Teise ringi küülik- mida jälgida ostma minnes?

Kikk- ja lontkõrvalised sosinad

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Teise ringi küülik- mida jälgida ostma minnes?

PostitusPostitas Tutipluti (Teema autor) » 17. veebruar 2013, 10:15

Tere siinne pere!
Oleme nõuks võtnud pakkuda kodu just teise ringi küülikule.
Nüüd aga on tekkinud paar küsimust:
Kuidas hinnata jänese vanust? Kas on midagi mida tasuks kindlasti tähele panna, et umbkaudset vanust teada saada?
Milliseid terviseprobleeme võiks esmasel visuaalsel vaatlusel märgata?
Minu pere ja muud loomad:) Taksid Bosse, Lily, Luuna, Jänks Hugo, tuhkrutest rõõmupallid Desiree ja Pipa ning kari loomahulle inimesi :)
Kasutaja avatar
Tutipluti
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 69
Teemad: 10
Pildid: 8
Asukoht: Stockholm
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 47
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Teise ringi küülik- mida jälgida ostma minnes?

PostitusPostitas RAjankud » 17. veebruar 2013, 13:23

Muidugi, et täielik kontroll saada ja kindel olla, võiks koos eelmise omanikuga loomaarsti juures ära käia, et looma saaks asjatundja üle vaadata. See on odavam kui hiljem ise haiget looma ravima hakata. See oleks tegelikult kõige õigem otsus iga looma puhul, kelle omanik ei ole just hea kasvataja vms, kui sa just ei võtagi selle mõttega, et päästad haige looma.
Kasutaja avatar
RAjankud
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 160
Teemad: 8
Pildid: 0
Asukoht: Harjumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Teise ringi küülik- mida jälgida ostma minnes?

PostitusPostitas AlbinoFurets » 17. veebruar 2013, 17:08

Tere,
kõigepealt küsi kas loom on veterinaarsel kontrollis käinud ja vaktsineeritud, järgi minnes võib ka looma ja omanikuga arstile minna. Kui loom on silmnähtavalt haige, käitub teisiti siis ära võta teda. Kindlasti kõige tähtsam on sugupuu, ega ometi pole vanemad päriliku või geneetiliste haiguste/häiretega, kas vanemateks on õde-vend või suure vanusevahega loomad. Aga Sul on ju tuhkrukasvatus kodus?
AlbinoFurets
Vastutustundetu loomapidaja
 
Postitused: 827
Teemad: 22
Pildid: 8
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Tuju: Lohutamatu
Prindi postitus

Re: Teise ringi küülik- mida jälgida ostma minnes?

PostitusPostitas Tutipluti (Teema autor) » 19. veebruar 2013, 07:39

Jaa, selle peale tulin ma ka ise, et silmnähtavalt haige looma peaks jätma koju toomata ;) Peab mainima, et siin kus mina elan ei nõuta küülikute vaktsineerimist kui nad ei käi näitustel ega puutu kokku paljude teistega. Seega vaktsineerimise kontroll välistatud. Sugupuuga on siin täpselt sama nagu nt Eestis rotipoega ostes (kuna siin on küülikuid sama palju kui rotte, hamstreid)-vaid vähestel on sugupuu ning ostavad sugupuuga loomi just need kes kavatsevad aretada, näitustel käia. Meie puhul jäävad need kaks ära- ei aretust ega näitusi!
Tegelikult võin nüüdseks öelda, et küülik on koju jõudnud. Ning kuna veterinaari juurde mineks jäi ära siis püüdsin ise jälgida mida arvasin olevat oluline. Nagu näiteks hambad vaatasin üle, et ei oleks pikad ega valehambumusega( nt kolmandat hammast),siis mudisin ta ka nö läbi, et välistada nt mõne valu tegeva koha olemasolu. Ja kuna jänkupoiss on väga seltsiv siis lasi ta kõike seda mul rahumeeli teha.
Kuna ma sageli ei usu kuulutuses antud vanust (olen ise olnud "õnnelik " merisea omanik kelle "poole aastane" merisiga peale umbes poolt aastat meil elamist vanadusse ära suri!), siis seekord ei hakanud ma omanikku kirja teel vanuseliste küsimustega pommitama vaid mõtlesin kohe kohapeal uurida looma täpset sünniaega. Et ei jääks aega arvutamiseks ;) Ning tundub, et katse läbiti edukalt :)
AlbinoFurets : See, et mul kodus tuhkrud on ei puutu nüüd kuidagi sellesse ;) Nimelt kui sa minu teemadega varemgi kursis, siis peaksid teadma, et meil ka teisi närilisi olnud ning kõik edukalt oma elud ära elanud ilma et tuhkrutega kokku puutuks või konflikte oleks saanud tekkida :D
Minu pere ja muud loomad:) Taksid Bosse, Lily, Luuna, Jänks Hugo, tuhkrutest rõõmupallid Desiree ja Pipa ning kari loomahulle inimesi :)
Kasutaja avatar
Tutipluti
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 69
Teemad: 10
Pildid: 8
Asukoht: Stockholm
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 47
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Teise ringi küülik- mida jälgida ostma minnes?

PostitusPostitas AlbinoFurets » 19. veebruar 2013, 11:33

Selge! Ma ainult küsisin, mul on ka olnud närilisi ja küülik, samamoodi pole olnud konflikte ega vastastiku vihkamist, lihtsalt tuleb ise olla leidlik et nad kokku ei puutuks. :-)
AlbinoFurets
Vastutustundetu loomapidaja
 
Postitused: 827
Teemad: 22
Pildid: 8
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Tuju: Lohutamatu
Prindi postitus

Re: Teise ringi küülik- mida jälgida ostma minnes?

PostitusPostitas Kissu » 25. veebruar 2013, 15:35

Tegelikult ega õiget vanust ei annagi nii lihtsalt vaatlemisega kindlaks teha, tuleb lihtsalt usaldada ära andjat. Kindlasti tuleks vaadata hambad ja küüned üle - hambaprobleemid kipuvad olema kroonilised ja küünte järgi saab üpris hästi hinnata, kui hästi küüliku eest on hoolitsetud.

Mis minu kogemuse järgi aga teise ringi küülikute suurimaks probleemiks on sotsialiseeritus. Tihti antakse ära küülikuid, kellega omanikul pole aega olnud tegeleda või kes on võetud lapsele, kes ei viitsinud enam tegeleda vms. See võib tähendada seda, et küülik on istunud kuid/aastaid oma puurinurgas ja on unustanud ära inimestega suhtlemise. Seega soovitan konkreetselt jälgida, kuidas küülik sinusse suhtub ja jälgida, kas ta kardab inimest/on agressiivne vms.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus


Tagasi: Üldised jutud

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist