendid on Rahvusvahelise ARLANTA näriliste liidu omad.Lehekülg: http://www.arlanta.ucoz.com
Oskate öelda ,kas selle liidu näitused ka kusagil toimuvad?
Ja mis liit see selline on. Nad saadavad muidu mulle igasugused sooduspakkumised vet kliinikutes ja kasside ja näriliste näitusel osalemis kutseid.
Arlanta on vist mingi uus asi Eestis ???
kristiyna
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: merisiga dokumentidega

PostitusPostitas mammu17 » 09. aprill 2009, 16:43

Kas selles asutuse poolt antud dokumendid on kehtivad? Või kes või kus kontrollib nende kehtivust?

Ise kuulen ka esimest kord sellisest asjast. Ma siiani olen usaldanud vaid Eesti Näriliste Liitu ja selle liikmeid. Minule isiklikult sellega liitunud merisea kasvataja ega teised väga ei sümpatiseeri aga hea oleks teada, mis ja kes nad sellised on üldse.
Kasutaja avatar
mammu17
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 239
Teemad: 18
Pildid: 2
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: merisiga dokumentidega

PostitusPostitas samton » 09. aprill 2009, 17:16

Nende "eestikeelset" kodulehte vaadates... mingit usaldust see küll ei tekita.
Rahvusvahelisust ma ka väga sealt väja ei loe. Ja ilmselt tegemist alles sel aastal loodud organisatsiooniga.
Handle every stressful situation like a dog.
If you can't eat it or play with it,
just pee on it and walk away.
Kasutaja avatar
samton
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 4493
Teemad: 72
Pildid: 126
Asukoht: Kohtla-Nõmme, Ida-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 63
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: merisiga dokumentidega

PostitusPostitas Eva4 » 09. aprill 2009, 18:49

Eesti Näriliste Selts kuuleb sellisest ühingust esimest korda. Eesti Näriliste Seltsi näitustel nende paberid ei kehti. Eesti Näriliste Selts aktsepteerib ainult teiste riikide ametlike ühingute pabereid. Väga huvitav oleks teada kes selle ühingu lõi ja mis eesmärgiga.
Kasutaja avatar
Eva4
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 456
Teemad: 13
Pildid: 3
Asukoht: Talus
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: merisiga dokumentidega

PostitusPostitas Celion » 09. aprill 2009, 19:17

Eesti keel lonkab mõlemat jalga, aga see on üsna ilmne. Mis mind huvitas, on see, et nende müügilepingus on ühe punktina kirjas kohustuslik näitustel osalemine. Samuti ei ärata väga usaldust see, et kodulehel ja liikmeks astumise avalduses on ühingu nimi "Rahvusvaheline näriliste liit ARLANTA", aga pangakonto omanik on väidetavalt "Rahvusvaheline Lemmikloomade Pidajate Liiga".

Lähemalt uurides - kontaktisik on väidetavalt ka Eesti Näriliste Seltsis registreeritud kasvataja Irma (Marika Nekljudova). Vähemalt meiliaadress/telefon langevad kokku.
Cole'i aksioom: Intellekti summa planeedil on konstantne, rahvastik aga kasvab.
Kasutaja avatar
Celion
Karvane kahejalgne
Kasutajatugi
Kasutajatugi
 
Postitused: 492
Teemad: 79
Pildid: 321
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 42
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: merisiga dokumentidega

PostitusPostitas Eva4 » 09. aprill 2009, 19:55

Väga kahtlane. Ma uurin seda asja. Väga veider osa on jah see näitustel osalemine. Tekib küsimus, et millistel näitustel. Antud kasvatajal ja tema tuttavatel polnud mitte ühtegi tuttavat ametlikult tunnustatud kohtunikku. Ma loodan, et näituste all ei peeta silmas neid selle veidra kassiklubi "näitusi" kus pole mitte ühtegi näriliste kohtunikku kes asjast midagi jagab ja suvaliselt auhindu jagatakse.

Täiend: Esimese vastuse põhjal pidi see olema kassiklubi Jessy alaorganisatsioon või midagi sellist. Näituste all peetakse silmas neid Jessy näitusi.
Kasutaja avatar
Eva4
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 456
Teemad: 13
Pildid: 3
Asukoht: Talus
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: merisiga dokumentidega

PostitusPostitas Pinto » 09. aprill 2009, 22:16

Celion kirjutas:Samuti ei ärata väga usaldust see, et kodulehel ja liikmeks astumise avalduses on ühingu nimi "Rahvusvaheline näriliste liit ARLANTA", aga pangakonto omanik on väidetavalt "Rahvusvaheline Lemmikloomade Pidajate Liiga".

Ja klubi kirjelduse juures on tegemist Rahvusvaheline Assotsiatsiooni ARLANTA'ga. Siinkohal vist kahjuks ei kehti väide, et heal lapsel mitu nime.

Leping, kus kasvataja ei anna looma suhtes mitte mingisugust garantiid, küll aga kohustab loomaga näitustel käima, on rohkem kui veider. Tea, mis siis juhtub kui ei lähe oma loomaga näitusele?

Loomade kirjeldustes valeinfo jagamisest ei taha rääkidagi....
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: merisiga dokumentidega

PostitusPostitas arlanta » 10. aprill 2009, 13:01

Tere,
Kuna oleme RAHVUSVAHELINE ASSOTSIATSIOON ARLANTA, siis meil on koostöö sellistega riikidega nagu : Venemaa,Tšehhoslovakkia,Austria,Soome,Rootsi,Poola jne.Seega meie dokumendid on rahvusvahelised ja on tunnistatud igalpool!

6.12.08 Tallinna Lauluväljakul, toimus suur rahvusvaheline näriliste näitus,koos rahvusvahelise ekspertiisiga.Kõik olid rahul selle näitusega!Kõik said endale karika,resetti,diplomi jne.
Järgmine rahvusvaheline näitus toimub sügisel.Kohtunikud on Tšehhoslovakkiast,Soomest,Poolast ja Venemaalt.Kõikidele näituse osalejatele on alati valmistatud palju auhindu,üllatusi,resette,karikaid jne sponsorite ja rahvusvahelise assotsiatsiooni Arlanta poolt.Kellel on soovi osaleda,palume registreeruda.

Meie Rahvusvahelise Assotsiatsiooni Arlanta eesmärk on kirjas meie põhikirjas
Viimati muutis Kissu 10. aprill 2009, 16:38, kokku muudetud 1 kord.
Põhjus: Eemaldasin reklaami osa postitusest.
Rahvusvaheline Assotsiatsioon Arlanta
Kasutaja avatar
arlanta
Kasutajakonto külmutatud
 
Postitused: 23
Teemad: 7
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: merisiga dokumentidega

PostitusPostitas Kissu » 10. aprill 2009, 17:01

Uurisime veel natukene infot selle "Rahvusvaheline lemmikloomade pidajate Liiga Arlanta", äriregistri kood: 80282722, kohta (ilmselt ei jõua nad ise ka kokkuleppele, mis nime all soovivad esineda). Selle on registreerinud kassiklubi Jessy omanikud Viktor ja Tatjana Lokk. Samal aadressil on registreeritud ka näiteks loomakliinik.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: merisiga dokumentidega

PostitusPostitas Eva4 » 10. aprill 2009, 17:31

Ma ei saa aru järgmistest asjadest:
Täpselt mis loomade ühingutega on koostöö nendes riikides?
Mis ühingutes täpselt teie dokumendid tunnustatud on ja on nii, et seal riigis siis enam registreerima ei pea?
Kas näituse tase oli tõepoolest nii hea, et kõik said auhinnad? Te unustate vist mainimast, et kohal oli ainult merisigadele kohtunik. Kui te väidate, et ka teistele närilistele olid kohtunikud, siis mis nimed neil olid ja mis ühingutest nad olid?
Kust on näha näriliste, lindude ja eksootliste loomade standardid ja näitusereeglid?
Kui Eestis on juba olemas Tuhkrute Liit, siis miks te tuhkruid ka registreerite? Kui Eestis on juba Liivahiirte Selts, siis miks te liivahiiri registreerite? Ühesõnaga, mis eesmärk on sellel, et Eestis on mitu ühingut kes närilisi registreerivad? See tekitab välisriikides päris palju segadust.
Miks te annate oma kodulehel valeinfot loomade kohta?
Kasutaja avatar
Eva4
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 456
Teemad: 13
Pildid: 3
Asukoht: Talus
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: merisiga dokumentidega

PostitusPostitas nirgike » 11. aprill 2009, 09:14

Natuke offtopic, aga Tšehhoslovakkiat ei ole enam ammu...

Klubi põhikirja ka ei leidnud, see on vist nii salajane, et ainult registreeritud liikmed näevad. Üldiselt tundub, et erinevalt Eesti Näriliste Seltsist on Arlantasse oodatud ka sellised "loomaarmastajad", kes aretusest ja loomade heaolust midagi teadmata (või sellest mitte hoolides) mängivad oma närilistega "perekonda", samuti võib igaüks panna oma loomale oma suva järgi külge tõunimetuse. Näiteks Arlanta kodukal toodud meriseatõugu "angoora" pole olemas, kuigi rahvakeeli tõepoolest nimetatakse pikakarvalisi loomi angooradeks.
Kasutaja avatar
nirgike
Merisigala
Merisigala
 
Postitused: 1031
Teemad: 16
Asukoht: Võru/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: merisiga dokumentidega

PostitusPostitas arlanta » 11. aprill 2009, 18:41

vastan viimast korda.mul on selline tunne et teil on igav ,talus elades.Aga meil ei ole aega,meie tegutseme!Kui te endast midagi kujutate ,siis korraldage näituse Saku suurhallis!Alles siis oleme nõus teiega rääkima!Teil pole isegi kontorit, rääkimata telefonist.
Mitu korda pakkusime teile koostööd,teie keeldusite.
Alati võite osaleda meie näitustel,oleme rõõmsad teid näha!
Rahvusvaheline Assotsiatsioon Arlanta
Kasutaja avatar
arlanta
Kasutajakonto külmutatud
 
Postitused: 23
Teemad: 7
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: merisiga dokumentidega

PostitusPostitas Eva4 » 11. aprill 2009, 18:53

See viimane vastus oli siis mõeldud ENS-ile.
ENS vastus: Arlanta ei ole meiega mitte kunagi ühendust võtnud ja koostööd pakkunud. ENS kuulis sellisest ühingust üleeile läbi selle foorumi. ENS elab oma talus edasi, sest ta ei ole äriühing.

Kulla moderaatorid, palun ärge kustutage seda ära, see on liiga naljakas selleks.
Kasutaja avatar
Eva4
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 456
Teemad: 13
Pildid: 3
Asukoht: Talus
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: merisiga dokumentidega

PostitusPostitas mammu17 » 11. aprill 2009, 20:22

Aga kes kontrollib selliste "usaldusväärsete" organisatsioonide tegevust? Sellised organisatsiooni jagades vale info tõugude ja jumal teab veel, mille kohta, ei ole just väga kasulikud meie niigi halbadele loomapidamis tingimustele ja teadmatusele. Kust nad saavad oma õigused ja volitused? Või Eestis võib iga mats ennast täieõiguslikuks loomade ühinguks kuulutada ja pabereid väljastada?
Kasutaja avatar
mammu17
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 239
Teemad: 18
Pildid: 2
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: merisiga dokumentidega

PostitusPostitas Eva4 » 11. aprill 2009, 21:53

Põhimõtteliselt võib jah, aga küsimus on selles, et kas inimesed seda aktsepteerivad. Inimesed, kes on kursis närilistemaailmaga, saavad aru mis on õige info ja mis ei ole. Kahjuks on neid inimesi üldiselt Eestis vähe ja "tavainimene" ei tee vahet organisatsioonidel ning paljud võtavad kõike mis kuskil üleval kullana. Minu pärast andku siis pabereid ja mida iganes välja, tehku koostööd Tšehhoslovakkiaga ja mis iganes, aga loomade ja nende hoolduse kohta ei tohiks valeinfot avaldada.
Kasutaja avatar
Eva4
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 456
Teemad: 13
Pildid: 3
Asukoht: Talus
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: merisiga dokumentidega

PostitusPostitas mammu17 » 12. aprill 2009, 09:20

Mind häirib tõsiasi, et nad sildistavad tegelt tõutuid notsusid tõulisteks ja siis iga teine saab tulla ning väita, et tal on tõu notsu. Samuti mulle paistab, et tegu on puhtalt raha taga ajamise masinaga mitte loomade heaolu tagamisega.

Aga kas tõesti puudub konrollimise mehanism? Ja kas välis organisatsioonid aksepteerivad neid?
Kasutaja avatar
mammu17
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 239
Teemad: 18
Pildid: 2
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: merisiga dokumentidega

PostitusPostitas nirgike » 12. aprill 2009, 17:38

mammu17 kirjutas: Aga kas tõesti puudub konrollimise mehanism?


No aga mis sa ise pakud, kes peaks siis Eestis olema see ütleja, et milline meriseaklubi on sobilik ja milline mitte? Keskkonnaminister? :) Igaüks võib luua mis tahes klubi. Oletame, et sa lood homme kingapaelte spetsialistide klubi, siis kes peaks enne klubi registreerimist selle üle vaatama ja kas heaks kiitma või tagasi lükkama?

Tegelikult ma ei teagi, kuidas see tõudokumentide aktsepteerimise asi merisigadel käib. Rahvusvahelist ühingut minu teada ei ole nagu koertel on. Kas siis ongi nii, et ükskõik mis suvaline paber sobib? Eesti Näriliste Seltsi võib ka ju vaadata nii, et mingid suvalised inimesed lambist tegid klubi :)

Ma arvan, et paralleelklubi tekkimine on antud juhul põhjustatud eestlaste-venelaste vähesest integratsioonist. Vene rahvusest meriseapidajad lihtsalt elavad "teises maailmas", neil on teine suhtlusringkond, küllap ka mõneti teine nägemus näriliste pidamisest (näiteks sellest, milline peaks olema näriliste näitus, samuti lõdva või selline muretult lapsemeelne suhtumine aretamisse). Näiteks kui olen vaadanud oma Siidi ja Pulsti endise omaniku - venelanna - merisigade kodulehekülge, siis tema lingikogus on viited Vene, Läti, Leedu ja teiste maade venelastest meriseakasvatajate lehtedele, ja loomade nimest on näha, et nad vahetavad omavahel loomi. Eestlased aga pigem vaatavad selles valdkonnas soomlaste poole. Samuti hakkasin nüüd mõtlema, et ka Pisi.ee enamik kasutajaskonda (vähemalt merisigalas) on ju eestlased, aga kuna meie riigis on palju venelasi, siis kuskil peavad end peitma ka paras hulk venelastest loomasõpru.
Kasutaja avatar
nirgike
Merisigala
Merisigala
 
Postitused: 1031
Teemad: 16
Asukoht: Võru/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: merisiga dokumentidega

PostitusPostitas Pinto » 12. aprill 2009, 21:41

Tõudokumentide aktsepteerimine teiste riikide ühingute poolt on kokkulepete küsimus- kui kaks erineva riigi ühingut aktsepteerivad üksteise vaateid ja on ühel lainel ja saavutavad kokkuleppe, siis nende dokumente aktsepteeritakse ka välisriigis (kindlalt tean, et Eesti Liivahiirte Seltsi dokumente aktsepteerivad Soome ja Rootsi liivahiirte ühingud, kuna olen nendega vastavad kokkulepped saavutanud).
Viimati muutis Kissu 13. aprill 2009, 19:24, kokku muudetud 1 kord.
Põhjus: Eemaldasin osa postitusest.
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: merisiga dokumentidega

PostitusPostitas Kissu » 12. aprill 2009, 21:50

Tuletaksin siinkohal meelde reeglite ühte punkti:

Sa nõustud mitte kasutama Pisi foorumeid ja galeriid teemade, materjalide ja tekstide jaoks, mis on teadlikult valed, laimavad, ebakorrektsed, vulgaarsed, viha ja tüli õhutavad, nilbed, ähvardavad, solvavad, isiklikke õigusi või rahvustundeid riivavad või mingil muul moel seadusevastased.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: merisiga dokumentidega

PostitusPostitas mammu17 » 13. aprill 2009, 08:47

Ma ausalt ei õhutanud mingit vaenu. Mind lihtsalt huvitab siiralt, kuidas sellised asjad on korraldatud ja ma arvan, et ka kõiki teisi tõuloomi soetanud ja soetada soovijaid huvitab see. Nirgikese arvamus asjast oli minu meelest asjalik ja minu jaoks selgitas nii mõndagi. Kahju aga et organisatsioonide vaheline koostöö ei ole võimalik või soositud, sest sellisel juhul ju loomade heaolu paraneks. Kuigi nagu Pinto mainis siis egas nad vist väga ei kuulaks. Minu jaoks sai asi nüüd vähemalt väheke selgust, kahju aga et järelvalve sellistel organisatsioonidel puudub. (ma tõesti ei tea, kes see peaks seda koordineerima. Võibolla keskkonnaamet loomadega seonduvaid seltse?) Aga usun, et egas keegi lisatöid ei taha.
Kasutaja avatar
mammu17
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 239
Teemad: 18
Pildid: 2
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: merisiga dokumentidega

PostitusPostitas Eva4 » 13. aprill 2009, 09:26

Organisatsioonide koostöö on võimalik ainult siis kui neil on ühised eesmärgid ja samuti mängib rolli mis põhjusel need ühingud on tekkinud.
ENS järgib oma näitustel arenenud riikide eeskuju ning loomade müümine on keelatud ning seda nii kaua kui mina selle ühinguga seotud olen. Kui mõni külastaja tahab ka päriselt kasvatajalt närilist osta, siis ei tohiks ju probleemi olla peale näitust suhtlemises. Näriliste standardid on arenenud riikide eeskujul ning ENS kutsub näitustele vastava kvalifikatsiooniga kohtunikke. ENS näriliste hooldusjuhendid ei põhine suvaliste vet.arstide raamatutele vaid reaalsele kogemusele (nii enda, kui ka teiste riikide kasvatajate/ühingute). ENS eesmärk ei ole kõikidele närilistele pidevalt näitusi korraldada vaid võimaluste piires ja huviliste olemasolul. ENS eesmärk on, et tulevikus oleks Eestis igale näriliste liigile oma ühingud (ENS alaühingud) nii nagu teistes riikides. See ei käi üleöö, sellega läheb aastaid ja selleks peab olema piisav hulk aktiviste.
Ma ütlesin Arlanta esindajale, kes oli ENS kasvatajatenimekirjas, et loomade kohta üles pandud info on vale ning tuleks maha võtta ning õige info üles panna. Vastu kuulsin ma ainult absurdsusi. Tuli välja, et ma olen liiga noor ning ei tea midagi.
No näiteks kui ma ütlesin, et lause "rott ei ole inimese vastu agresiivne", ei ole päris õige ja peaks olema "enamasti ei ole", siis öeldi mulle, et minu mure kui minu rotid on agresiivsed ja rotid ei ole inimese vastu agresiivsed ning isegi kui mõni on, siis tuleks öelda et ei ole, sest neid kes on, on nii vähe ja muidu jääb inimestel vale mulje. Ühesõnaga ainult kaks varianti - "agressivne" või "ei ole agresiivne", "enamasti ei ole agressivne" ei eksisteeri. Kui ma ütlesin, et dekoratiivrotti ei ole, et peaks olema rott lihtsalt, sest loom ei ole dekoratiiv, siis küsiti et kas laborirott ka ei ole minu arust liik? Kui ma kirjutasin, et rotile ei tohi praktiliselt kõike süüa anda ja et vale toit lühendab roti eluiga, siis selle peale öeldi et see on vale. Samuti lisati, et neil seal on üldinfo ja kes tahab küsib juurde. Samuti soovitasin ma neil näiteks googlisse trükkida "rat agression" ja vaadata teiste riikide ühingute kodukaid (ka Venemaa) ja see on muidugi jälle minu rumal jutt, vet.arstid teavad kõige paremini. Samuti on nad arvamusel, et näitustel võiks loomi müüa.
Mina ei suuda sellise loogikaga inimestele midagi selgeks teha. Ma üritasin, aga sellele ei ole mingit mõtet, sest meie oleme liiga noored ja rumalad.
Jääb loota ainult, et inimesed on piisavalt arukad, et teevad õigel ja valel informatsioonil vahet. Kurb.
Kasutaja avatar
Eva4
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 456
Teemad: 13
Pildid: 3
Asukoht: Talus
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: merisiga dokumentidega

PostitusPostitas mammu17 » 13. aprill 2009, 11:40

Vat see mind selle ühingu juures närvi ajas, et tegelt ju inimesed ei tee vahet õigel ja valel. Ja nad siiralt usuvad, et on targemad.
See vabandus aga et me või kes iganes on noored on minu meelest täielik lollus, sest info uuendeb ja noortel on kergem juurdepääs sellele. Minu vanemad siiani arvavad, et ma piinan oma sigu kuna neil poegida ei lase! Et neil küll olid kõik põlved koos ja nii lahe oli kui nad paljunesid oma vahel ja see olevat jummala normaalne :bang:
Seega kardan, et pole ka inimesi, kes sellistele organisatsioonidele survet avaldaks õigele teele suundumisel.
Aga äkki mingi lootus ikka jääb.
Kasutaja avatar
mammu17
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 239
Teemad: 18
Pildid: 2
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: merisiga dokumentidega

PostitusPostitas Mercar » 13. aprill 2009, 11:48

Asi millega mina samuti sugugi nõustuda ei saa on näitustel loomade müümine. Samuti suvalistele loomadele välimuse järgi paberiti endmine...

Täiesti OT:
Eva4 kirjutas:Kui ma ütlesin, et dekoratiivrotti ei ole, et peaks olema rott lihtsalt, sest loom ei ole dekoratiiv, siis küsiti et kas laborirott ka ei ole minu arust liik?
Sellist liiki nagu laborirott ei ole kohe sugugi olemas. On rändrott (Rattus norvegicus), kellel küll aretatakse eri liine, kuid sellist liiki nagu laborirott ei ole kunagi olnud ja ilmselt ka kunagi ei tule.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: merisiga dokumentidega

PostitusPostitas Eva4 » 13. aprill 2009, 12:54

Ma tean jah :) Ma ütlesin seda ka neile. Aga nende arust on vist kodus peetav liik dekoratiivrott ja laborites laborirott. Ma küsisin selle peale kas laborimerisiga on ka liik...sellele vastust ei tulnud.
Kasutaja avatar
Eva4
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 456
Teemad: 13
Pildid: 3
Asukoht: Talus
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: merisiga dokumentidega

PostitusPostitas alina467 » 13. aprill 2009, 17:14

Oeh, ma ei tea üldse, kuidas seda kommenteerida. Kasutatakse nimetust dekoratiivrott nagu ka dekoratiivkanad või kes iganes muud. Kas seal all just liiki mõeldakse, siis seda vaevalt, aga noh ei tea kah. Igatahes tean, et sedasorti sõnu vene keeles kasutatakse, tavaliselt siis mingi huvitava välimusega, tihti ka "originaalist" väiksemakasvulise looma kirjeldamiseks. Näiteks igatsugu värvilised, suleliste jalgadega, pisikest kasvu ja ma ei tea millised kanad veel, on kõik dekoratiivkanad olenemata siis tõust/liinist ja kui vaja siis juba täpsustatakse, mis tõug.
Ja labori- liitega viidatakse siis valgele värvile(üldiselt).
Nii lihtsalt saadakse kergemini aru kellest jutt käib. Igatahes annab sellises kasutuses dekoratiivkana/dekoratiivrott rohkem infot kui kana/rändrott.

Mis puutub nendesse välismaa organisatsioonidesse, siis jah, kasvatusprintsiibid ja arusaamad on väga erinevad ja vahest lausa üksteist välistavad. Näiteks üks loomapoe omanik väitis, et ta toob küülikud euroopast(paberid kõik olemas ja puha), kust täpsemalt, seda ma ei hakkanud juba küsima, ja et need kasvatajad, kellelt ta küülikuid ostab ei tea midagi sellest, et hein peab küülikul koguaeg kättesaadav olema ja väidetavalt soovitavad toita kuivtoiduga pakil kirjas oleva soovitatava kogusega. Ehk siis noh, mis seal kirjas tavaliselt on? 50g/päev(vastavalt küüliku kaalule kah erinevus). Et heina tuleb siis koguaeg ees hoida, kui küülikuid nuumatakse.Ja proovi siis sellisele poeomanikule seletada, et see on vale, kui talle "kasvatajad rääkisid".
Viimati muutis Kissu 13. aprill 2009, 19:24, kokku muudetud 1 kord.
Põhjus: Eemaldasin osa postitusest.
Müüa imeilusad sisalikud: http://www.kuldnebors.ee/7606598
Kasutaja avatar
alina467
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 552
Teemad: 11
Pildid: 4
Asukoht: Tartu (vahel ka Jõhvi ja Paide)
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: merisiga dokumentidega

PostitusPostitas Kissu » 13. aprill 2009, 18:32

Ma juba korra vihjasin, et rahvuse teemat ei ole mõtet siin kohal tõstatada. Kui kerkib veel rahvuse teema üles, siis läheb see teema, minu suureks kurvastuseks, lukku.

Edit: Kustutasin postitustest vastavad osad.

Edit2: Muutsin pealkirja ka ära, kuna teema väga kaugel merisigadest.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Rahvusvaheline lemmikloomade pidajate Liiga Arlanta

PostitusPostitas triini22 » 14. aprill 2009, 14:13

Minu kommentaarid kustutati merisigade alt ja ka liivahiirte alt (samuti Pinto omad) :huh: . Liivahiirtes märkisin ainult, et mu hiired kaaluvad keskmiselt 70g ning on ärkvel nii päeval kui õhtul ja et öösel pigem magavad ning et nad pole erilised süleloomad. Merisigade kohta palusin viidet väitele, et nende ainus kaitse looduses on lõhna puudumine.
Liivahiirte omanikud ühinege: Eesti Liivahiirte Selts
Minu liivakate kodukas
Kasutaja avatar
triini22
Liivahiirte loss & Merisigala
Liivahiirte loss & Merisigala
 
Postitused: 1362
Teemad: 24
Pildid: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rahvusvaheline lemmikloomade pidajate Liiga Arlanta

PostitusPostitas Pinto » 14. aprill 2009, 15:02

No vähemalt on nad ära parandanud selle, et liivahiired on 6cm pikad ja kaaluvad 50g. See, et nad aktiivsed öösiti aga jäeti siiski sisse ja kommentaarid kustutati. Ju nad ei taha, et teised näeks, et neil ka vigu võib olla.
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rahvusvaheline lemmikloomade pidajate Liiga Arlanta

PostitusPostitas nirgike » 14. aprill 2009, 16:03

:ot: Mina pole lõhnatut merisiga küll kohanud...
Kui juba loomade välimuse kirjeldamisega eksitakse, siis kas neil ei ole vastava liigiga mingeid kogemusi või puudub ühingu sisene koostöö (rahvusvahelises ühingus peaks ju iga liigi kohta mõni spetsialist leiduma, kellel lasta vastavad infomaterjalid koostada).
Kasutaja avatar
nirgike
Merisigala
Merisigala
 
Postitused: 1031
Teemad: 16
Asukoht: Võru/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rahvusvaheline lemmikloomade pidajate Liiga Arlanta

PostitusPostitas Pinto » 14. aprill 2009, 16:22

Selgituseks paar lõiku nende enda kirjadest:
Infot on seal miinimum,allikateks on brosüür " Guide to small animals",võetud Tatari tn.loomakliinikust ja Veterinaar arsti Firssova raamat.

Sõna "rahvusvaheline" tähendab seda,et meil on juba liikmeid teistes riikidest.
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Muud asutused

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline