Küülik junnitab kuhu juhtub

Puhastamine, pesemine, küüntelõikus, jalutamine jms.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Küülik junnitab kuhu juhtub

PostitusPostitas SilleH (Teema autor) » 11. jaanuar 2015, 21:10

Tere!

Sain hiljuti omale lontujänku, kel juba vanust oma 7 kuud. Kõik infod olen läbi lugenud, kuidas küülikut pidada ja omas peas oli asi selge. Et puuris on üks wc nurk neil, kus sees siis saepurugraanulid ja sinna teeb ta häda. Ainus mure nüüd selles et puhtusest ei tea see jänku küll midagi, junnitab kuhu juhtub :( ja kuna ta heledat värvi siis ilmselt ta eelmises kohas ka vist mitte väga puhtas kohas elanud aga igal juhul tagajalad tal ikka eriti, kohe eriti jubedad ja kollased. Sülle võtta ta ei lase, kui siis ainult pai. Mida teha :( Tahtsin ikka korteris jänksi pidada ja kirjanduses oli jutt teine kui mul reaalsus :( Ja nüüd ma õnnetu ja ei tea mis teha :( Kas on kellegil sarnast kogemust olnud?
SilleH
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 2
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Palun nõu :)

PostitusPostitas Kaleria » 12. jaanuar 2015, 18:19

Sarnast kogemust ei ole ja ei tea kas junnitamist puuripõrandale saab ikka päris välja, sest need lihtsalt pudisevadki loomal samalajal kui ta sööb :D aga äkki teeb enamuse siis nurka, kui need kokku korjata ja wc'sse panna. Kui küülik pissib igale poole puuris, siis mina teeks nii, et puuripõranda teeksin päris lagedaks, st saepuru/graanul olekski ainult WC nurgas ja hein oleks nn heinakünas puuriseinal. Ei tea küll ühtegi küülikut, kellele meeldiks paljale puuripõrandale pissida ;) Usun et wc nurga olemasolul ta seda kindlasti ka kasutaks siis.
Mis puudutab määrdumist, siis küülikuid ei soovitata väga pesta. Seega kui ta nüüd väga ei haise, siis ei tasu ka seda teha. Jalgu võib märja švammi vms proovida puhastada küll. Omast kogemusest võin öelda, et küüliku käpad ongi tavaliselt pisut rohkem määrdunud, kuna seal on paksem ja pikem karv, mida on raskem puhastada ka loomal endal. Sellest ei ole lugu :)
Kui küülik võõrastab ja kardab Teid, siis ei olegi väga muud lahendust, kui tuleb hakata loomakest endaga harjutama. Küülikud üldiselt ei armastagi süles olla, pigem sügada kõrva tagant ja pakkuda maiust :)

Edu! :)
Ta sünnib meie sõbrana, ta usub meisse juba siis kui ta silmad on alles kinni, veel enne, kui ta sündis, andis ta end inimesele.
Kasutaja avatar
Kaleria
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 134
Teemad: 12
Pildid: 37
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Tuju: Rahulolev
Prindi postitus

Re: Palun nõu :)

PostitusPostitas darkhelen » 12. jaanuar 2015, 20:44

Iga loom on erinev, igal loomal on oma taust. Ma ei tea, kust sinu jänks pärit olnud, aga kui keegi ei ole talle õpetanud, mis asi on pott ja kuidas sellega käituda, siis tema ei saa seda ka teada. Meie töö on oma lemmikuid õpetada, nende jaoks olemas olla ja mõista seda, et loomad ei käitu alati nagu meie seda endale ette oleme näinud.

Nagu Kaleria ka juba mainis, on mõttekas puuris graanulit (saepuru) hoida ainult potis ja sinna siis koguda pabulaid, kui ta on põrandale pissinud, siis paberrätikuga see pühkida ja ka rätik potti panna- nii tunneb ta lõhna ja teab, kuhu peab tegema häda. Kuid see õpetamine võib võtta aega. Minu neiul juhtub ka vahel ikka mõni pabul jooksu pealt põrandale potsatama, ta ei tee seda meelega, lihtsalt juhtub vahest.

Enda küülikut olen kunagi pidanud pesema arsti ettekirjutusel ja selleks ostsin loomaapteegist spetsiaalse allergiavaba lõhnatu ja värvitu antiseptilise shampooni. Küülikut pestes peab alati ta ka ära kuivatama, kuna nad saavad külma väga kergesti. Pesemine ei ole lihtne ja ei meeldi neile üldjuhul, ole ettevaatlik, et ta nt varvast ei murraks- võib rabeleda ja sind küünistada. Kui tal on ainult käpsud mustad, siis proovigi pesta ainult käppasid, küll aga ei pruugi nad väga kergesti puhtaks minna. Sellised käpsid tekivad puhastamata pinnal pidevalt olles.

PS: tavalise pesuvahendiga (sh nõudepesuvahend, inimese shampoonid jms) pesta ei tohi, kuna küülik puhastab end ka ise ja kui selline keemia talle suhu satub, võib tulemus olla väga kurb.

Süles ei meeldi ka minu plikale olla, küülik pole ronija loom- maapinnal (põrandal) on ju ikka kindlam. Võid tal puuri ees lamada ja lase tal avastada sind. Harjumine võtab aega, minu preilil läks nt mu mehega ära harjumiseks 2,5 aastat.

Hinga sügavalt sisse ja välja, harju ise ja lase ka uuel pereliikmel harjuda uue eluga :)
“Kui tegeled palju inimestega, hakkad paratamatult loomi armastama.” Jack London
Kasutaja avatar
darkhelen
Küülikuküla
Küülikuküla
 
Postitused: 655
Teemad: 19
Pildid: 9
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Mure küülikuga

PostitusPostitas SilleH (Teema autor) » 12. jaanuar 2015, 21:47

Nojah eks siis peab ootama :p saepurugraanulid mul jh ühes puuri nurgas spetsiaalse ostetud nõu sees ja muidu puuris ajaleht :) Aga jänks arvab et saepuruhunnik magamiseks vist, hea pehme ju :D panen küll junnid ka sinna aga see teda ei sega, magab siis nende otsas :( aga eks me proovi edasi :p kartsin et äkki nii vanast jänesest ei saa enam asja (mitte et ta nüüd üli vana oleks :D aga et noh pole ju ka kuu-paarine) :) Aga jalgadega jh mure küll :( ei lase ta mul oma jalgu pesta :( ilmselt ta nii kakiste jalgadega jääbki millest on kahju :( muidu on ta lihtsalt üliülinunnu :p :p
SilleH
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 2
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Hooldus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 5 külalist

cron